Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 

Archiwum 2010/2011

 

15 czerwca 2011

Wszyscy uczniowie szpitala "Zdroje" brali udział w XXII Turnieju Wiedzy z Rozrywką. Tegoroczne hasło turnieju brzmiało "Książki można polubić". Turniej zorganizowały i przeprowadziły panie: Agnieszka Kowalczyk-Kępa i Anna Biźnia-Wojciechowska.

 

 
 
 
 


10 czerwca 2011

Szpital przy ul. Unii Lubelskiej odwiedzili wspaniali goście – Zachodniopomorski Kurator Oświaty Artur Gałęski, Dyrektor Wydziały Oświaty Elżbieta Masojć oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Pani Elżbieta Masojć wraz z panem Markiem Michalakiem przeczytali zgromadzonym dzieciom bajkę Aleksandry Petrusewicz pod tytułem „Jak bańka mydlana pomaga dzieciom”. Parę dni wcześniej nasi uczniowie-pacjenci mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką tej uroczej książeczki. Czytanie odbyło się w ramach kontynuowania akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Spotkanie umilił Klaun Tomi, który wyczarował wszystkim dobry humor, mnóstwo uśmiechu oraz bańki mydlane różnych kształtów i wielkości.

Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek oraz książkę o magicznej bańce. Pod koniec odbyło się także uroczyste puszczanie baniek, które każdemu dziecku miały wyczarować dużo zdrowia i radości.

 

 
 
 
 

 
 

10 czerwca 2011

W szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w konkursie wiedzy "Ziemia - ciągła ewolucja". Konkurs był podsumowaniem cyklu zajęć, w czasie których młodzież poznawała dowody ewolucji organizmów żywych, przyczyny i skutki zmian składu chemicznego atmosfery oraz przeszłość geologiczną naszej planety. Zwycięzcą konkursu został Damian, uczeń II klasy liceum.


 

02 czerwca 2011

W szpitalu "Zdroje" nauczyciele: Beata Grzybowska i Dominik Zadrożny zorganizowali dla uczniów-pacjentów festyn pod hasłem "Żyj zdrowo - działaj bezpiecznie".


 
 

 

01 czerwca 2011

Z okazji Dnia Dziecka w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się impreza pod hasłem "W kręgu bajek I. Krasickiego". Dzieci obejrzały inscenizację pt. "Czapla, ryby i raki" w wykonaniu uczniów VIII LO ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Uczniowie - pacjenci brali udział w licznych konkursach z nagrodami, loterii fantowej, malowaniu twarzy. Jak co roku odwiedził nas pan kominiarz, który złożył dzieciom życzenia i obdarował cukierkami.Każde dziecko na zakończenie spotkania otrzymało paczkę.


 
 

 

01 czerwca 2011

Na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 Święto Dzieci uświetniła swoją obecnością aktorka P. B. Fafińska, czytając dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Obchodom święta towarzyszyły również konkursy i zabawy. Świętujący bardzo dobrze się bawili. Wszyscy otrzymali upominki i słodkości.


 
 

 

01 czerwca 2011

Uczniowie-pacjenci szpitala ZDROJE bawili się podczas festynu pod hasłem "W Dolinie Muminków". Uczestnicy, podzieleni na trzy zespoły, pod opieką nauczycieli-dobrych duchów odwiedzali Dolinę Sportu, Fantazji i Rozrywki wykonując rozmaite zadania. Nie zabrakło również obfitego słodkiego poczęstunku. Na zakończenie wszyscy wysłali do nieba balony zawierające najskrytsze dziecięce marzenia. Z torbami pełnymi niespodzianek oraz zdobytymi nagrodami uśmiechnięte dzieci wróciły na swoje oddziały. Ci, którzy nie mogli brać udziału we wspólnej zabawie, zostali odwiedzeni przez nauczycieli, którzy wręczali paczki z prezentami oraz kolorowe wiatraczki.


 
 


01 czerwca 2011

Z okazji Dnia Dziecka w szpitalu przy ul. Arkońskiej grupa teatralna LA FAYETTE z Pałacu Młodzieży, dała przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek" a jedna z mam małego pacjenta oddz. I-C, zorganizowała dla najmłodszych plac zabaw. Wszyscy świetnie się bawili.


 
 


01 czerwca 2011

W tym szczególnym dniu dla dzieci przebywających w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej został zorganizowany festyn pełen niespodzianek, który znakomicie poprowadził pan Wiesław Łągiewka - aktor Teatru Polskiego. Jedną z atrakcji był występ naszej małej uczennicy - Martynki, która zachwyciła wszystkich śpiewem i grą na instrumencie klawiszowym. Wiele radości sprawiły dzieciom konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz wręczone upominki.


 
 


27 maja 2011

Uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii zaprezentowali dzieciom leżącym w szpitalu przy ul. św. Wojciecha przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko".


 
 


26 maja 2011

W szpitalu przy ul. Arkońskiej pani Jolanta Kusiak poprowadziła warsztaty z gliny . Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem wylepiali piękne serca - upominki , które po wypaleniu w piecu, wręczali swoim Mamom z okazji ich święta.


 
 


 

25 maja 2011

W szpitalu SPSK Nr 2 na oddziale Okulistyki dziecięcej odbyło się spotkanie z aktorką P. B. Fafińską, która przeczytała dzieciom wiersze o Mamie oraz opowiedziała bajkę o Kaczorku Taś Tasiu.


 


 

24 maja 2011

z okazji Dnia Matki dzieci z Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 bawiły się ze swoimi Mamami w różnych konkursach. Zabawy sprawiły wszystkim dużo  radości.


 


24 maja 2011

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się wirtualna wycieczka po Szczecinie. Uczniowie poznali legendę o Baszcie Siedmiu Płaszczy oraz wykazali się wiedzą o mieście wykonując zadania testowe.


 
 


12 maja 2011

Na okulistyce dziecięcej SPSK Nr 2 odbył się Turniej zabaw ruchowych z nagrodami. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze sobą w różnych konkursach sprawnościowych.


 
 


Protokół komisji konkursowej


Na ogólnopolski konkurs plastyczny Środowisko marzeń przeznaczony dla uczniów, przebywających w szpitalu lub sanatorium, wpłynęło 106 prac z czternastu placówek z całej Polski.

Prace zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. Komisja oceniała prace według kryteriów:

I wkład własny ucznia,
II estetyka wykonania,
III walory dydaktyczno- wychowawcze,
IV oryginalność wykonanej pracy

Komisja nagrodziła prace następujących uczniów:

* klasy 0-III - szkoła podstawowa

I miejsce †Aleksandra kl. III Zesp. Szkół Specjalnych nr 3 w Krakowie,
II miejsce †Wiktoria kl. I Zesp. Szkół Specjalnych nr 3 w Krakowie,
II miejsce - Ewa kl. I Zesp. Szkoły w szpitalu Cieplice w Jeleniej Górze,
III miejsce †Oskar kl. I Zesp. Szkół nr 111 w Poznaniu,

* klasy IV-VI †szkoła podstawowa

I miejsce †Karolina kl. VI, ZSS przy LORO Świebodzin,
I miejsce †Weronika kl. VI Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,
II miejsce - Karolina kl. VI Zesp.Szkół Spec. Nr 78 Warszawa,
III miejsce †Natalia kl. V Zesp. Szkoły w szpitalu Cieplice w Jeleniej Górze,

Wyróżniono prace:

- Sonia kl. I .Szkół Spec. Nr 78 Warszawa,
- Jakub kl. I Zespół Szkół Szpitalnych,
- Julia kl. II ‾Okruszek※ Kołobrzeg,
- Zuzanna kl. 0 Zesp. Szkół nr 111 w Poznaniu,
- Hubert kl. 0 Zespół Szkół Szpitalnych,
- Kacper kl. I Zesp. Szkół nr 111 w Poznaniu,
- Katarzyna kl. O Zesp. Szkół nr 111 w Poznaniu,
- Agata kl. II Szkoła Szpitalna Inowrocław,
- Weronika kl. V Zesp. Szkół nr 93 Szpital Bielański Warszawa,
- Aldona kl. VI Zesp. Szkoły w szpitalu Cieplice w Jeleniej Górze,
- Zuzanna kl. VI ZSS przy LORO Świebodzin.
- Weronika kl. IV Zesp. Szkół Specjalnych Jastrzębie Zdrój,
- Anna kl. V Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,
- Julia kl. V Zesp. Szkoły w szpitalu Cieplice w Jeleniej Górze,
- Karolina kl. V Zesp. Szkół przy szpitalu Rzeszów,
- Julia kl. V Zesp. Szkół Specjalnych Jastrzębie Zdrój.

Komisja konkursowa obradowała w dniu 10 maja 2011 r. w składzie:

Dorota K.,
Urszula Synak,
Anna Grzesiuk

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

Dyplomy oraz nagrody zostaną wysłane pocztą.

 

Wystawa prac świątecznych Zespołu Szkół Szpitalnych

w Domu kultury Klub Skolwin


Serdecznie zapraszamy na wystawę prac dzieci z Zespołu Szkół Szpitalnych. Dzieła będą eksponowane do końca maja 2011 roku. Prace wykonali uczniowie przebywający na leczeniu w szczecińskich szpitalach w ramach zajęć grup wychowawczych pod kierunkiem nauczycieli-wychowawców.

 

Więcej na www.klubskolwin.pl

 


07 maja 2011

W sobotnie przedpołudnie uczniowie przebywający w szpitalu Zdroje mieli okazję wziąć udział w zajęciach na świeżym powietrzu. "Bezpieczna sobota", bo pod takim hasłem zostały zorganizowane zajęcia, składała się z części warsztatowej prowadzonej przez Beatę Grzybowską i ratownika medycznego ze Szpitala Zdroje oraz podchodów, w czasie których uczniowie wykonywali zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz zasadami pierwszej pomocy. Miłym zakończeniem zmagań był słodki poczęstunek w cieniu drzew.


 
 


06 maja 2011

Z okazji 120 rocznicy śmierci Carla Collodiego w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia plastyczno – czytelnicze, poprowadzone przez nauczycielki Annę Grzesiuk i Agnieszkę Słowińską. Uczniowie – pacjenci naszej szkoły mieli okazję wysłuchać fragmentów najsłynniejszej książki Collodiego – „Pinokio”. Na koniec zajęć uczestnicy wykonali wspaniałe portrety głównego bohatera.


 
 


06 maja 2011

Uczniowie szkoły podstawowej w szpitalu Zdroje wzięli udział w przedstawieniu Pogotowia Teatralnego pt.: " Małpa w kąpieli". Młodzi widzowie dzięki aktorom Pogotowia utrwalili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zabawy w domu, a także poza nim. Uczniowie z chęcią brali czynny udział w przedstawieniu i z uśmiechem obserwowali występy aktorów.


 
 


04, 05, 06 maja 2011

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej przeprowadzono po raz pierwszy egzamin maturalny, do którego przystąpiła Joasia - nasza uczennica z oddziału hematologii dla dorosłych. Wszyscy pacjenci tego oddziału z wielkim przejęciem śledzili przebieg egzaminu, trzymając kciuki za Asię.


 
 


02 maja 2011

Protokół komisji konkursowej

Prace zostały podzielone na trzy grupy wiekowe. Komisja oceniała prace według kryteriów:

I   walory poznawcze gry,

II  ciekawe, oryginalne zasady gry,

III pomysłowa oprawa plastyczna planszy,

IV poprawność merytoryczna - podróże odbywają się po realnych oceanach lub morzach.

 

Komisja wyróżniła prace następujących uczniów:

 

  • klasy IV-VI - szkoła podstawowa

I miejsce – Konrad kl.VI,  Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w  Częstochowie,

II miejsce – Nikola  kl.IV,  Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,

III miejsce -  Joanna kl.IV, Zespół Szkół specjalnych nr 110 w Poznaniu,

III miejsce – Monika kl.V, Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie.


  • klasy I-III  - gimnazjum

I miejsce – Artur kl.III, Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr2 w Rzeszowie,

II miejsce – Paweł kl.III, ZSS nr3 w USD w Krakowie,

II miejsce -  Marcin kl.III, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,

III miejsce – Aleksandra kl.I, Filia SOSW „Okruszek” Szpital Rejonowy w Kołobrzegu


  • klasy I-III ponadgimnazjalne

I miejsce - Aleksandra kl.I LO, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie,

II miejsce – Albert kl.I LO, Zespół Szkół Specjalnych nr 110 w Poznaniu.

 

  • Nagrodę specjalną przyznano dla najmłodszej uczestniczki konkursu

Weroniki z kl.II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 110 w Poznaniu.

 

·       Nagrodą specjalną wyróżniono prace dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej
 i Gimnazjum Specjalnego przy ZOZ w Stargardzie Szczecińskim, przyznaną za liczny udział w konkursie i ciekawe zasady gry.

  

Komisja konkursowa obradowała w dniu 02 maja 2011 r. w składzie:

-Alicja Chomiczewska –Jurkiewicz,

-Janina E. Jaworska,

-Anna Lubecka

 

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym w konkursie.

W komunikacie podajemy tylko imiona uczniów-pacjentów, ponieważ nie mamy zgody
na podawanie do publicznej wiadomości pełnych danych.

 


18 kwietnia 2011

 

Został rozstrzygnięty wewnątrz szkolny konkurs plastyczno-literacki

"Nie bójmy się szpitala".


Nagrodzenie zostali:

Klasy 0-III SP
m.I -Aleksandra kl. II, op. Joanna Masłowska
m.II -Weronika kl.II, op. Danuta Rauza
m.III -Zuzanna kl.0, op.Dorota K.
wyróżnienie: Aleksandra kl. 0, op. Danuta Rauza

Klasy IV-VI SP
m.I -Paulina kl.IV, op. Agnieszka Kowalczyk-Kępa
m.II -Sandra kl.V, op. Agata Paszkowska-Malarz
m.III -Natalia kl.V, op.Grażyna Hrycyna

Klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne
m.I -Kamila kl. III GM, op.Barbara Lewicka
m.II -Natalia kl.I LO, op. Grażyna Hrycyna
m.III -Justyna kl. III GM, op. Monika Kokocha

Prace literackie
m.I - Tatiana kl.III GM, op.Barbara Lewicka

Prace konkursowe zostaną wystawione w zaprzyjaźnionych placówkach oświatowych.
Dyplomy oraz nagrody zostaną wysłane pocztą.

 


18 kwietnia 2011

W Szpitalu "Zdroje" uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat "Tradycji i obrzędów wielkanocnych", który poprowadziła pracownica Muzeum Narodowego w Szczecinie. Organizatorką spotkania była pani Aneta Mołodecka.


 
 


 

15 kwietnia 2011

uczniów-pacjentów Oddziału Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Nr 48 wraz ze swoimi Nauczycielkami, składając wielkanocne życzenia i niespodzianki. Dzieci z oddziału przygotowały również wielkanocne ozdoby, którymi obdarowały naszych gości.

 


14 kwietnia 2011

Uczniów ze szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej odwiedzili mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 16, pod opieką pań: Iwony Pisarskiej i Doroty Ślazyk. Przygotowane przez drugoklasistów piękne i pouczające przedstawienie pt.: "Brzydkie Kaczątko" bardzo spodobało się naszym uczniom. Dzieci w prezencie od gości otrzymały zestaw czarów odganiających choroby oraz samodzielnie przygotowane zwierzątka z papieru. Same zaś podarowały im plakat z życzeniami i podpisami.


 
 


07-08 kwietnia 2011

Uczniowie oddziału Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 składali życzenia Personelowi Medycznemu z okazji ich święta. Na zajęciach wykonali tulipany techniką origami, które w tych dniach podarowali pracownikom Kliniki, Uczniowie przygotowali również plakaty z życzeniami oraz krótką inscenizację. Pracownicy byli mile zaskoczeni.


 
 


07 kwietnia 2011

W szpitalu przy Unii Lubelskiej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie złożyli życzenia pracownikom szpitala w Dniu Służby Zdrowia. Rano odwiedziliśmy personel medyczny oddziałów dziecięcych składając życzenia i przekazując kartki z życzeniami oraz koszyczki ze słodką niespodzianką. Ważnym punktem tego świątecznego dnia był koncert w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Przecławiu pod kierunkiem pani Iwony Wierzbickiej.


 
 


07 kwietnia 2011

Uczniowie-pacjenci w szpitalu przy ul. św. Wojciecha składali personelowi medycznemu życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia.


 
 


07 kwietnia 2011

Uczniowie-pacjenci szpitala "Zdroje" wraz z nauczycielkami Beatą Grzybowską i Urszulą Synak złożyli życzenia pracownikom służby zdrowia. Przedstawili krótki program artystyczny i wręczyli upominki.


  <
 
 
 


07 kwietnia 2011

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się uroczysty poranek z okazji Światowego Dnia Zdrowia . Zaproszeni goście obejrzeli humorystyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów koła teatralnego z gimnazjum nr 6. Były życzenia , kwiaty i prezenty wykonane przez naszych uczniów.


 
 


28 marca 2011

Uczniowie szpitala "Zdroje" uczcili Międzynarodowy Dzień Teatru przygotowując z panią Anetą Mołodecką dwa przedstawienia.


 
 


24 marca 2011

W szpitalu przy ul. Wojciecha 7 odbyły się warsztaty plastyczne, które przygotowała i przeprowadziła p. Monika Kisielewicz. Powstały piękne prace na konkurs "Moje morze - impresje morskie".


 
 


 

23 marca 2011

W szpitalu SPSK Nr 2 na oddziale Okulistyki dziecięcej odbyło się spotkanie z aktorką P. B. Fafińską, która opowiedziała dzieciom bajkę "Brzydkie Kaczątko".

 


21 marca 2011

Mali uczniowie-pacjenci ze szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej, rozwiązując wiosenne zagadki i zadania oraz przygotowując Marzannę, odegnali złą Zimę i z radością powitali piękną Wiosnę.


 
 


21 marca 2011

Uczniowie klas 0 - VI pod opieką wychowawców Agnieszki Górskiej, Katarzyny Rupert i Beaty Grzybowskiej wyruszyli barwnym korowodem na pochód z Marzanną. Na boisku szpitalnym odbył się sąd nad Panią Zimą. Z uśmiechem na twarzy, wesołą piosenką, pląsami i konkursami powitaliśmy WIOSNĘ.


 
 


24 marca 2011

W drugim semestrze roku szkolnego 2010/2011 regularnie odwiedza naszych uczniów- pacjentów w SPSK nr 1 pani Grażyna Dowlasz. Po jej "czujnym okiem i sprawną ręką" dzieci tworzą techniką origami małe papierowe cudeńka. To ogromna frajda dla każdego dziecka, kiedy sam składa zwierzątka, serduszka czy kwiatki. Wizyty p. Grażyny są prezentem od wiceprezydent Elżbiety Masojć dla podopiecznych szkoły szpitalnej.


 
 


21 marca 2011

Dzień Wagarowicza z Pogonią Szczecin.

Pierwszy Dzień Wiosny w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo, a to za sprawą piłkarzy Pogoni Szczecin, którzy odwiedzili naszych podopiecznych. Wagarowali z nami: Mikołaj Lebedyński, Radosław Janukiewicz, Robert Mandrysz, Tomasz Rydzak, Dziakamai Andre Gwaze, Takafumi Akahoshi, Daniel Walkiewicz, trener Jerzy Rot a spotkanie poprowadził Daniel Trzepacz. Nasi gośście opowiedzieli o sobie , o swojej drodze do Pogoni Szczecin, odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Każdy uczeń otrzymał plakat z autografami piłkarzy i pamiątkowe zdjęcie. Zawodnicy Pogoni Szczecin odwiedzili również uczniów-pacjentów z oddziałów hematologii i onkologii, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Uczniowie Zespołu Szkół Szpitalnych wręczyli piłkarzom własnoręcznie wykonany plakat z podziękowaniami za radość jaką im sprawili swoimi odwiedzinami.


 
 


21 marca 2011

Powitanie wiosny w szpitalu przy ul. św. Wojciecha.


 
 


17 marca 2011

W szpitalu przy Unii Lubelskiej odwiedzili nas członkowie Szczecińskiego Centrum Karate Kontaktowego. Trener pan Andrzej Bober zapoznał naszych uczniów z historią karate, natomiast jego podopieczni (Wiktoria Pielka, Oktawiusz Jurkiewicz, Damian Pitak i Dawid Ĺšliwowski) pokazali niektóre elementy walki.


 
 


 

15 marca 2011

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z panią historyk sztuki Marią Łopuch nt. "Kobieta w sztuce".


 


15 marca 2011

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodzono Światowy Dzień Liczby Pi. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną wykonaną przez ucznia naszej szkoły ( I nagroda w konkursie ), wykonali kilka zadań matematycznych oraz starali się wyjaśnić dziwne zjawisko fizyczne. Świąteczną atmosferę podkreśliły "Pi-piękne życzenia" oraz prezenty.


 
 


 

09 marca 2010

Pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino odwiedziła nas w szpitalu w Zdrojach. Tym razem swoją prelekcję pt. "Sowy Polski" kierowała do gimnazjalistów i licealistów, więc wzbogaciła ją w wiele szczegółów dotyczących biologii sów i zagadnień związanych z ich ochroną. Z przyjemnością można dodać, że bardzo pochwaliła obecną na spotkaniu liczną grupę naszych uczniów za wyjątkowo grzeczne zachowanie i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

 


08 marca 2011 W SPSK NR.1 w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej 1 odbyło się kolejne spotkanie z żeglarzem panem WACŁAWEM JEFIMOWICZEM w ramach cyklu zajęć „KAŻDY ŚPIEWAĆ MOŻE”, wspólnie śpiewaliśmy szanty, wiązaliśmy węzły żeglarskie i oglądaliśmy film o rejsie żaglowca „ KAPITAN GŁOWACKI”.


 
 


07 marca 2011

W tym dniu w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie gimnazjum oraz liceum uczestniczyli w lekcji muzealnej zatytułowanej " Gryfici- książęta pomorscy- mecenasi sztuki". Zajęcia miały formę prezentacji multimedialnej, a przekazanych przez p. Krystynę Milewską informacji i ciekawostek nie znajdziemy w typowym podręczniku szkolnym.

 


03 marca 2011

Do naszych uczniów w szpitalu przy Unii Lubelskiej przyjechała pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino. Przeprowadziła zajęcia z edukacji przyrodniczej pt. "Sowy Polski". Dzieci słuchały uważnie i z ciekawością oglądały slajdy, a następnie wykonywały różne pisemne zadania przyrodnicze, za które otrzymały fajne nagrody


 
 


01 marca 2011

W tym dniu z interesującą prelekcją odwiedziła uczniów w szpitalu przy Unii Lubelskiej pracownica Szczecińskiej Sieci Edukacji Ekologicznej p. Monika Kubacka. W bardzo ciekawy sposób przekazała wiedzę na temat właściwych wzorców postępowania wobec zwierząt. Dzieci brały aktywny udział, były zachęcane do dyskusji, uczyły się przez zabawę.


 


01 marca 2011

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się poranek pt." Tak mało powiedziałem" z okazji setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza.


 
 


25 lutego 2011

Na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 odbył się Bal karnawałowy z konkursami. Dzieci wesoło i chętnie się bawiły, wzięły udział w wielu konkursach. Zwyciężyła Maja U., II miejsce zdobyła Zuzia D.,III miejsce zajęli Wiktoria M. i Sebastian Ł. Bal trwał 3 godziny. Najbardziej podobające się konkursy to: Mam talent, Pokaz mody, Wojna balonowa, Nawlekanie szaszłyków, Łowienie rybek, Rysowanie z zamkniętymi oczami. Wszyscy uczestnicy balu zostali obdarowani nagrodami, które ufundowała nam Hurtownia "DEFF" oraz personel medyczny.


 
 


 

15 lutego 2010

na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK Nr 2 odbyło się spotkanie z P. G. Dowlasz, która przybliżyła dzieciom świat origami. Uczniowie z ochotą przystąpili do składania papieru, z którego pod czujnym okiem  instruktorki złożyli różne figury.


 


10 lutego 2011

Dzieci z Okulistyki dziecięcej stanęły do Konkursu czytania poezji z okazji Walentynek - Dnia Przyjaźni i Miłości. Personel oddziału i Rodzice uczniów z przyjemnością wysłuchali wierszy o miłości w wykonaniu młodych artystów. Wszyscy otrzymali nagrody.


 
 


04 lutego 2011

W szpitalu Zdroje rozegrany został wśród uczniów gimnazjum i liceum konkurs ortograficzny, który zorganizowały Joanna Kobier i Justyna Krakowiak. Uczniowie przy dźwiękach muzyki poważnej rozwiązywali w skupieniu ortograficzne łamigłówki, a następnie napisali krótkie dyktando. Urozmaiceniem pracy umysłowej były ortograficzne kalambury, w których uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali pantomimą wylosowane reguły ortograficzne. Na zakończenie wszyscy mogli się posilić słodkim poczęstunkiem. Każdy z uczniów dostał dyplom uczestnictwa, a specjalne dyplomy zostały wręczone zwycięzcom rozgrywek.


 
 


Luty 2011

W lutym w naszej szkole w trzech szpitalach odbyły się spotkania uczniów gimnazjum i liceum z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tematem zajęć była profilaktyka antyalkoholowa, a związane były one z programem KM Policji "Trzeźwa Młodość- Jasna przyszłość". Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną przygotowane przez szczecińską młodzież oraz wziąć udział w dyskusji o nawykach związanych ze spożywaniem alkoholu.


 
 


Luty 2011

Wzięliśmy udział w VI edycji corocznych prezentacji artystycznych uczniów szczecińskich szkół i placówek kształcenia specjalnego pod hasłem "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Naszym wkładem była wystawa prac plastycznych uczniów. Koleżanki: Anna Grzesiuk, Monika Kisielewicz i Iwona Kiełdanowicz wykonały gazetki tematyczne z rysunków dzieci, łącząc je według pór roku, technik plastycznych, wybitnych postaci (np. Fryderyka Chopina). Powstała piękna, ciekawa kompozycja, ukazująca talent i pasję twórczą naszych uczniów i zaangażowanie nauczycieli i wychowawców Zespołu Szkół Szpitalnych.


 
 


27 stycznia 2011 W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się bal karnawałowy. Uczniowie brali udział w licznych konkursach i zagadkach muzycznych przy akompaniamencie prawdziwego zespołu muzycznego. Wszyscy otrzymali nagrody i upominki.


 
 
 
 
 
 


27 stycznia 2011 W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się bal karnawałowy z zespołem The Beatles. Uczniowie brali udział w konkursach, zagadkach muzycznych. Wszyscy otrzymali nagrody. Był też słodki poczęstunek.


 
 


25 stycznia 2011

Jak co roku, małych pacjentów szpitala przy ul Arkońskiej odwiedzili uczniowie z koła teatralnego Gimnazjum Nr 6 wraz ze swoim opiekunem. W sposób humorystyczny przenieśli nas w świat znanych i lubianych bajek. Na zakończenie dobra wróżba obdarowała wszystkich paczkami z pluszakiem i słodyczami.


 
 


 

21 stycznia 2010

Do uczniów-pacjentów oddziału Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 przybyły dzieci z Przedszkola nr 48 wraz ze swoimi Paniami i pięknie zaśpiewały kolędy. Spotkanie z kolędą wniosło wiele ciepła i radości w szpitalną codzienność.


 


18 stycznia 2011

W szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej korytarz oddziału pediatrii II zamienił się na chwilę w salę koncertową, a to za sprawą Orkiestry Wojskowej ze Szczecina, która zagrała specjalny koncert kolęd dla naszych uczniów- pacjentów. Wrażenia były niezapomniane.

 


23 grudnia 2010

Uczennice Oddziału okulistycznego szpitala na Pomorzanach wykonały na zajęciach pozalekcyjnych świąteczne stroiki, z gałązek świerkowych i ozdób świątecznych, które podarowała nam Pani Bożena z przyszpitalnej Kwiaciarni. Przygotowane stroiki uczennice podarowały personelowi medycznemu życząc Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


 
 


21 grudnia 2010

Na oddziale okulistyki odbyły się z inicjatywy doktor Adeli Nurczyńskiej jasełka w wykonaniu personelu  oddziału Pediatrii II i Neurologii. W przedstawieniu zatytułowanym "Dnia jednego o północy" udział wzięli również lekarze stażyści ze szpitala w Zdunowie i na Pomorzanach oraz zaprzyjaźnione z oddziałem dzieci. Zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na występy aktorów, szczególne wrażenie robiły diabły oraz wesoła owieczka. Dzieci chętnie włączały się do wspólnego śpiewania kolęd i z wielką radością oklaskiwały aktorów. Po zakończonym występie wszyscy uczestnicy przełamali się opłatkiem oraz z wielką przyjemnością częstowali się aromatycznymi pierniczkami upieczonymi specjalnie na tę okazję przez Iwonę Kiełdanowicz.


 
 


21 grudnia 2010 W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z panią historyk sztuki Marią Łopuch, na którym opowiadała uczniom historię przedstawiania w malarstwie wydarzenie narodzin Jezusa Chrystusa. Opowieści towarzyszył pokaz multimedialny dzieł malarzy włoskich i niderlandzkich.

 


21 grudnia 2010

Uczniów-pacjentów Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach odwiedzili studenci PUM w ramach akcji "Miś pod szpitalną choinkę". Uczniowie otrzymali wiele prezentów od Mikołaja i Mikołajek. Spotkanie było bardzo przyjemne.


 
 


21 grudnia 2010 Na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK NR 2 odbyło się spotkanie Wigilijne. Uczniowie przypomnieli sobie bożonarodzeniowe tradycje, poznali staropolskie wierzenia ludowe, wspólnie zaśpiewali kolędy, a na zakończenie otrzymali słodki poczęstunek.


 
 


21 grudnia 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w ten wyjątkowy przedświąteczny czas odwiedzili dziecięce oddziały studenci Akademii Sztuki z Wydziału Edukacji Muzycznej. Przygotowali koncert pięknych kolęd, które wesoło i głośno rozbrzmiewały po korytarzach wnosząc świąteczny nastrój


 
 


20 grudnia 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedził dzieci Mikołaj, który wręczył paczki wypełnione przez firmę Eurovia. Ten piękny czas wypełniły kolędy śpiewane z uczniami Technikum Budowlanego. Śpiewanym kolędom towarzyszyła muzyka w wykonaniu pana Roberta Dzięcioła. Młodzież jak co roku sprawiła dzieciom wielką niespodziankę wręczając piękne, duże maskotki.


 
 


20 grudnia 2010

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się poranek wigilijny, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz personel medyczny. Uczniowie przedstawili pozostałym uczestnikom spotkania tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Następnie dzieci oraz personel wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą choinkę. Obie drużyny spisały się znakomicie, a efekty ich pracy zostały wywieszone na dwóch oddziałach. Potem przyszła kolej na świąteczne kalambury oraz zaśpiewanie świątecznych piosenek, no i oczywiście prezenty oraz życzenia.


 
 


13 grudnia 2010 W Szpitalu Dziecięcym przy ul. św. Wojciecha odbyło się kolejne spotkanie z szantą pt. Święty Mikołaj patronem żeglarzy. Pan W. Jefimowicz nauczył nas "Żeglarskiej kolędy" oraz opowiedział o marynarskich świętach.

 


13 grudnia 2010 W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna na temat " O zwyczajach przy świątecznym stole".


 
 


13 grudnia 2010
Na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 odbyło się spotkanie z Bajką Pani Fafińskiej. Aktorka opowiedziała małym pacjentom bajkę "Calineczkę". Dzieci słuchały opowieści z przejęciem i zapartym tchem.


 


06 grudnia 2010

Dzieci leżące w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedził Mikołaj wraz ze swoją Żoną, Choinką, Księciem Gruzji. Mikołaj wręczył dzieciom piękne prezenty. A 9 grudnia chore dzieci ponownie otrzymały prezenty od Mikołaja, któremu tym razem towarzyszył pan wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska i dyrektor domu kultury "Słowianin" pan Jacek Janiak. Przedstawicielka firmy EPEE podarowała zabawki dla czterech oddziałów szpitalnych.


 
 


06 grudnia 2010

Tradycyjnie tego dnia w SPSK nr 1 pojawił się Mikołaj z workiem prezentów. Każde dziecko podczas zabawy mikołajkowej brało udział w konkursach i musiało wykazać się sprawnością, sprytem i pomysłowością. A potem były już tylko podarunki, słodkości i dużo, dużo radości.


 
 


06 grudnia 2010

dzieci z oddziału Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 oczekiwały odwiedzin Mikołaja, przygotowując świąteczno-noworoczne laurki dla Gościa. Mikołaj przybył do dzieci popołudniu. Po powitaniu Gościa przygotowanymi przez uczniów wierszami wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, które intonował sam Mikołaj. Po kolędach były zabawy, a po nich Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Dzieci podarowały Mikołajowi przygotowane kartki. Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Pożegnaliśmy Mikołaja życząc sobie radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów.


 
 


06 grudnia 2010

Do szpitala przy ulicy Arkońskiej przyszedł Święty Mikołaj. Swoim uśmiechem i prezentami obdarował wszystkie dzieci w szpitalu. Czekając na przybycie długo oczekiwane gościa uczniowie-pacjenci mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach Mikołajkowych.


 

 

 
 


29 listopada 2010

Pod hasłem „Poznajemy zwyczaje andrzejkowe” na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 odbyły się zajęcia propagujące staropolskie tradycje, na których uczniowie mogli pobawić się w różne zabawy andrzejkowe.

 


26 listopada 2010

Uczniów  klas 0-III Szkoły Podstawowej  szpitala Zdroje odwiedziły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola „Ptyś” w Szczecinie. Mali goście zaprezentowali naszym uczniom-pacjentom inscenizację do wiersza, a następnie wręczyli przyniesione ze sobą prezenty. Były to zebrane przez przedszkolaków z okazji „Dnia Życzliwości” książki, gry, puzzle i przytulanki. Dzięki upominkom, a przede wszystkim odwiedzinom miłych gości i wspólnej zabawie na twarzy naszych podopiecznych wciąż gościł uśmiech. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie początkiem udanej współpracy. Miło było widzieć tyle życzliwych twarzy!!! 


 
 


18 listopada 2010

Do szpitalu przy ul. Arkońskiej przyjechali aktorzy z Pogotowia Teatralnego z przedstawieniem "W co się bawić?".  Piosenki, humor i kolorowe  postacie dostarczyły dzieciom informacji o powodach i skutkach oparzeń oraz jak zapobiegać i postępować w nagłych wypadkach. Na zakończenie spotkania każde dziecko  otrzymało dyplom w formie książeczki do pokolorowania i płytę z piosenkami ze spektaklu, zagadkami i mini słuchowiskami.


 
 


10 listopada 2010

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie w szpitalu SPSK nr 2 mogli zapoznać się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wysłuchać pieśni żołnierskich z okresu I Wojny Światowej. W uroczystym montażu słowno-muzycznym „A to Polska właśnie…” udział wzięli też Rodzice małych pacjentów – przepięknie czytając swoim dzieciom wiersze patriotyczne.


 
 


10 listopada 2010

Na oddziale Okulistyki dziecięcej SPSK nr 2 odbyło się spotkanie z Panią Krystyną Milewską z Muzeum Narodowego. Uczniowie mogli wysłuchać ciekawych opowieści o bursztynie, legend z nim związanych oraz obejrzeć różne okazy pod lupą. Spotkanie było bardzo interesujące.


 


08 listopada 2010

Odbyło się na oddziale Okulistyki Dziecięcej SPSK nr 2 kolejne spotkanie ze Strażą Miejską, na którym uczniowie mogli przypomnieć sobie jak zachowywać się na drodze, żeby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.


 
 


08 listopada 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Nie bądź uparty i śpiewaj szanty”. Pan Wacław Jefimowicz opowiedział o zasadach bezpieczeństwa na jachtach, zaprezentował węzły ratownicze. Śpiewaliśmy też oczywiście szanty.


 
 


03 listopada 2010

W jaki sposób uzyskiwana jest czysta woda dla Szczecina -  dużego miasta, w którym mieszkamy? Na to pytanie udzieliła odpowiedzi pani Helena Kwiatkowska z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. W przedstawionej przez nią 3 listopada 2010 roku prezentacji wyjaśniło się też, jak i kiedy nasze miasto przestało być wielkim trucicielem Zalewu Szczecińskiego, dzięki wspieranej przez unijne fundusze inwestycji – budowie oczyszczalni ścieków. Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiegała modernizacja sieci wodociągowej w Szczecinie, i jakie wynikły z tego korzyści dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego.            W nagrodę za uwagę wszyscy dzielni młodzi słuchacze otrzymali koszulki trykotowe z logo firmy. Warto dodać, że pani Helena Kwiatkowska już od trzech lat gości w naszej szkole z  prelekcją i miłymi podarunkami dla uczniów (współpraca z nauczycielką biologii Iwoną Kiełdanowicz).


 
 


25-29 października 2010

Odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych pod hasłem: „Odkrycia , które zmieniły świat”. W związku z tym, uczniowie-pacjenci naszej szkoły, w trzech szpitalach: przy ul. Arkońskiej, Unii Lubelskiej oraz w szpitalu w Zdrojach, na lekcjach języka angielskiego i języka niemieckiego, mieli okazję zapoznać się z odkrywcami i odkryciami słynnych Anglików i Niemców , między innymi: Krzysztofa Kolumba, Alberta Einsteina, Ludwika van Beethovena, Roberta Kocha,  i wielu innych postaci. Po zapoznaniu się z prezentacjami multimedialnymi, uczniowie wykonali szereg zadań, które miały na celu rozwijać ich umiejętności  w trzech obszarach: odbiór tekstu czytanego, tekstu słuchowego oraz reagowanie językowe. Na koniec udało się wykonać kilka plakatów , które przyozdobią gazetki szkolne naszych oddziałów. Na zakończenie lekcji uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy z podobizną słynnego Niemca Alberta Einsteina oraz słodycze.


 
 


25 października 2010

Zgodnie z wieloletnią tradycją do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej zaprosiliśmy p. Dorotę Baumgartem- Szczerską z Muzeum Narodowego na lekcję muzealną. Ty razem temat związany był ze specyficznym miejscem w każdym mieście afrykańskim – z targiem. Dzieci  mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet pobawić się rzeczami, którymi  handlują sprzedawcy w tym niezwykłym miejscu. Wielkim powodzeniem cieszyła się serwowana przez naszego Gościa oryginalna herbata afrykańska.


 
 


25 października 2010

W szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tematem zajęć było bezpieczne poruszanie się po drodze. Policjanci przekazali uczniom gry dydaktyczne.


 
 


15 października 2010

Z okazji obchodów Dnia Papieskiego uczniowie przebywający na oddziale Okulistyki SPSK nr 2 mogli przypomnieć sobie sylwetkę Papieża Jana Pawła II, poznać myśli Papieża o dzieciach, poznać utwory poetyckie pisane na cześć Ojca Świętego, wspólnie wykonać gazetkę okolicznościową.


 
 


 

18 października 2010

Na oddziale pediatrii szpitala przy ul. Unii Lubelskiej z naszymi dziećmi spotkały się panie z koła teatralnego działającego przy Polskim Związku Niewidomych. Przedstawiły krótką inscenizację do ulubionych przez dzieci wierszy Brzechwy i Tuwima. Uczniowie pacjenci mieli możliwość poznania sposobu czytania za pomocą alfabetu Brailea.


 


09 października 2010

W ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora odbył się w Zdrojach Dzień Chopinowski. W niezwykłą atmosferę XIX-wiecznej Polski, a później Paryża, wprowadziły nas damy z epoki - Monika Kisielewicz i Joanna Kobier.


 


07 października 2010

W szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie odbyły się cyklowe warsztaty plastyczne z panią Eweliną Fidosz z Fundacji Pogotowia Teatralnego pt. ,,Zwierzaki-dziwaki". Uczniowie-pacjenci z owoców jesieni tj. kasztanów, żołędzi i liści wykonywali jeżyki i inne zwierzątka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach co pozwoliło im na moment zapomnieć o przykrych przeżyciach zawiązanych z pobytem w szpitalu.


 
 


06 października 2010

Kolejny  raz gościliśmy   w  szpitalu „Zdroje”   Panią   Monikę  Dłużyk-Marciniak,  która   tym  razem  przeprowadziła  warsztaty  stroików jesiennych pt. „Dary  jesieni”. Uczniowie-pacjenci  poznali  tajniki  tworzenia   kompozycji  florystycznych i  rozpoznawali  popularne  rośliny. Dzięki  profesjonalnym  poradom nasi  podopieczni  z wielkim zapałem  wykonywali  własne  stroiki.  Spotkanie  odbyło się  w  przyjaznej  atmosferze.  Uczniowie, którzy  początkowo  nie  wierzyli we własne  umiejętności   przełamywali  niską  samoocenę -  to świadczy  o  terapeutycznym charakterze  naszych  spotkań  z Panią  Moniką. Aktywny  wkład  w  organizację warsztatów miała  również  Pani  Ewa  Falkiewicz , która  podarowała  nam  niektóre  rośliny. Spotkanie  koordynowała  nauczycielka  Monika  Kisielwicz.


 
 


29 września 2010

Kolejne zajęcia ze „śmiechoterapii” poprowadził w SPSK nr 1 zaprzyjaźniony z nami klown Tomi. Jak zwykle największą atrakcją były bańki mydlane i balonowe cudaki, wykonane dla każdego dziecka na specjalne zamówienie. 


 
 


29 września 2010

Odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Głównej Policji nt: " Odpowiedzialności prawnej nieletnich", w którym uczestniczyli uczniowie - pacjenci ze szpitala przy ul. Arkońskiej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w prelekcji, zadając wiele pytań odnośnie aktualnych wydarzeń, związanych z zażywaniem dopalaczy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne gadżety i długopisy.


 


 

28 września 2010

Uczniów-pacjentów leżących w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odwiedziły policjantki z  Komendy Miejskiej Policji , które mówiły o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły i do domu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki, a następnie wzięły udział we wspólnej dyskusji. Na pamiątkę spotkania każdy otrzymał z rąk pań policjantek drobny upominek.


 


14 września 2010

W dniu 14 września 2010r. w Szczecinie odbyły się obrady Ogólnopolskiego Forum Szkół Szpitalnych. Organizatorami spotkania byli: Biuro Poselskie Magdaleny Kochan, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie. W obradach – adresowanych do wszystkich dyrektorów i nauczycieli szkół szpitalnych w Polsce - uczestniczyły 83 osoby, a spotkanie uhonorowali swą obecnością: pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, pani Magdalena Kochan – Poseł na Sejm RP, pan Artur Gałęski – Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pan Marek Hok – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, pani Elżbieta Masojć – Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin oraz ksiądz prałat Aleksander Ziejewski – Wikariusz Biskupi ds. Miasta Szczecina.
   Pierwsza część obrad poświęcona była medycznym i psychologicznym zagadnieniom związanym z pobytem dziecka w szpitalu. Prezentacje przygotowane przez lekarzy medycyny – panią Adelę Nurczyńską i pana Sebastiana Woźniaka oraz psychologa klinicznego - panią Natalię Wojtasik zostały żywiołowo przyjęte, stając się jednocześnie powodem długiej i merytorycznej dyskusji na temat medycznych i psychologicznych uwarunkowań nauki dziecka – w szczególności przewlekle chorego - w szkole przyszpitalnej oraz problemów we wzajemnej współpracy pomiędzy pracownikami personelu medycznego a nauczycielami i pedagogami.
   W drugiej części spotkania zaprezentowało się 8 szkół i zespołów szkół przyszpitalnych z terenu całego kraju (z Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Krakowa, Rzeszowa i Szczecina), przedstawiając swoje rozwiązania organizacyjne, wypracowany sposób postępowania, poruszając najbardziej istotne problemy, z którymi przychodzi im się borykać w codziennej pracy. Wszystkie prezentacje okazały się bardzo interesujące i zostały nagrodzone oklaskami przez zgromadzoną publiczność.
   W trakcie obrad zgłoszono następujące wnioski:
1. Uczestnicy uważają zorganizowanie obrad Ogólnopolskiego Forum Szkół Szpitalnych za celowe oraz wyrażają uznanie organizatorom oraz autorom zaprezentowanych referatów, ciesząc się z możliwości przyszłych, cyklicznych spotkań w Szczecinie. Jednocześnie wnioskują o opublikowanie materiałów konferencyjnych.
2. Uczestnicy zauważają konieczność nawiązania ściślejszej współpracy pomiędzy resortami odpowiedzialnymi za oświatę i wychowanie oraz służbę zdrowia, w zakresie realizacji przez dzieci prawa do nauki w sytuacji ich pobytu w placówkach medycznych.
3. Uczestnicy widzą potrzebę prawnego zagwarantowania możliwości finansowania szkoleń dla nauczycieli szkół szpitalnych dotyczących:
- umiejętności radzenia sobie ze stresem w celu zapobieżenia występowania zjawiska wypalenia zawodowego;
- umiejętności pracy z dzieckiem i towarzyszenia mu w trudnych chwilach cierpienia i umierania.
4. Uczestnicy zauważają również konieczność zmiany przepisów prawa dotyczących organizacji pracy szkoły szpitalnej w celu dostosowania ich do realiów codziennej pracy tych szkół.
5. Ze względu na fakt, iż system oświaty zapewnia jedynie wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, uczestnicy spotkania uważają, iż zasadnym byłoby uwzględnienie wśród zaproszonych gości przyszłych spotkań również reprezentantów np. stowarzyszeń rodziców dzieci dotkniętych chorobami przewlekłymi.


>>>LINK DO INFORMACJI<<<


 
 


 

08 września 2010

Po wakacyjnej przerwie, klaun Tomek odwiedził dzieci leżące w szpitalu przy ul. Arkońskiej.

 


08 września 2010

Wielkim wydarzeniem w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej były występy orkiestry BIG BAND Oberschule zum Dom z Lubeki. W auli PUM rozbrzmiewały dźwięki, które na co dzień można usłyszeć tylko w filharmonii. W koncercie uczestniczyli duzi i mali pacjenci szpitala. Muzyka tak przemówiła do wyobraźni słuchaczy, że nie chcieli oni rozstać się z muzykami „zmuszonymi” do bisowania. 

 
 


07 września 2010

W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej przyjęliśmy do braci uczniowskiej: Korneliusza, Adama, Maćka i Zuzię uczniów klasy I szkoły podstawowej Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania oraz drobne szkolne wyprawki.


 
 


06 września 2010

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Do braci uczniowskiej przyjęliśmy dwoje siedmiolatków - Natalię i Miłosza. Z tej okazji otrzymali okolicznościowy dyplom , piórnik , plan lekcji oraz zakładkę do książki.


 


01 września 2010

Uroczyste wprowadzenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej i powitanie nowego roku szkolnego w szpitalu w Zdrojach odbyło się dnia 19 września 2010 roku na byłym oddziale  rehabilitacji.  W świątecznie przystrojonej sali dziewięcioro kandydatów na uczniów pasowała uroczyście pani dyrektor szkoły Janina Lewańska. Po złożeniu przyrzeczenia „pierwszacy” otrzymali upominki szkolne. Na koniec bawiliśmy się słuchając przygotowanych przez dzieci z oddziału psychiatrii wierszy o szkole  i humorów z zeszytów szkolnych np.

 Złom jest największym bogactwem Polski”

„Małpa to człowiek, któremu się nie powiodło.”

„Kopernik badał ciała niebieskie, a także interesowały go inne.”

Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Beata Grzybowska i Iwona Kiełdanowicz


 
 


01 września 2010

Na Okulistyce dziecięcej SPSK Nr 2 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011. Po części artystycznej dwoje sześciolatków Julia i Jarosław zostało pasowanych na uczniów. Oboje otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

 

 
 

 

01 września 2010

Uczniowie - pacjenci szpitala przy ul. św. Wojciecha rozpoczęli Nowy Rok Szkolny. Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zostali uroczyście pasowani, otrzymali pamiątkowe dyplomy i przybory szkolne.


 
 
     
 
 

Osób on-line:

Osób on-line: