Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 

ARCHIWUM ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA 2012/2013
     plakat

 
   
28 czerwca 2013
28 czerwca w SPSK nr 1 zakończył naukę w naszej szkole szpitalnej uczeń kl. 3 Michał. Przebywał on na oddziale hematologii cały miniony rok szkolny. Za bardzo dobrą naukę i wzorowe zachowanie otrzymał świadectwo z nagrodą.
 

 
27 czerwca 2013
27.06.2013r. uczniowie i nauczyciele SPSK nr 1 uroczyście zakończyli rok szkolny 212/2013. Przedstawionym przez dzieci i gości programem artystycznym, zakończyliśmy rok wytężonej pracy i rozpoczęliśmy upragnione wakacje.
 
 

 
25 czerwca 2013
Dnia 25 czerwca 2013r. w szpitalu "Zdroje" odbyły się warsztaty decoupag'u . Uczniowie poznali tą wieloetapową, pracochłonną ale bardzo efektowną metodę zdobienia przedmiotów. Wszyscy wykonywali pracę w skupieniu, z zaangażowaniem, uzyskując piękne zakładki, podstawki, doniczki w oryginalnych własnych aranżacjach.
 
 

 
22 czerwca 2013
22 czerwca w szpitalu przy ul. Św.Wojciecha odbył się koncert Zespołu Wokalnego z Bezrzecza pod kierownictwem pani Aleksandry Tymińskiej oraz przedstawienie Grupy Teatralnej "Na pół gwizdka", działającej przy Klasztorze Dominikanów w Szczecinie pod kierownictwem pani Mirelli Łątkowskiej. W wykonaniu chóru słyszeliśmy utwory polskiej muzyki ludowej oraz znane europejskie kanony. Natomiast aktorzy zaprezentowali adaptacje wierszy J.Tuwima i J.Brzechwy. Dodatkowo przeprowadzili oni zabawy integracyjne, a także rozdali słodkie upominki. Spotkanie koordynowała M.Kisielewicz
 

 
   
19 czerwca 2013
19 czerwca do szpitala przy ul. Arkońskiej po raz kolejny zawitało "Pogotowie Teatralne". Nasi uczniowie- pacjenci mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Przygody kangurka Jurka". Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali od aktorów pamiątkowe płyty z ich nagraniami.
 

 
17 czerwca 2013
17 czerwca 2013r. w szpitalu "Zdroje" odbył się turniej poświęcony Szczecinowi i jego morskiemu charakterowi. Uczniowie podzieleni na trzy załogi żaglowców "Daru Młodzieży", "Daru Pomorza" i "Zawiszy Czarnego" zmagali się z zadaniami; rozwiązywali krzyżówki, malowali kartki ze Szczecina, układali puzzle, znajdowali wybrane zabytki na mapie Szczecina czy poszukiwali przystani na Jeziorze Dąbie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsze załogi nagrody.
 
 

 
14 czerwca 2013
" 14 czerwca 2013 w SPSk nr 2 na Oddziale Okulistycznym odbyło się spotkanie z Panią Ewą - Kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie pt.: "Historia Żeglugi". Pani Ewa bardzo ciekawie opowiadała nam o pierwszych statkach, przyniosła ze sobą także wiele ciekawych rekwizytów, które każdy uczeń mógł dotknąć i zobaczyć z bliska. "
 
 

 
 
   
12 czerwca 2013
12 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej, pt. "Bezpieczne wakacje". Uczniowie zostali poinformowani, w jaki sposób należy korzystać z atrakcji wakacyjnych, by nie ulec wypadkom.
 

 
07 czerwca 2013
Na oddziale chirurgii zebraliśmy uczniów - pacjentów i zaprosiliśmy ich na "spotkanie z legendą" i wirtualną wycieczkę po Szczecinie. Okazuje się bowiem, że nawet rodowici szczecinianie nie znają dobrze swojego miasta. Uczestnicy tego spotkania musieli później wykazać się wiedzą i uzupełnić karty pracy. Na koniec zachęciliśmy dzieci i młodzież do obejrzenia wystawy pokonkursowej i "osłodziliśmy" wspólnie spędzony czas cukierkami wyprodukowanymi i przekazanymi nam przez lokalną firmę "Dobosz".
 
 

 
01 czerwca 2013
01.06.2013r.w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Dziecka, który został połączony z II Zjazdem Absolwentów Kliniki Onkologii i Hematologii. Nasi byli uczniowie-pacjenci wraz z obecnie przebywającymi na leczeniu dziećmi namalowali obraz, na którym przedstawili swoje marzenia. Będzie on ozdobą dziennego oddziału kliniki św. Mikolaja. Inne liczne zabawy i konkursy pozwolily chociaz na chwilę zapomnieć naszym podopiecznym o codzienności szpitalnej i wyzwoliły na ich buziach uśmiech.
 
 

 
31 maja 2013
"31 maja 2013 roku uczniowie z Oddziału Okulistyki w SPSK nr 2 uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały do pokonania tor przeszkód, przekładały klocki na czas, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku. Na koniec kadży uczestnik dostał prezent - niespodziankę w postaci maskotki, słodyczy i przyborów szkolnych."
 
 

 
31 maja 2013
W dniach 22 - 31.05.2013r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno - plastyczny pod hasłem "Figury geometryczne w pracy plastycznej" skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Do konkursu zgłoszone zostały 73 piękne prace. Jury podczas obrad przyznało nagrody w dwóch kategoriach: klasy "0" - III oraz klasy IV - VI. Ze względu na wyrównany poziom wszystkich prac, podjęto decyzję o dodatkowym wyróżnieniu w obu kategoriach. Wszystkie prace są niezwykle interesujące więc bardzo trudno było podjąć ostateczną decyzję. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom. Życzymy sukcesów zarówno plastycznych jak i matematycznych.
 
 
 
 

 

 
29 maja 2013
Dzień Dziecka to z pewnością ulubiony dzień w roku każdego dziecka. Chcąc umilić naszym podopiecznym pobyt w szpitalu 29.05 obchodziliśmy to święto. Młodszym i starszym zostały pomalowane twarze, mogli zjeść watę cukrową, poskakać na dmuchanym zamku, nauczyć się robić zwierzęta z balonów i ogromne bańki mydlane. W tym dniu nie mogło zabraknąć tortu, którego nie byliśmy w stanie zjeść. Niewątpliwą atrakcją był także przyjazd członków szczecińskiego Klubu Harley Davidson. Panowie na wspaniałych motocyklach i z niespodziankami przyjechali nas odwiedzić, co sprawiło dużo radości. Zabawa była wyśmienita, niestety mimo chęci by goście jeszcze u nas zostali musieliśmy się z nimi pożegnać. Dziękujemy wszystkim za otwarte serca i pomoc w realizacji tej uroczystości. M.Ciołak, A.Dobek
 
 

 
29 maja 2013
29.05.2013r. w Szpitalu Dziecięcym przy ul.św.Wojciecha obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Do południa wykazywaliśmy się swoimi umiejętnościami w turnieju "Przygoda czeka nas", a po obiedzie obejrzeliśmy program przygotowany przez młodzież z VII LO i ZCEMiP pod kierunkiem p.Marii Bojarskiej.
 
 

 
28 maja 2013
28 maja 2013 r. SPSK nr 1. Trwająca od dłuższego czasu owocna współpraca z Książnicą Szczecińską po raz kolejny zaowocowała bardzo konkretnymi i cennymi nabytkami w postaci nowych książek. Ich zakup był możliwy dzięki przeprowadzonej przez pracowników tej biblioteki akcji i kiermaszu rozmaitości. Ale to nie jedyne prezenty jakie otrzymaliśmy! Wśród darów były też zabawki, artykuły papiernicze, pomoce dydaktyczne, maskotki, kolorowanki i książki używane. Dziękujemy za życzliwość!
 
 

 
 
   
27 maja 2013
27.05.2013r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej w konkursie "Figury geometryczne w pracy plastycznej" wzięło udział dziesięcioro uczniów, którzy z kół, kwadratów i trójkątów wyczarowali piękne rysunki.
 

 
25 maja 2013
Dnia 25.05.2013 r. (sobota) w Szpitalu Dziecięcym przy ul. św. Wojciecha odbyło sie spotkanie z młodzieżą Gimnazjum nr1 im. Zjednoczonej Europy ze Szczecinka, która przedstawiła naszym dzieciom spektakl pt. "Zebra i tęcza". Po przedstawieniu zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, a na zakończenie podarowali każdemu piękną kolorową maskotkę. Pamiętali również o tym, którzy nie mogli uczestniczyć w zabawie. To było miłe, pełne niespodzianek sobotnie przedpołudnie.
 
 

 
23 maja 2013
W szpitalu przy ul. Arkońskiej obchodziliśmy uroczyście "Dni Juliana Tuwima". W ramach obchodów uczniowie czytali wiersze, brali udział w konkursach oraz wykonali ilustrację do wybranego wiersza metodą grafiki komputerowej.
 
 

 
 
   
22 maja 2013
Na wszystkich dziecięcych oddziałach odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez panie działające w Akademii Dorosłych przy Collegium Balticum w Szczecinie. Materiały potrzebne do stworzenia pięknych prac malarskich otrzymaliśmy od firmy URTICA . W trakcie zajęć każdy mógł stworzyć oryginalne i piękne dzieło, a tym samym przekonać się, że... "... jestem zdolny/a niesłychanie... !
 

 
 
   
21 maja 2013
21 maja 2013r. W czterech szczecińskich szpitalach uczniowie kl. 3 brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.
 

 
20 maja 2013
20 maja w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia poprowadzone przez pracownika Działu Edukacji Muzeum Narodowego p. Ewę Kimak. Tematem spotkania była "Historia żeglugi".
 
 

 
 
   
17 maja 2013
W piątek, 17.05.2013 r. uczniowie klas IV-VI ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 brali udział w uroczystych lekcjach języka polskiego i historii, których bohaterem była książka. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną pt.: “Historia książki”, a także pozycjami książkowymi przedstawiającymi historię powstania i rozwoju pisma i piśmiennictwa. Uczniowie-pacjenci podsumowali i utrwalili swoja wiedzę pracując indywidualnie ze specjalnie przygotowanymi kartami pracy. Podsumowaniem zajęć był wiersz E. Szymańskiego, “Książka”
 

 
16 maja 2013
16.05.2013r w Zespole Szkół nr 14 w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowania międzyszkolnego konkursu matematyczno-plastycznego "W przestrzeni i kolorze". Nasi uczniowie zajęli punktowane miejsca. Orzymali dyplomy i nagrody książkowe. I miejsce zdobyła Natalia kl.V, a II miejsce Oskar kl.VI. Gratulujemy.
 
 

 
17 maja 2013

"Sąd nad książką"

17 maja 2013r. uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych wystawili spektakl pt "Sąd nad książką". Po konsultacjach ,wysłuchaniu świadków oraz mów Oskarżyciela i Obrońcy zapadł wyrok skazujący książkę na konieczność pozostania z nami ludźmi. Stwierdzono jej niezaprzeczalną wartość i wyrok nie podlega apelacji.
 
 

 
 
   
16 maja 2013
W czwartek, 16.05.2013 r. w szpitalu ZDROJE odbyło się kolejne spotkanie młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie. Panie Ewa Prawucka i Małgorzata Pulkiewicz przeprowadziły zajęcia, których tematem były zasady wytyczania sobie własnych celów, zarówno zawodowych, jak i osobistych. Uczniowie chętnie i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, które stały się pretekstem do przemyśleń na temat własnej przyszłości.
 

 
14 maja 2013
,, Witaj Majowa Jutrzenko ''
Dnia 14 maja na oddziale psychiatrii obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowaliśmy wraz z uczniami krótki montaż poetycko - muzyczny na którym odczytano wiersze o tematyce narodowej i wspólnie odśpiewano patriotyczne utwory muzyczne. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne na których uczniowie tworzyli plakaty o motywach patriotycznych oraz malowali flagi Polski.
Organizatorzy.
Joanna Kobier, Monika Kisielewicz, Dominik Zadrożny.
 
 
 
 
 

 
14 maja 2013

"o ty dniu radosny, . o trzeci Maju,
Zapachniałeś kwieciem . w całym naszym kraju"

14 maja 2013r. w szpitalu "Zdroje" zostało zorganizowane spotkanie poświęcone Świętom Majowym.
 
 

 
10 maja 2013
10 maja w Szpitalu "Zdroje" usłyszeliśmy koncert w wykonaniu lekarzy, który odbył się w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI LEKARSKIEJ. Nasi uczniowie mieli możliwość usłyszeć przeboje polskiej i europejskiej muzyki rozrywkowej. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali koncertu.
 
 

 
 
   
10 maja 2013
Dnia 10 maja 2013 roku w szpitalu w Zdrojach zostały zorganizowane warsztaty ekologiczno-artystyczne. Uczniowie obejrzeli poruszającą prezentację dotyczącą ochrony naszej planety, recytowali wiersze o ochronie środowiska i zaśpiewali piosenkę "Do serca przytul psa". Wykonali plakaty z hasłami nawołującymi do troski o Ziemię. Otrzymali dyplomy i nagrody.
 

 
02 maja 2013
Święto Narodowe Trzeciego Maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznica naszej akcesji do Unii Europejskiej były wspaniałą okazją do spotkania się 2 maja 2013r. ze wszystkimi uczniami szpitala "Zdroje". Uczniowie wysłuchali pogadanki oraz wykonali kokardy i kartki z patriotycznymi życzeniami.
 
 

 
24 i 30 kwietnia 2013
24 i 30 kwietnia w SPSK nr 1 odbyły się spotkania dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum z panem dr Radosławem Ptaszyńskim oraz z panią Ewą Radomską. Tematem były "Dzieje pewnego eksperymentu gospodarczego - PRL" oraz "Symbole narodowe". Nasi uczniowie - pacjenci wysłuchali ciekawych wykładów urozmaiconych fragmentami filmów i prezentacjami. Znaczenie symboli narodowych utrwalali sobie wykonując okolicznościowe plakaty. Był to owocny czas i spore urozmaicenie.
 
 

 
 
   
29 maja 2013
29 kwietnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w poranku okolicznościowym, poświęconym majowym świętom patriotycznym. Wysłuchali pieśni i wierszy z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poznali również genezę naszych barw narodowych.
 

 
29 kwietnia 2013
Tegoroczny turniej odbył się 29 kwietnia 2013r. pod hasłem "Elektroodpady proste zasady". Uczniowie podzieleni na trzy grupy dzielnie pokonywali trudności i zdobywali kolejne sprawności, które wklejali do dyplomów. W tegorocznych zadaniach dominowały problemy związane z elektroodpadami, które zalewają współczesny świat.
 
 

 
 
   
29 kwietnia 2013
Dnia 29.04.2013r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej na oddziale kardiologii odbyło się wiosenne czytanie poezji Jonasza Kofty.
 

 
 
   
23-25 kwietnia 2013
W szpitalu "Zdroje" w dniach 23-25 kwietnia 2013r. troje uczniów zdawało Egzamin gimnazjalny. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.
 

 
 
   
22 kwietnia 2013
22 kwietnia do szpitala przy ul. Arkońskiej przyjechało "Pogotowie teatralne". Nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Magiczny gabinet doktora Nieboli".
 

 
 
   
22 kwietnia 2013
22 kwietnia w szpitalu "Zdroje" odbyły się Warsztaty florystyczne, które kolejny raz poprowadziła pani Monika Dłużyk-Marciniak z kwiaciarni "Pod żółtą różą" w Szczecinie. Dzięki niezwykle ciekawym materiałom florystycznym, które przyniosła pani Monika nasi uczniowie zdobyli nowe umiejętności artystyczne. Spotkanie koordynowała M.Kisielewicz
 

 
 
   
18 kwietnia 2013
W czwartek, 18.04.2013 r. uczniowie gimnazjum i liceum ze szpitala Zdroje wzięli udział w spotkaniu poprowadzonym przez panią Aleksandrę Białonowicz, przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz komisarz Katarzynę Legan, z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Zajęcia były realizacją programu profilaktycznego prowadzonego przez szczecińską policję: “Trzeźwa Młodość- Jasna Przyszłość”.
 

 
 
   
15 kwietnia 2013
W dniu 15.04.2012 na oddziale dermatologii w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie "Spacerkiem po Szczecinie". Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną poświęconą naszemu miastu, zapoznali się z legendą o Sedinie i opisywali Gryfa na podstawie przeczytanego tekstu
 

 
 
   
09 maja 2013
9 kwietnia 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych i licealnych z pracownikami Poradni Profilaktyczno- Konsultacyjnej działającej przy stowarzyszeniu MONAR w Szczecinie. Pani Agnieszka Michalska i Anna Wiśniewska rozmawiały i prowadziły warsztaty z zakresu zagrożeń stosowania środków psychoaktywnych. Miejmy nadzieję, że pacjenci zdobytą wiedzę wykorzystają w życiu a panie odwiedzą nas jeszcze nie raz. M.Ciołak, D.Zadrożny
 

 
08 kwietnia 2013
08.kwietnia 2013 w Szpitalu przy ul.Arkońskiej obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji lekarze i pielęgniarki otrzymali wykonane przez uczniów wstążkowe karczochy oraz okolicznościowe kartki z materiałów dostarczonych przez Fundację ROSA w ramach akcji "Kartka ze szpitala".
 
 

 
03 kwietnia 2013
03 kwietnia w świetlicy na oddziale pediatrii SPSK nr 1 miały miejsce warsztaty, na których nauczyciele, wychowawcy i dzieci tworzyły niepowtarzalne i urocze kartki okolicznościowe przeznaczone dla pracowników służby zdrowia. Oryginalne elementy ozdobne oraz akcesoria papiernicze przekazane zostały nam przez Fundację Rosa. Mając taką bazę uczniowie - pacjenci wykreowali "małe arcydzieła", które kilka dni później wręczali lekarzom i pielęgniarkom na wszystkich oddziałach.
 
 

 
26 i 27 marca 2013
Dnia 26 marca w Zdrojach, a 27 marca w szpitalu przy Unii Lubelskiej, odwiedziła nasze dzieci Pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa w Gryfinie. Opowiadała o ptakach prezentując piękne zdjęcia, przeprowadziła konkurs wiedzy i wręczyła wszystkim fajne nagrody. Dziękujemy!
 
 

 
 
   
26 marca 2013
26.03.2013 roku w Szpitalu "Zdroje" odbył się "Wielkanocny konkurs". Zadaniem uczestników było przygotowanie wiersza lub piosenki o tematyce wiosenno- wielkanocnej. Rywalizacja była duża z tego względu, że uczniowie bardzo dobrze się przygotowali do tego zadania. Najlepsi wygrali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Przygotowanie M.Ciołak
 

 
25 marca 2013
25 marca na oddział pediatrii SPSK nr 1 zaprosiliśmy dzieci i ich rodziców na tradycyjne malowanie jajek. Zajęcia poprowadziła pracownica Działu Edukacji Muzeum Narodowego p. D. Baumgarten - Szczyrska. Pokazała bardzo oryginalny sposób ozdabiania jajek metodą batikową. Pod czujnym okiem p. Doroty oraz nauczycielek nasi uczniowie - pacjenci ozdabiali jajka woskiem i farbowali. Powstały w ten sposób kolorowe "cacka", które dumni twórcy zabrali do swoich domów.
 
 

 
 
   
25 marca 2013
25 marca w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie-pacjenci uczestniczyli w poranku okolicznościowym pt. "Obudziły się pisanki wielkanocnym rankiem". Poznali tradycje i zwyczaje świąteczne. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, na których przygotowali pisanki i koszyczki wielkanocne.
 

 
 
   
25 marca 2013
25.03.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna nt."Tradycje Świąt Wielkanocnych". Podczas zajęć uczniowie między innymi zapoznali się z różnymi technikami ozdabiania jajek.
 

 
21 marca 2013
21 marca 2013r. w zimowej scenerii przez zaśnieżone alejki szpitala "Zdroje" wyruszył barwny korowód z Marzanną. Dzieci z klas 0-III przy dźwiękach bębenków, kołatek, grzechotek próbowały pożegnać Panią Zimę. Głośnymi śpiewami i okrzykami powitały Panią Wiosnę.
 
 

 
 
   
19 marca 2013
19.03.2013r.w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej można było zwiedzić wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły, wykonanych na konkurs "Człowiek na morzu". Komisja wybrała cztery prace do II etapu konkursu. Zostały one przesłane do Palacu Młodzieży w Szczecinie. Gratuluję autorom wyróżnionych prac i ich opiekunom.
 

 
 
   
19 marca 2013
Dnia 19.03.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha historyk sztuki p. M. Łopuch poprowadziła zajęcia nt. "Wiosna w sztuce".
 

 
 
   
18 marca 2013
"Staropolskie zwyczaje wielkanocne" pod takim hasłem odbyła się lekcja muzealna na oddziale okulistyki w SPSK 2. 18 marca przybyła do nas pani Ewa - kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie, która opowiedziała nam o ciekawych tradycjach wielkanocnych. Najfajniejszym elementem lekcji było wspólne zdobienie pisanki woskiem.
 

 
15 marca 2013
15.03.2013 r. po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. W szpitalu przy Unii Lubelskiej poznaliśmy historię wyznaczania kolejnych przybliżeń liczby pi, rozwiązywaliśmy zadania oraz bawiliśmy się, jak na miłośników matematyki przystało w odgadywanie rebusów, zagadek itd.
 
 

 
7 i 15 marca 2013
7 i 15 marca 2013 w SPSK nr 2 na oddziale okulistyki dziecięcej odbyły się warsztaty "Kartka ze szpitala". Uczniowie dzięki Fundacji Rosa, która przesłała materiały, wykonywali kartki wielkanocne. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji z wykonanych prac.
 
 

 
 
   
14 marca 2013
W dniu 14.03 na całym świecie obchodzimy "Święto Liczby Pi". Również w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie gimnazjum i liceum brali udział w konkursie matematycznym, w którym rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tej liczby. Na koniec wspólnie przeczytali wiersz naszej laureatki nagrody Nobla - Wisławy Szymborskiej, która także była zafascynowana liczbą "pi".
 

 
13 marca 2013
W dniu 13 marca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne "Kartka ze szpitala", których patronatem jest Fundacja Rosa z Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w pogadance na temat formy korespondencji jaką jest pisanie listów i kartek. Odświeżyli swoją wiedzę dotyczącą budowy listu, zwrotów grzecznościowych i sposobu adresowania kopert. Każdy z wychowanków oddziału pediatrii mógł własnoręcznie wykonać kartkę o tematyce Wielkanocnej i wysłać do bliskiej osoby.
 
 

 
12 marca 2013
12 marca na terenie szpitala "Zdroje" uczniowie pod opieką M.Ciołak, A.Dobek i M.Kisielewicz wykonali kartki wielkanocne. Warsztaty odbyły się dzięki niezwykle atrakcyjnym artykułom plastycznym, które otrzymaliśmy od Fundacji "Rosa". Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w działania plastyczne.
 

 

 
12 marca 2013
12.03.2013 roku na oddziale pediatrii w szpitalu przy Unii Lubelskiej odbył się koncert szant w wykonaniu zespołu FREE VESSEL oraz młodzieży z VII LO. Nasza młodzież miała okazję zdobyć nagrody w konkursach żeglarskich i muzycznych.
 
 

 
 
   
05 marca 2013
"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" W ramach realizowanego projektu "Wszystkie kolory świata", którego inicjatorem jest UNICEF w poszczególnych szpitalach nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowywali lalki aukcję. W szpitalu "Zdroje" lalki uszyli:
- Monika Kisielewicz (1)
- Agnieszka Dobek (1)
- Aneta Mołodecka (1)
- Joanna Kobier wraz z Magdaleną Ciołak(1)
- Beata Grzybowska (1)
- Anna Biźnia-Wojciechowska (3)
Realizacja projektu nie mogłaby jednak odbyć się bez znaczącej pomocy wielu osób, które pomagały przy poszczególnych etapach realizacji lalek- odrysowywały, wycinały, zszywały korpusy, przygotowywały "części ciała" lalek, podsuwały ciekawe pomysły. Do tych osób należały- p.dyr.J.Lewańska, A.Duber oraz uczniowie-pacjenci z oddziału neurologii. Należy podkreślić pozytywną atmosferę podczas trwania projektu. M.Kisielewicz
 

 
 
   
01 marca 2013
1 marca do szpitala w Zdrojach na zaproszenie kol. U. Synak przybyła p. leśniczy , pracownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej z Nadleśnictwa Kliniska. Spotkanie z uczniami klas 0-VI odbyło się w Szpitalu Zdroje. Po przywitaniu, uczniowie obejrzały film rysunkowy przedstawiający życie zwierząt w lesie. W dalszej części spotkania, dzieci zapoznały się z pracą leśniczego, znaczeniem lasu- korzyści jakie daje nam wszystkim. Swoją wiedzę mogły sprawdzić rozwiązując krzyżówki, puzzle, zagadki, rebusy. Na zakończenie spotkania, otrzymały pamiątkowe drobiazgi.
 

 
26 lutego 2013
Dnia 26.02.2013r. na oddziale psychiatrii w szpitalu "Zdroje" odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie pod hasłem "Kibic z EXTRA-klasą". W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV-VI SP, I-III GM oraz I-III LO. Cel spotkania to poprawa bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez kształtowanie postaw wolnych od łamania prawa w atmosferze tożsamości regionalnej. W czasie zajęć uczniowie chętnie dyskutowali na temat dobrych i złych zachowań kibiców. Podsumowaniem było stworzenie 10-ciu zasad "extra-kibica" pt. "dekalog fair play".
 
 

 
26 lutego 2013
We wtorek, 26.02.2013 r. w SPSK nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej 1 odbył się kiermasz podsumowujący realizację w naszej szkole projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata II". Kiermasz, również w tym roku, zakończony został sukcesem- po półtorej godzinie wszystkie sześćdziesiąt cztery lalki znalazły swoich opiekunów. Udało nam się zebrać 1460 złotych, które przekazaliśmy na konto UNICEF, na zakup szczepionek dla dzieci z Czadu. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej akcji.
 
 

 
20 lutego 2013
20 lutego b.r.w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie odbyły się warsztaty plastyczne sponsorowane przez Fundację Rosa w ramach projektu " Kartka ze szpitala". Tematem wiodącym były zbliżające się święta wielkanocne.
 
 
 
 
 

 
13 i 20 lutego 2013
13 i 20 lutego 2013 r. w SPSK nr 1 miały miejsce warsztaty decoupagu dla nauczycieli i uczniów. Wykonane (piękne !) prace zostały przekazane na kiermasz w ramach akcji "Dolina Mukolinków". Uzyskane środki pomogą dzieciom chorym na mukowiscydozę.
 
 

 
15 lutego 2013
15 lutego 2013 r. odbył się poranek literacko-muzyczny z okazji Walentynek. Kolejny raz przekonaliśmy się jak ogromne jest zaangażowanie naszych podopiecznych podczas szkolnych występów. Wybrani uczniowie recytowali wiersze o miłości, które przerywane były wspólnym śpiewem piosenek. Dekorację walentynkową przygotowali uczniowie podczas zajęć plastyki i techniki. Spotkanie zorganizowały nauczycielki- M.Kisielewicz, A.Mołodecka, J.Kobier
 
 

 
15 lutego 2013
W piątek, 15.02.2013 r. na oddziale Pediatrii miało miejsce "wielkie szycie". W ramach realizacji projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata II" uczniowie z pomocą nauczycieli oraz rodziców przygotowywali charytatywne laleczki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony był na zakup szczepionek dla dzieci z Czadu. Przygotowanie szmacianek sprawiło nam dużo przyjemności, w pracę zaangażowały się bardzo mamy naszych uczniów, a nawet jeden dzielny tatuś. W sumie udało się nam przygotować 19 lalek, które przekazaliśmy na kiermasz
 
 

 
14 lutego 2013
14 lutego w Szpitalu w Zdrojach obchodzone było święto miłości czyli Walentynki. Ten dzień zdecydowanie należał do jednych z najsłodszych w tym roku. Dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych, na których przygotowywały słodki poczęstunek. Uczyły się nie tylko gotować, ale także liczyć, odmierzać i dobierać odpowiednie proporcje. Uczniowie świetnie się bawili tego dnia. Miejmy nadzieje, że nie zabraknie im miłości i słodyczy na cały rok.
 
 

 
 
   
12 lutego 2013
W dniu 12.02.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z policjantkami Komendy Miejskiej "Śródmieście" pt. "Kibic z (ekstra) klasą". Spotkanie było ukierunkowane na minimalizowanie zachowań agresywnych w czasie imprez sportowych. Uczniowie aktywnie wzięli udział w spotkaniu. Na zakończenie policjantka zachęciła pacjentów do ułożenia "Dekalogu kibica".
 

 

Wspólnie z Fundacją Rosa realizujemy projekt "Kartka ze szpitala". W ramach projektu dzieci będą wykonywały kartki techniką cardmakingu i scrapbookingu. Kartki te mogą potem wysłać do swoich najbliższych. Celem projektu jest rozładowanie napięcia i stresu związanego z pobytem w szpitalu. Dzieci wykonują kartki według własnego pomysłu rozwijając tym samym swoją kreatywność, wyobraźnię twórczą i wrażliwość estetyczną. Fundacja ROSA dostarczyła naszej szkole materiały plastyczne, koperty i znaczki pocztowe potrzebne do wykonania i wysłania kartek.


 
   
12 lutego 2013
Obchodzenie Walentynek zaczęło się już 12. lutego w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Uczniowie dzięki Fundacji ROSA z Wrocławia wykonali przepiękne kartki, które mogli potem podarować swoim walentynkom.
 

 
30 stycznia 2013
W dniu 30.01.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się bal karnawałowy, który poprowadził pan Sylwester Sołtysiak z Klubu Tańca Towarzyskiego S - 55 wraz z grupą tancerzy. Na początku uczniowie obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego, a później włączyli się do wspólnej zabawy tanecznej. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali słodkie upominki.
 
 

 
 
   
28 stycznia 2013
28 stycznia na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w SPSK 2 odbył się koncert pod hasłem "Kolędowe ostatki". Przybyła do nas uczennica szkoły muzycznej - Beatka i zagrała nam na skrzypcach piękne kolędy. Uczniowie aktytwnie uczestniczyli w koncercie śpiewając kolędy.
 

 
 
   
24 stycznia 2013
24 stycznia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia z udziałem historyka sztuki- pani Marii Łopuch, pt. Powstanie styczniowe w obrazach. Uczniowie mieli okazję poznać historię powstania w dziełach słynnych malarzy, takich jak A. Grottger, M. Gierymski i J. Malczewski.
 

 
 
   
23 stycznia 2013
23 stycznia w szpitalu przy ul. Arkońskiej dzieci i dorośli pacjenci obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr18
 

 
23 stycznia 2013
23 stycznia 2013 r. w szpitalu "Zdroje" odbyła się VII edycja Ortograficznych potyczek pod hasłem "Ortograficzna sałatka". Z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści i licealiści.
 
 

 
 
   
22 stycznia 2013
22 stycznia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie- pacjenci uczestniczyli w uroczystej lekcji historii i języka polskiego, z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Poznali kluczowe wydarzenia z historii powstania. Na koniec zajęć rozwišązali konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym.
 

 
 
   
21 stycznia 2013
21 stycznia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się uroczyste lekcje historii, poświęcone 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Uczniowie poznali tło historyczne ostatniego zrywu narodowościowego XIX w.
 

 
21 stycznia 2013
Do naszych uczniów-pacjentów KARNAWAŁ wpadł 21 stycznia 2013 r. i wesołych nutek miał pełne kieszenie. Na baliku "W Śpiewowicach" bawili się mali i duzi nasi podopieczni ze wszystkich oddziałów szpitala "Zdroje".
 
 

 
 
   
15 stycznia 2013
15.01.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie obejrzeli inscenizację pt. "Czerwony kapturek" przygotowaną przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.
 

 
 
   
10 stycznia 2013
W czwartek, 10.01.2013 r. uczniowie gimnazjum i liceum szpitala ZDROJE wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez pedagoga Małgorzatę Pulkiewicz i psychologa Ewę Prawucką z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. Tematem spotkania było budowanie pozytywnego obrazu samego siebie. Prowadzące uświadomiły uczniom, że dzięki poznaniu własnych możliwości i zainteresowań mogą z sukcesem zaplanować własną przyszłość zawodową.
 

 
 
   
09 stycznia 2013
9 stycznia w szpitalu przy ul. Arkońskiej nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, organizowanych przez pracowników Straży Miejskiej pt."Bezpieczne ferie". Zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
 

 
09 stycznia 2013
9 stycznia 2013 w SPSK nr 1 odbył się 18 Charytatywny Bal Karnawałowy poprowadzony przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. W tym roku zabawa odbyła się pod tytułem "Zajączku, a byłeś grzeczny?". Uczniowie ubrani w stroje karnawałowe i w maski, świetnie bawili się z tytułowym zajączkiem Eustachym, brali udział w różnych konkursach. Na koniec każdy uczestnik balu otrzymał małą niespodziankę - słodycze i pluszowe maskotki.
 
 

 
21 grudnia 2012
21 grudnia 2012 r. w szpitalu "Zdroje" wysłuchaliśmy pięknych wierszy z klasyki polskiej poezji i śpiewaliśmy kolędy. Wyjątkowość spotkania podkreślały anielskie dekoracje, które wcześniej wykonali nasi uczniowie.
 
 

 
19 grudnia 2012
19 grudnia 2012 r. w SPSK nr 1 mali i nieco więksi pacjenci mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Pomocnicy Mikołaja". Aktorzy Pogotowia Teatralnego rozbawili wszystkich, a dzieciaki chętnie podejmowały propozycje wspólnego śpiewu i tańca. Zabawa była przednia !!!
 
 

 
19 grudnia 2012
Dnia 19.12.12 w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie kolędowe. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie orkiestry dętej z Zespołu Szkół nr 4. Na spotkanie przybył także św. Mikołaj ze Śnieżynkami (młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych), który wręczył wszystkim dzieciom piękne prezenty.
 
 

 
 
   
18 grudnia 2012
18 grudnia uczniowie z Koła Teatralnego Gimnazjum nr 6 odwiedzili naszych podopiecznych w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Młodzi aktorzy przedstawili inscenizację bajki "Czerwony Kapturek" przeplataną wierszami Jana Brzechwy. Każdy z widzów otrzymał starannie przygotowaną paczkę. Nie zapomniano o dzieciach, które nie mogły opuścić swoich łóżek, aby obejrzeć spektakl. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami osobiście wręczył im upominki.
 

 
 
   
18 grudnia 2012
Uczniowie - pacjenci szpitala Zdroje mieli możliwość zobaczenia ekranizację powieści Charlesa Dickensa pt. "Opowieść wigilijna". Wieczór filmowy przygotowany specjalnie z myślą o zbliżających się świętach sprawił, że widzowie mogli uświadomić sobie jak mało można mieć będąc bogatym i jak dużo znaczy posiadanie rodziny i przyjaciół.
 

 
 
   
17 grudnia 2012
17 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się uroczysta lekcja historii poświęcona 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie - pacjenci mieli okazję poznać realia tamtych czasów, obejrzeć fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego i wysłuchać utworu Jacka Kaczmarskiego " Mury".
 

 
 
   
14 grudnia 2012
W okresie przedświątecznym gościliśmy p. Dorotę Baumgarten - Szczyrską , która bardzo ciekawie opowiadała o dawnych zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem, prezentując przy tym oryginalne eksponaty muzealne. Nasi najmłodsi uczniowie - pacjenci uważnie słuchali i aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach rozwiązując rebusy, labirynty, kolorując cudne obrazki.
 

 
 
   
13 grudnia 2012
13 grudnia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyła się uroczysta lekcja historii z okazji 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, pod hasłem " W imię wolności". Uczniowie poznali bliżej historię tamtych czasów. Obejrzeli również fragment filmu "Śmierć jak kromka chleba".
 

 
 
   
12 grudnia 2012
12 grudnia w SPSK 1 odbyło się spotkanie z Panią Ireną B.- pracownikiem Biblioteki Miejskiej w Szczecinie. Zaproszony gość opowiadał nam o tradycjach związanych ze Św. Mikołajem w różnych krajach na podstawie lektur szkolnych i innych książek. Wielkim zaskoczeniem dla nas było, gdy dowiedzieliśmy się, że we Włoszech prezenty dzieciom przynosi stara wiedźma Befana a nie Mikołaj.
 

 
 
   
11 grudnia 2012
Dnia 11 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej w ramach zajęć "Żyj z pasją" uczniowie wykonali kartki świąteczne. Metodę quillingu przedstawiła Anna Mrozińska.
 

 
10 grudnia 2012
Jak co roku w grudniu odwiedziła szpital przy ul.Arkońskiej Pani Dorota Baumgarten- Szczyrska -kustosz z Muzeum Narodowego w Szczecinie. Opowiedziała nam o dawnych zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli eksponaty przyniesione przez naszego gościa, a były to przedmioty codziennego użytki m.in.: formy do wypiekania pierników, wytapiania świec, dziadek do orzechów. Jak to dobrze że MUZEUM przychodzi do nas- uczniów leżących w szpitalu, dzięki temu dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy. DZIĘKUJEMY
 
 

 
 
   
06 grudnia 2012
6 grudnia dzieci przebywające w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej wzięły udział w przedstawieniu pt.: "Świąteczny trop detektywa Bomby". Z wielkim zaangażowaniem pomagały aktorowi w poszukiwaniach Renifera Rudolfa. Chwilę później wszystkich uczestników zabawy odwiedził Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Dzieci otrzymały słodkie prezenty oraz okazję do zatańczenia z długo oczekiwanym Gościem. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem nie zapomniał o tych, którzy pozostali w salach. W tym dniu na każdej dziecięcej buzi zagościł uśmiech.
 

 
 
   
06 grudnia 2012
06 grudnia 2012 W szpitalu na Pomorzanach odwiedził dzieci święty Mikołaj z pięknymi prezentami. Oczekując na niego dzieci czytały legendę i wiersze o świętym Mikołaju, a także piekły pierniczki, których zapach wypełnił cały oddział.
 

 
 
   
06 grudnia 2012
6 grudnia w szpitalu "Zdroje" odbył się XIV Turniej Mikołajkowy "Bądź bezpieczny na drodze"
 

 
 
   
06 grudnia 2012
6.12.2012 r. dzieci w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedził św. Mikołaj. Każdy z pacjentów otrzymał prezent.
 

 
 
   
06 grudnia 2012
Do szpitala przy ul. Arkońskiej 6 grudnia zawitał tradycyjnie Św. Mikołaj, który wszystkie dzieci obdarował wspaniałymi prezentami. Uczniowie w podzięce za otrzymane prezenty przygotowali dla Niego kolorowe choinki i długi ozdobny łańcuch.
 

 
 
   
03 grudnia 2012
3.12.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna przeprowadzona przez p. D. Szczyrską pracownika Muzeum Narodowego. Tematem spotkania były "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia".
 

 
 
   
30 listopada 2012
Dnia 30.11.2012 roku Szpital w Zdrojach zamienił się w salon wróżb, gdzie można było pójść po poradę do wykwalifikowanych wróżek. Zabawa podobała się zarówno dużym jak i małym pacjentom. Na pewno wróżby przyniosą dużo pozytywów i sukcesów na nadchodzący rok. Przygotowanie: M.Ciołak, E.Dondajewska
 

 
30 listopada 2012
30 litopada uczniowie-pacjenci w SPSK nr 1, uczestniczyli w zabawach i wóżbach andrzejkowych. Podczas imprezy mieli okazję poznać swoją "najbliższą i dalszą przyszłość". Wróżby i przepowiednie wywołały wiele radości i pozwoliły zapomnieć o chorobie.
 
 

 
 
   
29 listopada 2012
29 listopada w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie z oddziału dermatologii wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Wróżby, konkursy oraz przepowiednie wywołaly uśmiech i radość u naszych podopiecznych, pozwoliły im również zapomnieć o codzienności szpitalnej.
 

 
29 listopada 2012
29 listopada 2012 roku w szpitalu przy ul.Arkońskiej pojawili się niespodziewanie mili goście, którzy sprawili małym pacjentom wielką niespodziankę. Byli to aktorzy z Teatru Jednego Dnia, pracujący na co dzień w Krakowie. Przyjechali do nas, aby przedstawić historię „O Marku Niedowiarku”. Przedstawienie wprowadziło mikołajkową atmosferę, gdyż była to opowieść o chłopcu, który nie wierzył w istnienie świętego Mikołaja. Mali pacjenci brali aktywny udział w inscenizacji. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze... Marek, tak jak my wszyscy uwierzył, że Mikołaj był, jest i zawsze będzie z nami. Worek pełen jajek niespodzianek był najlepszym dowodem na to, że On zawsze o nas pamięta i obdarowuje prezentami.
 
 

 
 
   
23 listopada 2012
23.11.2012 roku w Szpitalu Zdroje odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia pod hasłem "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci". W tym dniu każdy mógł przynieść swojego pluszaka. Ponadto uczestnicy poznali historię misia, uczestniczyli w "misiowych" zabawach, wysłuchali fragmentu najpopularniejszej bajki o misiu i wykonywali portrety misiów. Wszystkim misiom z okazji ich święta życzymy by zawsze mieli takich opiekunów jak My! Przygotowanie M.Ciołak
 

 
 
   
21 listopada 2012
21 listopada w szpitalu przy ul. Arkońskiej pracownicy Straży Miejskiej przeprowadzili pogadankę na temat przemocy i agresji w szkole. Uczniowie opisywali sytuacje, w których mieli do czynienia z przemocą i podawali przykłady rozładowania własnej złości. Poznali czynniki, które wywołują negatywne zjawiska, jak również sposoby przeciwdziałania przemocy i agresji.
 

 
 
   
20 listopada 2012
20 listopada 2012 w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie - pacjenci oddziału kardiologicznego uczestniczyli w uroczystym poranku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka , tym samym przyłączyli się do kampanii społecznej zainicjowanej przez Rzecznika Praw Dziecka " nie ma dzieci - są ludzie".
 

 
 
   
20 listopada 2012
20 listopada 2012 roku Pani Izabela Wojtal z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie przeprowadziła zajęcia z zakresu promocji zdrowia. Uczniowie zapoznali się z konsekwencjami palenia tytoniu. Mamy nadzieję, że powstrzyma ich to przed sięgnięciem po papierosy teraz i w przyszłości.
 

 
 
   
20 listopada 2012
20.11.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha w ramach spotkań ze sztuką odbyły się zajęcia z panią historyk sztuki Marią Łopuch. Uczniowie poznawali "Tajemnice obrazu".
 

 
14 listopad 2012
14 listopada 2012 r.w szpitalu "Zdroje" odbyła się VII edycja Konkursu Krasomówczego pod hasłem "Językowe kłopoty mola".
 
 

 
 
   
14 listopada 2012
14 listopada w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na zajęciach z Podstaw przedsiębiorczości gościliśmy przedstawicielkę Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej. Pani Daria Wróbel poprowadziła spotkanie dotyczące genezy integracji europejskiej oraz struktury i zakresu zadań instytucji unijnych.
 

 
 
   
13 listopada 2012
Z okazji przypadającej kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918 w szpitalu "Zdroje" odbyło się spotkanie literacko-muzyczne. Uczniowie recytowali wiersze związane z okresem niewoli oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie, które odbyło się 13 listopada 2012 roku przygotowali nauczyciele-Monika Kisielewicz i Dominik Zdrożny.
 

 
 
   
13 listopada 2012
We wtorek, 13.11.2012 r. w szpitalu ZDROJE i w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 odbyły się warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej, prowadzone przez wolontariuszy ze szczecińskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa ISKIERKA. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii społecznej "Podaj żółte kółko", której celem jest kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający dzieci z zespołem Downa w różnych codziennych sytuacjach, a następnie dyskutowali na temat różnic i podobieństw pomiędzy nimi i ich rówieśnikami z zespołem Downa. Ostatnią częścią zajęć było wykonanie wspólnej pracy, które tematem były żółte kółka.
 

 
 
   
12 listopada 2012
12.11.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Spotkanie odbyło się w ramach preorientacji zawodowej "Wybieramy zawód - policjant".
 

 
 
   
12 listopada 2012
12 listopada w szpitalu przy ul.Arkońskiej w ramach lekcji muzealnych gościliśmy Panią Dorotę Baumgarten - Szczyrską - kustosz muzeum narodowego . Podczas spotkania wysłuchaliśmy opowieści jak pracowali i bawili się mieszkańcy wsi polskiej w długie jesienne wieczory a w szczególnie w wigilię św. Katarzyny i św.Andrzeja.
 

 
 
   
09 listopada 2012
W szpitalu na Pomorzanach odbyło się spotkanie z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie czytali wiersze patriotyczne oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni żołnierskie, patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny przygotowała A. Górska.
 

 
09 listopad 2012
9 listopada w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w uroczystej lekcji, poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Poznali fakty historyczne dotyczące polskiej drogi ku niepodległości. Zdobytą wiedzę wykorzystali rozwiązując konkurs wiedzy.
 
 

 
 
   
07 listopad 2012
7 listopada w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie - pacjenci uczestniczyli w uroczystej lekcji z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie z nauczycielami czytali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Poznali historię Święta Niepodległości i sylwetki wybitnych postaci. Zdobytą wiedzę wykorzystali przy rozwiązywaniu testu : " Odzyskanie niepodległości przez Polskę".
 

 
31 październik 2012
Dnia 31 października w szpitalu "Zdroje" odbył się poranek pt. "nawet jeśli Go nie ma - wspomnienia o Januszu Korczaku". Uczniowie mieli okazję poznać bliżej postać J. Korczaka - lekarza, pisarza, wybitnego pedagoga.
 
 

 
31 październik 2012
Ostatniego dnia paźździernika w Szpitalu Zdroje odbyła się zabawa Halloweenowa dla pacjentów przebywających na leczeniu. Dla uczestników przygotowane były "przerażające" konkursy. Dzieci mogły także samemu zrobić swoje najstraszniejsze babeczki, po czym konsumować je popijając sok z żuka. Po dniu harców i zabaw zaprezentowany został film "Hokus Pokus". Wszyscy nie tylko się dobrze bawili ale mieli okazję poznać kulturę i tradycję innych państw. Zabawę przygotowała M.Ciołak
 
 

 
 
   
31 października 2012
W szpitalu na Pomorzanach odbyła się zabawa z okazji Halloween. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tradycji tego święta oraz uczestniczyli w konkursach i zabawach. Najwięcej radości uczniom sprawiła zabawa "Mumia". Spotkanie przygotowała A. Górska.
 

 
 
   
31 października 2012
31.10.2012 uczniowie szpitala przy ul. Unii Lubelskiej uczestniczyli w zabawach z okzaji Halloween. Podczas spotkania mali pacjenci dowiedzieli się o tradycji tego święta, rowiązywali krzyżówki,rebusy. Tworzyli najstraszniejszą dynię, a także przebierali się w "Mumię". Cała zabawa przygotowana przez Katrzynę R. i Dorotę K. sprawiła dzieciom dużo radości.
 

 
 
   
29 października 2012
W dniu 29.10.12 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna, którą poprowadziła p. D. Szczyrska - pracownik Muzeum Narodowego w Szczecinie.Tematyką spotkania było "Życie codzienne w Afryce".
 

 
 
   
22 - 26 października 2012
W dniach 22-26 październik 2012 odbył się coroczny "Tydzień Języków Obcych", tym razem pod hasłem "Młody Tłumacz". Uczniowie Szkoły Szpitalnej zmierzyli się z tłumaczeniami polsko-niemieckimi, niemiecko-polskimi oraz polsko-angielskimi, angielsko-polskimi. Tłumaczenia dotyczyły haseł reklamowych, tytułów bajek lub filmów, przysłów oraz tekstu znanej piosenkarki Sary Connor. Uczniowie mieli doskonałą okazję, by przekonać się, iż zdań nie należy tłumaczyć "słowo w słowo", tzn. dosłownie. W tłumaczeniach obcojęzycznych ważne jest, by oddać sens wypowiedzi. Praca ze słownikami jedno- oraz dwujęzycznymi sprawiła uczniom ogromną przyjemność.
 

 
 
   
24 października 2012
W dniu 24.10.12r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się występ Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół nr 4. Młodzi artyści zapoznali widzów z instrumentami na których grają, a następnie wykonali utwory z gatunku muzyki rozrywkowej.
 

 
 
   
24 października 2012
W ramach tygodnia profilaktyki zdrowia, zorganizowanego przez Annę Duber i Iwonę Kiełdanowicz, 24 października w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej miało miejsce spotkanie uczniów/pacjentów z pracownikami ZUT-u. Uczniowie obejrzeli prezentacje pt ,,Ryba w roli głównej", która uświadomiła im, jak wielki wpływ na organizm ludzki ma właściwa dieta. Podczas pogadanki nasi wychowankowie dowiedzieli się, jakie znaczenie w prawidłowej diecie ma białko rybie oraz jak często powinni spożywać wybrane gatunki ryb. Na zakończenie spotkania doszło do wymiany opinii na temat sposobów przyrządzania ryb w domach rodzinnych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury informacyjne zawierające zasady zdrowego żywienia oraz przepisy kulinarne z rybą ,,w roli głównej".
 

 
 
   
12 października 2012
W piątek, 12.10.2012 r. z okazji przypadającego w sobotę ''Dnia ratownictwa medycznego" uczniowie z oddziału pediatrii w szpitalu przy Unii Lubelskiej, wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy poprowadzonych przez ratownika medycznego Jakuba Skotnickiego. Podczas spotkania każdy z uczniów miał możliwość przećwiczenia, pod okiem specjalisty, takich umiejętności jak: układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
 

 
 
   
11 października 2012
11 października 2012r do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej przybyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Zapoznali młodzież z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o planowanych zmianach w kodeksie ruchu drogowego. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pluszakami, planami lekcji i zakładkami do książek.Będzie się nam szybciej wracało do zdrowia "pod opieką" przytulanek!.
 

 
 
   
10 października 2012
W dniu 10 października 2012r. w szpitalu na Pomorzanach gościliśmy panią Bolesławę Fafińską, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Pinokio". Dzieci wykonały ilustracje do bajki.
 

 
 
   
10 października 2012
10 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie uczniów- pacjientów z pracownikami Straży Miejskiej. Uczniowie poznali elementy munduru i wyposażenia strażnika. Dowiedzieli się również w jakich sytuacjach mogą się zwrócić o pomoc do pracowników Straży Miejskiej. Na koniec spotkania otrzymali pamiątkowe upominki.
 

 
 
   
08 października 2012
8 października odbyła się w szpitalu przy ul.Arkońskiej lekcja muzealna. Pani Ewa Klimek opowiedziała nam bajkę trochę naukową pt.: "Dawno, dawno temu... człowiek rozświetlił mroki nocy" .
 

 
 
   
03 października 2012
Dnia 3 października 2012 roku w szpitalu na Unii Lubelskiej gościliśmy Panią Izabelę Wojtal z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, która w przystępny i obszerny sposób zapoznała uczniów z konsekwencjami palenia papierosów. Spotkanie zorganizowały Anna Duber i Iwona Kiełdanowicz.
 

 
 
   
02 października 2012
W szpitalu na Pomorzanach odbyły się zajęcia plastyczne pt. "Jesienne skarby". Uczniowie z darów jesieni tj. kasztany, żołędzie, liście wykonali zwierzątka. Powstały bardzo ładne prace(makiety lasu). Dzieci chętnie uczestniczył w zajęciach.
 

 
 
   
01 października 2012
W dn. 01.10.2012r. z okazji Dnia Chłopaka na naszych uczniów, przede wszystkim chłopców, czekało wiele ciekawych niespodzianek. Spotkanie rozpoczęły uczennice poetycko witając swoich kolegów. W dalszej części imprezy chłopcy mieli okazję wziąć udział w wielu zabawach i konkursach. Tego dnia zostały przyznane trzy tytuły: "Chłopaka-Omnibusa", "Super Sportowca" oraz "Super Chłopaka" a także wręczone dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników.
 

 
 
   
28 września 2012
28.09.2012 roku w szpitalu "Zdroje" na oddziale psychiatrii dziecięcej odbył się konkurs recytatorski wierszy jesiennych. Były to pierwsze zmagania uczniów w tym roku szkolnym i wypadły one wyśmienicie. Widownia gromko oklaskiwała uczestników konkursu a jury miało nie lada kłopot komu przyznać miejsca na podium. Prócz 4 miejsc konkursowych zostały dodatkowo wyróżnione dwie osoby za recytację najdłuższego wiersza oraz wielką improwizację. Przygotowanie M.Ciołak, M.Kisielewicz
 

 
 
   
25 września 2012
Dnia 25 września 2012 uczniowie w szpitalu przy ulicy Arkońskiej mogli wziąć udział w fascynującej wyprawie po ekologicznym świecie. Wymiana wiedzy pozwoli odkryć ciekawostki z życia świata pełnego zieleni. Zajęcia uwięczone zostały wykonaniem niezwykłych postaci owadów z surowców wtórnych i nie tylko.
 

 
 
   
25 września 2012
Dnia 25 września 2012 roku w szpitalu z Zdrojach odbyły się zajęcia warsztatowe o charakterze ekologicznym pt. Jesienne porządki. Uczniowie dowiedzieli się, co to elektrośmieci i jak powinniśmy z nimi prawidłowo postępować. Wykonali też rzeźby eko-robotów z kartoników i butelek plastikowych.
 

 
22 września 2012
Państwo Anna i Patryk Ulawscy wpadli na wspaniały pomysł. Postanowili by na ich ślubie goście zamiast kwiatów przynosili artykuły szkolne dla uczniów. Z racji tego, że na weselu było bardzo dużo gości zebrali sporo darów, które dla dzieci w edukacji są niezbędne... Były to m.in.: zeszyty, długopisy, flamastry, plastelina, teczki, kredki, temperówki, gumki, farbki szkole i wiele innych niezbędnych artykułów dla uczniów rozpoczynających właśnie nowy rok szkolny. Upominki te postanowili przekazać uczniom – pacjentom ze szpitala przy ul. Arkońskiej. Przekazanie darów miało miejsce w dniu 18 września 2012roku.
 
 

 
 
   
19 września 2012
W środę, 19.09.2012 r. odbyły się w szpitalu Zdroje ostatnie w naszej szkole warsztaty z cyklu "Tacy sami - kontakt bez barier" organizowane i prowadzone przez trenerów ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza". Udział w zajęciach był dla uczniów okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat niepełnosprawności i dostarczył wielu wzruszeń. Uczestnicy spotkania ocenili je bardzo pozytywnie.
 

 
 
   
19 września 2012
19 września w szpitalu przy ul. Arkońskiej kol. U. Synak przeprowadziła z uczniami spotkanie na temat "Niech każdy stanie przed skrzyżowaniem. Palą się światła... popatrz na nie... ". Spotkanie to miało na celu poznanie, przypomnienie, utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, wsiadania i wysiadania z samochodu, przypomnienie budowy i bezpecznego poruszania sie rowerem. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy,zadania związane z ruchem drogowym.
 

 
 
   
19 września 2012
19 września w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez stowarzyszenie "Tęcza" pod hasłem "Tacy sami- kontakt bez barier". Uczniowie podczas zajęć poznali różne rodzaje niepełnosprawności. Uzyskali również praktyczne wskazówki , jak zachować się wobec osób niepełnosprawnych.
 

 
 
   
17 września 2012
Uczniowie w szpitalu na Pomorzanach brali udział w ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie Świata" pod hasłem " Kocham, lubię, szanuję ..., nie śmiecę". Zapoznali się z historią akcji, obejrzeli film o segregacji odpadów. Rozwiązywali quiz ekologiczny. Uczniowie wykonali plakaty oraz ekoludki z materiałów wtórnych (kubeczki, butelki, słomki, rolki po papierze toaletowym). Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Zajęcia prowadziła A.Górska.
 

 
 
   
17 września 2012
17.09.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się warsztaty nt. "Tacy sami - kontakt bez barier". Organizatorem spotkania byli przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza".
 

 
 
   
17 września 2012
Dnia 17 września 2012 roku gościliśmy Panią Paulinę Rumińską z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Z energią, serdecznością i zaangażowaniem opowiadała nam o podopiecznych TOZ-u, o tym jak odpowiedzialnie i mądrze zajmować się zwierzętami. Dziękujemy Pani Paulinie za wspaniałe zajęcia!
 

 
15 września 2012
15 września 2012r. uczniowie w szpitalu „Zdroje” brali udział w XIX ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata” pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję ..., nie śmiecę”. Zapoznali się z historią akcji, obejrzeli filmy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i recyklingu odpadów. Wykonali plakaty. Podsumowaniem zajęć było wspólne sprzątanie terenu wokół szpitala.
 
 

 
 
   
14 września 2012
W szpitalu SPSK nr 1 odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory szkolne.
 

 
10 września 2012
W poniedziałek, 10 września 2012 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 uczniowie z oddziału Pediatrii wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dwoje niepełnosprawnych trenerów ze szczecińskiego stowarzyszenia „Tęcza” pod hasłem: „Tacy sami- kontakt bez barier”. Podczas zajęć uczestnicy wzięli udział w dyskusji na temat niepełnosprawności, zapoznali się z podstawowymi zasadami savoir-vivre wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz obejrzeli krótki film dokumentalny p.t.: „Bez rąk, bez nóg, ale nie bez wiary”.
 
 

 
 
   
07 września 2012
Dnia 7 września 2012 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych w szpitalu w Zdrojach. Słuchaliśmy wierszy przygotowanych przez młodsze koleżanki i kolegów oraz śpiewaliśmy piosenki, m.in. "Pokaż, na co Cię stać" - dodało nam to energii i optymizmu na nowy rok szkolny.
 

 
05 września 2012
5.09.2012 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy przybory szkolne.
 
 

 
 
 

Osób on-line: