Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Archiwum 2005/2006
Rok szkolny 2005/2006.
 
1 czerwca 2006
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach Hematologii / Gastrologii / Onkologii Dzień Dziecka obchodzono z udziałem gości z Koła Teatralnego SP nr 61 oraz młodzieży z koła PCK.
 
 

 
1 czerwca 2006
Dzień Dziecka w szpitalu w Zdrojach uświetniony został występem Pogotowia Teatralnego oraz konkursami, w których brały udział młodsze i starsze dzieci.
 
 

 
   
1 czerwca 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej z okazji Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ze śpiewem oraz konkursach. Zwycięzców nagrodzono książkami, kasetami video. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w loterii fantowej.

 

 
1 czerwca 2006
Uczniowie-pacjenci z oddziału rehabilitacji w Zdrojach przywitali zimny czerwiec podczas wycieczki statkiem po porcie.
 
 

 
   
2 czerwca 2006
2 czerwca odwiedził małych uczniów - pacjentów kliniki pomorzańskej klaun Tomek.

 

 
   
1 czerwca 2006
Dnia 01.06. 2006 r. szpital na Pomorzanach odwiedziła wróżka Monika wraz z dwiema pomocnicami, Kamilą i Dominiką, uczennicami klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Szczecinie. Wróżka zaczarowała wszystkich uczniów-pacjentów oddziału okulistyki i przeniosła ich w świat bajek i baśni Andersena, Brzechwy i innych.

 

 
   
1 czerwca 2006
Szpital przy ul. św. Wojciecha - Przedstawiciele "Gazety Wyborczej" podarowali dzieciom książki z bajkami. Aktorzy: K. Sadowska i K. Pawlicki przeczytali bajki pt. "Lampa Alladyna" i "Kot w butach".

 

 
   
1 czerwca 2006
Szpital przy ul. św. Wojciecha - konkursy  i zabawy przygotowane przez nauczycielki.

 

 
   
1 czerwca 2006
1 czerwca w szpitalu przy ul. św. Wojciecha z okazji Dnia Dziecka słuchacze terapii zajęciowej przygotowali przedstawienie pt: "Czarny kapciurek".

 

 
   
25 maja 2006
25 maja w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się przedstawienie pt. "Szkoda babci" w wykonaniu koła teatralnego z Gimnazjum nr 22. Uczniowie przygotowali również zabawy i słodkie upominki dla dzieci.

 

 
   
7 czerwca 2006
7. VI 2006r w szpitalu przy ul.Arkońskiej p. Zofia Brzozowska, założycielka "Azylu dla ptaków", swoimi opowiadaniami o zwierzętach zaciekawiła zarówno małych jak i dużych uczniów-pacjentów.

 

 
18 maj 2006
W szpitalu przy ul. Unii lubelskiej odwiedziła dzieci p. Zofia Brzozowska, która prowadzi w swoim mieszkaniu "Azyl dla ptaków". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o chorych zwierzątkach i ptaszkach.
 
 

 
   
17 maja 2006
Dnia 17 maja w szpitalu w Zdrojach uczniowie-pacjenci wspomagani niewielką pomocą nauczycieli przygotowali turniej "O Złoty Czepek" dla pielęgniarek oddziału rehabilitacji.

 

 
17 maja 2006
Na oddziałach hematologii /gastrologii/onkologii (Unia Lubelska) odwiedziły nasze dzieci panie z biblioteki British Council, które czytały im bajki oraz uczyły jęz. angielskiego. Na koniec dzieci zostały obdarowane upominkami.
 
 

 
maj 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej pani Małgorzata Plywaczyk, nauczycielka wiedzy o kulturze z II LO zaprezentowała dzieciom kolekcję fletów oraz wykonała kilka utworów, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.
 
 

 
   
Maj 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej panie K.Dziabaszewska i I. Niedzielska przygotowały małą niespodziankę pielęgniarkom z okazji ich swięta.


 

 
   
25 kwietnia 2006
25.04.06r. na oddziale pediatrii II (Unia Lubelska) pacjenci spotkali się z uczniami SP nr 35, którzy wystąpili w przedstawieniu pt: "Zadbaj o siebie sam".


 

 
21 kwietnia 2006
21.04.2006r. otrzymaliśmy od Joanny Kulmowej tomik poezji dedykowany naszym uczniom - pacjentom.
 
 

 
   
20 kwietnia 2006
W szpitalu w Zdrojach obchodzono Dni Ziemi. Uczniowie brali udział w różnych konkursach, m.in. w projektowaniu ekologicznej odzieży.
 

 
   
12 kwietnia 2006
12 kwietnia odwiedziła nasze dzieci młodzież Gimnazjum nr 20.

Na oddziałach hematologii/onkologii/gastrologii uczniowie obdarowali chorych kolegów "zajączkami - upominkami".


 

 
10 kwietnia 2006
Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia w szpitalu w Zdrojach zorganizowane zostały występy dzieci z przedszkola "Figielek" z Podjuch, jak i pacjentów rehabilitacji.
 
 

 
10 kwietnia 2006
10 kwietnia szpital w Zdrojach odwiedziła Pani Urszula Czapiewska z Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej z wykładem na temat życia w lesie.
 
 

 
10 kwietnia 2006
10 kwietnia w szpitalu w Zdrojach odbył się turniej pt. "Świat Bajek". Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu znajomości bajek nie tylko w języku polskim, ale także angielskim i niemieckim.
 
 

 
   
10 kwietnia 2006
10 kwietnia uczniowie  klasy III c ze SP 61 razem z wychowawczynią p. Urszulą Jagodzińską przekazali uczniom - pacjentom szpitala przy ul. św. Wojciecha książki zebrane podczas akcji przeprowadzonej w swojej klasie.


 

 
    10 kwietnia 2006
W szpitalu na Pomorzanach uczniowie-pacjenci wysłuchali koncertu wiosennego w wykonaniu kolegów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i ich opiekunów. Były to utwory na skrzypce, akordeon, pianino, flet.
 

 
6 kwietnia 2006
6 kwietnia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej Swiatowy Dzień Zdrowia  obchodzono wyjątkowo uroczyście:
 
 
Na oddziałach hematologii/gastrologii/onkologii wystąpiły dzieci ze Szkoły Muzycznej z przedstawiweniem specjalnie przygotowanym na tę uroczystość.
   
 
Na oddziałach chirurgii i ortopedii wystąpiły dzieci z SP nr 53.
 
 
Na oddziale pediatrii II wystąpiły dzieci ze Szkoły Muzycznej.
 

 
   
6 kwietnia 2006
6 kwietnia w szpitalu przy ul. św. Wojciecha dzieci  składały życzenia lekarzom i pielęgniarkom, wręczały ozdobne karty z okazji Światowego Dnia Zdrowia.


 

 
   
21 marca 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej najmłodsze uczennice powitały wiosnę tradycyjną Marzanną.

 

 
21 marca 2006
Szpital w Zdrojach przywitał pierwszy dzień wiosny tradycyjnym corocznym turniejem oraz topieniem Marzanny.
 
 

 
21 marca 2006
21 marca uczniowie z oddziałów hematologii, gastrologii i onkologii szpitala przy ul. Unii Lubelskiej powitały pierwszy dzień wiosny z Pogotowiem Teatralnym.
 
 
   

Uczniowie Zespołu Szkół Szpitalnych pamiętali o "Ósmej Rocznicy działalności Pogotowia Teatralnego", przygotowali na lekcji informatyki kartkę z życzeniami oraz wręczyli aktorom kwiaty.

 

 
16 marca 2006
16 marca w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się wystawa prac plastycznych, której tematem był "Nasz żeglarski Szczecin". Podczas wystawy uczniowie-pacjenci, rodzice, nauczyciele, personel medyczny oddawali głosy na najładniejsze prace w czterech kategoriach wiekowych. W spotkaniu uczestniczył żeglarz W. Jefimowicz, który wspólnie z dziećmi śpiewał szanty.
 
 

 
7 marca 2006
7 marca 2006r. w szpitalu w "Zdrojach" odbyła się kolejna lekcja muzealna. Temat spotkania - malarstwo Rembrandta i Rubensa.
 
 

 
7 marca 2006
7 marca odwiedziła dzieci w szpitalu przy ul. Arkońskiej aktorka Magdalena Różczka (Klan, Samo Życie, Oficer, Wiedźmy). Opowiedziała o swojej pracy i pasji - aktorstwie. Wszystkie dzieci "zdobyły" autograf aktorki. Nie zapomniała również o uczniach nie mogących uczestniczyć w spotkaniu.
 
 

 
Luty 2006
16 lutego Pogotowie Teatralne odwiedziło szpital "Zdroje". Tematem przedstawienia były uzależnienia i problemy, jakie młodzi ludzie napotykają na swej drodze.
 
 

 
Luty 2006
14 lutego, w szpitalu "Zdroje" odbyła się kolejna lekcja muzealna poprowadzona przez panią mgr Marię Łopuch. Tym razem pacjenci wysłuchali wykładu na temat: "Mistrzowie włoskiego renesansu".
 
 

 
Luty 2006
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z malarką p. Grażyną Dudek. Tematem warsztatów był "Nasz Żeglarski Szczecin".
 
 

 
21 luty 2006
W dniu 21 lutego w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z p. dr Urszulą Chęcińską z Uniwersytetu Szczecińskiego, która przybliżyła dzieciom postać J. Ch. Andersena oraz przeczytała baśń "Kałamarz i pióro".

 
 

 
13 luty 2006
W Szpitalu Dziecięcym przy ul. Św. Wojciecha pani Monika Kisielewicz zorganizowała bardzo ciekawą lekcję muzyki. Zaprosiła p.Małgorzatę Pływaczyk, która zaprezentowała swoją kolekcję fletów, zapoznała z budową instrumentów , opowiedziała wiele ciekawych historii o muzyce oraz wykonała kilka krótkich utworów.
 
   
Pani Małgorzata Pływaczyk
prezentuje grę na flecie bocznym.
Uczniowie oglądają instrument zwany fletnią Pana. Można było samodzielnie zagrać kilka dźwięków.
 

 
   
2 luty 2006
Pamięci Jana Twardowskiego - 2.02.2006r. pacjenci z oddziału Dermatologii w szpitalu przy ul. Arkońskiej wysłuchali w wykonaniu naszych uczniów poezji, "która pozwala kochać i uśmiechać się".

 

 
Styczeń 2006
Noworoczny Bal Maskowy na oddziale pediatrii II w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej z udziałem kabaretu p. Krzysztofa Gajewskiego.
 
 

 
   
11 stycznia 2006
11 stycznia w szpitalu przy ul. Arkońskiej dzieci bawiły się z klaunem Tomkiem na Bajkowym balu Karnawałowym.
       
 

 
   
11 stycznia 2006
11 stycznia w szpitalu na Pomorzanach odbył się bal z udziałem klauna Tomka, który wyczarowywał z balonów różne zwierzątka.
 

 
   
10 stycznia 2006
10 stycznia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach hematologii, gastrologii i ortopedii dzieci bawiły się na Balu Karnawałowym razem z Pogotowiem Teatralnym.
 

 
   
10 stycznia 2006
10 stycznia w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się "Bal Wenecki". Dzieci zmagały się z konkursami i zagadkami dotyczącymi Włoch.
 

 
10 stycznia 2006
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej dzieci uczestniczyły w jasełkach w wykonaniu uczniów kl. I z SP nr 48.
 
 

 
8 stycznia 2006
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha w ramach XIV edycji WOŚP odbyła się impreza pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom". Wiersz J. Brzechwy czytała "Ciocia Fafa", a uczniowie zredagowali list do Jurka Owsiaka.
 
 

 
   
Grudzień 2005
Uczniowie z Koła Teatralnego Gimnazjum nr 6 odwiedzili swoich kolegów ze współczesna wersją "Kopciuszka".
       
 

 
20 grudnia 2005
20 grudnia 2005r.w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odwiedzili nas studenci z US - wydziału muzycznego, którzy wraz z naszymi uczniami zaśpiewali kolędy. W świąteczny nastrój wprowadzili nas również studenci AM oraz personel medyczny, którzy włączyli się we wspólne kolędowanie.

Studenci US odwiedzili także uczniów ze szpitala mieszczącego się na ul. Arkońskiej.
 
 

 
19 grudnia 2005
19 grudnia 2005r. w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha odbyło się wspólne kolędowanie ze studentami politologii US oraz Akademii Muzycznej.
 
 

 
 
 
14 grudnia 2005
14 grudnia w szpitalu na Pomorzanach uczniowie z Koła Teatralnego przy SP nr 51 odwiedzili swoich kolegów, prezentując świąteczne przedstawienie. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze i pluszaki.

W tym samym dniu dzieci z koła teatralnego odwiedziły również uczniów w szpitalu mieszczącym się przy ul. Arkońskiej.
 
 

 
 
   
13 grudnia 2005
W szpitalu "Zdroje" odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej, który wprowadził wszystkich we wspaniałą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
 

 
9 grudnia 2005
Już po raz kolejny, uczniowie Gimnazjum nr 20 odwiedzili nas na oddziałach hematologii, gastrologii i onkologii, obdarowując wszystkich paczkami, grami i maskotkami, które kupili za uzbierane pieniądze z loterii fantowej, zorganizowanej w swojej szkole.
 
 

 
 
7 grudnia 2005
7 grudnia odbyła się premiera przedstawienia pt. "Opowieści z pocztowego okienka, czyli historia pewnego listu". Tym przedstawieniem w szpitalu przy ul. Wojciecha rozpoczęła działalność pierwsza stała szpitalna scena teatralna w Polsce. Co środę pacjenci szpitala będą mieli okazję obejrzeć przedstawienia, przygotowane przez Pogotowie Teatralne.
 
 

 
7 grudnia 2005
Unia Lubelska, 7 grudnia 2005r. - na oddziałach hematologii, onkologii, gastrologii oraz ortopedii, młodzież I Liceum Prywatnego w Szczecinie bawiła się z uczniami - pacjentami oraz wręczyła im paczuszki przygotowane przez siebie .
 
 

 
 
   
6 grudnia 2005
Mikołaj w szpitalu Pomorzany.
 

 
   
5 grudnia 2005
5 grudnia 2005r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziale hematologii gościliśmy panie z Książnicy, które przekazały na ręce p. dyrektor J. Lewańskiej książki i kasety zebrane dla naszych chorych dzieci.
       
 

 
   
29 listopada 2005
Andrzejki w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej:

Dzieci z oddziału pediatrii II i chirurgii bawily się z młodzieżą Gimnazjum nr 27.

Na oddziale hematologii dzieci odwiedziły panie z Mc Donalda.

       
 

 
   
29 listopada 2005
29 listopada 2005r. w szpitalu na Pomorzanach dzieci na oddziale okulistyki bawiły się w andrzejkowe wróżby.
 

 
   
28 listopada 2005
Zabawa andrzejkowa w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha.
 

 
   
19 listopada 2005
19 listopada w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha odbył się konkurs pt. "Przygoda z ruchem drogowym".
 

 
   
16 listopada 2005
16 listopada 2005 r. w Zdrojach, odbył się uroczysty poranek z okazji Święta Niepodległości.
 

 
 
   
15 listopada 2005
15 listopada w szpitalu przy ul. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna. Tematem zajęć była "Epoka kamienia".

 

 
10 listopada 2005
10 listopada w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się uroczyste lekcje historii i jęz. polskiego z okazji Święta Niepodległości.
 
 

 
7 października 2005
7 października 2005r. dzieci z oddziałów onkologii, hematologii i gastrologii przy ul. Unii Lubelskiej poznały przygody "Lucjana Lwa, jakiego nie było", które czytała im aktorka Teatru Polskiego Małgorzata Chryc - Filary. Fundatorem imprezy był Bank Śląski, a książeczki rozdawała Miss Polonia Malwina Ratajczak.
 
 

 
29 września 2005
Dnia 29 września 2005 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie ze st. aspirantem Z. Butkowskim. Podczas spotkania policjant mówił o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Na koniec rozdał dzieciom odblaski i zakładki.

W tym samym dniu odwiedził również p. Butkowski dzieci w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej.
 
 

 
Wrzesień 2005
W szpitalu "Zdroje" podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
 
 

 
 
   
16.09.2005
16 września na oddziale Ortopedii Dziecięcej w Szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyła się uroczystość pasowania na Pierwszoklasistę. W atmosferze wspólnej zabawy dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.
 

 
07.09.2005
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej przeżyliśmy uroczystość przyjęcia Krystiana, Olka oraz Marceliny do gromady szkolnej. Uczniowie klas pierwszych bardzo cieszyli się z otrzymania Dyplomów Pasowania na Ucznia Szkoły Szpitalnej.
 
 

 
07.09.2005
W szpitalu przy ul. Wojciecha podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, czterech uczniów złożyło ślubowanie oraz zostało pasowanych na uczniów klas pierwszych.

 
 

 
    Kadra nauczycielska 2005/2006
Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszych pracownikach, przejdź do działu kadra.
 
 

Osób on-line: