Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Archiwum 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009.

 

19 czerwca 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha nauczycielki pożegnały uczniów życząc im bezpiecznych i słonecznych wakacji. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a także nagrody książkowe i gry ufundowane przez zachodniopomorskiego kuratora.

 

 
 

 

19 czerwca 2009

„Już wakacje!!!”- pod takim hasłem pożegnaliśmy rok szkolny 2008/2009 w szpitalu przy
ul. Unii Lubelskiej. Nasi uczniowie- pacjenci przygotowali program artystyczny, obejrzeli też występy zaproszonych gości- SP 53 i Mimi Konewki. Każde dziecko otrzymało wakacyjne upominki ufundowane  przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nauczyciele wręczyli dyplomy na pamiątkę pobytu w szpitalu w ostatnim dniu roku szkolnego, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 
 

 

18 czerwca 2009

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w szpitalu w Zdrojach uświetniło przybycie gości
z Kuratorium Oświaty  i Wychowania w Szczecinie: Wicedyrektor Nadzoru Pedagogicznego Pani Iwony Rydzykowskiej i Starszego Wizytatora Pana Władysława Sanockiego. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Lato, lato, lato czeka...”, a następnie obejrzeliśmy nową wersję „Dziadów” – przedstawienie zabawne i pouczające w wykonaniu Moniki Kisielewicz, Beaty Grzybowskiej, Agnieszki Kowalczyk-Kępa oraz  uczennic  i  uczniów  z oddziału rehabilitacji
i okulistyki. Wszyscy też przeszli dwie próby: „Mądrej główki” z zagadkami o lecie i „Odwagi”
z zadaniami związanymi z bezpieczeństwem   w czasie wakacji i szczęśliwie zdobyli kolorowe paszporty na lato!
Goście wręczyli naszym uczniom-pacjentom przepiękne prezenty – książki, puzzle i gry planszowe. Pani Iwona Rydzykowska w miłych słowach podziękowała za wspólną zabawę  i życzyła wszystkim udanych wakacji. Imprezę przygotowały: Agnieszka Kowalczyk-Kępa, Danuta Rauza i Iwona Kiełdanowicz.

 

 

 
 

 

04 czerwca 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom ogłoszonego przez Fundację ABC XXI wieku na oddz. gastrologii lekarze wcielali się w zupełnie nowe role. Zamiast dzieci badać- czytali im zabawne fragmenty „ Ferdynanda Wspaniałego”.

Impreza ta zgromadziła także rodziców i dzieci z oddz. hematologii i onkologii, a gościem specjalnym była p. Marzena Kuszyńska, koordynatorka kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 
 

 

02 czerwca 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej dzieci  na oddziale  Pediatrii miały swoje święto nie tylko 1 czerwca. A to dzięki występom uczennic      Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, które przygotowały inscenizację baśni znanej i lubianej pt. ”Śpiąca królewna”. Dalszą zabawę z pacjentami oddziału pediatrycznego poprowadziły słuchaczki Studium Terapii Zajęciowej. Przez dłuższy czas na korytarzu szpitalnym słychać było śmiech, pisk, krzyk i nawoływania - ale nikomu to nie przeszkadzało, bo było świadectwem dobrej zabawy

 

 
 

 

01 czerwca 2009

Międzynarodowy Dzień Dziecka to zawsze okazja do wspaniałej zabawy!

W tym roku w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej impreza odbyła się  na patio i zaprosiliśmy na nią dzieci ze wszystkich oddziałów, by mogły obejrzeć przedstawienie Pogotowia Teatralnego, śpiewać razem ze studentami Uniwersytetu Szczecińskiego, objadać się lodami z „Castellari”, popcornem i innymi łakociami. Przybyło wielu gości: m. in. wojewoda Marcin Zydorowicz, prezydent miasta Piotr Krzystek, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Rady Miasta oraz wielu innych życzliwych ludzi. Wszyscy obdarowali nasze dzieci wspaniałymi prezentami. Uroczystość ta połączona była z obchodami 5 rocznicy istnienia szpitala św. Mikołaja.

 

 
 

 

czerwiec 2009

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „ Legendy mojej miejscowości”.

 

W Ogólnopolskim Konkursie „Legendy mojej miejscowości” przeznaczonym dla  uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych, zorganizowanym przez nauczycielki Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie wzięło udział 11 placówek: Zespół Szkół przy PSRdD w Krasnobrodzie, Szkoła Filialna ZSS przy SPZZOZ W Stargardzie, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni, Zespół Szkół Szpitalnych w Kołobrzegu, Zespół Szkół Specjalnych nr 110 w Poznaniu, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie, Zespół Szkół Szpitalnych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Szpitalnych w Warszawie, Zespół Szkół przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zaborze, a jury podczas oceniania brało pod uwagę zarówno zgodność z zasadami zawartymi w regulaminie konkursu, jak i walory estetyczne.

Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano dyplomy, a uczniowie nagrodzeni otrzymali upominki. Prace wyróżnione i nagrodzone zostały wyeksponowane na specjalnej wystawie w Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

-----------------------------Zapraszamy do obejrzenia !--------------------------------------------

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy podjęli trud przygotowania prac konkursowych i spowodowali, że jury miało ogromny kłopot z wybraniem tych kilku najlepszych. Za ten „ból głowy” jesteśmy ogromnie wdzięczne….

Organizatorzy - Barbara Lewicka i Maria Welicka.

 

   
 
 

 

24-28 maja 2009

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe zorganizowało dzieciom leczonym na oddziałach; hematologii, onkologii i gastrologii

w SPSK nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki naszej szkoły p. Barbara Dziennik i DK. Interesujący program pozwolił uczestnikom na zobaczenie ciekawych miejsc, takich jak: Sejm, telewizja TVN, radio Tok FM oraz muzea.  Z przewodnikiem zwiedziły Stare Miasto,                    a  spotkania z Jurkiem Owsiakiem oraz lekarzem-posłem B. Arłukowiczem dodatkowo dostarczyły  dzieciom wyjątkowych atrakcji.

 

 
 

 

12 maja 2009

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych - 12 maja 2009 roku uczniowie - pacjenci z Oddziału Okulistyki Dziecięcej PAM wraz z nauczycielką Katarzyną Rupert złożyli życzenia pielęgniarkom i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.

 

 
 

 

23 kwietnia 2009

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04.2009 r.) nasi uczniowie-pacjenci w każdym ze szpitali uczestniczyli w dniach od 20-24.04.2009 r. w  zajęciach bibliotecznych, które miały na celu propagowanie aktywnej postawy czytelniczej. Starsi z dużym zaangażowaniem prowadzili dyskusje o książkach, a młodsi kolorowali tematyczne rysunki oraz wykonywali ilustracje okładek do swoich ulubionych książek. Wszyscy natomiast przygotowywali plakaty, których głównym tematem była książka. Towarzyszyły nam m.in. hasła CZYTANIE JEST TRENDY! oraz CZYTAJ KSIĄŻKI – BĘDZIESZ WIELKI!

 

 
 

 

08 kwietnia 2009

Na oddziale Okulistyki Dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach obyło się wielkanocne przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48 z Grupy "Liski".

 

 
 

 

07 kwietnia 2009

Wszystkim  Pracownikom  Służby  Zdrowia w podziękowaniu za trud ich pracy nauczyciele i uczniowie złożyli serdeczne życzenia. Pierwsze powinszowanie przyjęła od nas Dyrektor Szpitala Pani Danuta Śliwa. Z nieukrywanym wzruszeniem wysłuchała zabawnego wierszyka            w wykonaniu uczennicy klasy drugiej, która wcieliła się w rolę małej lekarki. „Sto lat” na dzwoneczkach zagrały uczennice gimnazjum. Upominkiem była przepiękna laurka. Dalej kolejno odwiedzaliśmy wszystkie oddziały szpitalne. Prezentowaliśmy nasz program artystyczny oraz wręczaliśmy ponad 100 przygotowanych na tę okazję kartek z życzeniami. Wszyscy lekarze, pielęgniarki oraz pozostały personel medyczny byli wdzięczni i uradowani naszą wizytą. Choć na chwilę mogli przeżywać wesoły nastrój, zapominając o codziennych troskach  i problemach. Uroczystość została zorganizowana i przygotowana przez: Beatę Grzybowską, Iwonę Kiełdanowicz, Monikę Kisielewicz i Sebastiana Kierzkę.

 

 
 

 
   
07 kwietnia 2009
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie-pacjenci złożyli personelowi medycznemu życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz
wręczyli okolicznościowe karty.

 

 

07 kwietnia 2009

W szpitalu na Pomorzanach z okazji Dnia Służby Zdrowia uczniowie - pacjenci wraz
z nauczycielem Katarzyną Rupert złożyli lekarzom, pielęgniarkom życzenia oraz
wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

 

 
 

 

03 kwietnia 2009

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w szpitalu przy Ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z aktorką Teatru Lalek Pleciuga - Martą Łągiewką.

 

 
 

 
   
02 kwietnia 2009
w SPSK nr 1 odbył się sprawdzian dla uczniów kl. VI, w którym brał udział pacjent oddziału chirurgii dziecięcej.
 

 

30 marca 2009

Diagnozowanie potrzeb czytelniczych naszych uczniów-pacjentów odbywa się m.in. poprzez indywidualne i grupowe rozmowy z nimi oraz dyskusje, niekiedy bardzo zażarte, prowadzone przez nich z nauczycielem bibliotekarzem Agnieszką Słowińską. Najczęstszym ich tematem są rozmowy dotyczące sensu czytania w we współczesnym świecie, polemiki o lekturach „dobrych” i „złych” (w tym także lekturach szkolnych), o tym co może zachęcić, a co zniechęcić dzieci i młodzież do czytania książek itp. Uczniowie-pacjenci muszą nie tylko wyrazić własny osąd, ale także umieć go odpowiednio zaargumentować i obronić.
 

 
 

 
   
29 marca 2009
W ostatnich dniach marca uczniowie-pacjenci
w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczestniczyli
w lekcjach i zajęciach  tematycznie związanych
z postacią Wielkiego Polaka - Jana Pawła II.
Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę, oglądaliśmy
film oraz albumy, a także czytaliśmy Jego poezję.
 

 

26 marca 2009

Kolejne zajęcia z cyklu „Popołudnia z książką” odbyły się w szpitalu przy ul. Świętego Wojciecha. Tym razem uczniowie-pacjenci wysłuchali kilu baśni braci Grimm oraz fragmentów książki pt. „Koralina” Neil’a Gaiman’a. W kinach można zobaczyć film animowany pt. „Koralina i tajemnicze drzwi”, zrealizowany na podstawie powyższej książki. Opowiadanie o fabule książek, które stały się źródłem natchnienia dla reżyserów oraz czytanie ich fragmentów zaciekawia dzieci oraz młodzież na tyle, by sięgnęły nie tylko po film, ale przede wszystkim po książkę.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

24 marca 2009

Fantastyczna zabawa była udziałem wszystkich, którzy 24 marca 2009r., 
na oddziale pediatrii SPSK nr 1 uczestniczyli w pokazie „sztuk magicznych                   
i balonowych” w wykonaniu klowna „Tomiego”. Wszystkie dzieci otrzymały
upominki „wyczarowane” z kolorowych balonów. Trudno nam było się rozstać
z naszym wspaniałym gościem.

 

               

 

 

23 marca 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru odbyło się spotkanie z aktorką Teatru Lalek „Pleciuga”- Martą Łągiewką. Uczniowie poznali różne rodzaje lalek ( pacynki, marionetki, jawajki). Próbowali również swoich sił w roli aktora prezentując role do tekstu Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim”. Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania w formie quizu. Spotkanie uwieńczono pamiątkowym zdjęciem.
 

 
 

 

20 marca 2009

Jak co roku w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach H/G/O uroczyście przywitaliśmy nadejście upragnionej wiosny. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek wykonali ekologiczną „Marzannę”, którą przy akompaniamencie piosenek  według tradycji
i zwyczajów utopili w wannie.

 

 
 

 

20 marca 2009

W szpitalu na Pomorzanach na Oddziale Okulistyki Dziecięcej odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Dzieci przeszły z Marzanną po całym oddziale a następnie utopiły ją
w wodzie.
 

 

 
 

 

19 marca 2009

W ramach współpracy Szkolnego Koła Edukacji Morskiej na oddziale II pediatrii
w SPSK nr 1 odbyło się spotkanie uczniów-pacjentów z nauczycielami Szkoły
Szpitalnej i uczniami SP nr 63.

 

 
 
 
 

 

19 marca 2009

Cykl zajęć pt. „Popołudnia z książka” prowadzonych w szpitalu przy ul. Świętego Wojciecha wspólnie przez nauczyciela bibliotekarza Agnieszkę Słowińską oraz wychowawczynię Ewę Iwańską miał wyjątkową formę. Dzięki talentowi pani wychowawczyni nasi uczniowie-pacjenci uczestniczyli nie tylko w głośnym czytaniu bajek, baśni, itp., ale także mieli okazję wysłuchać pięknych utworów, granych przez nią na gitarze. Zajęcia „Popołudnia z książką” są organizowane przez nauczyciela bibliotekarza Agnieszkę Słowińską w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” we wszystkich szpitalach, nie tylko w tak  uroczystej formie, lecz również w postaci czytania chorym dzieciom, które nie mogą opuścić swoich łóżek.

 

 
 

 

18 marca 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uroczyście obchodziliśmy „Światowy Dzień Liczby Pi”. Młodzież gimnazjum i liceum  naszej szkoły bawiła się świetnie, wykazując duże zainteresowanie   matematyką-królową nauk. Wszyscy uczniowie otrzymali w nagrodę zestawy przyrządów do nauki geometrii, maskotki oraz inne gadżety ufundowane przez wydawnictwo GWO.

 

 
 

 

18 marca 2009

W szpitalu na Arkońskiej odbył się poranek "Wiosna przebiśniegiem się zaczyna", przygotowany przez nauczycielkę Urszulę Synak.

 

 
 

 
   
17 marca 2009
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat "Nikotyna i jej skutki".
 

 

18 marca 2009

W tym dniu  szpital przy Unii Lubelskiej odwiedził klown - Tomi, który swoimi balonowymi sztuczkami rozweselał wszystkie dzieci. 

 
 

 
   
11 marca 2009
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej przedstawiciele Straży Miejskiej         i Policji spotkali się z młodzieżą naszej szkoły. Podczas prelekcji uczniowie zadawali mnóstwo pytań odnośnie „cyberprzemocy” i innych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
 

 

06 marca 2009

W szpitalu w Zdrojach odbył się poranek słowno muzyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Uczniowie przedstawili program artystyczny, a przebojem imprezy stała się
"Supermenka".

 

 
 

 
   
04 marca 2009
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył
się sprawdzian próbny z „Operonem” dla kl. VI.
 

 

04 marca 2009

Odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ze Strażą Miejską. Tematem spotkania była "Agresja w szkole". Młodzież mogła obejrzeć trzy filmy i wysłuchać pogadanki na temat.

 

 
 

 
   
04 marca 2009
Próbny sprawdzian dla szóstoklasistów w szpitalu przy ul. Arkońskiej.
 

 

03 marca 2009
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie-pacjenci naszej szkoły wykonali gazetkę, która dotyczyła życia i twórczości polskiego dyrygenta, kompozytora, fotografa, publicysty i taternika Mieczysława Karłowicza. Gazetka zakończyła cykl zajęć, w których nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lutym. Miały one na celu przybliżyć te nieco zapomnianą, lecz godną zapamiętania postać tym bardziej, że rok 2009 jest ogłoszony Rokiem Mieczysława Karłowicza (8.02.2009 r. minęła setna rocznica jego tragicznej śmierci w Tatrach).

 

               

 

 

03 marca 2009

W szpitalu przy ul. Arkońskiej podczas zajęć Koła Edukacji Morskiej odbyło się spotkanie z panią Jolantą Gałęzkowską pod hasłem "ABC żeglarstwa".

 

 
 

 

02 marca 2009

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się konkurs pod hasłem - " Słynne kobiety
na przełomie wieków". Nasi uczniowie wykonali plakaty przybliżające sylwetki
znanych kobiet z  różnych epok historycznych.

 

 
 

 

26 lutego 2009
W szpitalu przy ul. Świętego Wojciecha odbył się konkurs pt.  „ZABAWY BRZMIENIEM SŁOWA”. Uczniowie-pacjenci  musieli wykazać się kunsztem recytatorskim, na który składało się bezbłędne przeczytanie utworów, właściwe przestankowanie i akcentowanie, odpowiednia modulacja głosu, a także dykcja. Wygłaszano wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Hanny Łochockiej oraz łamisłówka Łukasza Dębskiego. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale, a w nagrodę za odwagę i wysiłek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

               

 

 

26 lutego 2009

W SPWSZ uczniowie - pacjeni, pacjenci z oddziałów: dermatologii, kardiologii
i endokrynologii podziwiali ponad 60 prac nitką malowanych. Pani Elżbieta Marciniak prezentawała swoje i swojej mamy wyszywane prace. Opowiadanie ...z pasją
o nietypowej pasji, doznania estetyczne były dla leczących swoistą arteterapią.

 

 
 

 

24 lutego 2009

Wzięliśmy udział w IV edycji przeglądu artystycznego, który odbył się w Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy rydla 49 w Szczecinie pod hasłem "I ty możesz zostać świętym Mikołajem". Nasza szkoła wybrała plastyczną formę prezentacji. Prace naszych uczniów, wyeksponowane na dużych sztalugach, stanowiły piękny dodatek do tej pełnej ciepła, wartościowej imprezy szkół specjalnych. Wystawę przygotowały: Katarzyna Dziabaszewska, Monika Kisielewicz i Iwona Kiełdanowicz.

 

 
 

 

24 lutego 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z "Ciocią Fafą", która tym razem bardzo ciekawie opowiedziała jedną z ulubionych baśni Hansa Christiana Andersena pt.: "Dzikie łabędzie".

 

 
 

 

18 lutego 2009
W szpitalu Zdroje odbył się "Kosmiczny bal karnawałowy". Świetną zabawę przygotowali dzieciom: Dominik Zadrożny, Sebastian Kierzka, Monika Kisielewicz i Hania Godlewska
z pomocą innych nauczycieli. Uczniowie świetnie się bawili, brali udział w kosmicznych quizach i zabawach całkowicie zapominając o chorobie. Po wyczerpujących pląsach na dzieci czekał słodki poczęstunek i napoje. Przy zbliżającym się Tłustym Czwartku nie mogło oczywiście się obyć bez pączków i innych słodkości. Firma "Ksero Non-stop pomogła i zasponsorowała dekoracje.


               


               

 

 

13 lutego 2009

W szpitalu na Pomorzanach odbył się "Gwiezdny Bal Karnawałowy". Uczniowie brali udział w przeróżnych konkurach i zabawach. Wesołej zabawie towarzyszył Klaun Mini Kulfonik co skręca balonik.

 

 
 

 

11 lutego 2009

W szpitalu przy ul. Arkońskiej na oddziale dermatologii odbył się balik walentynkowo - karnawałowy. Zabawę zorganizowała i poprowadziła Anna Satoła z pomocą nauczycielek Zespołu Szkół Szpitalnych oraz przybocznego z 3 Drużyny Harcerskiej im. Franciszka Żwirki. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i konkursach, za które otrzymały liczne nagrody w postaci słodkości i soczków.

 

 
 

 
   
11 lutego 2009
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył
się walentynkowy bal pod hasłem "Miłość niejedno
ma imię". Dzieci brały udział w licznych konkursach
z nagrodami, inscenizacjach.
 

 

06 lutego 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w karnawałowym nastroju bawili się uczniowie-pacjenci ze wszystkich oddziałów. Dzieci chętnie zamieniły piżamy na stroje balowe, brały udział w licznych konkursach odpowiednio nagradzanych, otrzymały paczki. A wszystko to zostało uwiecznione na profesjonalnie wykonanych zdjęciach przekazanych dzieciom.

 

 
 

 
   
16 stycznia 2009
W szpitalu przy ulicy Arkońskiej odbył się próbny egzamin gimnazjalny.


 

 
   
14, 15, 16 stycznia 2009
Odbył się egzamin próbny dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej do egzaminu przystąpiło dwoje uczniów z oddziału ortopedii i pediatrii.


 

 
   
19 grudnia 2008
Oddział Okulistyczny na Pomorzanach odwiedzili studenci medycyny. Goście razem z pacjentami wspólnie kolędowali a także wręczyli małe prezenty w postaci maskotek i gier.
 

 

17 grudnia 2008

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej  studenci Katedry Edukacji Artystycznej US kolędowali na wszystkich oddziałach dziecięcych. Spotkanie przebiegło w bardzo wesołej i radosnej atmosferze, która pozwoliła choć na chwilkę zapomnieć uczniom- pacjentom o chorobie.

 

 
 

 

16 grudnia 2008

W SPWSZ odbył się uroczysty poranek wigilijny z udziałem kwartetu smyczkowego Zespołu Szkół Muzycznych.

 

 
 

 

15 grudnia 2008

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się popołudniowe spotkanie opłatkowe.
Schola dziecięca z Polic zaprezentowała przedstawienie jasełkowe,
a Mikołaj i jego elfy z Technikum Budowlanego podarowali uczniom-pacjentom prezenty.

 

 
 

 

15 grudnia 2008

„Powiedz mi, a zapomnę,

 pokaż, a zapamiętam,

 pozwól mi wziąć udział,

 a zrozumiem.”

                                              Konfucjusz

 

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Dłużyk-Marciniak za to, że jest naszym przyjacielem. W czasach ciągłego pośpiechu, pogoni za dobrami materialnymi spotkanie prawdziwie życzliwej osoby jest szczęściem. Dzięki jej zaangażowaniu, nasi uczniowie-pacjenci kolejny raz mogli uczestniczyć w warsztatach robienia stroików bożonarodzeniowych, które odbyły się w szpitalu z Zdrojach. Mamy nadzieję, że w Nowym Roku 2009 spotkamy się podczas wspólnych działań na rzecz dzieci, tych szczególnie potrzebujących. Kolejny raz do organizacji warsztatów przyczynili się : Ginette i Roman Dłużyk, Marzena i Tomasz Dłużyk. Spotkanie zorganizowała pani Monika Kisielewicz.

 

 
 

 

15 grudnia 2008

W tym dniu uczennice Gimnazjum nr 20 odwiedziły dzieci na oddziałach hematologii, onkologii  i gastrologii. Wszyscy pacjenci zostali obdarowani pięknymi maskotkami
i grami,które młodzież gimnazjum ufundowała za pieniążki zebrane w szkole

 

 
 

 
   
09 grudnia 2008
W szpitalu na ul. Unii Lubelskiej w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej odbyły się warsztaty malarskie z udziałem pani Grażyny Dudek. Kolejny już raz uczniowie poznawali tajniki rysowania, szkicowania i malowania jednostek pływających, tym razem pod hasłem "Z wiatrem w żaglach".
 

 

05 grudnia 2008

Pacjenci Szpitala Dziecięcego przy ul. św. Wojciecha wzięli udział w Kosmicznym Turnieju Mikołajkowym. Wszystkie dzieci zostały obdarowane atrakcyjnymi paczkami. Radości było wiele.

 

 
 

 

05 grudnia 2008

Uczniów-pacjentów ze Szkoły Szpitalnej przy ulicy Unii Lubelskiej odwiedził Święty Mikołaj. Nasi podopieczni podczas zabawy brali udział w  konkursach z nagrodami, obejrzeli krótkie przedstawienie o historii Mikołaja, przygotowane przez swoich kolegów
i koleżanki. Każde dziecko otrzymało prezent z rąk samego Świętego Mikołaja, który życzył naszym uczniom dużo zdrowia i obiecał, iż za rok znowu do Nas przyjedzie.

 

 
 

 

05 grudnia 2008

Odwiedził dzieci na Arkońskiej Mikołaj z Urzędu Miasta wraz z wiceprezydentem
T. Jarmolińskim i rozdali dzieciom paczki.

 

 
 

 

05 grudnia 2008

Na Oddział Okulistyki Dziecięcej w Szpitalu na Pomorzanach 5 grudnia zawitał
Św. Mikołaj. Przemiły Gość wysłuchał krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów, a następnie wręczył dzieciom niespodzianki.

 

 
 

 

04 grudnia 2008

W szpitalu na ul. Unii Lubelskiej w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej odbyło się spotkanie uczniów z czterech oddziałów z grupą załogi s/y "Kaktus" na czele z panią Kapitan Jolantą Gałęzowską reprezentujących Pałac Młodzieży. Uczniowie mieli okazję wysłuchania relacji z dwu tygodniowego rejsu po Bałtyku, obejrzenia filmu z tej wyprawy morskiej oraz poznania sztuki wiązania węzłów żeglarskich.

 

 
 

 

04 grudnia 2008

Do szpitala na ul. Arkońskiej przybyło dwóch Mikołajów. Jeden z nich to nasz były uczeń-pacjent Marek Łagocki, a drugi to uczeń gimnazjum nr 6 wraz z gromadą pomocników
z Koła Teatralnego. Przygotowali oni świąteczne przedstawienie i paczki.

 

 
 

 

01 grudnia 2008

Uczniowie-pacjenci mogli poznać swoją przyszłość podczas wróżb
andrzejkowych w szpitalu przy ul. św. Wojciecha.

 

 
 

 

29 listopada 2008

Andrzejki, to świetna okazja, by z przyjaciółmi poznać wróżby, przesądy i zaklęcia.
Ta magiczna atmosfera towarzyszyła w tym dniu uczniom-pacjentom
na oddziale gastrologii w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej.

 

 
 

 

29 listopada 2008

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna prowadzona przez pracownice Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Uczniowie wysłuchali legend  Pomorza Zachodniego i opowieści afrykańskich.

 

 
 

 
   
28 listopada 2008
Czary mary, hokus-pokus to słowa jakie towarzyszyły spotkaniu andrzejkowemu klauna Tomka z dziećmi w szpitalu przy ul. Arkońskiej.
 

 

25 listopada 2008

Grupa dzieci młodszych wraz z nauczycielką wybrała się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Spotkanie z nauczycielką bibliotekarką przybliżyło dzieciom pracę w bibliotece, jej funkcjonowanie oraz zasady wypożyczania książek. Na koniec spotkania dzieci wypożyczyły interesujące ich książki.

 

 
 

 

22 listopada 2008

Kolejny  raz  gościliśmy  w progach  naszej szkoły  panią  Monikę Dłużyk-Marciniak. Tym razem spotkanie odbyło się pod tytułem  „Jesienne frotaże”.  Uczniowie- pacjenci szpitala w Zdrojach oprócz zaznajomienia z techniką frotażu sposobem wykonywania róży z liści, otrzymali również pozdrowienia i autograf  wokalisty zespołu FEEL, który pozdrowił nas za pośrednictwem naszej przyjaciółki z Mrągowa-pani Zosi Wojciechowskiej. Pani Monika, która zawsze szczerze ofiaruje naszym uczniom pomoce plastyczne tym razem również wykazała się wielkim sercem i hojnością. Wszystkich, którzy pragną poznać pracę artystyczną (florystyczną) pani Moniki zapraszamy na stronę: www.podzoltaroza.pl.

 

 
 

 

21 listopada 2008

W szpitalu Zdroje nauczycielki Aneta Mołodecka, Joanna Osojca i Monika Kisielewicz zorganizowały poranek słowno muzyczny z okazjii Międzynarodowego Dnia Życzliwości
i Pozdrowień.

 

 
 

 

18 listopada 2008

Kolejne spotkanie z teatrem, kolejny  uśmiech i dar serca. Cieszymy się, że już po raz trzeci gościliśmy w progach naszej szkoły Grupę Teatralną  ABANOIA. Spotkanie, które odbyło się na oddziale rehabilitacji i okulistyki w szpitalu w Zdrojach przyniosło wiele radości naszym uczniom-pacjentom, którzy niekiedy tygodniami  przebywają z dala od najbliższej rodziny i przyjaciół. Spotkanie to jest dowodem na to, że artystyczna działalność Teatru ABANOIA niesie ze sobą szczerość, uśmiech i radość dawania dobra, które zawsze powraca do obdarowującego. Było to kolejne przedstawienie zorganizowane przez Panią Monikę Kisielewicz.

 

 
 

 

15 listopada 2008

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia o tematyce morskiej.
Uczniowie rozegrali bitwę morską. Zwyciężyła drużyna gimnazjalistów.

 

 
 

 

07 listopada 2008

Poranek historyczno - literacki z okazji 90-tej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości odbył się także na oddziale chirurgii dziecięcej. Wspólnie śpiewany hymn, wygłaszane wiersze przez dzieci młodsze m.in. "Kto Ty Jesteś", "Barwy Ojczyste" oraz przekazywane ważne fakty podniosły radosny nastrój tego ważnego spotkania.

 

 
 

 

07 listopada 2008

w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się lekcje historii, poświęcone 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 
 

 

06 listopada 2008

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości na oddziałach szpitala przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się uroczyste lekcje j. polskiego i historii przybliżające wydarzenia roku 1918.

 

 
 

 

05 listopada 2008

Uczniowie z kl IV-VI i gimnazjum w szpitalu przy ul. Arkońskiej, 5 listopada rozpoznawali najpiękniejsze utwory liryczne o ojczyźnie, napisane w XVI wieku , w okresie zaborów i czasach współczesnych.

 

 
 

 
   
04 listopada 2008
Na Oddziale Okulistycznym w szpitalu
na Pomorzanach odbył się mini konkurs recytatorski
pt. "W świecie wierszy Jana Brzechwy". Pacjenci pięknie recytowali wiersze, a nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
 

 
   
04 listopada 2008
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z ciocią FAFĄ. Dzieci z dużym zainteresowaniem i w wyjątkowym skupieniu wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, do których później samodzielnie wykonywały ilustracje.
 

 

04 listopada 2008

W szpitalu przy ul. sw. Wojciecha odbyły się lekcje historii i języka polskiego
związane z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 
 

 

03 listopada 2008

Gimnazjaliści z SPWSZ rozważali ,czym jest patriotyzm w dzisiejszych czasach, co młody człowiek- uczeń, może zrobić dla kraju.

 

 
 

 
 

30 października 2008
W czwartek w szpitalu Zdrojach na oddziale rehabilitacji odbył się konkurs
pt. "Gimnastyka języka - zostań wspaniałym mówcą!". W ramach I konkursu krasomówczego uczniowie zmagali się z zawiłościami polszczyzny, każde
zadanie nagradzane było "słodkim" punktem.


 
 

 

22-24 października 2008

W tych dniach w naszym zespole odbył się jak co roku
jesienią Tydzień Języków Obcych. Tym razem omawialiśmy zjawiska
kosmiczne z tej racji, że rok 2008 jest rokiem astronomii. Nasze prace
zgromadziliśmy na gazetkach, które zawisły na szpitalnych oddziałach.

 

 
 

 
   
23 października 2008
Na oddziale dermatologii
SPWSZ wśród uczniów klas II i III odbył się konkurs czytania wierszy
o jesieni.
 

 

22 października 2008
Clown odwiedził pacjentów na wszystkich oddziałach szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Dotarł do każdego- tych, którzy nie mogli przyjść na wspólną zabawę z clownem- odwiedził osobiście. Wszyscy mogli skorzystać ze „śmiecho- terapii”.


               

 

 
   
22 października 2008
W SPWSZ uczniowie klas gimnazjalnych
na wszystkich oddziałach w Konkursie Językowym "Z polszczyzną na co dzień", mogli się przekonać
czy mówią poprawnie.
 

 

21 października 2008

"Zagościła u nas jesień" - to temat warsztatów plastycznych prowadzonych przez Panią Jolantę Kusiak w szpitalu przy ul. Arkońskiej.

 

 
 

 

21 października 2008
Podczas XV wystawy połączonej z aukcją prowadzonej przez firmę farmaceutyczną "Urtica Dzieciom" z Wrocławia zorganizowanej w Teatrze współczesnym gościły m.in. nauczycielki z 9 szpitali w Polsce. Pierwszą wylicytowaną pracą była praca naszego ucznia Tymka lat 8, która została sprzedana za 1600 zł ! Wszystkich naszych prac
w galerii było 10.


               

 

 
   
16 października 2008
Szpital przy ul. Arkońskiej odwiedził klaun Tomek, który swoimi balonowymi sztuczkami rozweselił wszystkie dzieci.
 

 
   
01 października 2008
Szpital przy ul. Unii Lubelskiej odwiedziła Pani aspirant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji z prelekcją poświęconą uczniom – pacjentom na temat uzależnień. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki, chętnie brały udział w dyskusji oaz zadawały wiele pytań. Aby umilić pobyt w szpitalu każdy uczestnik otrzymał misia – przytulankę.
 

 

25 września 2008

W piękne słoneczne popołudnie dzieci ze szpitala w Zdrojach wybrały się w jesienny rejs - Dziewanną po szczecińskim porcie. Niektóre z nich po raz pierwszy kroczyły po pokładzie statku! W udanej wycieczce towarzyszyły im panie: Asia Osojca, Danusia Rauza, Magda Każmierska oraz panie pielęgniarki.

 

 
 

 

23 września 2008

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się konkurs o ruchu drogowym.
Każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci odbasku.

 

 
 

 

19 września 2008
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki nauczycielki: Agnieszka Kowalczyk-Kępa
i Iwona Kiełdanowicz zorganizowały konkurs pt. "Znawca Muzyki". Impreza odbyła się
w szpitalu w Zdrojach. Uczniowie odgadywali miejsce pochodzenie muzyki (Afryka, Australia, Ameryka Północna itp.), a później nazwiska twórców arcydzieł muzyki klasycznej. Występował też zespół "Blue Box" czyli Paweł i Wojtek a tańczyły dziewczyny z oddziału rehabilitacji narządów ruchu.

               

 

 

18 września 2008

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z Policjantką Komendy Miejskiej
z Sekcji Prewencji na temat "Bezpieczeństwo w kontaktach społecznych i w Internecie". Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

 

 
 

 

05 września 2008

"Witaj szkoło" zabrzmiało w szpitalu Zdroje z początkiem września. Pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów, a ich starsi koledzy uświetnili uroczystość piosenką. Mamy nadzieję, że rok ten będzie owocny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

 
 

 

05 września 20088

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie uczniów szkoły podstawowej
i gimnazjum. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przybory szkolne.

 

 
 

 
   
03 września 2008
Ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009
w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej.

 

 

03 września 2008

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009 uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów szkoły szpitalnej. Radosny nastrój stworzyła Mimi Konewka wraz ze swoimi pomocnicami, a szczególną zachętą do pracy w nowym roku szkolnym były otrzymane dyplomy i piórniki z przyborami szkolnymi.

 

 
 

 

01 września 2008

W SPWSZ na oddziale IC odbyła się inauguracja roku szkolnego 2008/2009 pod hasłem
" Witają nas lśniące tablice".

 

 
 
 

Osób on-line: