Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
 

ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA 2011/2012
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ogólnopolskiego konkursu na temat spożycia ryb

WYNIK KONKURSU
 

 
28 czerwiec 2012
28 czerwca 2012 r. miała miejsce najmilsza uroczystość kończąca rok intensywnej pracy uczniów i nauczycieli. Przygotowany został program artystyczny, dzieci mogły obejrzeć przedstawienie Pogotowia Teatralnego, usłyszeć porady na wakacje, otrzymać "Świadectwo Uczoności" lub bilet na wakacje, a także upominki przydatne każdemu. Nasza szkolna uroczystość zorganizowana została najpierw na oddziale pediatrii, a później także na onkologii, gdzie dodatkowo jeszcze wręczone zostało świadectwo uczennicy, która była u nas klasyfikowana. To była naprawdę bardzo sympatyczna uroczystość.
 
 

 
27 czerwiec 2012
Wizyta pracowników Książnicy 27.06.2012. w SPSK nr 1 W ostatnich dniach czerwca gościliśmy Dyrektora i Pracowników Książnicy Pomorskiej, którzy przekazali naszej bibliotece szkolnej wspaniałe książkowe nowości zakupione za pieniądze zebrane podczas Dni Biblioteki i w ramach akcji "Bibliotekarze Szczecina - Dzieciom" . Ten piękny gest przyjaźni i ogromnej życzliwości zaowocuje możliwością wypożyczania naszym uczniom - pacjentom najnowszych "hitów książkowych" o które często pytali, a których do tej pory nie mieliśmy w swoich zasobach. Skromną formą podziękowania za te dary były wręczone gościom zakładki do książek ozdobione przez nasze dzieci techniką decoupagu.
 
 

 
 
   
20 czerwiec 2012
Dnia 20 czerwca 2012 roku na oddziale pediatrii szpitala przy Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia pod tytułem "Zabytki i zieleń Szczecina". Uczniowie obejrzeli prezentacje i wysłuchali opowiadania nauczyciela, a następnie przystąpili do konkursu wiedzy o Szczecinie. Wyniki były zaskakująco wysokie - gratulujemy! Organizatorki: Anna Lubecka, Iwona Kiełdanowicz.
 

 
 
   
19 czerwiec 2012
19 czerwca w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbył się turniej wiedzy o książce pod hasłem " Kto czyta nie błądzi".
 

 
 
   
19 czerwiec 2012
19.06.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły sie zajęcia pt. "Posłuchaj morza w Szczecinie". Uczniowie podczas zajęć obejrzeli prezentację o Szczecinie, poznali zabytki miasta, rozwiązywali test, malowali herb Szczecina.
 

 
19 czerwiec 2012
"Wakacyjną przygodę na pogodę, niepogodę wywiozę w podróżnej walizce" pod takim hasłem uczniowie w szpitalu przy ul. św. Wojciecha pożegnali rok szkolny 2011/2012. Podczas spotkania losowali miejsca wakacyjnych podróży, przeszli praktyczny test przetrwania, utrwalili zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wojaży. Uczeń kończący roczne przygotownie przedszkolne otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Wszyscy uczniowie otrzymali wakacyjne bilety
 
 

 
14 czerwiec 2012
14 czerwca uczestnicy Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej i Żeglarskiej spotkali się na przystani Centrum Żeglarskiego - gdzie odbyło się podsumowanie roku, połączone z Turniejem Żeglarskim. Nagrody i dyplomy za udział w Programie oraz w konkursie plastycznym "Moje morze - impresje morskie" odebrała opiekunka naszego koła SKEM Anna Lubecka. Nasi uczniowie w konkursie plastycznym zajęli:
I miejsce w grupie szkół średnich - ucz.kl.I Anna D.(praca pod kierunkiem p.A.Grzesiuk),
III miejsce w grupie kl.0-III szkoły podst. - ucz.kl.II Zuzanna W.(praca pod kierunkiem p.K.Rupert),
wyróżnienie w grupie klas gimnazjalnych - ucz. Monika N. (praca pod kierunkiem p.A.Grzesiuk).
Gratulujemy laureatom II etapu konkursu plastycznego.
 
 

 
 
   
14 czerwiec 2012
Dnia 14.06.2012 r. w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha odbył się koncert muzyczny pt."Piosenki dla dzieci" w wykonaniu zespołu "Nazwa Robocza" z Zespołu Szkół Budowlanych. Młodzież podczas spotkania obdarowała publiczność maskotkami.
 

 
 
   
13 czerwiec 2012
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej pt. "Obcy". Podczas prelekcji uczniowie - pacjenci poznali zasady zachowania się w stosunku do osób obcych i nieznanych.
 

 
 
   
11 czerwiec 2012
W ramach zajęć Edukacji Morskiej 11 czerwca 2012 uczniowie- pacjenci szpitala przy ul. Św. Wojciecha uczestniczyli w lekcji muzelanej pt "Bursztyn". Uczniowie zapoznali się z legendami o magicznym kamieniu, dowiedzieli się jak sprawdzić czy znaleziony kamyk na pewno jest bursztynem, oraz jak wielkie zastosowanie ma bursztyn w dzisiejszym świecie. Spotkanie zorganizowała K. Rupert.
 

 
 
   
08 czerwiec 2012
8 czerwca 2012r. na oddziale okulistyki w szpitalu "Zdroje" spotkali się wszyscy uczniowie-pacjenci na VII Turnieju "Ziemia i My". Podzieleni na trzy grupy rozwiązywali zadania związane z ekologią. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Turniej przeprowadziły panie: Hanna Godlewska, Anna Biźnia-Wojciechowska i Beata Grzybowska.
 

 
 
   
04 czerwiec 2012
4 czerwca razem z uczestnikami Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej i Żeglarskiej wyruszyli w "rejs" nasi uczniowie ze swoimi rodzicami. Było nas łącznie 21 osób.Poznawaliśmy port i zakamarki morskiego Szczecina z pokładu m/s "Dziewanna".
 

 
 
   
04 czerwiec 2012
"Spotkanie z Afryką" - pod takim hasłem 4 czerwca 2012 odbyła się lekcja muzealna w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o afrykańskich zwyczajach, a na koniec każdy z uczestników mógł spróbować afrykańskiej herbaty. Spotkanie zorganizowała Katarzyna Rupert.
 

 
01 czerwiec 2012
Dzień Dziecka w szpitalu w Zdrojach uświetniły pokazy szermierki i piękny śpiew uczniów z Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie. Odwiedzili nas także policjanci z Komendy Szczecin Dąbie i opiekunowie czworonożnych stróżów prawa z Komendy Miejskiej. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych sportowych konkurencjach, a także pobawić się na dmuchanym zamku. Festyn zakończył słodki poczęstunek.
 
 

 
 
   
01 czerwiec 2012
W Dniu Dziecka na oddziale Okulistyki Dziecięcej w Szpitalu na Pomorzanach uczniowie wzięli udział w grach i zabawach konkursowych z nagrodami i słodyczami. Najbardziej radosnymi okazały się zabawy ruchowe z balonami oraz tańce przy muzyce. Wszystkie dzieci przebywające na oddziale otrzymały maskotki ufundowane przez Hurtownię Zabawek "DEFF" w Szczecinie. Dzieci cieszą się i dziękują za wszystkie otrzymane upominki!
 

 
 
   
01 czerwiec 2012
Na oddziale dziennym SPSK nr 1 w Dzień Dziecka było gwarno i bardzo wesoło. Tradycyjnie dzieci, które tego dnia przebywały w szpitalu zostały zaproszone na wspólną zabawę. Były konkursy z nagrodami, upominki dla każdego dziecka, dziecięcy "makijaż" czyli malowanie buziek ale największą popularnością cieszyły się łakocie z Castellari czyli pyszne lody oraz wata cukrowa. Przez chwilę każde dziecko mogło poczuć się właścicielem pięknego motoru na który mogło wsiąść, chwycić kierownicę, założyć kask i prawie...ruszyć w trasę, z dala od szpitala...Na szczęście prawdziwy właściciel motoru czuwał nad wszystkim i nie pozwolił porwać swojej wspaniałej maszyny. Nie zapomniano też o tych dzieciach, które musiały pozostać w łóżkach - każdy został obdarowany pięknym prezentem.
 

 
 
   
01 czerwiec 2012
Dnia 01.06 w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbył się Dzień Dziecka pod hasłem: "Śpiewają dzieci- śpiewa cały świat". Dzieciom przebywającym w szpitalu czas umilił zespół "Spontaniczni". Uczniowie zmagali się z zagadkami muzycznymi i wykazali się ogromną wiedzą na temat gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami oraz upominkami. Radość i uśmiech towarzyszyły im przez cały czas.
 

 
 
   
01 czerwiec 2012
1.06.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Euro 2012".Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach z nagrodami, między innymi "Eurogąsienica do mistrzostw się szykuje".Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali prezent-niespodziankę.
 

 
 
   
25 maj 2012
Z okazji Dnia Mamy uczniowie przebywający na oddziale Okulistyki Dziecięcej w SPSK Nr 2 zaprezentowali zaproszonym Gościom swój talent aktorski w recytacji okolicznościowych wierszy. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim przybyłym Mamom przygotowane wcześniej upominki. A dalej odbyły się zabawy konkursowe: Dzieci kontra Dorośli. Kto wygrał? Kto z nami był ten wie. Pozdrawiamy wszystkie Mamy!
 

 
 
   
23 maj 2012
W SPSK nr 1 gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Troszynie, które zaprezentowały przygotowane przez uczniów kl. 1-4 przedstawienie "Jaś i Małgosia". Mali aktorzy zebrali mnóstwo braw, a pacjenci z oddziałów dziecięcych mogli ciekawie spędzić czas.
 

 
 
   
23 maj 2012
23 maja w szpitalu ZDROJE uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Kołczewie wystąpili z przedstawieniem "Czerwony Kapturek". Widownia, którą stanowili najmłodsi nasi podopieczni nagrodzili ich gromkimi brawami, doceniając talent aktorski i wokalny młodych aktorów.
 

 
 
   
21 maj 2012
Tradycją szpitala przy Unii Lubelskiej stały się lekcje muzealne przeprowadzane na oddziale pediatrii. Tym razem gościliśmy panią Dorotę Baumgarten - Szczyrską , która niezwykle ciekawie opowiadała o zwyczajach afrykańskiego kontynentu. Nasze dzieci mogły przystroić się w oryginalną biżuterię, pobawić się niezwykłymi zabawkami, a także pokrzepić się świeżo parzoną czarną herbatą.
 

 
 
   
08 maj 2012
Tego dnia odbyło się kolejne cykliczne spotkanie "W świecie origami" z P. Grażyną Dowlasz.
 

 
 
   
02 maj 2012
2 maja 2012r, w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się turniej gier planszowych pt. "Morskie podróże". W turnieju wykorzystano gry opracowane przez uczniów szkół szpitalnych i nadesłanych na ogólnopolski konkurs, zorganizowany przez naszą szkołę w ubiegłym roku. Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe o tematyce morskiej.
 

 
 
   
02 maj 2012
W szpitalu przy ul. Arkońskiej 2 maja uczniowie - pacjenci uczestniczyli w poranku okolicznościowym z okazji święta Dnia Flagi i Unii Europejskiej. Poznali genezę świąt. Rozwiązywali krzyżówki tematyczne i samodzielnie wykonali flagi państ unijnych.
 

 
 
   
02 maj 2012
02 maja 2012 r. na wszystkich oddziałach w szpitalu "Zdroje" odbyły się spotkania poświęcone "Majowym Świętom". Uczniowie poznali historię symboli narodowych, własnoręcznie wykonali kotyliony. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie; A. Biźnia-Wojciechowska, J.Krakowiak-Misiuna, B. Grzybowska.
 

 
 
   
02 maj 2012
W szpitalu przy Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, zorganizowane w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z klas młodszych opowiadały, rysowały i śpiewały o wiośnie, a z klas starszych walczyły o nagrody w konkursie matematycznym, rozwiązując rebusy i zagadki. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.
 

 
 
   
30 kwiecień 2012
30 kwietnia w szpitalu przy ul . Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w poranku okolicznościowym pod hasłem "Hej, ty cudny maju..." Poznali historię i tradycję święta Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 maja. Wysłuchali wiersze i pieśni patriotycznych upamiętniające święta majowe.
 

 
 
   
27 kwiecień 2012
27 kwietnia 2012 roku po raz kolejny uczniowie gimnazjum i liceum szpitala ZDROJE mieli okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących orientacji zawodowej poprowadzonych przez pracownice Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 Panie Ewę Prawucką i Małgorzatę Pulkiewicz. Podczas spotkania każdy uczestnik mógł zastanowić się nad wyborem takiej drogi kształcenia, która najlepiej będzie odpowiadała jego zainteresowaniom i predyspozycjom. Zostały również wyjaśnione wątpliwości uczniów dotyczące zmian w szkołach ponadgimnazjalnych, które wchodzą w życie od września 2012 roku.
 

 
 
   
27 kwiecień 2012
W szpitalu przy ul. Arkońskiej 27 kwietnia uczniowie- pacjenci wzięli udział w poranku okolicznościowym poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Sami zaprezentowali wiersze poświęcone rocznicy święta. Poznali okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej i jej dalsze losy. Mogli się również wykazać wiedzą rozwiązując krzyżówkę tematyczną.
 

 
 
24 - 26 kwiecień 2012
W SPSK nr 1 troje uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który od tego roku odbył się wg nowych zasad. Uczniowie - pacjenci byli bardzo zadowoleni z przebiegu egzaminu, a na jego wyniki poczekają do czerwca.
 

 
 
   
24 - 26 kwiecień 2012
W dniach 24-26 kwietnia 2012r. w szpitalu "Zdroje" do Egzaminu gimnazjalnego przystąpiło sześcioro uczniów-pacjentów. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.
 

 
Protokół komisji konkursowej

Na ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki: "Uśmiechem pomożesz sobie, Uśmiechem pomożesz innym" dla dzieci i młodzieży szkolnej przebywającej w szpitalu lub sanatorium wpłynęło 47 prac plastycznych oraz 10 prac literackich z dwunastu placówek z całej Polski. W konkursie wzięło udział 56 uczniów, którzy wykonali swoje prace pod kierunkiem 21 nauczycieli .

  Komisja oceniała prace według kryteriów:
 • oryginalność i walory artystyczne,
 • estetyka wykonanej pracy,
 • zachowanie poprawności językowej.
W kategorii prac plastycznych nagrodzone zostały prace następujących uczniów:

klasy 0-III:
I miejsce: Julia Sobik, Zespół Szkół Uzdrowiskowych Rabce;
II miejsce: Natalia Oleksy, Zespół Szkół Szpitalnych, Szczecin oraz Aleksander Statkiewicz, Zespół Szkół Szpitalnych, Szczecin;
III miejsce: Dagmara Richter, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko";
Wyróżnienie:
Marcin Kitzman, lat 5, Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, Konin

Klasy IV-VI Szkoła Podstawowa:
I miejsce: Emilia Wiewióra, kl. V, Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych, Wałbrzych;
II miejsce: Katarzyna Groblewska, kl. VI, Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu;
III miejsce: Mateusz Dopierała, kl. VI, Zespół Szkół nr 12 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu ;
Wyróżnienie:
Justyna Szlosek, kl. V, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;
Adrian Sieradzki, kl. IV, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko";
Wioleta Kasica, kl. IV, Zespół Szkół Szpitalnych, Szczecin;


Gimnazjum:
I miejsce: Karolina Dziembowska, kl. II, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;
II miejsce: Kamila Przewoźna, kl. II, Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka z oddziałami zorganizowanymi w Zakładach Opieki Zdrowotnej, Gniezno;
III miejsce: Mateusz Wysocki, kl. I, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko".

W kategorii prac literackich nagrodzone zostały prace następujących uczniów: Szkoła podstawowa:

I miejsce: Kamil Balasa, kl. V, Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. J. Królowej, Rzeszów;
II miejsce: Nikola Berdzik, Zespół Szkół Szpitalnych, Szczecin;
III miejsce: Daria Matyja, kl. V, Zespół Szkół Specjalnych nr 28, Częstochowa.

Gimnazjum i liceum:

I miejsce: Marta Molińska, kl. III GM, Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu ( list);
II miejsce: Maksym Kardas, kl. III GM, Zespół Szkół Szpitalnych, Szczecin;
III miejsce: Agnieszka Gliwińska, kl. I LO, Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu.

  Komisja obradowała 24 kwietnia 2012r. w składzie:
 • Danuta Rauza
 • Justyna Krakowiak-Misiuna
 • Agata Paszowska-Malarz
Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskich oraz wyróżnionych prac. Nagrody oraz dyplomy zostaną przesłane pocztą.


19 kwiecień 2012
Dnia 19 kwietnia 2012 roku w szpitalu w Zdrojach odbyły się zajęcia ekologiczno-artystyczne o charakterze warsztatowym z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające społeczno-ekonomiczne i kulturotwórcze znaczenie lasów oraz sporządzili dekalog odpowiedzialnego konsumenta zasobów leśnych. Odbył się też festiwal kreatywności, który polegał na tworzeniu eko-przyjaznych przedmiotów użytkowych z pudełek kartonowych, bibuły, zakrętek itp
 
 

 
18-19 kwiecień 2012
W ramach tygodniowych zajęć tematycznych odbył się konkurs "Eko-świat" z nagrodami, na którym uczniowie wykonali wiele ciekawych prac przestrzennych wykorzystując różne surowce wtórne. Wszyscy otrzymali upominki.
 
 

 
 
   
17 kwiecień 2012
W dniu 17.04. 2012 uczniów oddziału Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach odwiedziła ponownie p. Grażyna Dowlasz wprowadzając w świat origami. Uczniowie wykonali wiele nowych prac pod kierunkiem naszego Gościa.
 

 
 
   
12 kwiecień 2012
W czwartek, 12.04.2012 r. uczniowie gimnazjum i liceum z oddziału Pediatrii Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez Panią Jolantę Mizgalską, doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4. Podczas spotkania uczniowie wykonali test dotyczący orientacji zawodowej oraz mieli możliwość dowiedzieć się jakie są warunki przyjęcia do poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych i na czym polega specyfika nauki w każdej z nich.
 

 
 
   
11 kwiecień 2012
Dnia 11 kwietnia 2012 roku przybyła do dzieci w szpitalu przy Unii Lubelskiej Pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino. Przedstawiła prezentację o płazach polskich i przeprowadziła konkurs. Uczniom pomagała sympatyczna żabka.
 

 
05 kwiecień 2012
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy oraz Światowego Dnia Służby Zdrowia uczniowie Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach składali życzenia, laurki i kwiaty Personelowi medycznemu Kliniki Okulistyki i Dyrekcji Szpitala.
 
 

 
 
   
04 kwiecień 2012
W środę, 04 kwietnia 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Szpitalnych w szpitalu Zdroje wraz z nauczycielkami: Beatą Grzybowską, Justyną Krakowiak i Urszulą Synak złożyli życzenia pracownikom szpitala z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia oraz Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie zaprezentowali dyrekcji szpitala, pracownikom wszystkich dziecięcych oddziałów szpitalnych, a także administracji wiersze, odśpiewali gromkie "Sto lat" oraz wręczyli upominki.
 

 
 
   
29 marzec 2012
29. marca w szpitalu Zdroje ogłoszono Dniem Żaby. Nauczyciele przygotowali turniej, podczas którego uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o polskich płazach, wykonali tematyczne origami, mówili o zagrożeniach istniejących we współczesnym świecie, a także zespołowo wykonali piosenkę o żabce. Zabawę kończyła Wielka Żabia Loteria, na której można było wygrać podobieństwo tego sympatycznego skądinąd płaza.
 

 
30 marzec 2012
Uczniowie Okulistyki dziecięcej pożegnali odchodzącą na emeryturę pielęgniarkę P. Ewę, dziękując za wieloletnią opiekę wręczyli przygotowaną laurkę oraz kwiaty z origami.
 
 

 
29 marzec 2012
W tym dniu Okulistykę dziecięcą odwiedziły Przedszkolaki ze swoimi Paniami z sąsiedniego Przedszkola nr 48. Po zaprezentowaniu części artystycznej składali piękne życzenia świąteczne i ofiarowali uczniom-pacjentom i personelowi medycznemu przygotowane niespodzianki i słodycze.
 
 

 
 
   
22 - 26 marzec 2012
Od 22 do 26 marca na oddziale pediatrii w szpitalu przy ul.Unii Lubelskiej można było zwiedzać wystawę prac plastycznych naszych uczniów pt. "Człowiek na morzu-impresje morskie". Te same prace zostały zaprezentowane w szpitalu przy ul.św.Wojciecha w dniu 27marca. Najlepsze prace przesłano do Pałacu Młodzieży na konkurs międzyszkolny.
 

 
26 marzec 2012
26.03.2012r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna. Uczestnicy spotkania poznali techniki wykonywania pisanek i ludowe zwyczaje wielkanocne. Gości zaprosiła p. Katarzyna Rupert.
 
 

 
 
   
23 marzec 2012
Uczniowie Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach w ramach zajęć grupy wychowawczej poznawali narządy wewnętrzne człowieka i ich rolę w organiźmie.
 

 
21 marzec 2012
21 marca 2012 w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się "Pierwszy dzień wiosny". Uczniowie, aby przywitać wiosnę, odnajdywali w drużynach ukryte wiosenne koperty i rozwiązywali zawarte w nich zagadki. Jednym z zadań była także wiosenna krzyżówka w języku polskim oraz niemieckim. Na koniec powstały dwa piękne plakaty o tematyce wiosennej, wykonane techniką mieszaną. Na oddziałach HGO również zawitała Wiosna, i dzieci odgadywały zagadki w swoich salach, a następnie wykonały "List gończy za wiosną". Mamy nadzieję, że skoro tak hucznie przywitaliśmy Panią Wiosnę zagości ona nie tylko na zewnątrz ale i w naszych sercach.
 
 

 
 
   
21 marzec 2012
21 marca 2012 r. uczniowie w Szpitalu "Zdroje" brali udział w XXIII Turnieju Wiedzy z Rozrywką "Świat bajek, baśni i legend". Turniej przygotowały i przeprowadziły panie: Agnieszka Kowalczyk-Kępa i Anna Biźnia-Wojciechowska
 

 
 
   
21 marzec 2012
W dniu nadejścia astronomicznej Wiosny Czytelnia z Uśmiechem zagościła w salach uczniów-pacjentów, którzy z powodu choroby nie mogli ich opuścić. Po wysłuchaniu opowiadania pt. "Żółty Tulipan" każdy miał możliwość wykonania metodą origamii swojego własnego, wiosennego kwiata.
 

 
 
   
20 marzec 2012
Dnia 20 marca 2012 roku w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się poetyckie spotkanie "Wiosenne przebudzenie świata". Uczniowie i nauczyciele w hollu szpitalnym przystrojonym kolorowymi kwiatami i fruwającymi bocianami mogli przywitać nadejście wiosny.
 

 
19 marzec 2012
Dnia 19.03.2012, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z aktorką Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie - Martą Łągiewką. Uczniowie poznali tajniki pracy w teatrze oraz różne rodzaje lalek teatralnych jak : kukła, jawajka, marionetka i pacynka. Odgrywali role aktorów oraz reżysera spektaklu wykonując zadane etiudy. Stworzyli chór "Kolorowe tabletki" i ćwiczyli operowanie głosem. Wszyscy świetnie się bawili , a na koniec otrzymali drobne upominki teatralne.
 
 

 
19 marzec 2012
19.03.2012r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się warsztaty przeprowadzone przez panie plastyczki Ewę Zioło i Elżbietę Rakoczy. Pod ich kierunkiem nasi uczniowie wykonali prace nt."Człowiek na morzu - impresje morskie" na konkurs organizowany przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Warsztaty zorganizowała p. Katarzyna Rupert".
 
 

 
15 marzec 2012
15.03.2012r. po raz kolejny w szpitalu przy ul.Unii Lubelskiej, p.B.Dziennik i p.A.Lubecka zorganizowały turniej matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby Pi. Na uroczystość zaproszono p.Z.Szubę - nauczyciela fizyki.
 
 

 
 
   
14 marzec 2012
14 marca 2012r. odbył się w Szpitalu Zdroje, pod hasłem "Z ortografią na wojennej ścieżce", Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów gimnazjum i liceum. Organizatorkami konkursu były Joanna Kobier i Justyna Krakowiak, a inspiracją tegorocznych zmagań językowych była postać polskiego powieściopisarza Alfreda Szklarskiego, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy w styczniu. Zadaniem uczniów przystępujących do konkursu było rozwiązanie ćwiczeń ortograficznych,a pisanie ze słuchu dotyczyło tytułów powieści Alfreda Szklarskiego oraz poprawnego zapisu krótkiego fragmentu powieści "Tomek na wojennej ścieżce". Na koniec ochotnicy wzięli udział w ortograficznych kalamburach. Laureaci konkursu, a także wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 

 
 
   
09 marzec 2012
9 marca w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowe uczestniczyli w poranku słowno- muzycznymwie z okazji Dnia Kobiet. Poznali historię święta oraz sylwetki słynnych kobiet. Na koniec mogli się wykazać swoją wiedzą, biorąc udział w konkursie "Kobieta dawniej i dziś".
 

 
 
   
08 marzec 2012
W dniu 08.03.2012 uczniów oddziału Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach odwiedziła p. Grażyna Dowlasz w ramach cyklicznych spotkań ze światem origami. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac pod kierunkiem naszego Gościa.
 

 
 
   
08 marzec 2012
08 marca 2012 r. w szpitalu Zdroje uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszką Komendy Miejskiej Policji Katarzyną Legan. Była to realizacja programu profilaktycznego "Trzeźwa młodość-Jasna przyszłość" realizowanego przez KM Policji we wszystkich szczecińskich szkołach. Uczniowie wzięli udział w dyskusji nt. szkodliwości spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież oraz poznali prawne konsekwencje związane z nadużywaniem alkoholu.
 

 
 
   
06 marzec 2012
W dniu 06.03.2012r. w szpitalu przy ul.św.Wojciecha spotkaliśmy się z żeglarzem i wykonawcą szant -p.Wacławem Jefimowiczem. Podczas spotknia poznaliśmy latarnie morskie polskiego wybrzeża, a także śpiewaliśmy szanty.
 

 
 
   
05 marzec 2012
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miało miejsce spotkanie z historykiem współpracującym, z IPN - p. Ewą Radomską. Zajęcia zatytułowane "A jednak wojna..." były bardzo ciekawie poprowadzone. Zmuszały uczniów gimnazjum i liceum do dużej aktywności i pozwoliły zdobyć nową wiedzę na temat wydarzeń związanych z II wojną światową.
 

 
 
   
22 i 29 luty 2012
22 i 29 lutego Na oddziale pediatrii w SPSK nr 1 miały miejsce warsztaty decoupage, na których nauczycielki i uczniowie ozdabiali przedmioty przekazane na ogólnopolską akcję "Dolina Mukolinków". Podczas aukcji organizatorom udało się zebrać dość pokaźną kwotę: 4500 zł
 

 
 
   
28 luty 2012
28 lutego w szpitalu przy ul. Arkońskiej w ramach programu profilaktycznego odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji nt. Trzeźwa młodość - jasna przyszłość.
 

 
 
   
23 luty 2012
23.02.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia czytelnicze, na których uczniowie zapoznali się z twórczością Jana Brzechwy, a następnie malowali ilustracje do wybranych utworów.
 

 
23 luty 2012
23 lutego 2012 roku u szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się kiermasz lalek przygotowywanych przez naszych uczniów w szpitalach:ZDROJE, Pomorzany, św. Wojciecha i przy ul Unii Lub. Na naszym stoisku znalazły się 63 lalki, które zostały sprzedane w ekspresowym tempie. Po pierwszych kilkudziesięciu minutach swoich opiekunów znalazła już połowa szmacianek, a o 11.30 nie było już żadnej. Niektóre z lalek osiągnęły cenę nawet 60 złotych, a cena minimalna wynosiła 10 złotych. Udalo nam się zdobyć 1550 złotych, ktore trafią na konto UNICEF. Dzięki naszej akcji zostaną zakupione szczepionki dla 155 dzieci w Sierra Leone!!! Dziękujemy wszyskim ludziom o wielkim sercu, którzy włączyli się w naszą akcję.
 
 

 
22 luty 2012
22 lutego w ramach akcji "głośnego czytania dzieciom" uczniowie i nauczyciele szpitala przy ul. Arkońskiej zwiedzili "cudowną i zabawną krainę Juliana Tuwima". Lekarze i pielęgniarki oddziałów dziecięcych pomogli wszystkim wejść do tej krainy czytając m.in. "Rzepkę", "Lokomotywę", "Słonia Trąbalskiego", "Bambo", "Ptasie plotki", "Zosię Samosię" i wiele innych.
 
 

 
 
   
21 luty 2012
21 lutego 2012r. w szpitalu przy ulicy św.Wojciecha odbył się mini koncert w wykonaniu pani Bogumiły Wójcik-szczecińskiej wiolonczelistki. Oprócz kilku popularnych utworów muzyki klasycznej uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat historii instrumentów smyczkowych. Spotkanie zorganizowała Monika Kisielewicz.
 

 
 
   
21 luty 2012
21.02.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się kolejne spotkanie z cyklu " Trzeźwa młodość, jasna przyszłość".
 

 
17 luty 2012
"W dniu 17.02.2012r. odbył się na oddziale Okulistyki dziecięcej w SPSK Nr 2 na Pomorzanach bal karnawałowy. Na tę okazję przybyli do nas zaproszeni Goście: Pan Sylwester Sołtysiak oraz Tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego S-55. Młodzi tancerze zaprezentowali nam swój kunszt taneczny prezentując różne tańce towarzyskie, a później tańczyli razem z nami. Wodzirejem był Pan Sylwester. Wszyscy dobrze się bawili. Spotkanie to wniosło wiele ciepła i radości w szpitalną codzienność, było swoistą terapią, miłym czasem spędzonym razem na dobrej, tanecznej zabawie. Dziękujemy!"
 
 

 
 
   
16 luty 2012
16.02.2011 r. dzieci i młodzież ze szpitala przy ul. św. Wojciecha obejrzały przedstawienie pt. "Kopciuszek" w wykonaniu wielopoziomowej drużyny "Sokół" z hufca Dąbie.
 

 
15 luty 2012
15 lutego uczniowie i nauczyciele ze szpitala ZDROJE bawili się podczas balu karnawałowego "WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY". W taneczny nastrój zostaliśmy wprowadzeni przez dwóch wspaniałych djów-wolontariuszy : Adama Stanke (DJ PRIME) ze szczecińskiego klubu City Hall oraz Tomasza Kołodzieja (DJCapONE http://www.tomaszkolodziej.pl ). Wspólne tańce przeplatane były konkursami oraz poczęstunkiem w postaci pysznej pizzy ufundowanej przez właścicielkę pizzerii ROMA. Na zakończenie rozbawieni, ale i zmęczeni uczniowie zostali obdarowani drobnymi paczkami i z głowami pełnymi pozytywnych wrażeń udali się z powrotem na swoje oddziały szpitalne. Mamy nadzieję,że w kolejnym karnawale, dzięki pomocy życzliwych osób, uda nam się powtórzyć tak wspaniałą zabawę.
 
 

 
 
   
UNICEF
23 lutego 2011 r. o godzinie 10 w Szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 rozpocznie się kiermasz lalek UNICEF przygotowanych przez naszych uczniów realizujących projekt edukacyjny UNICEF “Wszystkie kolory świata”. Stoisko z lalkami znajdować się będzie w piwnicznym korytarzu- w pobliżu bufetu “Radość” naprzeciwko gablot, w których znajdują się gazetki przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do udziału w kiermaszu- jedna lalka to szczepionka ratująca życie jednemu dziecku w Sierra Leone. Cena jednej szmacianki to minimum 10 złotych.
To l i n k i zdjęcie lalki wykonanej przez ucznia naszej szkoły, która jest wystawiona w konkursie UNICEF, którego główną nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce. Zapraszamy do głosowania po zalogowaniu się na fecebooku. Z jednego konta można oddać jeden głos. Konkurs trwa do 17 lutego 2011r.

 
 

14 luty 2012
14.02.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się balik karnawałowy. Tematem przewodnim balu były Walentynki. Uczestnicy brali udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Podczas zabawy wystąpiły tancerki z zespołu "DD dance Show"
 
 

 
 
   
14 luty 2012
14 lutego w Szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się Bal Karnawałwy pod hasłem " Dzisiaj wszyscy to przyznają, że chcą kochać i kochają" Uczniowie- pacjenci przebrani w stroje karnawałowe uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach pod hasłem walentynek.
 

 
 
   
14 luty 2012
14 lutego 2012 roku po raz kolejny uczniowie-pacjenci przebywający w SPSK nr 1 uczestniczyli w spotkaniu "Czytelni z Uśmiechem". Tym razem wysłuchali bajki o Kopciuszku. Treść bajki odzwierciedlała nastrój panujący w tym szczególnym dniu zakochanych a wykonane przez dzieci zakładki do ksiązki mogły stać się podarunkiem dla osoby, która jest dla nich ważna.
 

 
 
   
13 luty 2012
W poniedziałek 13 lutego na oddziale pediatrii w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się Warsztaty Rękodzieła Walentynkowego. Uczniowie - pacjenci z pomocą nauczycielek mieli okazje przygotować piękne ozdoby walentynkowe, kartki i karnety okolicznościowe.
 

 
 
   
11 luty 2012
11 lutego 2012 roku w szpitalu przy Wojciecha odbył się koncert zespołu piosenki religijnej "Serduszka". Młodzi śpiewacy odwiedzili dzieci z okazji światowego Dnia Chorego. Wnieśli w szpitalne mury dużo radości. Członkowie parafialnego zespołu Caritas obdarowali małych pacjentów maskotkami i słodyczami.
 

 
10 luty 2012
"10 lutego odbył się na Okulistyce dziecięcej na Pomorzanach Konkurs walentynkowy, na którym uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, sprawnością ruchową. Na koniec otworzona została poczta walentynkowa i wszyscy otrzymali kartki walentynkowe wcześniej przygotowane przez siebie nawzajem oraz słodkie upominki z okazji zbliżających się walentynek od nauczycielki. W dniu 14.02.2012r. personel medyczny otrzymał od uczniów-pacjentów przygotowane wcześniej na zajęciach pozalekcyjnych kartki walentynkowe, jako wyraz sympatii i wdzięczności za opiekę. Wszystkim podjętym zadaniom towarzyszył św. Walenty - patron zakochanych i chorych."
 
 

 
 
   
07 luty 2012
07.02.2012 roku w szpitalu przy ul.św.Wojciecha odbyło się spotkanie z panem Wacławem Jefimowiczem, żeglarzem. Podczas spotkania nasi uczniowie obejrzeli film z regat opatrzony komentarzem gościa, uczyli się śpiewać szanty i wiązać węzły żeglarskie.
 

 
 
   
02 luty 2012
"W dniu 02.02.2012 uczniów oddziału Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach odwiedziła p. Grażyna Dowlasz wprowadzając nas w świat origami. Uczniowie wykonali wiele nowych prac pod kierunkiem naszego Gościa m. in. pingwiny, wieloryby, które były miłym uzupełnieniem bloku tematycznego: Poznajemy kraje wiecznego lodu i śniegu."
 

 
 
   
02 luty 2012
02.02.2012 roku w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej, odbył się XVII Charytatywny Bal Karnawałowy, poprowadzony przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Tegoroczna zabawa nosiła tytuł "Opowieść zimowa Pana Florka". Dzieci przebrane w karnawałowe stroje, wesoło bawiły się przy muzyce i brały udział w różnorodnych konkursach. Na koniec balu wszyscy uczestnicy obdarowani zostali słodkimi upominkami.
 

 
 
   
31 styczeń 2012
31 stycznia w szpitalu przy ul.św Wojciecha odbyły się "KOLĘDOWE OSTATKI",podczas którego uczniowie-pacjenci usłyszeli kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Wokalnego "A'vista". Spotkanie zorganizowała Monika Kisielewicz, która również należy do tego zespołu.
 

 
 
   
27 styczeń 2012
W dniu 27.01.20012 odbył się na oddziale Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach Konkurs Kolęd, w którym wzięli udział chętni uczniowie. Wszyscy przygotowywali się do konkursu pieczołowicie z wielką radością. Zebrani rodzice i pracownicy bili gromkie brawa. Na zakończenie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali wybraną kolędę. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody.
 

 
 
   
26 styczeń 2012
Dnia 26 stycznia 2012 roku uczniowie w szpitalu w Zdrojach wzięli udział w turniejowych zajęciach z edukacji leśnej pt. "Zwierzęta i drzewa naszych lasów". Uczyli się rozpoznawać drzewa rosnące w Polsce wg ich pokroju ogólnego, kształtu liści i wyglądu owoców. Nagrodą były szpatułki do patelni z bukowego drewna! Rywalizującym ze sobą zespołom pomagały nauczycielki: Jolanta Koralczyk, Ewelina Dondajewska i Agnieszka Górska. Zajęcia zorganizowały: Iwona Kiełdanowicz i Monika Kisielewicz.
 

 
 
   
24 styczeń 2012
Dnia 24 stycznia 2012 roku w Zdrojach odbyły się zajęcia z edukacji leśnej, które prowadziła pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino. Uczniowie poznawali polskie płazy. W wykonywaniu zadań konkursowych pomagała im sympatyczna żabka - Podajłapka. Spotkanie zorganizowała Iwona Kiełdanowicz.
 

 
 
   
12 - 23 styczeń 2012
W dniach 12-13.01,17.01,23.01.2012 uczniowie Oddziału Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach włączyli się w projekt Organizacji UNICEF "Wszystkie Kolory świata" i przygotowywali charytatywne laleczki - jako symbol pomocy udzielanej swoim rówieśnikom w Sierra Leone. W akcję zaangażowali się rodzice. Zajęcia prowadziły Irena Niedzielska i Iwona Kiełdanowicz. W dniu 27.01.20012 odbył się na oddziale Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach Konkurs Kolęd, w którym wzięli udział chętni uczniowie. Wszyscy przygotowywali się do konkursu pieczołowicie z wielką radością. Zebrani rodzice i pracownicy bili gromkie brawa. Na zakończenie wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali wybraną kolędę. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali nagrody.
 

 
 
   
21 styczeń 2012
W szpitalu przy ul. Arkońskiej 21 stycznia odbył się konkurs " Znane pary". Młodsi uczniowie- pacjenci łączyli w pary postacie bajkowe, starsi -słynne osoby znane z literatury, historii i muzyki. Uczniowie wykonali również prace, w których zaprezntowali własne, ulubione pary.
 

 
 
   
19 styczeń 2012
Dnia 19 stycznia 2012 roku w szpitalu na Pomorzanach odbył się turniejowy warsztat przyrodniczy "Las i jego mieszkańcy". Uczniowie zdobyli wiele nowych wiadomości o drzewach i zwierzętach leśnych, jednocześnie świetnie się bawiąc w dwóch współzawodniczących drużynach. Na koniec wzięli udział w konkursie plastycznym "Moje drzewo". Zajęcia przygotowały i prowadziły: Iwona Kiełdanowicz i Irena Niedzielska.
 

 
 
   
18 styczeń 2012
Dnia 18.01.2011 odbył się na oddziale Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach uczniowie, rodzice i pracownicy mieli okazję wysłuchać Koncertu skrzypcowego Kolęd w wykonaniu byłej uczennicy Zespołu Szkół Szpitalnych Beatki, która wprowadziła zebranych w podniosły nastrój.
 

 
 
   
17 styczeń 2012
Dnia 17 stycznia 2012 roku dzieci z oddziału okulistyki szpitala na Pomorzanach wzięły udział w akcji "Wszystkie kolory świata" UNICEF-u. Pod kierunkiem nauczycielek: Ireny Niedzielskiej i Iwony Kiełdanowicz wykonały dziewięć pięknych lalek różnych narodowości i nadały im imiona.
 

 
 
   
16 styczeń 2012
16 stycznia 2012 roku uczniowie-pacjenci ze szpitala Zdroje przyłączyli się do akcji "Wszystkie Kolory Świata" i przygotowywali laleczki UNICEF. W czasie zajęć powstało dziewięć kolejnych szmacianek, które mają moc ratowania życia dzieci w Sierra Leone.
 

 
 
   
13 styczeń 2012
13 stycznia 2012 roku rozpoczęliśmy w szpitalu przy ul. Unii Lub. realizację projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Uczniowie wspólnie z nauczycielami i wychowawcami przygotowywali szmaciane laleczki, dochód ze sprzedaży których, będzie naszą cegiełką pomocy dzieciom w Sierra Leone.
 

 
 
   
12 styczeń 2012
W dn. 12.01.2012r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się próbny sprawdzian dla kl.VI, podczas którego uczniowie mogli ocenić swoje wiadomości i umiejętności.
 

 
 
   
10 styczeń 2012
Do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej zawitała "Czytelnia z Uśmiechem". Uczniowie-pacjenci mieli okazję wysłuchać przygotowanej przez nauczycielki bajki J. Porazinskiej pt. " Niebieska dziewczynka". Po wysłuchaniu utworu dzieci wykonały ilustrację do swojego ulubionego fragmentu tekstu. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej.
 

 
Protokół komisji konkursowej

Na ogólnopolski konkurs plastyczny " Bajkowy świat Janiny Porazińskiej" skierowany do uczniów szkół szpitalnych , sanatoryjnych oraz domów dziecka wpłynęło 86 prac z 19 placówek z całej Polski. W konkursie wzięło udział 81 uczniów którzy wykonali swoje prace pod kierunkiem 37 nauczycieli . Kierując się, oryginalnością ,walorami artystycznymi i zgodnością z tytułem ilustrowanego utworu oraz estetyką wykonania pracy komisja w składzie:

 • Anna Mrozińska
 • Beata Grzybowska
 • Janina Lewańska
 • Jolanta Koralczyk
 • dr Walentyna Szuba - Chlebcewicz
nagrodziła prace następujących uczniów:

W kategorii uczniów klas 0 - III szkoła podstawowa :

I miejsce: Adam S. kl.III, Dom Dziecka w Tanowie;
II miejsce: Oliwia N. kl.II, Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie;
III miejsce: Dawid D. kl.III, ZSS nr 78 w IPCZD w Warszawie;
III miejsce Natalia S. kl.III, Placówka Wielofunkcyjna im. S. Sempołowskiej w Dębnie.

Wyróżnienie:

Norbert S. kl.II, Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Dom dla Dzieci w Gryficach,
Anna O. kl.III, Zespół Szkół Specjalnych przy ZOZ w Stargardzie;
Karolina P.kl. II, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "SŁONECZKO" w Kołobrzegu ;
Paulina C. kl.II, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce- Zdrój;
Maria G. kl.III, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Katowicach;
Iga M. kl.0, Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu;
Mateusz O. kl.0, Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie;
Antonina F. kl.0, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

W kategorii uczniów klas IV - VI szkoła podstawowa :

I miejsce: Weronika H. kl.IV, Dom Dziecka w Tanowie;
II miejsce: Dominik M. kl.VI, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce- Zdrój;
III miejsce: Wiktoria Ch. Kl.IV, ZSSpecjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "SŁONECZKO w Kołobrzegu;
III miejsce: Dawid B. kl.IV, ZSS nr 78 w IPCZD w Warszawie;
III miejsce: Kamil M.kl.VI , Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce- Zdrój.

Wyróżnienie:

Kamil D.kl.VI, Dom Dziecka w Tanowie;
Maksymilian H. kl.IV, ZSS nr 78 w IPCZD w Warszawie;
Monika S. kl.VI, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "SŁONECZKO" w Kołobrzegu ;
Dominika M.kl.VI, Zespół Szkół Specjalnych przy ZOZ w Stargardzie;
Martina B. kl.IV, Dom Dziecka w Barlinku;
Wiktoria K. kl.V, Zespół Placówek Specjalnych przy WSSDz w Olsztynie;
Sandra B. kl.VI, zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

W kategorii uczniów klas I -III gimnazjum:

I miejsce: Mateusz T. kl.III, Szkół Specjalnych przy ZOZ w Stargardzie;
II miejsce: Przemysław K. kl.II, Dom Dziecka w Tanowie;
III miejsce: Dawid S. kl.I, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

Wyróżnienie:

Andżelika T. kl.III, Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych w Koninie;
Aleksandra R. kl.III, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy "OKRUSZEK" w Kołobrzegu;
Julia S. kl.I, Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu;
Aleksandra B. kl.I, Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie który był okazją do pokazania ich pomysłowości i oryginalności. Bardzo wszystkim gratulujemy, nagrody dla laureatów oraz podziękowania dla wszystkich nauczycieli - opiekunów młodych artystów prześlemy pocztą.


22 grudnia 2011

W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się poranek wigilijny, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz personel medyczny. Uczniowie przedstawili pozostałym uczestnikom spotkania tradycje związane z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie. Potem przyszła kolej na świąteczne kalambury, wykonywanie pachnących dekoracji z mandarynek oraz wspólne śpiewanie kolęd, no i oczywiście prezenty oraz życzenia.
 
 

 
 
   
21 grudnia 2011
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie- pacjenci wraz ze studentami Akademii Sztuki śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa atmosfera wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
 

 
21 grudnia 2011
21.12.2011 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie obejrzeli spektakl Pogotowia Teatralnego pt."Magiczne święta doktora Nieboli". Sztuczki cyrkowe pokazała młodzież ze szkół salezjańskich. Wesołych świąt!
 
 

 
 
   
20 grudnia 2011
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziałach św. Mikołaja chore dzieci odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 20, którzy obdarowali je świątecznymi prezentami ufundowanymi przez wszystkie klasy tej szkoły.
 

 
 
   
20 grudnia 2011
20.12.2011 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie kolędowe. Śpiewaliśmy kolędy z karaoke i wysłuchaliśmy tekstów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jak co roku przyszedł z uczniami z Technikum Budowlanego w Szczecinie Mikołaj z wielkim, czerwonym workiem prezentów. O naszych uczniach pamiętała również firma Eurovia. Na zakończenie uroczystości p. Agata Zimmer poprosiła Mikołaja o wręczenie przygotowanych przez firmę podarunków.
 

 
 
   
15 grudnia 2011
15.12.2011 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie obejrzeli spektakl Pogotowia Teatralnego pt."Przygody kangurka Jurka".
 

 
14 grudnia 2011
14.12.2011 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu zespołu "dd show" ze szkoły tańca De Dans Art.
 
 

 
 
   
13 grudnia 2011
13 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie “ świąteczna przygoda z bajką” przygotowane przez uczniów koła teatralnego Gimnazjum nr 6 pod kierunkiem Pani Ewy Niewczas. Na zakończenie spotkania nasi wieloletni przyjaciele obdarowali każde dziecko paczką ze słodyczami i maskotką.
 

 
 
   
12 grudnia 2011
12 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna . Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawych opowieści Pani Kustosz z Muzeum Narodowego w Szczecinie o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych oraz obejrzeliśmy kolekcję eksponatów muzealnych - przedmiotów wykorzystywanych dawniej w codziennym życiu.
 

 
 
   
07 grudnia 2011
7 grudnia 2011 roku w Szpitalu przy ul. Wojciecha odbyły się WARSZTATY STROIKÓW ADWENTOWYCH, które poprowadziła zaprzyjaźniona z naszą szkołą Pani Monika Dłużyk-Marciniak prowadząca kwiaciarnię “Pod żółtą różą”.Pomagała jej Pani Karolina Nowszy. Wszyscy uczestnicy-uczniowie, nauczyciele a aktywnie włączyli się we wspólne działania warsztatowe. Warsztaty zorganizowała Monika Kisielewicz.
 

 
 
   
06 grudnia 2011
6 grudnia na wszystkich oddziałach w szpitalu "Zdroje" odbył się XIII Turniej Mikołajkowy " Bądź bezpieczny na drodze".Uczniowie podzieleni na trzy grupy rozwiązywali zadania zdobywając sprawności i punkty dla drużyny. Obserwatorkami Turnieju były młode nauczycielki, a całość przygotowały i przeprowadziły Anna Biźnia-Wojciechowska i Hanna Godlewska.
 

 
06 grudnia 2011
Szpital Zdroje świętował Mikołajki tradycyjnie - odwiedził nas oczywiście święty Mikołaj. Oczekując na niego wzbogacaliśmy swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także piekąc pierniczki, których zapach wypełnił oddziały i nastroił nas świątecznie.
 
 

 


06 grudnia 2011
6 grudnia w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedził dzieci Mikołaj z pięknymi prezentami. Po południu przybył drugi Mikołaj, tym razem z Aniołem, który także obdarował dzieci prezentami. Jak co roku Pan Kominiarz, z okazji Mikołajek przekazał dla dzieci worek cukierków.
 
 

 


06 grudnia 2011
6 grudnia 2011 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów-pacjentów z SPSK nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej. Odwiedziło nas Pogotowie Teatralne ze spektaklem pt. "Gabinet Doktora Nieboli", a następnie długo wyczekiwany gość- święty Mikołaj z saniami pełnymi prezentów. Każdy uczestnik mikołajkowego spotkania został obdarowany paczką i ciepłym słowem od przybywającego z dalekiej Laponii gościa. Do dzieci, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, święty Mikołaj również dotarł i obdarował je prezentami. Ten dzień dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń oraz pozwolił choć na chwilę zapomnieć o chorobie i rozłące z najbliższymi.
 
 

 


 
   
05 grudnia 2011
05.12.2011 roku uczniowie-pacjenci z gimnazjum i liceum w Szpitalu Zdroje mieli okazję wzięcia udziału w ciekawym spotkaniu, które zostało poprowadzone przez Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zajmujące się doradztwem zawodowym. Podczas warsztatów każdy z uczestników mógł wstępnie, pod czujnym okiem profesjonalistów, rozpoznać swoje skłonności zawodowe i spróbować zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną.
 

 
 
   
05 grudnia 2011
5.12.2011 r. nauczyciele razem z przedszkolakami z Przedszkola Niepublicznego "PROMYK" przekazali dzieciom leżącym w szpitalu przy ul. św. Wojciecha prezenty w postaci nowych, pięknie wydanych książek.
 

 
 
   
30 listopad 2011
W środę 30 listopada sala szkolna na oddziale pediatrii SPSK 1 zamieniła się w SALON WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH. Przy blasku świec i niepowtarzalnym klimacie uczniowie-pacjenci mieli okazję poznać tradycyjne andrzejkowe wróżby oraz uczestniczyć w zabawie z nauczycielkami-wróżkami.
 

 
 
   
30 listopad 2011
W dniu 30 listopada w szpitalu przy ul św. Wojciecha podczas zajęć wychowawczych odbył się wieczór andrzejkowy poprowadzony przez Katarzynę Rupert. Uczniowie mieli okazję poznać co ich czeka w najbliższej przyszłości, a także miło spędzić czas.
 

 
 
   
29 listopad 2011
29 listopada ,w szpitalu przy ul. Arkońskiej, w wigilię świętego Andrzeja wszystkie panny z najróżniejszych tajemnych wróżb i zaklęć dowiadywały się, co je czeka w życiu, kiedy wyjdą za mąż i jakie imię będzie miał ich ukochany. W andrzejkowych czarach-marach mile widziani byli także chłopcy. Wróżb na ten czarodziejski dzień było co niemiara.
 

 
 
   
29 listopad 2011
Od 15 lat bierzemy udział w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej “Morze przygody - z wiatrem w żaglach”. 29 listopada 2011 r. - podczas jubileuszowej gali w Pałacu Młodzieży, nasza koleżanka Grażyna Hrycyna została wyróżniona “Honorowym Wyszakiem Edukacji Morskiej”, przyznanym opiekunom SKEM o najdłuższym stażu i wielu osiągnięciach w programie. Gratulujemy!!!
 

 
 
   
28 listopad 2011
28 listopada 2011 w szpitalu przy ul. św. Wojciecha, na zaproszenie wychowawcy mgr Katarzyny Rupert przyszła Pani Kustosz z Muzeum Narodowego w Szczecinie i opowiadała o staropolskich tradycjach związanych z katarzynkami i andrzejkami. Uczniowie wysłuchali także jak kiedyś wyglądały chaty wiejskie i jakie przesądy kierowały życiem mieszkańców polskich wsi.
 

 
 
   
27 listopad 2011
Spotkanie z Lwem Lucjanem w SPSK nr 1 Nietypową wizytę złożył pacjentom oddziału pediatrii oraz pozostałych oddziałów dziecięcych pan Tomasz Jankiewicz, któremu towarzyszył Lew Lucjan oraz wolontariusze - pracownicy Banku śląskiego. Pan Tomasz przeczytał dzieciom obszerny fragment ksiązki pt. “Lucjan Lew jakiego nie było”, potem każdy pacjent otrzymał upominki, a także rzecz bezcenną - uścisk łapy Lwa Lucjana.
 

 
 
   
23 listopad 2011
Dnia 23.11.2011 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z policjantką nt. “Odpowiedzialność karna wśród nieletnich”
 

 
 
   
21 listopad 2011
21 listopada 2011 r. w Szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 miało miejsce spotkanie z P. Dorotą Baumgarten - Szczyrską, która bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o zwyczajach ludowych związanych z katarzynkami i andrzejkami. Wszyscy mogli także “zajrzeć w przyszłość”, czyli powróżyć sobie.
 

 
 
   
15 listopad 2011
Na oddziale nefrologii w szpitalu dziecięcym przy ulicy Św. Wojciecha odbyło się spotkanie literacko-muzyczne pt.“Gdzie mieszka muzyka?”.Głównym gościem był Zespół Wokalny “A`Vista”, w którym śpiewa również nasza nauczycielka Monika Kisielewicz. Pani Katarzyna Rupert przygotowała dwie uczennice, które przeczytały wiersze o tematyce muzycznej.
 

 
 
   
14 listopad 2011
14.11.2011 roku w szpitalu Zdroje odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta Niepodległości. Uczniowie-pacjenci po wspólnym odśpiewaniu hymnu mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz materiały archiwalne z czasów I Wojny światowej. Spotkanie zakończyło się zespołowym wykonaniem pieśni “My pierwsza brygada ”. Odpowiedzialni Justyna Krakowiak-Misiuna, Monika Kisielewicz, Dominik Zadrożny
 

 
 
   
14 listopad 2011
14 listopada w SPWSZ odbyła się lekcja muzealna poprowadzone przez kustosza Muzeum Narodowego w Szczecinie. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o tym, jak dawniej pracowali i bawili się mieszkańcy wsi polskiej.
 

 
 
   
7-10 listopad 2011
Z okazji 11 Listopada Narodowego święta Niepodległości uczniowie z oddziału Okulistyki dziecięcej na Pomorzanach uczestniczyli w dniach 07-10.11.2011 w uroczystych zajęciach tematycznych "A to Polska właśnie", na których budowaliśmy naszą tożsamość narodową.
 

 
 
   
10 listopad 2011
10 listopada 2011 roku w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się uroczysty poranek z okazji Niepodległości.
 

 
 
   
08 listopada 2011
8 listopada w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z policjantką z Komendy Miejskiej. Tematem zajęć była odpowiedzialność karna dla nieletnich.
 

 
 
   
07 listopada 2011
O tym, że piękne mówienie jest zawsze w cenie mogliśmy przekonać się podczas IV Konkursu Krasomówczego. 7 listopada w szpitalu w Zdrojach uczniowie walczyli o tytuł mistrza polskiej mowy! O organizację i uśmiechy zadbały panie polonistki Joanna Kobier i Aneta Mołodecka.
 

 
07 listopad 2011
Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ “GWIAZDKA 2011” .
 
 

 


 
   
31 październik 2011
Dnia 31.10.2011 r. dzieci i młodzież wzięły udział w konkursie ortograficznym pod hasłem „Byle jak piszesz, byle jak myślisz”. Mistrzem ortografii wśród najmłodszych uczestników został Bartek uczeń klasy III SP. Tytuł najlepszej w trudnej sztuce pisania bez błędów przypadł Julii, uczennicy klasy IV SP. W zespole klas gimnazjalnych zwyciężył Maciej, uczeń klasy III. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy ciekawe nagrody.
 

 
 
   
31 październik 2011
Dnia 31 października 2011 w ramach zajęć opiekuńczo- wychowawczych odbyła się zabawa. „prezent albo psikus” z okazji Halloween. Dzieci poznały historię i tradycje Halloween, między innymi tradycję wycinania lampionu z dyni. Rozwiązywały zabawne rebusy, krzyżówki, wykreślanki. Odpowiadały na pytania quizu, sprawdzając swoją wiedzę z języka polskiego i angielskiego. Wykonały własne dynie, dekorując balony. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki lizak w kształcie dyni.
 

 
 
   
24 -28 październik 2011
“ 130 rocznica urodzin Pabla Picassa ” W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w dniach 24-28.10.2011r. zostały przeprowadzone zajęcia, na których uczniowie-pacjenci poznali sylwetkę sławnego malarza Pabla Picassa oraz styl malarski zwany Kubizmem. Uczniowie wykonali prace plastyczne w tej technice, które można oglądać na każdym dziecięcym oddziale SPSK nr 1.
 

 
 
   
27 październik 2011
27.10.2011 roku uczniowie-pacjenci ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 spotkali się z Policjantem komendy Miejskiej Policji w Szczecinie Andrzejem Szrajberem, który w ramach programu "Cyberdżungla" zachęcał uczniów do umiejętnego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.
 

 
 
   
26 październik 2011
W dniu 26.10.2011 r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Głównej Policji z uczniami- pacjentami. Tematem prelekcji była “Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas imprezy wystąpił animator sztuki – p. Tomek Kubik, tym razem w roli wikinga, który czarował dzieci swoimi sztuczkami. Na zakończenie wszyscy pacjenci zostali obdarowani gadżetami i książeczkami ufundowanymi przez naszych gości.
 

 
17-24 październik 2011
Tydzień Języków Obcych To już siódma edycja Tygodnia Języków Obcych. Tygodnia, podczas którego omawialiśmy najrozmaitsze kwestie. W tym roku interesowała nas literatura światowa dla dzieci i młodzieży. Szczegółowo zajęliśmy się przygodami Dzieci z Bullerbyn, Ani z Zielonego Wzgórza - to w klasach młodszych, ze starszymi zaś poznawaliśmy tajniki życia Hobbita oraz przygody Alicji w Krainie Czarów. Źródłem bogatej wiedzy stały się także biografie L.M. Montgomery i L. Carrolla. Zainspirowani lekturami uczniowie wykonali ilustracje do wybranych fragmentów tekstów. Niektórzy poprzestali na kolorowaniu, inni zaś, bardziej śmiali i obyci plastycznie wykonali rysunki godne ilustratorów-profesjonalistów.
 
 

 


19 - 20 październik 2011
Uczniów- pacjentów oddziałów hematologii i onkologii w SPSK nr 1 zabrali w niezwykłą podróż na stację kosmiczną przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnoty Rosyjskiej. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu nagranego przez uczestnika wyprawy kosmicznej i poznania realiów życia na stacji badawczej. Wszyscy byli bardzo zdziwieni widząc, że codzienne czynności takie jak np. mycie zębów, mogą sprawiać tak wielką trudność. Po spotkaniu odbył się konkurs rysunkowy, który został rozstrzygnięty następnego dnia. Każda praca została doceniona, a nasi uczniowie pacjenci dostali nagrody i sympatyczne upominki.
 
 

 


 
   
19 październik 2011
W SPSK nr 1 na oddziale pediatrii miało miejsce spotkanie z przedstawicielami sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji. Na spotkanie z najmłodszymi uczniami- pacjentami zaprosiliśmy mł. asp. Annę Gaweł oraz asp. sztab. Zenona Butkowskiego. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady poruszania się na drodze, a specjalny gość ze Skandynawii (animator zabawy) zaprosił je do praktycznych ćwiczeń okraszonych humorem. Następnego dnia odbył się konkurs sprawdzający nabytą wiedzę.
 

 
 
   
18 październik 2011
Dnia 18.10.2011 na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach odbyło się spotkanie z P. G. Dowlasz pt. "W świecie origami", w czasie którego uczniowie wykonali wiele ciekawych prac techniką origami.
 

 
 
   
18 październik 2011
Uczniowie naszej szkoły w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej oraz w szpitalu Zdroje wzięli udział w spotkaniu z Policjantem Komendy Miejskiej Policji Joanną Kowalską, podczas którego zapoznali się z prawnymi konsekwencjami przestępstw popełnianych przez nieletnich w wieku 13-17 lat. Pani Policjant uświadomiła również uczniom, że ewentualne kary wymierzone przez sąd dla nieletnich mogą mieć poważne konsekwencje w życiu dorosłym uniemożliwiając pracę w niektórych zawodach.
 

 
 
   
13 - 16 październik 2011
W dniach 13-16 października pracownicy szkoły, podczas wspólnego wyjazdu, zwiedzili Monachium, Drezno i piękne zamki bawarskie.
 

 
 
   
14 październik 2011
Dnia 14 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej , w ramach zajęć opiekuńczo- wychowawczych, został przeprowadzony konkurs jesiennych zmagań z ortografią
 

 
 
   
13 październik 2011
13.10.2011 r. uczniowie przebywający w szpitalu przy ul. św. Wojciecha pod kierunkiem kol. K. Rupert przygotowali spotkanie z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Zaproszeni nauczyciele wysłuchali wierszy. Dzieci wręczyły nauczycielom laurki z okolicznościowymi życzeniami.
 

 
 
   
10 - 12 październik 2011
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniach 10-12.10. 2011 uczniowie przebywający na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach wykonali laurki okolicznościowe z życzeniami dla Nauczycieli.
 

 
 
   
12 - 15 września 2011
W dniach 12-15.09.2011 na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach odbyły się zajęcia tematyczno-plastyczne z okazji Akcji Sprzštanie świata. 16.09. odbył się konkurs na najładniej ozdobioną salę pod hasłem: "Dbam o środowisko naturalne".
 

 
 
   
29 września 2011
29 września 2011r. pożegnaliśmy wieloletnią panią dyr. Szpitala “Zdroje” Danutę Śliwę. Podczas tej uroczystości wystąpili nasi uczniowie z krótkim programem artystycznym. Wiersze, rekwizyty i okolicznościowe cytaty przygotowały nauczycielki-A.Mołodecka, A.Kowalczyk-Kępa oraz B.Grzybowska. Oprawę muzyczną natomiast-dwie piosenki i utwór instrumentalny na dzwonki,przygotowała wraz z uczniami M.Kisielewicz.
 

 
 
   
23 września 2011
23 września 2011 roku, w szpitalu przy ulicy Arkońskiej odbył się turniej wiedzy pod hasłem "O bezpieczeństwie na drodze". Uczniowie wysłuchali pogadanki, a następnie z zapałem rozwiązywali różnorodne zadania.
 

 
 
   
19-21 września 2011
W dniach 19-21.09.2011 uczniowie na oddziale Okulistyki dziecięcej zapoznali się z historią Międzynarodowego Dnia Pokoju, wykonali okolicznościowe kartki i inne prace wzywające do zachowywania pokoju na świecie.
 

 
 
   
21 września 2011
21.09.2011 na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach uczniowie po raz kolejny prezentowali swój talent recytatorski w drugim Konkursie "Artystycznego czytania wierszy o Jesieni". Wszyscy otrzymali nagrody.
 

 
 
   
20 września 2011
Dnia 20.09.2011 r. uczniowie w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczestniczyli w zajęciach pod hasłem "Ja i mój rower". Obejrzeli fragment filmu nt. wyposażenia roweru. Następnie rozpoznawali i dzielili na grupy znaki drogowe, szukali części roweru w wierszu, rozwiązywali drogowe łamigłówki. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
 

 
 
   
17 września 2011
W sobotę, 17 września 2011 roku uczniowie szkoły podstawowej szpitala Zdroje, w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”, poznawali tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziła, przeszkolona przez koordynatorów WOŚP, Beata Grzybowska, którą wspierały Agnieszka Kowalczyk-Kępa i Justyna Krakowiak.
 

 
 
   
08 września 2011
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły podstawowej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i przybory szkolne.
 

 
 
   
01 września 2011
Uczniowie przebywający na oddziale Okulistyki dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach rozpoczęli Rok Szkolny 2011/2012. Po krótkiej części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie najmłodszych. Pasowani to: Marta T. kl I, Edyta N. kl. I, Maciej Sz. kl. 0. Wszyscy uczniowie otrzymali ołówki i breloczki, a pasowani dodatkowo pamiątkowe dyplomy.
 

 
01 września 2011
Unia Lubelska, 1 września 2011r. - na oddziałach hematologii, onkologii, gastrologii oraz ortopedii, młodzież I Liceum Prywatnego w Szczecinie bawiła się z uczniami - pacjentami oraz wręczyła im paczuszki przygotowane przez siebie .
 
 

 

Osób on-line:

Osób on-line: