Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Archiwum 2006/2007
Rok szkolny 2006/2007.
 

22 czerwca 2007
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2006/2007 uczniowie w szpitalu przy ul. św. Wojciecha otrzymali świadectwa uczoności oraz nagrody książkowe.


 
   
 
 
 

 

22 czerwca 2007

Uroczysty poranek w szpitalu przy ul Arkońskiej zakończył rok szkolny i był początkiem długo oczekiwanych wakacji. Były wierszyki, piosenki, dobre rady na wakacje i troszkę łamigłówek dla rozruszania główek.

               

 


 

22 czerwca 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej kolorowo i radośnie ze "Świadectwem
Uczoności" w dłoni przy wspólnej zabawie z Mimi Konewką
uczniowie-pacjenci pożegnali rok szkolny 2006/2007..

 
 

 

21 czerwca 2007
W szpitalu w Zdrojach pożegnaliśmy się na czas wakacji śpiewem i przedstawieniem Pogotowia Teatralnego. Specjalnie wystąpili dla nas także uczniowie rehabilitacji. Rosną nam młode gwiazdy!


 
   
 
 
 

 

20 czerwca 2007

Odwiedził dzieci w szpitali przy ul. Arkońskiej klaun - Tomcio. Jak zawsze kolorowe, balonowe cuda rozweselały naszych milusińskich.


 
 

 

6 czerwca 2007

"Tydzień czytania dzieciom" to kolejna okazja do promowania wspaniałej akcji prowadzonej przez Fundację ABC XXI. W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej pani  bibliotekarka w przebraniu wróżki czytała dzieciom bajki i humorystyczne opowiadania, które bardzo podobały się dzieciom.


 
 

 
 

04 czerwca 2007

szpital przy Unii Lubelskiej odwiedzili już po raz kolejny uczniowie z SP 53, tym razem był to pokaz tańca towarzyskiego oraz obejrzeliśmy przedstawienie pt.:" Zielony Kapturek"

 

 

1 czerwca 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej z okazji Dnia Dziecka odbyło się uroczyste otwarcie patio. Po oficjalnej części dzieci wzięły udział w koncercie przygotowanym specjalnie dla nich. Było głośno i wesoło. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku

i wyjątkowych prezentów.

 
 

 

01 czerwca 2007
Szpital Zdroje hucznie obchodził Dzień Dziecka. Były konkursy, występy Mimi Konewki, jej potyczki z szermierzami i poczęstunek Pizzy Hut. Bawiliśmy się świetnie!

               

 

 

1 czerwca 2007
Dzień Dziecka w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się pod hasłem "Kalosze szczęścia". Podczas konkursów, zabaw i tańców dzieci odwiedził wiceprezydent Szczecina Tomasz Jarmolinski oraz zaprzyjaźniony kominiarz.

 
 

 

23 maja 2007
W szpitalu przy Unii Lubelskiej drugi raz w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie z p. Krystyną Milewską - pracownikiem Muzeum Narodowego w Szczecinie, którego tematem były "Bursztynowe opowieści".

               

 

 
 

22 maja 2007

W szpitalu przy Unii Lubelskiej odbyło się ramach zajęć koła ligi morskiej spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem p. Ryszardem Kotlą.

 

 

16-18 maja 2007
W trzech szpitalach: przy ul. Arkońskiej, św. Wojciecha oraz Unii Lubelskiej odbył się turniej pt.: "Z wiatrem w żaglach" podsumowujący tygodniową realizację ścieżki edukacji regionalnej.

               

 

 

10 maja 2007
W międzyszkolnym konkursie plastycznym "Na pokładzie żaglowca", którego finał został w Szkole Podstawowej nr 20 w Szczecinie uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Olga Aleszkiewicz - III miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas gimnazjalnych

  • Monika Zielińska - wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów szkoły podstawowej (kl.I-III)

  • Kamila Jarmołowicz - wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów szkoły podstawowej (kl.IV-VI)

  • Izabela Kubicka - wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 
   
 
 
 

 
 

27 kwietnia 2007

uczniów - pacjentów w szpitalu na Pomorzanach odwiedziły przedszkolaki z PP nr 48 z krótkim przedstawieniem pt.: "Żyj zdrowo".
 

 

 

24-25 kwietnia 2007
W szpitalu Zdroje odbyły się egzaminy gimnazjalne. Przystąpiły do niego 4 osoby i co najważniejsze bez zakłóceń napisały testy.

 
 

 
 

23 kwietnia 2007

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Konkurs miał na celu uzmysłowić uczniom dlaczego tak ważne jest abyśmy zaczęli dbać o naszą wspólną planetę.

 

 
 

23 kwietnia 2007

W SPSK nr 2 odbyła się wspólna wystawa prac uczniów - pacjentów ZSS i dzieci z PP nr 48 Gr. "Skrzaty" pt. "Szpital w oczach Dziecka". Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie pacjentów i personelu szpitala.

 

 
 

21 kwietnia 2007

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodzono Dzień Ziemi. Odbył się konkurs ekologiczny przybliżający uczniom konieczność dbania o naszą planetę.
 

 

 

21 kwietnia 2007
Uroczyście obchodzono w szpitalu Zdroje. Święto Ziemi zbiegło się albowiem z obchodami 50-lecia naszego Zespołu Szkół Szpitalnych. W związku w tym Pani Dyrektor Janina Lewańska wraz z uczniami-pacjentami zasadziła dąb przed siedzibą naszej szkoły, aby umilał życie przebywającym w szpitalu chorym. Zebraliśmy także śmieci z terenu szpitala i posadziliśmy jeszcze kilka drzewek.


 
   
 
 
 

 

20 kwietnia 2007
Szpital Zdroje odwiedził klaun Ronald z restauracji McDonald's. Rozbawiał uczniów-pacjentów i choć na chwilę pozwolił zapomnieć o chorobach.


 
 

 
 

17 kwietnia 2007

Montaż słowno- muzyczny "Santo subito" przedstawili uczniowie ze szpitala przy ul. Arkońskiej pacjentom z oddziału dermatologii i kardiologii.

 

 
 

16 kwietnia 2007

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna poprowadzona przez p. Krystynę Milewską. Tematem spotkania była "Historia Szczecina".

 

 
 

07 kwietnia 2007

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie - pacjenci oraz nauczyciele ze szpitala przy ul. św. Wojciecha złożyli personelowi medycznemu życzenia oraz wręczyli "wiosenne ogródki".

 

 
 

04 kwietnia 2007

Wizycie żeglarza p. Jefimowicza w Zdrojach towarzyszył pokaz filmów jego autorstwa, ale także konkurs plastyczny o tematyce marynistycznej.
 

 
 

30 marca 2007

W szpitalu na Pomorzanach dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Żabi Król"w wykonaniu uczniów Gimnazjum Języków Obcych i Informatyki "Sapientia". Goście przynieśli także dla uczniów-pacjentów małe niespodzianki w formie słodkich podarunków.
 

 
 

30 marca 2007

W szpitalu na Pomorzanach  uczczono Dzień Służby Zdrowia. W tym dniu składano życzenia lekarzom, pielęgniarkom, ostoptystkom i pracownikom obsługi oraz wręczano własnoręcznie wykonane przez uczniów- pacjentów upominki. 
 

 
 

29 marca 2007

W Szpitalu na Pomorzanach odbył się mini konkurs pt. "Wielkanocna Pisanka". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 

 

28 marca 2007


W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Na pokładzie żaglowca". W imprezie uczestniczył sternik jachtowy pan Wacław Jefimowicz.
 
 

 
 

22 marca 2007 W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej Polska Grupa Farmaceutyczna przeprowadziła akcję "Przytul mnie". Spotkaniu towarzyszył konkurs o zdrowiu,w którym dzieci rywalizowały o nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały pluszaki.
 

 
21 marca 2007
Pierwszy dzień wiosny witany był w szpitalu Zdroje XVII już turniejem Wiedzy Z Rozrywką. Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą z kręgu tematów związanych z morzem.
 
 

 
21 marca 2007
Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dzieci ze szpitala przy ul. Arkońskiej witały ją w wiosennych strojach wykonanych wspólnie z rodzicami. Przyleciał nawet z dalekiej Afryki pierwszy bociek

 
 

 
21 marca 2007
Na "umownym" żaglowcu, słuchając barwnych opowieści znanej szczecińskiej dziennikarki o trudnym życiu codziennym na pokładzie , "popłynęła" młodzież ze szpitala przy ul. Arkońskiej. Na zakończenie p. Mira Urbaniak obdarowała "majtków" gadżetami z logo regat The Tall Ships Races. Każdy z uczestników otrzymał także kartę pamiątkową podpisaną przez gościa.


 
 

 
21 marca 2007
Pan Tomasz Jankiewicz aktor Pogotowia Teatralnego przybył specjalnie dla Nikoli uczennicy klasy III, przebywającej na oddziale chirurgii w szpitalu przy ul. św. Wojciecha. Dziewczynka nie mogła bowiem uczestniczyć w przedstawieniu, które odbyło się dwa dni wcześniej.
 
 

 
21 marca 2007
Pierwszy dzień wiosny uczniowie w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej powitali na wesoło wspólnie z Mimi-Konewką. Wyczarowała każdemu balonowego, wiosennego kwiatka. Były też konkursy przyrodnicze z nagrodami i tradycyjne topienie Marzanny.
 
 

 
21 marca 2007
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha witaliśmy wiosnę zakładając hodowlę owsa i oglądając przedstawienie w wykonaniu Pogotowia Teatralnego pt. "Przygody Kangurka Jurka".
 
 

 
 

20 marca 2007

W szpitalu przy ul. Św. Wojciecha uczniowie powitali wiosnę uczestnicząc w konkursie pt.: "Świat pięknieje wiosną".
 

 
 

 

15 marca 2007
W szpitalu na ul. Arkońskiej obchodziliśmy 9-te urodziny Pogotowia Teatralnego. Po wystąpieniu naszych jubilatów swoje "5 minut" miały uczennice - Paulina, Agata, Magda i Laura. Nie zabrakło tortu, laurki i bukietu kwiatów wraz ze słowami podziękowania od szkoły i białego personelu. Życzymy 100 lat!!!

 
   
 
 
   
 
 
 

 
 

06 marca 2007
w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z p. Zofią Brzozowską prowadzącą w swoim domu azyl dla ptaków.
 

 
 

01 marca 2007


W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie spotkali się z Panią profesor dr hab. Teresą Dziembowską z Instytutu Chemii i Podstaw Ochrony Środowiska Politechniki Szczecińskiej.
 

 

21 lutego 2007
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu Pogotowia Teatralnego pt. "Przygody Kangurka Jurka".


 
 

 

20 lutego 2007
Szpital przy ul. Arkońskiej odwiedziło Pogotowie Teatralne z przedstawieniem "Przyjaciele Kangurka Jurka".


 
 

 

20 lutego 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziale pediatrii w ramach zajęć Szkolnego Programu Morskiej Edukacji pani Grażyna Dudek - szczecińska malarka - poprowadziła warsztaty pod hasłem "Na pokładzie żaglowca".

 
 

 

15 lutego 2007
Dzieci w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedziła "Mimi Konewka".

 
 

 

31 stycznia 2007
w Szpitalu na Pomorzanach odbył sie "BAL PIŻAMOWCA". Zabawę rozweselała nam "Mimi Konewka" co spadła z drzewka- Klown Pogotowia Teatralnego.

 
   
 
 
 

 

24 stycznia 2007
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się balik karnawałowy. Podczas zabawy dzieci przeniosły się w "Zaczarowany świat baśni".

 
 
 
 
 
 

 

24 stycznia 2007
W środę przed feriami odbył się w szpitalu w Zdrojach bal karnawałowy "U Neptuna". Gościliśmy Miss Polonia Marzenę Cieślik i Baksztag - grupę uczniów Technikum Budowy Okrętów śpiewających szanty. Makijaże wykonały hostessy z restauracji Mc Donald's.

 
   
 
 
 

 
 

24 stycznia 2007

W Szkole Podstawowej nr 35 odbyła się prezentacja szczecińskich szkół specjalnych  „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM". Prezentacji towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej Szkoły.
 

 

24 stycznia 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach hematologii i onkologii odbył się balik karnawałowy. Podczas zabawy dzieci przeniosły się do "Bajkowego lasu". Całość imprezy uświetniło przedstawienie uczniów z SP 2 pt.:"Bajka o Tekturowym Mieście".

 
 

 

23 stycznia 2007
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się balik karnawałowy z udziałem Koła Teatralnego z Gim. nr 6. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem czarodziejki - Moniki Sali i nauczycielek "szkoły czarowania"


 
   
 
 
 

 

18 stycznia 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej mali pacjenci z gastrologii, ortopedii, pediatrii i chirurgii bawili się na balu zorganizowanym charytatywnie przez p. Krzysztofa Gajewskiego i p. Ireneusza Nawrotka.

 
   
 
 
   
 
 
 

 
  16 stycznia 2007
W szpitalu w Zdrojach odbył się konkurs ortograficzny zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego.
 

 

11 stycznia 2007
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie-pacjenci spotkali się z p. Zofią Brzozowską, miłośniczką ptaków, prowadzącą w swoim mieszkaniu "Azyl dla zwierząt". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pogadanki, wzbogaconej prezentacją multimedialną oraz pokazem wyjątkowych zdjęć.

 
 

 

11 stycznia 2007
Uczniowie-pacjenci Szpitala przy ul.  Unii Lubelskiej , mieli okazję wysłuchać koncertu polskich kolęd w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Muzycznych pod kierunkiem p. Anny Wasilewskiej.

 
 

 

07 stycznia 2007
W szpitalu w Zdrojach na oddziale psychiatrii odbyła się audycja muzyczna "Zaczarowany flet". Spotkanie to prowadziła p. Małgorzata Pływaczyk - dyrygentka, muzyk i nauczyciel wiedzy o kulturze II LO w Szczecinie. Dzieci, nauczyciele oraz personel medyczny mieli możliwość bliskiego poznania różnych odmian fletów oraz ich brzmienia.

 

 
 

04-05 stycznia 2007
W szpitalu w Zdrojach odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne i próbny sprawdzian dla uczniów klasy  VI.
 
 
 
 

 

04-05 stycznia 2007
W naszej szkole został przeprowadzony próbny egzamin gimnazjalny. W szpitalu przy Unii Lubelskiej w egzaminie brały udział : Katarzyna Toruń z oddziału pediatrii II oraz Dominika Przybylska z ortopedii.

 
 

 
   

22 grudnia 2006
Uczennica klasy III a Marta R. z Katolickiego Gimnazjum podarowała własnoręcznie wykonaną szopkę Kasi z oddziału hematologii. Wniosła ona wyjątkowo świąteczny nastrój w szpitalną salę dziewczynki.

 

 

21 grudnia 2006
Niezapomnianych przeżyć doznali nasi uczniowie - pacjenci, oglądając na wysokim poziomie artystycznym w SPWSZ spektakl oparty na wierszach J. Brzechwy przygotowany przez członków Koła Teatralnego z Gimnazjum nr 6. Ramy przedstawienia stanowiły kolędy i pastorałki. Każdy z widzów dostał starannie przygotowany podarek. Mikołaj wręczył także paczki dzieciom, które nie mogły przybyć na Oddział Dermatologiczny.


 
 

 

21 grudnia 2006
Wigilia na pediatrii w szpitalu przy Unii Lubelskiej wraz z uczniami Gimnazjum Katolickiego

 
 

 

21 grudnia 2006
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie - pacjenci obejrzeli przedstawienie pt. "Grincz" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego przy Gimnazjum nr 22. Uczniowie przygotowali również upominki w postaci przyborów szkolnych.

 
 

 

20 grudnia 2006
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się wspólne kolędowanie z uczniami II klasy Gimnazjum Katolickiego.

 
 

 

19 grudnia 2006
Na spotkaniu opłatkowym w SPWSZ nastrojowo śpiewaliśmy kolędy wspólnie z uczniami Gimnazjum Katolickiego. Przy wtórze gitary (grał nasz kolega - Waldemar Cieślok) brzmiały wyjątkowo pięknie. Jak co roku był z nami ks. kapelan Kazimierz Wietrzyński.

 
 

 

19 grudnia 2006
Dzieci z oddziałów ortopedycznego i chirurgicznego SPSK nr 1 odwiedzili p. Wiesław Seidler, który bardzo ciekawie opowiadał o morskich zwyczajach i tradycjach, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 61, przekazali swoim chorym kolegom świąteczne upominki.

 
 

 

19 grudnia 2006
Uczniów - pacjentów szpitala przy ul. Unii Lubelskiej odwiedzili z kolędami, studenci US Wydz. Edukacji Artystycznej pod kierunkiem Pani Jolanty Boguszewskiej. W śród zaproszonych gości był ks. Piotr Raczyński, który wcielił się w postać św. Mikołaja. Rozdał on słodkie upominki podarowane przez uczniów ZS Ponadgimnazjalnych z Drawska Pomorskiego.


 
 

 
   

18 grudnia 2006
Uczniowie z Gimnazjum nr 20 odwiedzili dzieci z oddziałów hematologii, onkologii i gastrologii. Jak co roku przynieśli prezenty zakupione za zebrane wcześniej pieniądze, uzyskane z aukcji zorganizowanej w swojej szkole.
 

 

12 grudnia 2006
Szpital przy Unii Lubelskiej odwiedzili uczniowie kl.0 SP 53. Pod hasłem " Dzieci - dzieciom" zaprezentowali oni swój program słowno-muzyczny pacjentom oddziałów: pediatrii, ortopedii, chirurgii oraz gastrologii.

 
 

 

08 grudnia 2006
Na oddziałach: hematologicznym, gastrologicznym, onkologicznym i ortopedycznym odbył się konkurs ortograficzny. Mistrzem Ortografii została Santana Wincz uczennica z kl. I gimnazjum.


 
 

 
   

08 grudnia 2006
Małych pacjentów w szpitalu na Pomorzanach odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego 48 wraz z nauczycielem - Panią Anną Konieczną z krótkim przedstawieniem "Podróż Św. Mikołaja":, czym sprawiły ogromną radość nie tylko dzieciom przebywającym na oddziale.
 

 

07 grudnia 2006
"Choinkowe opowieści" 7 grudnia obejrzeli uczniowie w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Członkowie Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 51 obdarowali słuchaczy także maskotkami i słodyczami.

 
 

 
   

07 grudnia 2006
Dzieci ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej odwiedziło Pogotowie Teatralne z wyjątkowo zabawnym przedstawieniem pt.: "Przyjaciel świętego Mikołaja".
 

 

06 grudnia 2006

Odbyło się spotkanie z Mikołajami i policjantami, którzy obdarowali uczniów - - pacjentów ze szpitala przy ul. św. Wojciecha upominkami (kamizelki odblaskowe), słodyczami i balonowymi zwierzątkami. Uczniowie zmagali się w "Turnieju Mikołajkowym" związanym z ruchem drogowym.

 
 

 

06 grudnia 2006
Na Oddział Okulistyki Dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach zawitał Św. Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów, który wręczył grzecznym dzieciom słodkie paczki.

 
 

 
 

06 grudnia 2006
Tradycji stało się zadość - w Mikołajki szpital Zdroje gościł Pogotowie Teatralne oraz św. Mikołaja, zaś Pizza Hut zapewniła poczęstunek gościom.
 
 
 

 

06 grudnia 2006
W szpitalu przy ul Arkońskiej dzieci odwiedził prawdziwy św. Mikołaj. Rozdawał paczki małym i dużym pacjentom. Nie zapomniał także o tych dzieciach, które zostały w łóżeczkach. Po obiedzie dalszy ciąg mikołajkowych niespodzianek w wykonaniu Pogotowia Teatralnego. Przedstawienie "Przyjaciele św. Mikołaja" rozbawiło całą widownię i było miłym akcentem na zakończenie dnia pełnego niespodzianek.


 
   
 
 
 

 
 

04 grudnia 2006
Do szpitala przy ul. Arkońskiej zawitali uczniowie kl. IVb ze SP 56 wraz ze swoją wychowawczynią, p. mgr Krystyną Poławską. Przywieźli naszym uczniom maskotki i zabawki mikołajkowe, uzbierane przez uczniów tej klasy.
 

 
  30 listopada 2006
Andrzejki na oddziale pediatrii w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej
 

 
 
30 listopada 2006
Co nas czeka w przyszłości? Tego próbowali się dowiedzieć czasie wieczoru wróżb andrzejkowych uczniowie - pacjenci w szpitalu przy ul. Arkońskiej.
 

 
 
29 listopada 2006
W wigilię świętego Andrzeja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się tradycyjny wieczór wróżb.
 

 

17 listopada 2006
Na Oddział Okulistyki Dziecięcej w Szpitalu na Pomorzanach zawitał Klaun Tomcio
z Pogotowia Teatralnego. Swoim radosnym nastawieniem i balonowymi niespodziankami sprawił ogromną radość małym pacjentom.


 
   
 
 
 

 
  16 listopada 2006
Pacjenci z oddziałów: II pediatrii, chirurgii i gastrologii wysłuchali koncertu wykonanego przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie pod kierunkiem pani Anny Wasilewskiej.
 

 
 

16 listopada 2006
Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Koła Teatralnego "Groteska" na oddziałach: kardiologicznym, dermatologicznym i laryngologicznym czytały "Wiersze" J. Brzechwy, "Baśnie" H. Ch. Andersena. Najbardziej podobała się interpretacja "Bajek Babuni".
 

 
 

11 listopada 2006
Święto Niepodległości - w dniu tym, w szpitalu w Zdrojach uczniowie mieli okazję uczestniczyć w apelu okolicznościowym.
 

 

10 listopada 2006
W przeddzień Święta Niepodległości w szpitalu w Zdrojach odbył się uroczysty apel poświęcony odzyskaniu przez Polskę autonomii. Przedstawione zostały fakty historyczne, poezja okolicznościowa, a publiczność miała okazję zaśpiewania pieśni patriotycznych.

 
 

 
 

10 listopada 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się historyczny poranek słowno-muzyczny poświęcony rocznicy NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
 
 
 
Podobna impreza odbyła się także w szpitalu na Pomorzanach.
 
 
 

 

8 listopada 2006
Na zaproszenie Mc Donald's grupa dzieci z oddziału rehabilitacji ze szpitala w Zdrojach wybrała się na wycieczkę do restauracji na ulicy Struga. Każde dziecko otrzymało zestaw Happy Meal. Dzieci, które nie mogły wyjść do restauracji dostały zestawy w szpitalu na oddziale.

 
 
 
 
 
 

 
 
26 października 2006
Wszystkie dzieci w szpitalu przy  Unii Lubelskiej odwiedziło Pogotowie Teatralne wraz z Mają Chartolani, Zura Pirveli - aktorami z Gruzji. 
 

 
 

 

25 października 2006
Do szpitala na ul. Arkońskiej zawitało Pogotowie Teatralne tym razem w wydaniu gruzińskim. Aktorzy z Gruzji mówili o zawiłościach gruzińskiego języka, bawili publiczność piosenkami i zagadkami w swoim ojczystym języku.
 

 
 

20 października 2006
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się "Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem" z okazji jego 80 urodzin. W bohaterów popularnej książki wcielił się personel medyczny oddziału nefrologii na czele z panem ordynatorem dr Tomaszem Jarmolińskim. Uczniowie - pacjenci wysłuchali III rozdziału książki.

 

 
 

19 października 2006
Nasi uczniowie mogli się przekonać, czy mówią i piszą poprawnie. Zwycięzcy Konkursu Językowego "W naszej ojczyźnie - polszczyźnie" otrzymali okolicznościowe dyplomy.
 

 
 

19 października 2006
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 dzieci leżące na oddziałach odwiedził Ronald Mc Dolnad’s wraz z hostessami. Dzieci niezwykle miło przyjęły swojego gościa. Kolorowe balony oraz drobne upominki umiliły wspólną zabawę. 
 

 
 

17 października 2006
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miała miejsce szczególna uroczystość - otwarcie biblioteki szkolnej. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli; dyrekcji szpitala, Książnicy Pomorskiej, pracowników bibliotek szczecińskich wyższych uczelni, dzięki którym znacznie wzbogacony został szkolny księgozbiór.
 

 

16 października 2006
Na Oddziale II Pediatrii obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka w ramach akcji "Cała polska czyta dzieciom". Dwa rozdziały z książki "Kubuś Puchatek" czytały lekarki pracujące na pediatrii: dr E.Petriczko, dr T.Adamczyk, dr E. Szynaka, dr A. Horodnicka-Józwa. Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzili konkursy z nagrodami.


 
   
 
 
 

 

14 października 2006
Poranek z okazji dnia nauczyciela na oddziale chirurgii dziecięcej.


 
 

 
 

13 października 2006
W piątek, w szpitalu w Zdrojach zorganizowany został Turniej Języków Obcych. Zadania, choć dość trudne i wymagające myślenia, rozwiązywane były po mistrzowsku.
 

 
  11 października 2006
Na oddziale hematologii i gastrologii w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się Turniej Języków Obcych pod hasłem "Miasta portowe Europy".
 

 
 
5 października 2006
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha gościliśmy policjanta st. aspiranta Zenona Butkowskiego, który mówił o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły i domu, a także odpowiadał na liczne pytania uczniów.
 

 

04 października 2006
Uczniów-pacjentów leżących w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odwiedził policjant z Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji p. Zenon Butkowski. Spotkanie to było uwieńczeniem tygodniowej akcji informacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali pogadanki, chętnie brali udział w dyskusji oraz zadawali wiele pytań. Te dzieci, które nie mogły opuścić swoich sal chorych miały okazję gościć policjanta przy łóżku. Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników otrzymał pouczające ulotki. Mamy nadzieję, że wszystkie przestrogi zostaną zapamiętane.
 
 


 
 
28 września 2006
W ramach akcji " Cała polska czyta dzieciom" 28 września na oddziale II Pediatrii ciocia Fafa czytała opowiadania Ewy Szelburg - Zarembiny.
 

 

21 września 2006
Do szpitala przy ul Arkońskiej zawitała "Mimi Konefka co spadła z drzewka", klown z Pogotowia Teatralnego. Rozświetliła dzieciom buźki swoimi balonowymi czarami, wzbudzając podziw i zdziwienie.


 
   
 
 
 

 

15 września 20066
Do szpitala przy ul. Arkońskiej zawitało Pogotowie Teatralne z przedstawieniem "Śmiejący się policjant". Aktorzy w osobie Tomka Jankiewicza, Joanny Jankiewicz i Wiesława Łągiewki zapoznali dzieci z bezpieczeństwem na ulicy i w domu. Spektakl, jak zawsze został nagrodzony gromkimi brawami.

 
 

 
 

 

15 września 2006

Zgodnie z proekologicznym charakterem zajęć dydaktycznych i terapeutycznych uczniowie ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej oaz przy ul. Wojciecha wzięli udział w XIII akcji „Sprzątania świata”. Przeprowadzono zajęcia przybliżające tę szczytną ideę. Odbył się quiz ekologiczny. Każdy z uczestników otrzymał dyplom. Ze względu na chorobę i brak możliwości opuszczenia oddziałów dzieci sprzątały swoje najbliższe otoczenie- świetlicę, salę oraz szpitalną szafkę.
 

 

07 września 2006
Odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy 0, I szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczniów-pacjentów oddziałów II pediatrii, chirurgii, gastrologii

 
 

 

04 września 2006
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Kol. A. Mrozińska pasuje małych pacjentów na uczniów kl.0 i kl.I, a kol. R. Marcinczak pasuje na uczniów kl.I gimnazjum

 
 

 
 

Wrzesień 2006
Rozpoczęcie roku szkolnego w szpitalu przy ul. św. Wojciecha połączone było z pasowaniem uczniów klas I w szkole podstawowej i gimnazjum oraz z uroczystym otwarciem pracowni komputerowej. Nasza szkoła wzięła udział w programie Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej "Internetowy Uśmiech", dzięki której zyskaliśmy cztery stanowiska komputerowe.
 
 

Osób on-line: