Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Archiwum 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010.

 

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego

„Piękno polskich parków narodowych”

 

W ogólnopolskim konkursie „Piękno polskich parków narodowych” przeznaczonym dla uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych wzięło udział 18 placówek. Organizatorzy otrzymali 267 prac. Jury w składzie: Jolanta Koralczyk, Anna Grzesiuk, Joanna Masłowska, Iwona Kiełdanowicz miało trudne zadanie z wybraniem najlepszych prac, gdyż poziom artystyczny był bardzo wysoki. Ostatecznie komisja wyłoniła następujących laureatów:

 

KLASY 0 – III

I – Klaudia Kondaszewska, kl.I, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, op. Elżbieta Ochman

II – Mateusz Kaliciński, kl.III, ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”, op. Barbara Zdanowicz

III – Aleksandra Uchwat, kl. III, ZSSP Tarnów, op. Katarzyna Lasota

 

Wyróżnienia:

Klaudia Mentowska, kl. III, ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”, op. Barbara Zdanowicz

Konrad Kiliński, kl.III, Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński, op. Katarzyna Malinowska

Filip Kerker, l.7, ZSS w Szczecinie, op. Irena Niedzielska

Małgosia Kozłowska, kl. I,  ZSS w Szczecinie ,op. Beata Grzybowska

Mercedes Kałachurska, kl. I,  ZSS w Szczecinie, op. Anna Grzesiuk

Sylwia Makowska, kl.III, ZSS w Szczecinie, op. Beata Grzybowska

 

KLASY IV – VI

I – Adrian Opałka, kl. IV, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce, op. Elżbieta Ochman

II – Kamila Mościcka , kl. VI, Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński op. Ewa Szumska

III – Ewelina Gruchała, kl. VI, Zespół Szkół Specjalnych nr 8, Filia nr 1, Łódź, op. Sylwia Kowalczyk

 

Wyróżnienia:

Michał Górski, kl. VI, , Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński op. Ewa Szumska

Stanisław Oleksak, kl. VI, ZS przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie, op. Maria Kawka

Artur Hebel, kl. IV, ZSS nr 17 w Gdyni, op. Agnieszka Aleksandrowicz

Natalia Malinowska, kl. IV, Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński op. Ewa Szumska

Izabela Kędzior, kl.V, Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński op. Ewa Szumska

Adrian Kolata, kl. IV, ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”, op. Barbara Zdanowicz

Agata Piasecka, kl. VI, ZSS w Szczecinie, op. Sandra Słociak

Natalia Aleksiun, l. 13, ZSS w Szczecinie, op. Anna Grzesiuk

 

GIMNAZJUM

I – Monika Szymańska, kl. I, ZSSP Tarnów, op. Katarzyna Lasota

II – Wojciech Strzelecki, kl. II, ZSS nr 78, Warszawa, op. B.Chodowska

III – Wioletta Dzwonkowska, kl I,ZSS nr 17 w Gdyni, op. Agnieszka Aleksandrowicz

 

Wyróżnienia:

Patrycja Cubrzyńska, kl. II, ZS przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie, op. Maria Kawka

Kamil Wiącek, kl. II, ZSO w MCNiRD, Józefów, op. Ewa Korczyńska

Klaudia Czerechowicz, kl. I, Szkoła Filialna ZSS, Stargard Szczeciński op. Ewa Szumska

Julia Mrozik, kl. I, ZSSP Tarnów, op. Alicja Socha

Agata Czerwińska, kl. III, ZSS w Szczecinie, op. Alicja Chomiczewska-Jurkiewicz

 

LICEUM

I – Karolina Barciszewska - Kozioł, kl. II, ZSS przy ZOZ Szpitalu Rehabilitacyjnym MSWiA w Górznie, op. Hanna Brink

II – Karol Kuźmiński, kl. II, ZSS w Szczecinie, op. Joanna Masłowska

III – Daniel Kuśmider, kl. II, ZS przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, op. Elżbieta Liga

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów i wzięcie udziału w konkursie. Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody. Ponadto czynimy starania aby prace zostały wyeksponowane na wystawie w Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

 

Organizatorzy: Iwona Kiełdanowicz, Joanna Masłowska

 

 
 

 

 

 

25 czerwca 2010

W szpitalu SPSK nr 1 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Były wierszyki, piosenki i dobre rady na wakacje przedstawione przez aktorów Pogotowia Teatralnego. Każdy z uczniów otrzymał „świadectwo uczoności”, a jedna uczennica świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Również i w tym dniu nie zapomniano o dzieciach, które leżą w szpitalu. Zachodniopomorski Kurator Oświaty obdarował po raz kolejny naszych uczniów- pacjentów miłymi niespodziankami.

 

 

25 czerwca 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Zespół gitarzystów ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu pod kierunkiem p. I. Wierzbickiej wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. Wszyscy uczniowie otrzymali bilety na wakacyjny pociąg.

 

 
 

 

24 czerwca 2010

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego . Zabawnie przebrane nauczycielki  stworzyły kwintet i zaśpiewały dzieciom piosenkę „Wakacje” – kabaretu Otto. Wszyscy uczestnicy włączali się chętnie w wspólne śpiewanie piosenek „Lato”   kabaretu „Otto” oraz „Na plaży” – Majki Jeżowskiej. Uczennice gimnazjum oraz liceum zaprezentowały kilka wierszy o wakacjach.  Uczniowie brali także udział w przeróżnych zabawach i konkursach, rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dużo radości sprawiły dzieciom zagadki w balonach.  Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne upominki i słodkości.

 

 
 

 
 

22 czerwca 2010

w szpitalu przy ul. św. Wojciecha panie ze Straży Miejskiej wygłosiły prelekcję nt. "Cyberprzemocy". Dzieci obejrzały także film edukacyjny.

 

 

17 czerwca 2010

W SPSK nr 1 na holu oddziału pediatrii gościliśmy tancerki z zespołu „Paa”, które prezentowały swoje umiejętności w tańcu nowoczesnym. Widzami byli pacjenci wielu oddziałów.

 

 
 

 

16 czerwca 2010

Na oddziale pediatrii w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miało miejsce kolejne spotkanie z przedstawicielkami straży miejskiej. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w czasie wakacji.

 

 

 

 

16 czerwca 2010

Z wizytą do uczniów pacjentów SPSK nr 1 przybyli aktorzy Pogotowia Teatralnego . Zaprezentowali po raz pierwszy w naszym szpitalu przedstawienie pt.:” W co się bawić ?”. Dzieci utrwaliły sobie telefoniczne numery alarmowe, dowiedziały się też, jak uniknąć poparzeń i jak się zachować w sytuacji zagrożenia.

 

 

 
 

 
 

15 czerwca 2010

W w szpitalu przy ul. św. Wojciecha wystąpiło Pogotowie Teatralne. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "W co się bawić".

 

 

08 i 14 czerwca 2010

W SPSK nr 1 odbyły się lekcje muzealne przeznaczone dla młodszych i starszych uczniów. Dotyczyły kultury afrykańskiej oraz archeologicznych zabytków Pomorza Zachodniego. Jak zawsze, te nietypowe spotkania z historią wzbudziły duże zainteresowania wśród dzieci i młodzieży.

 

 
 

 

10 czerwca 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie czterech pokoleń żeglarzy pod hasłem: "A wiatr na wantach pokoleniom żeglarskim wciąż gra".

 

 
 

 

1 czerwca 2010

Z okazji Dnia Dziecka w szpitalu na Pomorzanach odbyła się zabawa " W krainie dziecięcych marzeń". Uczniowie wzięli udział w wielu konkursach, najciekawsze ich zdaniem to konkursy: Mumia Faraona; owijanie wybranej osoby papierem toaletowym, Wyspa Skarbów; duża gra planszowa na podłodze, Tajemnicze grzechotki; wyszukanie dwóch podobnie brzmiących grzechotek, Najdłuższy wąż - układanie gazetowego węża na czas. I jeszcze najlepsze były balony, słodycze, nagrody.

 

 
 

 

1 czerwca 2010

W Dzień Dziecka uczniów-pacjentów szpitala przy ul. św. Wojciecha odwiedziła XIX Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Sokół". Harcerze przygotowali przedstwienie pt."Na Zielonym Wzgórzu Ani Shirley". Były również zabawy i konkursy z nagrodami.

 

 

 

1 czerwca 2010

W szpitalu przy ul.. Unii Lubelskiej to tradycyjnie wielkie święto wszystkich dzieci.  Na oddziale gastrologii zebraliśmy małych i dużych pacjentów i zaprosiliśmy wielu gości. Były występy Martynki- pacjentki naszego szpitala, rozśpiewanych studentów US, klowna Tomiego „tresującego” bańki mydlane, oraz dzieci z SP48. Wielkim hitem była wizyta św. Mikołaja, który w tym szpitalu przychodzi do dzieci nie tylko w grudniu. Każdy uczestnik zabawy otrzymał atrakcyjne prezenty, mógł poczęstować się popcornem i wybrać sobie lody w ulubionym smaku. Do tych, którzy musieli zostać w łóżkach dotarł klown oraz Mikołaj i nauczycielki z różnymi niespodziankami. Wszystkie dzieci otrzymały zbiorowy prezent od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w postaci wysokiej jakości materiałów papierniczych bardzo przydatnych do zajęć szkolnych. Specjalne życzenia z okazji Dnia Dziecka przekazała p. poseł Magdalena Kochan.

 

 
 

 

1 czerwca 2010

Dzień Dziecka jak co roku obfitował w moc prezentów dla małych i duzych uczniów/ pacjentów. zabawy na oddziałach prowadzili nauczyciele oraz harcerze z 3 dh im. Franciszka Żwirki ze Szczecina. Motywem przewodnim tegorocznego święta były Prawa Dziecka.

 

 
 

 

26 maja 2010

Dnia 26 maja na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach odbyło się spotkanie otwarte z udziałem Mam pt. "Mamo, mamo dobra wróżko, coś powiem ci na uszko" Dzieci przeczytały dla swoich Mam wiersze im poświęcone, złożyły życzenia i wręczyły kwiaty oraz inne upominki wcześniej wykonane na zajęciach pozalekcyjnych.

 

 
 

 

17 maja 2010

W SPWSZ przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna której tematem była historia żeglarstwa, poprowadzona przez p. Ewę Kimak z Muzeum Narodowego. Uczniowie obejrzeli przedmioty które dawniej służyły żeglarzom do nawigacji, modele najstarszych jednostek pływających . Wysłuchali opowieści o dawnych sposobach konserwacji żywności podczas długich rejsów. Dużą atrakcją stanowiło przymierzanie hełmu nurka.

 

 
 

 

12 maja 2010

"Nie tylko święci garnki lepią" pod tym hasłem po raz kolejny w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się warsztaty z gliny poprowadzone przez p.Jolantę Szczepańską - Kusiak.

 

 
 

 

30 kwietnia 2010

W przededniu świąt majowych uczniowie klas IV- VI brali udział w uroczystych lekcjach historii

i j. polskiego. Dzieci zdobywały wiedzę na temat Konstytucji, porównywały formę zapisu poszczególnych ustaw, a później wykonywały samodzielne ćwiczenia. Starsi koledzy z klas gimnazjalnych i licealnych  brali udział w zajęciach tematycznych prowadzonych   przez nauczyciela historii i j. polskiego.

 

 
 

30 kwietnia 2010

Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych zapoznawali się z historią Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, uroczyście czytaliśmy i analizowaliśmy patriotyczne wiersze, wykonaliśmy gazetkę okolicznościową oraz symbole narodowe: godło i flagi, którymi ozdobiliśmy oddział.

 

 
 

 
 

27-29 kwietnia 2010

W całej Polsce trzecioklasiści pisali egzamin gimnazjalny. W szpitalu przy ul Arkońskiej do egzaminu przystąpiło dwoje uczniów.

 

 

27-29 kwietnia 2010

W SPSK nr 1 troje uczniów pisało egzamin gimnazjalny. Po raz pierwszy w tym szpitalu uczeń z chirurgii zdawał egzamin z udziałem nauczyciela wspomagającego.

 

 
 

 

26 kwietnia 2010

W szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej nt. historii bursztynu, poprowadzonej przez p.Krystynę Milewską - kierownik działu edukacji Muzeum Narodowego.

 

 
 

 

14 kwietnia 2010

Odbył się Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty w którym po raz pierwszy uczestniczyli nasi uczniowie.

 

 

 

12 kwietnia 2010

W Szpitalu Zdroje dobyły się dwa spotkania uczniow-pacjentów z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej na temat: "Pies przyjacielem człowieka". Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film obrazujący pracę psa policjanta, strażaka i funkcjonariusza straży granicznej oraz zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania się w obecności zwierzęcia.

 

 
 

 

09 kwietnia 2010

Z okazji Dnia Służby Zdrowia mali pacjenci Oddziału okulistycznego na Pomorzanach przygotowali dla Personelu krótki program artystyczny oraz upominki z masy solnej. Po występie życząc Personelowi medycznemu samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym uczniowie-pacjenci wręczyli wraz z upominkami kwiaty. Wcześniej przygotowaliśmy na zajęciach plakaty z życzeniami, które zostały wywieszone na terenie Szpitala.

 

 
 

 

07 kwietnia 2010

W Szpitalu Zdroje uczniowie- pacjenci wraz z nauczycielkami odwiedzili pracowników szpitala składając im serdeczne życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i pozostali pracownicy służby zdrowia wysłuchali krótkiego montażu słowno-muzycznego oraz otrzymali żonkile i kartki z życzeniami. Był również symboliczny słodki poczestunek. Oddzialy szpitalne zostały ozdobione plakatami z życzeniami dla wszystkich pracowników.

 

 
 

 

07 kwietnia 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie i nauczyciele składali personelowi medycznemu życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

 

 
 

 

22-26 marca 2010

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie przygotowali na zajęciach wychowawczych ciekawe niespodzianki: koszyczki, palmę wielkanocną, jajka wielkanocne, które z życzeniami świątecznymi podarowali pracownikom oddziału okulistycznego na Pomorzanach.

 

 
 

 

24 marca 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Moje morze - impresje morskie" Wystawę prac plastycznych otworzyła pani dyrektor szkoły Janina Lewańska. W spotkaniu uczestniczyli znamienici goście. Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i książki.

 

 
 

 

24 marca 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej niespodziewanymi gośćmi byli młodzi aktorzy Teatru Krzywa Scena ze Stargardu Szczecińskiego. Zaprezentowali wspaniałe inscenizacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy . Nasi mali widzowie bardzo żywo reagowali na grę aktorów i podziwiali szczególnie ich sprawność akrobatyczną.  Wielkie brawa były najlepszym podziękowaniem dla sympatycznych gości.

 

 
 

 
 

24 marca 2010

Odbyło się na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 spotkanie z pielęgniarką – Panią Małgorzatą B. na temat „Zdrowia i sposobów dbania o nie”. Spotkanie było bardzo interesujące, a młodzi ludzie mieli okazję zadać i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania

 

 

16 marca 2010

W szpitalu SPSK nr 1 w Szczecinie miała miejsce akcja profilaktyczna Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie „ Trzeźwa młodość- jasna przyszłość”. W spotkaniu uczestniczyli: nadinspektor Katarzyna Legan, kurator sądowy Sylwester Gos i radna z komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Stefania Biernat. Uczestnicy spotkania otrzymali certyfikat potwierdzający odbyte szkolenie.

 

 
 

 

11 marca 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z kom. Katarzyną Legan
z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i kuratorem sądowym Barbarą Wróblewską w ramach akcji "Trzeźwa młodość - jasna przyszłość".

 
 

 

10 marca 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się bal karnawałowy inspirowany twórczością
J. Brzechwy pt. "Tańcowała igła z nitką". Dzieci brały udział w grach i konkursach
z nagrodami. Lekarze i nauczycielki przeczytali wiersz pt." Na straganie".

 

 
 

 
 

10 marca 2010

Na oddziale pediatrii w SPSK nr 1 odbyły się zajęcia przygotowane przez uczennice XIV LO w Szczecinie pokazujące jak poprzez zabawę uczyć się języka angielskiego. Dzieci bardzo chętnie pracowały, a atmosfera bardziej przypominała zabawę niż lekcję.

 

 

05 marca 2010

Uczniowie gimnazjum w Szpitalu Zdroje spotkali się z pedagogiem Małgorzatą Pulkiewicz z Działu Poradnictwa Zawodowego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2. Warsztaty, podczas których uczniowie-pacjenci brali udział w zabawach integracyjnych i rozwiązywali różnorodne testy, z pewnością przyczyniły się do trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i świadomego planowania przyszłej kariery zawodowej.

 

 

 
 

 

04 marca 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie klas szóstych uczestniczyli w próbnym sprawdzianie. Przystąpiło do niego troje dzieci z oddziału pediatrii i ortopedii. W sali szkolnej stworzono uczniom warunki podobne do tych panujących w szkołach macierzystych. Uczniowie-  pacjenci chętnie „ przećwiczyli” zadania zawarte w arkuszach próbnego sprawdzianu.

 

 

 

03 marca 2010

W Szpitalu Zdroje odbył się próbny sprawdzian kompetencji po klasie VI. Wzięło w nim udział aż ośmiu uczniów. Mamy nadzieję, że wyniki będą pomyślne.

 

 
 

 

27 lutego 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha harcerze z XIX Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Sokół" i "Ogniste Ptaki", aby umilić dzieciom sobotnie przedpołudnie, wystawili przedstawienie o tematyce ekologicznej pt."Głosy mieszkańców lasu".

 

 
 

 

24 lutego 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „ Obcy”, a następnie wysłuchali prelekcji związanej z tematem.

 

 

 

 

11 lutego 2010

Na Oddziale Okulistyki SPSK 2 odbyła się zabawa karnawałowa z "Walentynką". Konkursy poprzedziła parada dzieci w rytm Poloneza w maskach karnawałowych wykonanych na zajęciach. Uczestnicy wzięli udział w różnych konkursach, w których zdobyli wiele nagród. Zabawa była bardzo udana.

 

 
 

 

04 lutego 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się XV Charytatywny Bal Karnawałowy. W tym roku dzieci gościły w „ Krainie Złotego Smoka”. Stałym punktem balu  było przedstawienie prezentowane przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Dzieci uczestniczyły także we wspólnych tańcach i rywalizowały w konkursach. Dużą atrakcją był jubileuszowy tort, którym obdzielono wszystkich uczestników zabawy

 

 
 

 

27 stycznia 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się bal karnawałowy inspirowany twórczością
J. Brzechwy pt. "Tańcowała igła z nitką". Dzieci brały udział w grach i konkursach
z nagrodami. Lekarze i nauczycielki pr7eczytali wiersz pt." Na straganie".

 

 
 

 

26 stycznia 2010

W szpitalu przy ul. Arkońskiej na oddziale dermatologii odbył się „Bal Tańczących Bamboszy". Uczniowie, wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Szpitalnych,  pląsali w rytmach muzyki dyskotekowej oraz  uczyli się tańca greckiego. Po wyczerpujących tańcach dzieci mogły także sprawdzić się w roli aktora prezentując na  role  tekst Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim. Uczniowie brali także udział w przeróżnych zabawach i konkursach, za które otrzymali drobne upominki i słodkości. Wesołej zabawie towarzyszyła aktorka Teatru Lalek Pleciuga - Marta Łągiewka. Przed rozpoczęciem zabawy, zaproszone panie wizażystki pięknie pomalowały dzieciom buzie.

 

 
 
 
 

 

20 stycznia 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach św. Mikołaja chore dzieci  odwiedziły uczennice Gimnazjum nr 20, które pod postaciami aniołów obdarowały je prezentami ufundowanymi przez wszystkie klasy tej szkoły.

 

 
 

 
 

13-15 stycznia 2010

W SPSK nr 1 na oddziale hematologii i II pediatrii odbył się egzamin próbny dla kl. III gimnazjum  zorganizowany przez wydawnictwo OPERON. Uczniowie mimo pobytu w szpitalu mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości.

 

 

22 grudnia 2009

Na wszystkich oddziałach dziecięcych w SPWSZ składaliśmy życzenia świąteczno - noworoczne. Teksty poetyckie, piosenki świąteczne podkreślały wyjątkowy nastrój. Miłym akcentem były wręczane przez uczniów - pacjentów dekoracyjne choineczki.

 

 
 

 
 

22 grudnia 2009

Na oddziale Okulistyki w szpitalu na Pomorzanach zasiedliśmy do stołu wigilijnego, żeby poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia, wspólnie pośpiewać kolędy, przypomnieć polskie tradycje i złożyć sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

 

 
 

 

21 grudnia 2009

uczniowie z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 6,z opiekunką p. Ewą Niewczas, przynieśli do SPWSZ ponad 50 paczek. Jak co roku maskotki i słodycze zostały zakupione z pieniędzy zebranych w czasie aukcji zorganizowanej przez szkołę. Starannie przygotowane podarunki, z dołączonymi do nich życzeniami, sprawiły radość naszym uczniom - pacjentom.

 

 

 21 grudnia 2009

W ten  przedświąteczny czas uczniów- pacjentów  przy ul. Unii Lubelskiej odwiedzili studenci US z kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Profesjonalne wykonanie kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich i tych małych i tych dużych w świąteczny nastrój.

 

 
 
 
 

 

18 grudnia 2009

Odbyło się na Oddziale Okulistyki SPSK nr 2 spotkanie ze studentami PAM w ramach corocznej akcji „Miś pod szpitalną choinkę”. Przebywające na oddziale dzieci otrzymały cenne prezenty. Spotkanie wniosło wiele ciepła i radości.

 

 
 

 

17 grudnia 2009

Na Oddziale Dermatologii obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów kl. III - V Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia pod kierunkiem p. Mirelli Kakowskiej i Barbary Dymek. Występ młodych artystów, ich piękne stroje zachwyciły zebranych pacjentów. Przy wtórze fletów i skrzypiec śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Organizatorką spotkania była pielęgniarka oddziałowa p. Krystyna Tesze.

 

 
 

 

16 grudnia 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie kolędowe. Dzieci ze SP nr 8 w Policach pod kierunkiem siostry Małgorzaty Miliszewskiej przygotowały piękne przedstawienie bożonarodzeniowe. Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych razem ze swoim opiekunem panią Małgorzatą Adamczak przygotowała podarunki w postaci książek i zabawek. Podczas spotkania Mikołaj - uczeń kl. IV Piotr Zimnoch wraz z elfami wręczał dzieciom prezenty. Nasi uczniowie - pacjenci zostali obdarowani również paczkami przygotowanymi przez firmę Eurovia S.A.

 

 
 

 

09 grudnia 2009

Na oddziale pediatrii SPSK nr 1 uczennice XIV LO przygotowały i przedstawiły współczesną wersję „ Opowieści wigilijnej”. Uczniowie- pacjenci mieli okazję obejrzeć oryginalną inscenizację wprowadzając wszystkich w tematykę Świąt Bożego Narodzenia.

 

 
 

 

08 grudnia 2009

Rozstrzygnięcie konkursu na prezentację o liczbie Π. Na konkurs wpłynęło 19 prac

z siedmiu szkół szpitalnych z całej Polski.  Komisja w składzie: Barbara Dziennik, Iwona Kiełdanowicz, Anna Lubecka,  Sebastian Kierzka obejrzała i oceniła, wg ustalonych kryteriów, wszystkie nadesłane prezentacje. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

1 miejsce: Grzegorz Cieślik kl. II gimn. -Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,
                praca wykonana pod kierunkiem p. Barbary Dziennik;

2 miejsce: Adam Stupnicki kl. I LO - Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,
                praca wykonana pod kierunkiem p. Sebastiana Kierzki;

2    miejsce: Aleksandra Antczak kl. III gimn.- Zespół Szkół przy Szpitalu Rehabilitacyjno  –Leczniczym w Osiecznej, praca wykonana pod kierunkiem p. Marii Drabik–Trzmiel;

3 miejsce: Maciej Piątek kl. III LO – Zespół Szkół Szpitalnych w Zagórzu,
                praca wykonana pod kierunkiem p. Izabeli Grochowskiej - Tomasik

3 miejsce: Agnieszka Kępińska kl. III gimn. – Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy,
                praca wykonana pod kierunkiem p. Justyny Rocławskiej;

 

Poza tym przyznano wyróżnienia:

 

- Patrycja Rutkowska kl. III gimn. - Zespół Szkół Szpitalnych w Zagórzu,
             praca wykonana pod kierunkiem p. Izabeli Grochowskiej - Tomasik;

- Katarzyna Paliwoda kl. I gimn. - Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy,
             praca wykonana pod kierunkiem p. Katarzyny Niedźwiec;

- Mateusz Głowa i Klaudia Kapnik kl. III i II gimn. – Zespół Specjalnych Szkół

    Przyszpitalnych w Tarnowie,  praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Kołodziejczak;

- Monika Ćwiek i Justyna Kisielewicz kl. ILO i I gimn. – Zespół szkół Szpitalnych

            w Szczecinie, praca wykonana pod kierunkiem p. Barbary Dziennik;

- Weronika Karlińska i Monika Wiśniewska kl. V- Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,

            praca wykonana pod kierunkiem p. Joanny Masłowskiej;

 

 

 

07 grudnia 2009

Wszystkie dzieci przebywające w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedził Mikołaj - aktor Teatru Polskiego p. W. Łągiewka. Podczas spotkania śpiewaliśmy wesołe piosenki oraz kolędy. Dzieci zostały obdarowane paczkami. Mikołaj na pamiątkę spotkania otrzymał wykonanego przez dzieci anioła.

 

 
 

 
 

04 grudnia 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z historykiem sztuki p. M. Łopuch nt. Boże Narodzenie w sztuce.

 

 

 

04 grudnia 2009

Na Oddział Okulistyki SPSK nr 2 przybył do dzieci długo oczekiwany Mikołaj – p. Brunon Bendlin, prezes klub HDK PCK. Dzieci powitały Mikołaja piosenką i wierszykami. Mikołaj obdarował małych pacjentów wspaniałymi prezentami, a dzieci podarowały Mikołajowi przygotowane prace plastyczne. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

 

 
 

 
 

04 grudnia 2009

W tym  dniu pacjentów SPSK nr 1 odwiedził święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, które hojną ręką rozdawał małym i dużym dzieciom. Dodatkową atrakcją były występy Mimi Konewki, która rozśmieszała do łez wesołymi skeczami i zapraszała chętnych do wspólnej zabawy.

 

 
 

 

25 listopada 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej Pogotowie Teatralne zaprezentowało przedstawienie
„Przygody Kangurka Jurka”. Profesjonalna scenografia, wesoła muzyka i śpiew – oto atuty tej inscenizacji. Dzieci czynnie uczestniczyły w zabawie prowadzonej przez Kangurka Jurka. Zainteresowane były nawet tym, co działo się za kulisami…

 

 
 

 

23 listopada 2009

Na oddziale Ped. II w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie kl. IV-VI oraz
I-III Gim. i LO z pracownicami Muzeum Narodowego w Szczecinie. Pani Krystyna Milewska opowiadała uczniom legendy dotyczące najstarszych dziejów Pomorza. Pani Dorota Baumgarten- Szczyrska zaprosiła nas do podróży na daleki kontynent- Afrykę. Nasi uczniowie słuchając opowieści o zwyczajach egzotycznych ludów mieli możliwość pobawienia się afrykańskimi lalkami, zabawkami oraz… napić się oryginalnej afrykańskiej herbaty.

 

 
 
 
 

 
 

18 listopada 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia na wszystkich poziomach edukacyjnych pod hasłem "Bez niej ani rusz, czyli o matematyce". Uczestnicy otrzymali dyplomy i przybory matematyczne.

 

 

 

17 listopada 2009

Odbyło się w szpitalu przy ul. Arkońskiej na oddziale kardiologii spotkanie z przedstawicielami szczecińskiego Biura Rzecznika Praw Dziecka działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób państwo polskie chroni prawa dziecka oraz jakie prawa mają dzieci przebywające w szpitalu. Wśród uczestników wywiązała się również ciekawa dyskusja nt. stosowania przez rodziców tzw "klapsów". Spotkanie przebiegało w sympatycznej, twórczej atmosferze.

 

 
 

 

13 listopada 2009

w szpitalu na Pomorzanach odbyło się spotkanie z Przedstawicielkami Straży Miejskiej. Uczniowie w trakcie prelekcji dowiedzieli się jakie są zadania Straży Miejskiej, obejrzeli z bliska krótkofalówki, kajdanki, ubiór. Strażniczki przygotowały dla uczniów rysunki przedstawiające ich zadania i podarowały dzieciom kalendarzyki i inne niespodzianki. Dziękujemy!

 

 
 

 
 

 

 

10 listopada 2009

w szpitalu na Pomorzanach odbyły się uroczyste zajęcia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie zapoznali się z historycznymi zdarzeniami sprzed 91 lat, zapoznali się z życiorysem Józefa Piłsudskiego, próbowali odpowiedzieć na pytanie, „Co dla nich znaczy być wolnym, być patriotą”?, czytali wiersze o niepodległości, śpiewali hymn narodowy, kolorowali godło polskie i wykonali flagi narodowe, którymi udekorowali oddział.

 

 

 

10 listopada 2009

Na wszystkich oddziałach szpitala przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się uroczyste lekcje
i spotkania, na których uczniowie poznawali historyczne wydarzenia towarzyszące  odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Słuchaliśmy także pięknych wierszy i pieśni

patriotycznych. 

 

 
 

 

10 listopada 2009

W szpitalu przy ulicy Arkońskiej, odbyła się uroczysta lekcja historii poświęcona
91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 
 

 
 

10 listopada 2009

W przededniu święta Niepodległości uczennica klasy I podczas lekcji poznaje symbole narodowe
i historię ich powstania.

 

 

 

03 listopada 2009

Z wykładem „Program poprawy jakości wody dla Szczecina” przyjechała do dzieci i młodzieży w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha pani Helena Kwiatkowska z ZWiK w Szczecinie. Nasi uczniowie otrzymali atrakcyjne prezenty jako pamiątki ciekawego spotkania.

 

 
 

 
 

02 listopada 2009

Szpital przy Arkońskiej odwiedził klaun Tomek.

 

 

 

02 listopada 2009

W szpitalu przy ul.św. Wojciecha odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu "Nie bądź uparty i śpiewaj szanty", które przygotował i przeprowadził pan Wacław Jefimowicz. Następne już za dwa tygodnie.

 

 
 

 
 

30 października 2009

W szpitalu klinicznym przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie-pacjenci i zaproszeni goście wzięli udział
w uroczystej lekcji matematyki poświęconej polskim kryptologom, którzy złamali kod Enigmy. Najlepsi „szyfranci” otrzymali dyplomy pamiątkowe.

 

 

 

28 października 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha miało miejsce spotkanie ze Strażą Miejską
pt. " Z rowerem za pan brat". Uczniowie podczas spotkania obejrzeli film,
a także otrzymali odblaski na rowery.

 

 
 

 
 

27 października 2009

Koncert muzyczny z poezją Juliana Tuwima w tle odbył się w SPWSZ. Laura Chomiczewska z kl. III Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia wykonała na wiolonczeli trzy utwory. Dzięki mamie Laury uczniowie - pacjenci poznali budowę tego instrumentu. W przerwach nastrojowe liryki autora " Kwiatów polskich" czytała uczennica kl.I liceum.

 

 

26-30 października 200999

Odbył się Tydzień Języków Obcych pt. "Jesteśmy różni, ale potrzeby mamy podobne". Omawialiśmy podczas tego tygodnia zagadnienia związane z prawami dziecka, różnorodnością kultur i tak potrzebną w dzisiejszych czasach tolerancją. Uczniowie wykonali tematyczne plakaty.

 

 
 

 

26-28 października 200999

Pod hasłem „ W Ojczyźnie- Polszczyźnie”  w SPSK nr 1 nauczyciele przeprowadzili cykl zajęć przybliżających uczniom tematykę związaną z poprawnością językową. Uczniowie korzystali z różnorodnych słowników, wykonywali ćwiczenia, uzupełniani i krzyżówki. Dzięki lekcjom tego typu zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum i liceum mogli poznać specyfikę ojczystego języka i docenić jego piękno.

 

 
 

 

26 października 2009

W szpitalu Zdroje na oddziale rehabilitacji odbyła się II edycja konkursu krasomówczego pt.: "Odpowiednie dać rzeczy słowo". Konkurs rozpoczął się mini-przedstawieniem "Językowa plątanina Marsjanina". W trakcie konkursu wszyscy uczniowie nagradzani punktami - cukierkami.

 

 
 

 
 

 

 

23 października 2009

w Szpitalu na Pomorzanach odbył się konkurs artystycznego czytania wierszy o jesieni. Uczniowie dobrze przygotowali się do tego zadania. Jury powołane wśród pacjentów wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Marta P., która swój wiersz zaprezentowała z pamięci. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

 
 

 

 

22 października 2009

Do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej zaprosiliśmy p. Katarzynę Rembacką- pracownicę IPN, która poprowadziła wykład zatytułowany „ Generał August Emil Fieldorf -Nil- zapomniany bohater”. Uczniowie gimnazjum i liceum wysłuchali prezentacji i obejrzeli przejmujące fragmenty filmu „ Generał Nil”. Było to bardzo wartościowe spotkanie, głęboko poruszające, zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli, którzy uczestniczyli w tym wykładzie. Pani K. Rembacz przekazała także materiały historyczne dotyczące ważnych wydarzeń oraz gry o tematyce historycznej.

 

 

22 października 2009

Odbyły się obchody 10-lecia powstania gimnazjów. Na uroczystości nie zabrakło Zespołu Szkół Szpitalnych. Zaprezentowaliśmy kroniki szkolne i stronę internetową naszej szkoły.

 

 
 

 

20 października 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 na oddziale II pediatrii odbyły się kolejne zajęcia
z cyklu „Popołudnia z książką”. Uczniowie-pacjenci wysłuchali opowieści pt. „Dlaczego morze jest słone?”, a następnie wykonali ilustracje do wybranych przez siebie fragmentów tej baśni. Dzięki współpracy wychowawców grup pozalekcyjnych oraz nauczyciela bibliotekarza staramy się promować akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” w każdym ze szpitali.

 

 
 

 

15 października 2009

Na oddziale pediatrii szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 miało miejsce spotkanie uczennic XIV LO tworzących Szkolne Koło Diabetologiczne z uczniami- pacjentami tego oddziału. Dzieci wykonywały kolorowe żabki, kwiatki i pudełka metodą origami. Dzięki dokładnym instrukcjom objaśniającym kolejne czynności każde dziecko odniosło sukces. Dziękujemy p. Bożenie Jaczewskiej i uczennicom liceum za wizytę i zapraszamy ponownie.

 

 
 

 

14 października 2009

W szpitalu przy Unii Lubelskiej grupa sześciolatków wraz z rodzicami złożyła życzenia na ręce p. Dyrektor z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci wręczyły laurki oraz zaśpiewały piosenkę „ Nasza- Pani…”.

 

 
 

 

13 października 2009

W Auli Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych oraz nagród Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora z okazji Dnia Edukacji Narodowej ponad dwustu pracownikom oświaty z woj. zachodniopomorskiego. Aktu dekoracji dokonał Wicewojewoda Zachodniopomorski –
p. Andrzej Chmielewski i Zachodniopomorski Kurator Oświaty – p. Artur Gałęski.

      W czasie uroczystości Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego udekorował Odznaczeniem Gryfa Pomorskiego 9 osób zasłużonych dla oświaty oraz 4 podmioty: Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kołobrzegu, Szkołę Podstawową Nr 1
w Nowogardzie, Zespół Szkół Specjalnych im. J. Tuwima w Stargardzie Szczecińskim,  Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

      Serdeczne życzenia i wiele ciepłych słów z okazji DEN do wszystkich zgromadzonych skierowały także panie: Poseł Magdalena Kochan oraz Wiceprezydent Miasta Szczecina – Elżbieta Masojć.

      Uroczystość uświetniły występy uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia im.
F. Nowowiejskiego w Szczecinie oraz wystawa prac plastycznych 12-letniej Marceli Łukasik – ucz. Zespołu Szkół Szpitalnych.

 

 
 

 

12 października 2009

W szpitalu w Zdrojach na oddziale rehabilitacji uroczyście obchodziliśmy 83 rocznicę powstania książki o przygodach pewnego misia o bardzo małym rozumku, czyli Kubusia Puchatka. Uczniowie-pacjenci mieli okazję dowiedzieć się jak doszło do napisania tejże książki przez A. A. Milne. Rozwiązywali także krzyżówkę, quiz wiedzy o Kubusiu Puchatku, a także kolorowali postacie z książki oraz samodzielnie wykonywali rysunki.
I jak to zwykle z urodzinami bywa – na sam koniec pojawił się tort (który sami przygotowaliśmy) ze świeczkami. Przy niewielkiej pomocy uczniów i nauczycielek
p. Magdy Kaźmierskiej i Agnieszki Słowińskiej Kubuś Puchatek zdmuchnął z niego świeczki… Życzenia pomyśleliśmy oczywiście wszyscy!

 

 
 

 

07 października 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach hematologii i onkologii odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej. Uczniowie – pacjenci z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz zadawali wiele pytań. Dodatkową atrakcją była możliwość oglądania różnych gadżetów związanych z pracą Straży Miejskiej.

 

 
 

 

07 października 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z p. Izabellą Aden – nauczycielką szkoły szpitalnej z Australii. Przygotowane przez Nią prezentacje multimedialne ukazały różne sposoby pracy z chorym dzieckiem. Podczas miłego spotkania wymieniałyśmy się uwagami na temat specyfiki naszej pracy, która… na każdym kontynencie wygląda podobnie.

 

 

 

05 października 2009

W konkursie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie pt. „Zwierzęta wokół nas” uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca: III – Małgorzata Poniatowska i II – Adam Ziołecki, oboje z zespołu klas gimnazjalnych oddziału rehabilitacji w Zdrojach. Ponadto członkowie jury konkursu w specjalnym piśmie wystosowanym do naszej szkoły napisali m.in.: „Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak aktywne uczestnictwo w naszych konkursach i przekazanie licznych, ciekawych prac. Pozostajemy z nieustającą nadzieją na szybkie wyzdrowienie pacjentów i dalsze aktywne uczestnictwo w naszych kolejnych konkursach.”

 

 
 

 

05 października 2009

Prelekcję pod tytułem „Poprawa jakości wody dla Szczecina” dla uczniów szpitala
w Zdrojach wygłosiła pani Helena Kwiatkowska z ZWiK w Szczecinie. Uczestnicy otrzymali prezenty: przybory do pisania i czapki.

 

 
 

 

21 września 2009

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.na oddziale rehabilitacji
w szpitalu w Zdrojach czytaliśmy piękną opowieść „O bogince Jemiole” Marii Kownackiej. Uczniowie-pacjenci po wysłuchaniu tekstu wykonali piękne ilustracje do niego.

Czytanie naszym dzieciom odbywa się także w szpitalach przy ul. Świętego Wojciecha,
ul. Unii Lubelskiej oraz ul. Arkońskiej w ramach zajęć bibliotecznych prowadzonych
przy współudziale wychowawców przez nauczyciela bibliotekarza Agnieszkę Słowińską.

 

 
 

 

17 września 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie wzięli udział w szesnastej edycji „Sprzątania Świata”. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „ Pomagajmy Ziemi- codziennie”. Dzieci zmagały się z krzyżówkami i testami , które udowodniły, że codzienne decyzje w domu, szkole czy szpitalu mogą wpływać na środowisko, w którym żyjemy.

 

 
 

 

14 września 2009

Cykl zajęć z biblioterapii prowadzonych rozpoczęliśmy tematem „Książka w życiu człowieka”. Uczniowie-pacjenci rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą książek, układali piramidę zalet książki, wypisywali skojarzenia związane z książką, tworzyli barwne kompozycje tematyczne, a także układali „hymny” na cześć książek.

 

 
 

 

09 września 2009

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10 w szpitalu w Zdrojach Na temat 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej zabrał głos nasz nauczyciel historii, pan Dominik Zadrożny. W ślubowaniu i pasowaniu na uczniów brali udział uczniowie klas I-szych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Recytowane były wiersze i odśpiewana piosenka pt. ”Witaj szkoło”. Szczęśliwego nowego roku szkolnego życzyła wszystkim pani dyrektor Janina Lewańska. Spotkanie przygotowały: Beata Grzybowska i Iwona Kiełdanowicz

 

 
 

 

03 września 2009

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum na oddziałach hematologii i onkologii. Podczas uroczystej inauguracji szkolnej uczniowie otrzymali dyplomy i przybory szkolne.

 

 
 

 

01 września 2009

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010 połączona z pasowaniem uczniów klas I. Pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podczas spotkania nauczycielki przybliżyły uczniom wydarzenia sprzed 70 lat - wybuch II wojny światowej.

 

 
 

 

01 września 2009

Uczniowie-pacjenci przebywający w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w oddziałach IA,ID iIE rozpoczęli rok szkolny 2009/2010. Poznali strukturę organizacyjną i historię naszej szkoły, obejrzeli zdjęcia upamiętniające ważniejsze imprezy i uroczystości. Nawiązanie do 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej było przyczynkiem do przypomnienia
o tragicznych faktach historycznych z lat 1939-1945. Personel szpitala życzył uczniom przede wszystkim dobrych wyników w nauce. Wszyscy hospitalizowani zostali obdarowani szkolnymi gadżetami.

 

 

 

Osób on-line: