Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA 2013/2014
 
   
CZERWIEC

Okolicznościowy kalendarz na rok 2014 zawierający nagrodzone prace uczniów w konkursie "Szczecin pod żaglami"
 

 
 
   
WYCIECZKA

Wyjazd szkoleniowo-turystyczno-integracyjny pracowników Zespolu Szkól Szpitalnych
 

 
26 czerwca 2014
Ostatnim elementem zakończenia roku szkolnego 2013/2014 było zaproszenie naszych uczniów na przedstawienie zatytułowane "Inny niż inni". Był to mocny akcent z dobrym przesłaniem na czas wakacji (ale nie tylko...) . Wszyscy mogliśmy podziwiać "elastyczność" aktora teatru "Włóczykij" wcielającego się w kolejne postaci, a także miło spędzić czas w bardzo dobrym towarzystwie.
 
 
 

 
26 czerwca 2014
26.06.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli pt. "Czapla, ryby, rak". Odczytali wakacyjne rady, przypomnieli numery telefonów alarmowych. Uczniowie najdłużej leżący otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy ozdobne karty z życzeniami na wakacje.
 
 

 
 
   
26 czerwca 2014
"Każdy z Was mi przyzna rację, że najlepsze są wakacje"
26 czerwca 2014r. w szpitalu "Zdroje" miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2013/2014. Nasi uczniowie recytowali wiersze. Główną atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z muzyką klasyczną w wykonaniu uczennic Szkoły Muzycznej II w Szczecinie. Spotkanie zakończył występ nauczycieli, którzy słowami wiersza L.J. Kerna złożyli życzenia udanych wakacji
 

 
 
   
26 czerwca 2014
I Festiwal "Bum rurki"
26 czerwca 2014r. "Tydzień kwiatów" w szpitalu "Zdroje" zakończył się pełnym radosnych dźwięków I Festiwalem Bum rurek. Organizator Monika Kisielewicz
 

 
25 czerwca 2014
Uroczysta Gala Oscarowa odbyła się 25 czerwca w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej. Nominowanymi w rozmaitych kategoriach, byli uczniowie-pacjenci naszej szkoły. W trakcie konkursowych rywalizacji wyłonieni zostali laureaci, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą, umiejętnościami i sprawnością. Każdy uczestnik gali otrzymał wakacyjny podarunek.
 
 

 
25 czerwca 2014
Podczas Dnia Bańki Mydlanej 25 czerwca 2014r. nasi uczniowie narysowali łąkę kwiatową kredą, puszczali bańki mydlane, uczestniczyli w integracyjnych zabawach ruchowych z chustą animacyjną KLANZY, chustami cyrkowymi, radośnie podskakiwali na dmuchanym zamku. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze. Organizatorki Monika Kisielewicz, Anna Przyjemska, Beata Grzybowska.
 
 

 
 
   
20 czerwca 2014
20 czerwca 2014 SPSK 1
W piątek zaprosiliśmy dzieci na warsztaty decoupagu, na których mogli oni wykonać oryginalną podstawkę pod kubek lub szklankę ... swojego taty. A wszystko to w związku z Dniem Ojca przypadającym niebawem. Efekty pracy zaskoczyły nawet samych uczniów więc satysfakcja była ogromna.
 

 
 
   
18 czerwca 2014
18 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczniów naszej szkoły z terapeutkami Poradni uzależnień przy stowarzyszeniu MONAR. Jak zwykle zajęcia miały charakter warsztatów, uświadamiających młodzieży zagrożenia płynące ze stosowania środków psychoaktywnych. Mamy nadzieję, że wiedzę wykorzystają w okresie wakacji i spędzą je tym samym w bezpieczny sposób. Organizacja D. i M. Zadrożny
 

 
 
   
18 czerwca 2014
18 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się uroczysta lekcja historii w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszej wojny światowej. Uczniowie poznali genezę wojny, zagrali w grę "sojusze i powiązania" oraz obejrzeli fragment filmu "Śmierć chwały". Na zakończenie spotkania wykonali okolicznościowe plakaty.
 

 
 
   
16 czerwca 2014
16 czerwca 2014r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej, młodzi aktorzy z Pałacu Młodzieży zaprezentowali przedstawienie pt. "Skrzacik Kropeczka". Opiekunem artystycznym tej grupy jest pani Iwona Faj, której bardzo dziękujemy, że zawsze pamięta o uczniach naszej szkoły.
 

 
 
   
16 czerwca 2014
16 czerwca w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej, uczniowie klas 0-lll, wzbogacali swoją wiedzę o łące, a używając jedynie papieru, prawdziwych ziół oraz kwiatów, wykonali piękne prace plastyczne pod tytułem "Lato na łące"
 

 
14 czerwca 2014
14 czerwca 2014 roku to kolejny dzień Dni Morza w Szczecinie. Dzięki współpracy z Centrum Żeglarskim i staraniom naszej seniorki p.G.Hrycyny popłynęliśmy Odrą, aż na Gocław na wspaniałym holenderskim żaglowcu "Wylde Swan". W drodze powrotnej kapitan sprawił nam wyjątkową atrakcję - postawił dwa żagle. Uczestnicy rejsu mogli podziwiać zgranie załogi i szybkość wykonywania komend. Sprzyjała nam również pogoda. Po deszczowym poranku rozpogodziło się, momentami przygrzewało słońce.
 
 
 

 
 
   
13 czerwca 2014
"Opowieści o Afryce" pod takim hasłem 13 czerwca 2014 roku odbyła się lekcja muzealna poprowadzona przez Panią Dorotę - Kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o zasadach panujących na afrykańskim targowisku, obejrzeli ciekawe eksponaty przywiezione z afryki.
 

 
13 czerwca 2014
13 czerwca 2014 r. SPSK nr 1. W ramach realizacji zadań przewidzianych w RPRS zaprosiliśmy młodzież na zajęcia tematycznie związane z setną rocznicą wybuchu I wojny światowej. Zaproponowaliśmy na wstępie grę dydaktyczną, która w obrazowy sposób przedstawiała sojusze zawarte w XIX I XX wieku. Uczniowie obejrzeli następnie bardzo ciekawy film zatytułowany " WOJNA - UPADEK CHWAŁY". Zarówno oryginalna gra dydaktyczna jak i atrakcyjny film przybliżyły naszym uczniom - pacjentom trudny temat, a prowadzącym zapewniły ogromną satysfakcję.
 
 

 
 
   
12 czerwca 2014
12 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność podziwiać występy małych aktorów ze szkoły podstawowej numer 53, pod kierunkiem pani Jolanty Kozieł. Dzieci wysłuchały pięknych piosenek oraz obejrzały układy taneczne i skecze przygotowane przez swoich rówieśników.
 

 
11 czerwca 2014
11 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie wybrali się na wirtualną wycieczkę po Szczecinie. Na zakończenie "wycieczkowicze" odpowiadali na pytania związane z naszym miastem a ich odpowiedzi stanowiły podsumowanie tej wirtualnej wyprawy.
 
 

 
 
   
10 czerwca 2014
We wtorek, 10.06.2014 r. w szpitalu ZDROJE gościliśmy członka Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, który przeprowadził warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej. Bohaterem spotkania był nasz układ słoneczny, z którym uczniowie mieli okazję zapoznać się bliżej dzięki wykładowi i prezentacji multimedialnej przedstawionej przez prowadzącego.
 

 
 
   
09 czerwca 2014
W poniedziałek, 09.06.2014 r. na oddziale pediatrii szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 z uczniami-pacjentami naszej szkoły spotkali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich.
 

 
06 czerwca 2014
Dnia 6.06.2014r w Szpitalu Zdroje odbyły się zajęcia "Jestem tym co jem". Uczniowie pacjenci dowiedzieli się jakie produkty są korzystne dla naszego organizmu, a które mniej. W jakich i kiedy proporcjach powinniśmy jeść. Istotnym także była nauka czytania etykiet produktów spożywczych. Oczywiście wiedza bez praktyki wylatuje szybko z głowy dlatego przyrządziliśmy sobie II śniadanie. Omówiliśmy produkty wybrane przez uczniów, Były to wybory bardzo dobre ale i takie, które mogłyby zostać wymienione na inne. Na koniec z radością skonsumowaliśmy nasze przysmaki. Posileni mieliśmy energię by główkować nad zadaniami sprawdzającymi naszą wiedzę o zdrowym żywieniu. Przygotowanie Magdalena Zadrożny.
 
 

 
 
   
02 czerwca 2014
2.06.2014r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha miała miejsce lekcja muzealna poprowdzona przez p. Dorotę Szczyrską. Tematem zajęć była Afryka. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda afrykański teatr, kto może zostać aktorem, kim są bohaterowie przedstawień. Uczestnicy zajęć mogli podziwiać kolekcję afrykańskich lalek.
 

 
02 czerwca 2014
Drugiego czerwca w szpitalu na Pomorzanach odbyły sie gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach, rozwiązywali zagadki. Każdy otrzymał słodki poczęstunek i ekologicznego "Misia" z orzechów włoskich.
 
 

 
01 czerwca 2014
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy w niedzielę, w plenerze, przy pięknej pogodzie. Było wiele atrakcji. Występy małych artystów, malowanie twarzy oraz obrazu, spotkania z superbohaterami i rycerzami Yedi, tresura psów, składanie robotów, przejażdżki motorami - to główne atrakcje. Każdy mógł w tym dniu zjeść dowolną ilość lodów, popcornu i waty cukrowej. Dla amatorów "czegoś konkretnego" była grillowana karkówka i kiełbasa, żurek i grochówka. Dzieci, które musiały zostać na oddziałach odwiedzili supeerbohaterowie z workiem prezentów. Szczególną atrakcję zapewnili strażacy, którzy dostarczyli zabawki.. przez okna. z drabiny wozu strażackiego!!!
 
1 CZERWCA 2014r.
W SPSK NR 1.
 

 
31 maja 2014
Z okazji Dnia Dziecka 31.05.2014r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się uroczystość pod hasłem "Podróż za jeden uśmiech". Konkursy i zabawy przygotowali instuktorzy hufca Szczecin - Pogodno. Dzieci obejrzały krótki film, malowały plakaty, grały w kalambury, bawiły się z chustą "klanza". Podczas przerwy posiliły się słodkim poczęstunkiem. Każde dziecko otrzymało upominek.
 
 

 
 
   
31 maja 2014
31 maj 2014r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się zabawa z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Nasi uczniowie brali udział w wielu konkurencjach, co choć na chwile pozwoliło zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. Każde dziecko otrzymało słodki upominek, oraz dużo dobrej zabawy.
 

 
31 maja 2014
31 maja 2014 r. Do szpitala w Zdrojach z okazji Dnia Dziecka przybył klaun Misia, który dodał temu dniu niezwykłej energii za pomocą magicznych baniek mydlanych i zabaw z chustą animacyjną. Wyczarowywał kwiaty, serca i miecze z baloników oraz rozśmieszał wszystkich żartami prosto z krainy klaunów. Zaniósł również wiele radości do dzieci, które musiały pozostać na oddziałach. Starsze dzieci miały okazję do sprawdzenia się w wielkim turnieju wiedzy o Unii Europejskiej, a na koniec zabawy wszyscy zostali poczęstowani pizzą oraz przepysznymi słodkościami. Dzieci otrzymały także pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa oraz maskotki.
 
 
 

 
 
   
28 maja 2014
28 maja w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Straży Miejskiej. Piersza część spotkania poświęcona była zasadom bezpiecznego zachwania w czasie wakacji. Druga cześć pt."Kibic z (ekstra) klasą", dotyczyła zasad prawidłowego zachowania się na terenie obiektów sportowych oraz kulturalnego kibicowania.
 

 
28 maja 2014
28 maja do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej zawitała po dłuższej nieobecności "Czytelnia z uśmiechem". Młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać bajki terapeutycznej pt.: "Ufuś", przygotowanej przez nauczycielki oraz uczennice gimnazjum i liceum. Po zapoznaniu się z utworem, dzieci wykonały swoje własne, przyjazne ufoludki z kartonowych pudełek.
 
 

 
 
   
27 maja 2014
Dnia 27 maja roku 2014 w szpitalu przy ul. Arkońskiej pani Grażyna Dudek – artysta-malarz przeprowadziła warsztaty artystyczne. Przedstawiła kilka prac na wzór których uczniowie stworzyli swoje dzieła. Początki jak zwykle były trudne i nie zapowiadały tak pięknych prac. Efekt końcowy jednakże wywarł pozytywne wrażenie zarówno na uczestnikach jak i organizatorach.
 

 
27 maja 2014
We wtorek, 27.05.2014 r. świetlica w szpitalu ZDROJE zmieniła się w obserwatorium astronomiczne, w którym uczniowie szkoły podstawowej zapoznali się z wyglądem i budową Układu Słonecznego. Uczestnicy wzięli również udział w mini- quizie z wiedzy o Kosmosie oraz samodzielnie odtwarzali jego schemat.
 
 

 
22 maja 2014
W czwartek, 22.05.2014 r. uczniowie szkoły podstawowej z SPSK nr 1 wzięli udział w zajęciach z astronomii, zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Kosmosu. Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem obejrzeli film i prezentację multimedialną o Układzie Słonecznym, a następnie samodzielnie wykonali jego model oraz rozwiązywali łamigłówki i zagadki o tematyce kosmicznej.
 
 

 
21 maja 2014
Dnia 21. maja w samo popołudnie odbyło się pow-wow. Białym twarzom wyjaśniamy: pow-wow jest to plemienny zjazd, na którym tańczymy, jemy, wymieniamy się podarkami i opowiadamy o swoich przygodach. Najpierw przywitaliśmy zgromadzonych: Pędzącego Bizona, Szemrzący Strumyk, Niebieską Stopę, że wymienię tylko niektórych. Następnie ku czci Wielkiego Manitu odtańczyliśmy taniec radości z tak miłego spotkania. Zmęczeni pląsami wysłuchaliśmy gawędy Wielkiego Wodza Dominika o starych naszych dziejach, skąd przywędrowaliśmy i dokąd zmierzamy. Z kolei Squaw Magdalena śpiewnym głosem wprowadziła nas do świata legend i opowieści. Pow-wow zakończyliśmy ciężką rzemieślniczą pracą: aby złe duchy nie rozpraszały snów naszych, wykonaliśmy łapacze snów. I odtąd będą nam się śniły tylko słodkie sny o podróżach po dalekich preriach.
 
 

 
 
   
21 maja 2014
W środę, 21.05.2014 r. w szpitalu ZDROJE odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum i liceum z przedstawicielami fundacji "TULIPAN", pod hasłem "Wywiadówka". Zaproszeni goście, byli więŸniowie, w niezwykle zajmujący sposób przedstawili uczniom historię swojego życia pokazując w jaki sposób złamanie prawa zniszczyło ich życie. Możliwość zapoznania się z osobistym doświadczeniem gości była dla naszych podopiecznych okazją do refleksji nad własnym życiem.
 

 
 
   
20 maja 2014
20 maja w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne z zastosowaniem techniki Iris folding. Wszyscy z zaangażowaniem wykonywali zakładki do książek. Uczestnicy warsztatów zdecydowali, aby wykonane prace podarować swoim mamom w dniu ich święta.
 

 
19 maja 2014
Dnia 19 maja w szpitalu przy Unii Lubelskiej z okazji II Festwalu Książki Słuchanej, organizowanego przez Książnicę Pomorską, gościliśmy znaną aktorkę panią Edytę Jungowską, która poprowadziła zabawę "Pippi-zgadywanki" oraz przeczytała fragment książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi w cyrku. Uczestnicy spotkania otrzymali na pamiątkę audiobooki z autografem aktorki. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
 
 

 
14 maja 2014
W tym dniu oddziały hematologii oraz onkologii dziecięcej w SPSK nr 1 odwiedziła Księżna Danii Maria Elżbieta. Z tej okazji zorganizowaliśmy pokonkursową wystawę prac plastycznych naszych uczniów pacjentów. Była ona związana z najsłynniejszym Duńczykiem H.CH. Andersenem i nosiła tytuł "W krainie baśni Andersena". Wszystkie prace były bardzo ciekawe i twórcze, a najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone.
 
 

 
 
   
12 maja 2014
12 maja w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna, której tematem była historia prania i prasowania czyli od kijanki do maglowania.
 

 
08 maja 2014
8 maja w szpitalu "Zdroje" odbył się Dzień Europy, związany z Dekadą przystąpienia Polski w Unii Europejskiej. Odpowiedzialne za tą imprezę Katarzyna Sporny i Monika Kisielewicz z uczniami klas 4-6 oraz gimnazjum przeprowadziły mini turniej wiedzy o państwach członkowskich UE, podczas którego uczniowie-pacjenci rozpoznawali popularne budowle związane z poszczególnymi krajami utwory muzyki rozrywkowej, kolorowali flagi wybranych państw, odpowiadali na pytania dotyczące struktury administracyjnej UE. Obejrzeli również prezentacje, która pokazywała proces zbliżania się Polski do Unii oraz wspólnie zaśpiewali 'Mazurka Dąbrowskiego" i "Odę do radości". Spotkanie przebiegało w miłej i pogodnej atmosferze, na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomiki oraz drobne upominki. Do Dnia Europy przyłączyła się również Anna Duber, która z licealistami przeprowadziła quiz, podczas którego uczniowie rozpoznawali przedmioty charakterystyczne dla wybranych państw Unii Europejskiej, charakteryzowali poszczególne instytucje działające w ramach struktury Unii Europejskiej.
 
 

 
 
   
07 maja 2014
7 maja w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie-pacjenci mieli okazję uczestniczyć w lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika IPN-pana Mateusza Lipko. Tematem zajęć była postać Jana Karskiego- legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie obejrzeli film oraz uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie, który miał na celu przywrócić pamięć o czynach i osobie bohatera w Polsce jak i na świecie.
 

 
 
   
07 maja 2014
7 maja w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie związane ze zbliżającym się Dniem Europy. Uczniowie uczestniczyli w turnieju wiedzy dotyczącym Unii Europejskiej. Na zakończenie zajęć wykonali flagi państw członkowskim. Przy rysowaniu towarzyszyła im muzyka-hymn UE „Oda do radości”.
 

 
06 maja 2014
Z okazji X rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 6 maja na oddziale II pediatrii szpitala przy ul.Unii Lubelskiej, odbył się turniej wiedzy. Uczniowie biorący udział w spotkaniu obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli  poznać nowe fakty dotyczące UE. Mieli również okazję zweryfikować swoją wiedzę w różnego rodzaju rozrywkach umysłowych. Na zakończenie spotkania zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mapy Unii Europejskiej. Aby godnie uczcić jubileusz, świetlica została przyozdobiona gazetką tematyczną oraz pracami dzieci prezentującymi osobliwości z wybranych państw unijnych.
 
 

 
 
   
05 maja 2014
Z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej nauczycielki z naszej szkoły zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki pt. "Dekada polskiego członkostwa w Unii Europejskiej". 5 maja komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace, z których przygotowano wystawę. Dziękujemy uczestnikom konkursu i ich opiekunom za piękne plakaty oraz Regionalnemu Ośrodkowi Debaty Międzynarodowej za przekazanie nagród dla zwycięzców.
 

 
 
   
02 maja 2014
2.05.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha z okazji świąt majowych dzieci i młodzież obejrzały prezentację komputerową "W kręgu Konstytucji 3 Maja", przypomniały wiadomości nt. symboli narodowych, wykonały chorągiewki.
 

 
 
   
30 kwietnia 2014
Witaj Majowa Jutrzenko…
Dnia 30 kwietnia na oddziale psychiatrii świętowaliśmy 223 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czasie tej uroczystości pokazana została prezentacja przygotowana przez kol. Magdalenę Średzińską o konstytucji i czasach jej współczesnych oraz postaciach z nią związanych. Wszyscy wspólnie razem śpiewaliśmy Polonez 3 Maja, a na sam koniec uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli okolicznościowy patriotyczny plakat. Uroczystość przygotowali: Monika Kisielewicz, Joanna Kobier, Dominik Zadrożny.
 

 
 
   
30 kwietnia 2014
30 kwietnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się uroczysty poranek z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Obejrzeli również prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię z 1791 roku.
 

 
 
   
28 kwietnia 2014
Kilka dni przed majowymi świętami nasi uczniowie przypomnieli sobie historyczne okoliczności związane z tymi dniami. Koleżanka M. Średzińska przygotowała prezentację multimedialną zatytułowaną "W kręgu Konstytucji 3 maja", rozmawialiśmy także na temat symboli narodowych oraz współczesnego patriotyzmu. Młodzież na zakończenie spotkania rozwiązywała krzyżówkę.
 

 
 
   
28 kwietnia 2014
28. kwietnia w szpitalu ZDROJE odbył się IX Turniej "Ziemia i MY" w tym roku pod hasłem - Zmieniaj nawyki - nie klimat. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, które pod czujnym okiem nauczycielek - Hanny Godlewskiej i Anny BiŸnii - Wojciechowskiej walczyły o zwycięstwo. Wiele uśmiechu, zaangażowania i dobrej zabawy przyniosło uczniom projektowanie mody ekologicznej.
 

 
28 kwietnia 2014
28 kwietnia 2014r. uczniowie szpitala "Zdroje" brali udział w IX Turnieju "Ziemia i My" pod hasłem "Zmieniaj nawyki nie klimat". Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi nagrodami.
 
 

 
 
   
23 - 25 kwietnia 2014
W dniach 23 – 25.04.2014r. w szpitalu "Zdroje" kolejny raz odbyły się Egzaminy Gimnazjalne do których przystąpiło troje uczniów. Wszystkim życzymy powodzenia.
 

 
 
   
16 kwietnia 2014
16 kwietnia w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne o tematyce "Cyberprzemoc- jak się przed nią bronić". Panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej uświadomiły uczniom istotę zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania sieci internetowej. Zapoznały również uczniów z formami i sposobami ochrony przed cyberprzemocą.
 

 
 
   
15 kwietnia 2014
We wtorek, 15.04.2014r. naszą uczennicę, Marcelę, odwiedził nietypowy gość- pani Dominika Żołyńska, która jest specjalistką w dziedzinie stylizacji, wizażu i kreowania wizerunku. Pomiędzy Marcelą i panią Dominiką bardzo szybko nawiązała się nić porozumienia, czego efektem były niesamowite warsztaty, w czasie których uśmiech z twarzy Marceli nie znikał ani przez chwilę.
 

 
09-14 kwietnia 2014
Przedświąteczny czas był dla nas bardzo pracowity. Podczas zorganizowanych dwukrotnie warsztatów artystycznych (raz na oddziale pediatrii, raz na hematologii) uczniowie pod baczną opieką zaangażowanych nauczycieli i wychowawców ozdabiali techniką decoupagu styropianowe jajka. Powstały arcydzieła, które podarowaliśmy lekarzom i pielęgniarkom. Wzbudziły one zachwyt u wszystkich obdarowanych. Oczywiście dzieci wykonały takie "cacko" także dla siebie lub swoich bliskich.
 
 

 
 
   
14 kwietnia 2014
W poniedziałek, 14.04.2014r. uczennice klas IV-VI szpitala przy ul. Unii Lubelskiej wzięły udział w zajęciach dotyczących zwyczajów i tradycji wielkanocnych poprowadzonych przez pedagoga szkolnego. Podczas rozmowy uczennice wykonały baranki wielkanocne, które zabrane do domu, będą mogły stanowić atrakcyjną dekorację świątecznego stroju.
 

 
 
   
14 kwietnia 2014
14 kwietnia w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się kolejna lekcja muzealna, tym razem p.Ewa opowiadała o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych.
 

 
 
   
07 kwietnia 2014
Światowy Dzień Zdrowia był w tym roku w szpitalu ZDROJE świętowany niezwykle uroczyście, a jego obchody stały się również pretekstem do przypomnienia o dziesięcioleciu istnienia naszego Zespołu Szkół Szpitalnych. Przygotowany przez naszych uczniów program artystyczny oraz występ zaproszonej uczennicy szkoły muzycznej zrobił ogromne wrażenie na widowni- pracownikach szpitala. Miłym zakończeniem spotkania był również słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycielki naszej szkoły oraz wręczenie zaproszonym gościom drobnych upominków- papierowych kwiatków.
 

 
 
   
07 kwietnia 2014
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia nauczyciele pracujący w SPSK nr 1 oraz uczniowie - pacjenci składali życzenia i obdarowywali upominkami pracowników służby zdrowia. Jak co roku - czasami musieliśmy przypominać z jakiej okazji te dowody sympatii... ale zawsze to przypomnienie wywoływało sympatyczną reakcję w stylu "Wy zawsze pamiętacie..."
 

 
 
   
07 kwietnia 2014
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia,7.04.2014 r. w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha uczniowie - pacjenci złożyli życzenia oraz wręczyli upominki personelowi medycznemu. Lekarze i pielęgniarki mogli odszukać siebie na portretach wykonanych przez wdzięcznych pacjentów.
 

 
 
   
04 kwietnia 2014
Dnia 4 kwietnia 2014 roku odwiedziła nas w Zdrojach pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa w Gryfinie z prelekcją "Z życia wilka". Uczniowie dowiedzieli się jakie są zwyczaje tego inteligentnego drapieżnika, obecne warunki życia i ochrona. Wzięli udział w wielozadaniowym konkursie i otrzymali nagrody.
 

 
 
   
03 kwietnia 2014
3 kwietnia 2014 w SPSK nr 2 na okulistyce dziecięcej odbyła się kolejna lekcja muzealna, tym razem na temat tradycji wielkanocnych. Uczniowie dowiedzieli się jak kiedyś przygotowywano się do Świąt Wielkanocnych, poznali prostą, ale bardzo efektowną metodę zdobienia pisanek.
 

 
 
   
02 kwietnia 2014
Tego dnia na oddziale chirurgii zaproponowaliśmy naszym uczniom udział w mini wykładzie połączonym z prezentacją filmu dotyczącego holocaustu. Pani Ewa Radomska w bardzo przystępny sposób przedstawiła krótkie informacje dotyczące problemu. Reszty "dopełniły" dokumentalne zdjęcia i fragmenty filmów. Nasze spotkanie było bardzo pouczające.
 

 
01 kwietnia 2014
We wtorek, 01.04.2014r. uczniowie gimnazjum i liceum szpitala ZDROJE wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez I. Kiełdanowicz, J. Krakowiak, K. Sporny. Zajęcia zostały opracowane na podstawie programu profilaktycznego dla młodzieży "Transplantacja- Jestem na TAK". Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani tematem i w zdecydowanej większości przekonani do idei ratowania ludzkiego życia za pomocą daru, jakim jest przekazanie narządów osoby zmarłej. W czasie dyskusji zostały też obalone mity związane z transplantacją, które są dość powszechne w naszym społeczeństwie i zniechęcają ludzi do tej decyzji. Podsumowaniem spotkania były plakaty wykonane przez uczniów.
 
 

 
 
   
31 marca 2014
W poniedziałek, 31.03.2014 w szpitalu ZDROJE uczniowie gimnazjum spotkali się z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie, panią Małgorzatą Pulkiewicz. Tematem spotkania były mechanizmy kierujące ludźmi w czasie podejmowania rozmaitych istotnych życiowo decyzji. Uczniowie zostali zapoznani również ze strukturą kształcenia ponadgimnazjalnego
 

 
 
   
28 marca 2014
Historia pieniądza - pod takim tytułem odbyła się 28 marca lekcja muzealna na okulistyce w SPSK nr 2. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięła nazwa "moneta", jakie płacidła używano kiedyś w naszym regionie.Każdy mógł zaprojektować własną monetę.
 

 
 
   
27 marca 2014
27 marca SPSK nr 1 Zaprosiliśmy wszystkich chętnych do "obrony Londynu lub Warszawy" - a wszystko to dzięki grom planszowym zaprezentowanym przez p. Magdalenę Wujdę. To był naprawdę czas dobrej zabawy!
 

 
 
   
26 marca 2014
26 marca w szpitalu przy ul. Arkońskiej gościliśmy Teatr Jednego Dnia z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali dalsze przygody pirata Alonza. Nasi uczniowie dali się ponieść tej przygodzie morskiej, co sprawiło że choć na chwile zapomnieli o pobycie w szpitalu.
 

 
 
   
25 marca 2014
25.03.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna poprowadzona przez pt. Dorotę Baumgarten - Szczyrską pt. "W magicznym świecie afrykańskich lalek". Na zajęciach dzieci zobaczyły lalki - zabawki, lalki - magiczne, lalki teatralne; dowiedziały się w jaki sposób są wytwarzane, kto się nimi opiekuje, jakie są ulubione zabawy afrykańskich dzieci, jak wygląda afrykański teatr.
 

 
 
   
24 marca 2014
Dnia 24.03.2014 roku po raz kolejny odbyły się zajęcia z przedstawicielkami Poradni Uzależnień przy stowarzyszeniu Monar. Warsztaty obejmowały zagadnienia związane z zagrożeniami płynącymi z używania środków psychoaktywnych. Młodzież gimnazjalna i licealna miała szansę zastanowić się jakie negatywne skutki idą wraz z sięgnięciem po narkotyki. Dziękujemy bardzo za przybycie pani Agnieszki i Ani. Przygotowanie Magdalena i Dominik Zadrożny
 

 
 
   
21 marca 2014
Odejdź zimo, witaj wiosno!– takim okrzykiem uczniowie w SPSK nr 1 żegnali się z Marzanną, symbolem zimy. Oby wszystkie radosne śpiewy przyniosły nam rychłą wiosnę, za którą już bardzo tęsknimy.
 

 
 
   
21 marca 2014
21 marca 2014 uczniowie z Oddziału Okulistyki PUM nr 2 przywitali wiosnę. Podczas zajęć rozwiązywali rebusy, krzyżówki, a także wykonali piękną Panią Wiosnę. Razem z nauczycielką wykonali kwiaty z bibuły, które póŸniej rozdali pacjentom z Oddziału dla dorosłych.
 

 
 
   
21 marca 2014
Wiosna cieplejszy wieje wiatr...i rzeczywiście dzieci ze Szpitala Zdroje w radosnym i słonecznym korowodzie żegnały zimę i witały wiosnę. Piękna pogoda pozwoliła nam na zabawy na świeżym powietrzu. Były konkursy ruchowe, zagadki i malowanie kredami. Tak przywitana wiosna na pewno zaowocuje piękną pogodą. Przygotowanie M.Zadrożny, A. Przyjemska
 

 
 
   
20 marca 2014
20 marca w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyło się wiosenne spotkanie z poezją
 

 
 
   
17 marca 2014
Na Oddział Okulistyczny w szpitalu w Zdrojach z okazji Dnia Świętego Patryka zawitał Leprikon. Jest on irlandzkim skrzatem, który opowiadał uczniom o tajemnicach kryjących się na zielonej wyspie, z której pochodzi – o garnku złota na końcu tęczy, o symbolu koniczyny, o tym, czy jest trudno schwytać skrzata takiego jak on i o pladze węży, jaka dopadła Irlandię oraz kto ją uratował z opresji. Dzieciom sprzyjało szczęście i udało im się pochwycić niesfornego skrzata, który musiał spełnić ich trzy życzenia, aby wypuściły go na wolność.
 

 
14 marca 2014
14.03.14r. na całym świecie obchodzimy "Święto liczby Pi". Również w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie - pacjenci uczestniczyli w konkursach, zabawach, rozwiązywali zagadki oraz łamigłówki, poznali historię obliczeń przybliżonej wartości liczby Pi na przestrzeni wieków. Matematyka - królowa nauk okazała się bardzo fascynująca dla wielu uczniów.
 
 

 
13 marca 2014
13.03.14r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się konkurs matematyczny z okazji Święta liczby Pi, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Konkursy, rebusy i łamigłówki przybliżyły naszym podopiecznym tajniki matematyki.
 
 

 
10 marca 2014
10 marca na oddział chirurgii w SPSK nr 1 zaprosiliśmy młodszych uczniów na lekcję muzealną poprowadzoną przez p. Dorotę Baumgarten - Szczyrską . Tradycyjnie było bardzo ciekawie, atrakcyjnie, a każdy uczestnik zajęć mógł poczęstować się pyszną herbatą parzoną według receptury afrykańskiej. Wszyscy chętni otrzymali zadania do samodzielnego wykonania, kolorowanki, zagadki.
 
 

 
 
   
07 marca 2014
07 marca 2014r. na zaproszenie p. Urszuli Synak w szpitalu „Zdroje” gościliśmy panie: Małgorzatę Rył i Anetę Stasiak, pracownice Edukacji Przyrodniczo-Leśnej z Nadleśnictwa Kliniska. Zajęcia te umożliwiły uczniom poznanie bliżej wiedzy o lesie i jego mieszkańcach.
 

 
 
   
27 lutego 2014
Tłusty czwartek w Szpitalu Zdroje był iście tłusty dzięki pączkom zrobionym przez pana Dominika Gustołka z cukierni "Smak". Słodkości były tak pyszne, że nie mogliśmy przestać jeść i prawie sami zamieniliśmy się w pączki. Ostatkiem sił ułożyliśmy fraszkę :)
Tłusty czwartek jest the best!
Pączków multum można jeść
Więc zjadamy je ze "Smakiem"
Dziękujemy wielkim buziakiem! :)
Mniam mniam!
 

 
 
   
21 lutego 2014
21.02 odbył się Zimowy Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas 0-6 Szkoły Podstawowej zmagali się z tremą a także swoimi umiejętnościami aktorskimi. Konkurs wygrał Szymon zachwycając wszystkich. Mamy nadzieję, że sukcesywnie odpędziliśmy zimę i wiosna nadejdzie szybko :) Przygotowanie. M. Zadrożny
 

 
17-20 lutego 2014
W dniach 17-20.02.2014 odbył się cykl zajęć o krajach skandynawskich, którym towarzyszyło hasło LEG GOD- czyli baw się dobrze po duńsku. Zajęcia przybliżały historię, kulturę, sztukę poszczególnych państw. Na zajęcia został zaproszony pan Dominik Zadrożny, który opowiadał uczniom ciekawostki historyczne o krajach skandynawskich. Zdecydowanie do gustu przypadły dzieciom historyjki o Wikingach. Ponadto czytaliśmy bajki skandynawskich autorów, poznawaliśmy ciekawe miejsca i miasta, odbył się konkurs na budowlę z klocków Lego oraz próbowaliśmy skandynawskiego specjału czyli Smorrebrod. Przygotowanie M.Zadrożny, D. Zadrożny
 
 

 
19 lutego 2014
19.02.2014 r odwiedził uczniów w Szpitalu Zdroje pan Marcin Romanowski by opowiedzieć o podróżach po Skandynawii. Ciekawe a zarazem straszne i zabawne historie na pewno zainteresowały dzieci a także rozbudziły w nich cechy prawdziwych zdobywców przygód.
 
 

 
 
   
14 lutego 2014
W walentynkowy poranek w szpitalu w Zdrojach miała miejsce premiera przedstawienia "Romeo i Julia"! Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i wielką pasją opowiedzieli jeden z epizodów szekspirowskich kochanków! Pomysł wraz z uczniami zrealizowały J. Kobier i A. Mołodecka.
 

 
 
   
14 lutego 2014
14.02 dzieci w Szpitalu Zdroje obchodziły święto zakochanych. Prócz własnoręcznie wykonanych walentynek, uczniowie przygotowali walentynkowy podwieczorek, przy którym słuchali opowieści o kupidynach, zakochanych oraz współczesnych formach celebrowania Walentynek. Niech zatem miłość zagości w naszych sercach. Przygotowanie M.Zadrożny
 

 
 
   
14 lutego 2014
14 lutego w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej uczniowie i nauczyciele romantycznie zakończyli I semestr bieżącego roku szkolnego. W ramach obchodzonych tego dnia Walentynek, wykonali dla swoich bliskich piękne upominki techniką Decoupagu.
 

 
13 lutego 2014
13 lutego 2014 w szpitalu na Pomorzanach odbył się bal karnawałowy. Całą zabawę poprowadził pan Sylwester - instruktor z Klubu Tańca Towarzyskiego S 55; wraz ze swoimi tancerzami. Uczniowie przeżyli prawdziwy bal - każdy tańczył. Podczas przerwy była okazja wzięcia udziału w konkursach i loterii fantowej.
 
 

 
12 lutego 2014
Dnia 12.02.2014 roku odbył się kolejny Balik karnawałowy organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Szpitalnych. W tym roku dzieci przebywające w szpitalu bawiły się w walentynkowym duchu. Imprezę poprowadził w wyśmienitym stylu DJ Marek Bajon, rozgrzewając serca, dusze i ciała gorącymi rytmami, zabawami i konkursami. Karnawałowych szaleństw nie było końca, bo do zabawy włączyli się także i dorośli. Całą imprezę uwieńczył walentynkowy tort wykonany przez pana Dominika Gustołka z Cukierni "Smak". Życzymy zatem wszystkim dużo miłości nie tylko dziś ale i każdego dnia w roku :) Przygotowanie: M.Zadrożny, A.Kowalczyk, D.Zadrożny
 
 

 
 
   
12 lutego 2014
12 lutego 2014 w SPSK nr 1 odbył się 19 Charytatywny Bal Karnawałowy w wykonaniu profesjonalnej Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Zabawa pod tytułem „Mikołaju nie odlatuj”, konkursy i tańce tak spodobały się głównemu bohaterowi bocianowi-Irkowi, że postanowił odłożyć swoją daleką podróż do Afryki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły przy słodkim poczęstunku, a po powrocie do sal dzieliły się swoimi wrażeniami i przeżyciami.
 

 
12 lutego 2014
12 lutego 2014 roku w szpitalu przy ul.św.Wojciecha odbyła się zabawa pod haslem "W karnawale same bale". Pan Bartek z Teatru Włóczykij w zabawny sposób opowiedział nam "Jak zostać królem łgarzy", a nastęnie braliśmy udział w różnych konkursach i zabawach. Czy ktoś wie, jak stanąć na rzęsach i zaklaskać? Bo my już wiemy!
 
 

 
 
   
12 lutego 2014
W dniu 12.02.2014r.w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbył się "Bal Karnawałowy". W tym roku data Balu zbiegła się nieco z datą 14 lutego czyli "Dnia Zakochanych", a zatem był to Bal karnawałowo-walentynkowy. Zabawy i konkursy, w których brali udział uczniowie-pacjenci, również nawiązywały do atmosfery walentynkowej -między innymi uczniowie odgadywali zagadki muzyczne, nazywali drugą "połówkę" dla osoby wyświetlonej na slajdzie oraz rozwiązywali krzyżówkę o tematyce "miłosnej". Wybrany został "Król i Królowa Balu", a dzieci zabrały ze sobą na oddziały pamiątkowe walentynkowe serca oraz serduszkowe balony.
 

 
 
   
07 lutego 2014
7 lutego w szpitalu w Zdrojach miały miejsce ortograficzne potyczki z Europą w tle.1-sze miejsce w konkursie ortograficznym zajęła uczennica 3 klasy gimnazjum, nie popełniając żadnego błędu! Konkurs zorganizowały J. Kobier i A. Mołodecka.
 

 
 
   
07 lutego 2014
Pranie. prasowanie.... - z takim tematem lekcji muzealnej, 7 lutego przybyła do uczniowiów Okulistyki Dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach, kustosz Muzeum Narodowego w Szczecine, p. Ewa Kimak. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o zmaganiach z codziennymi pracami domowymi naszych przodków.
 

 
 
   
05 lutego 2014
Tego dnia na oddziale pediatrii gościliśmy młodych artystów z Koła Teatralnego Gimnazjum nr 6 . Bardzo liczna widownia świetnie bawiła się oglądając humorystyczne wersje znanych bajek takich jak "Czerwony Kapturek", "Śpiąca Królewna" czy "Kopciuszek". Gratulujemy zdolnej młodzieży i dziękujemy opiekunce za wspaniałą inicjatywę.
 

 
 
   
04 lutego 2014
4 lutego w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez pracowników Straży Miejskiej pt. "Bezpieczne ferie". Panie strażniczki uświadomiły uczniom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach czy łyżwach mogą być niebezpieczne jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Przypomniały również jak należy zachować się, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy.
 

 
03 lutego 2014
3 lutego 2014, po raz kolejny, odbyła się w szpitalu przy ul.Arkońskiej lekcja muzealna.Tym razem Pani Dorota - kustosz muzeum - "oprowadziła" nas po afrykańskiej wiosce. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie codzienne afrykańskich rodzin, jakie obowiązki mają ich członkowie rodzin, w co bawią się w wolnym czasie. Poznaliśmy zasady kupowania i sprzedaży na targowiskach. Degustowaliśmy herbatę przyrządzoną wg. oryginalnego afrykańskiego przepisu - wszystkim bardzo smakowała. Na zakończenie otrzymaliśmy dużo materiałów związanych z tematem spotkania ( m.in.zagadki, rebusy, kolorowanki), które wykorzystamy w swojej pracy.
 
 

 
27 stycznia 2014
27 stycznia 2014 roku w szpitalu przy ul.św.Wojciecha 7 spotkalismy się z panem Jerzym Kaczorem, żeglarzem, Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. Było to pierwsze spotkanie z cyklu "ABC żeglarskie" . Zapoznaliśmy się z budową jachtu, poznaliśmy trochę historii żeglugi. W części warsztatowej uczyliśmy się wiązać węzły. Nie było łatwo.
 
 

 
25 stycznia 2014
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie serdecznie dziękują za wspaniały Koncert kolęd, który odbył się 25 stycznia 2014r. na terenie szpitala przy ul.Św.Wojciecha. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli-Waldemara Cieśloka i Pauliny Dubojskiej oraz uczennic-Zuzanny Stec, Wiktorii Święciochowskiej, Wiktorii Hedzielskiej, nasi podopieczni choć przez chwilę zapomnieć mogli o chorobie, rozłące z rodziną i przyjaciółmi.
 
 

 
23 stycznia 2014
23 stycznia, zgodnie z tradycją, ale nieco później niż w latach poprzednich przybyła z "poświąteczną" wizytą do naszych uczniów w szpitalu przy Arkońskiej młodzież koła teatralnego przy Gimnazjum nr 6. Młodzi aktorzy zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem Pani mgr Ewy Niewczas przedstawienie - humorystyczny montaż znanych bajek. Na zakończenie szkolna widownia została obdarowana upominkami
 
 

 
 
   
20 stycznia 2014
Dnia 20.01.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna poprowadzona przez p. Ewę Kimak. Tematem zajęć było "Pranie, prasowanie"
 

 
 
   
17 stycznia 2014
17 stycznia 2014r. uczniowie w SPSK nr 2 na Oddziale Okulistycznym obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z grupy 5-,6- latków z Przedszkola Publicznego nr 48.
 

 
13-17 stycznia 2014
W dniach 13-17 stycznia 2014 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodziliśmy "Tydzień z kulturą". Podczas zajęć języka angielskiego i niemieckiego wyświetlane były prezentacje multimedialne dotyczące Berlina i Londynu. W ramach sprawdzenia zapamiętanych wiadomości uczniowie chętnie rozwiązywali quizy, krzyżówki oraz dobierali zdjęcia i podpisy. Ilustracje wykorzystaliśmy do wspólnego wykonania gazetek ściennych, które zdobią korytarz szpitalny.
 
 

 
 
   
15 stycznia 2014
15.01.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha dzieci wysłuchały wiersza pt."Przygody Kangurka Jurka" w wykonaniu aktora Pogotowia Teatralnego Tomasza Jankiewicza. Dzieci odgadywały również zagadki. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali płyty "Przygody Kangurka Jurka".
 

 
 
   
09 stycznia 2014
09 stycznia 2014r. w szpitalu "Zdroje" został przeprowadzony Próbny Sprawdzian z OPERONEM do którego przystąpił jeden szóstoklasista.
 

 
09 stycznia 2014
9 stycznia 2014 roku w szpitalu przy ul.św.Wojciecha 7 gościł zespół "Serduszka". Młodzi pacjenci i ich rodzice wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek.Tego popołudnia wstąpiła w nas wiara w ciepło ludzkich serc, więc chętnie śpiewaliśmy razem z zespołem.
 
 

 
 
   
08 stycznia 2014
8 stycznia 2014 roku pani Krystyna Turowska - dyrektor Szkoły Szpitalnej w latach 1964-1977- obchodziła 90. urodziny. Pamiętając o pionierce szkolnictwa szpitalnego obecne grono pedagogiczne, za pośrednictwem swojej przedstawicielki, przekazało Dostojnej Jubilatce okolicznościowe życzenia.
 

 
 
   
02 stycznia 2014
02.01.2014 roku w szpitalu przy ul.św.Wojciecha 7 odbyło się podsumowanie Roku Juliana Tuwima. Uczniowie-pacjenci wysłuchali wierszy poety w recytacji znanych polskich aktorów. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki. Najmłodsi wykonali ilustracje do znanych wierszy. A na zakończenie spotkania dzieci przygotowały inscenizację wiersza pt."Abecadło".
 

 
 
   
20 grudnia 2013
20 grudnia 2013r. w szpitalu "Zdroje" na zakończenie projektu "Tygodnia aniołów" odbył się Koncert kolęd wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji "Talent, Promocja, Postęp". Spotkanie pomogła zorganizować Monika Kisielwicz, natomiast opiekę nad artystami, uczniami, przygotowanie sali sprawowały Magdalena Ciołak i Anna Przyjemska.
 

 
 
   
20 grudnia 2013
20 grudnia 2013 Na oddziałach dziecięcych w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyło się wspólne kolędowanie ze studentami Akademii Muzycznej US .Występ ten sprawił, iż wszyscy poczuli magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.
 

 
 
   
20 grudnia 2013
Na Oddziale Okulityki Dziecięcej w SPSK nr 2, 20 grudnia 2013 odbyło się spotkanie wigilijne z personelem medycznym oddziału i Księdzem - Kapelanem Szpitala. Podczas spotkania uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, wspólnie spiewaliśmy kolędy a na koniec przełamaliśmy się opłatkiem.
 

 
18 grudnia 2013
18 grudnia 2013r. w Szpitalu przy ul. Św.Wojciecha odbył się wieczór kolęd. Organizatorki-Monika Kisielewicz i Agnieszka Sołoducha zaprosiły Zespół Wokalny "A'vista" pod dyrekcją Małgorzty Opaluch. Wśród zgromadzonych gości byli uczniowie-pacjenci, rodzice i personel medyczny. Pani Eliza Gad przygotowała dwie uczennice, które recytowały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz akompaniowała na gitarze podczas wspólnego kolędowania. W pomoc organizacyjną włączyła się również pani Alicja Chomiczewska-Jurkiewicz. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i zakończyło się rozdaniem dzieciom drobnych, świątecznych upominków.
 
 

 
 
   
18 grudnia 2013
18 grudnia 2013r. w szpitalu "Zdroje" odbył się poranek literacko-muzyczny pt. "Wśród świątecznych aniołów". Muzyka, taniec, poezja oraz liczne rekwizyty i instrumenty muzyczne pozwoliły stworzyć bajkową, anielską atmosferę. Gościem honorowym była Kurator Maria Borecka. poranek przygotowały:Monika Kisielewicz, Joanna Kobier, Aneta Mołodecka, Magdalena Ciołak, Beata Grzybowska, przy ogromnym wsparciu-Anny Przyjemskiej, Agnieszki Kowalczyk, Alicji Chomiczewskiej, Justyny Krakowiak.
 

 
 
   
17 grudnia 2013
17 grudnia 2013r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się Poranek Wigilijny z udziałem gości ze Szkoły Muzycznej w Szczecinie, którzy dzięki aranżacji muzycznej stworzyli wyjątkowy nastrój bożonarodzeniowy. W wspólnym kolędowaniu chętnie wzięli udział nasi uczniowie wraz z rodzicami, a także personel medyczny.
 

 
14 grudnia 2013
14 grudnia 2013r w szpitalu "Zdroje" zostały zorganizowane warsztaty decoupage i warsztaty żonglerskie chustami cyrkowymi. Warsztaty w ramach "Tygodnia aniołów" przeprowadziła Anna Przyjemska przy ogromnym wsparciu Hanny Godlewskiej i Moniki Kisielewicz.
 
 

 
 
   
13 grudnia 2013
13 grudnia 2013 r. w Szpitalu przy ul. św. Wojciecha gościliśmy "mikołajkowo" członków Fundacji Orange. Mikołaj i jego Elfy rozdali wszystkim dzieciom prezenty. Radosne świętowanie dopełniło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary.
 

 
 
   
10-12 grudnia 2013
W dniach 10-12 grudnia 2013r. odbył się Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. W tym roku w szpitalu "Zdroje" do egzaminu przystąpiła ośmioro trzecioklasistów.
 

 
12 grudnia 2013
12 grudnia 2013 roku na oddziale pediatrii i chirurgii SPSK nr 1 pojawili się uczniowie Koła Języka Niemieckiego z Gimnazjum nr 6. Młodzież przygotowała wraz z nauczycielką p. Anną Ziółkowską zajęcia o tematyce świątecznej. Były więc rozsypanki obrazkowe i wyrazowe, puzzle i uzupełnianki. Nasi uczniowie bardzo chętnie współpracowali ze swoimi rówieśnikami przebranymi za mikołajów, śnieżynki, reniferki.
 
 

 
 
   
11 grudnia 2013
Ile waży najmniejszy ptak na świecie, co zrobić, gdy staniemy oko w oko z aligatorem, a czego uczą się dzieci w ekwadorskiej szkole? Na te i inne jakże ciekawe pytania odpowiedział specjalny gość - Maria Wysocka - pasjonatka kultury iberoamerykańskiej i podróżniczka, która 11 grudnia 2013 r. odwiedziła Oddział Okulistyczny w szpitalu w Zdrojach. Opowiedziała uczniom o swojej ostatniej trzymiesięcznej podróży do Boliwii, Peru i Ekwadoru, pokazując przy tym przepiękne zdjęcia. Mali pacjenci poznali także tajniki latynoamerykańskich tańców, a na koniec spotkania wykonali kolorowe bransoletki charakterystyczne dla zachodniego brzegu Ameryki Południowej. Spotkanie z Panią Marią przyniosło jakże wiele słońca i gorącej atmosfery w ten zimny, grudniowy dzień. Dziękujemy!
 

 
 
   
11 grudnia 2013
11.grudnia w szpitalu przy Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne. Pod kierunkiem Anny Mrozińskiej uczniowie wykonywali świąteczne kartki. Na kartkach tych każdy z uczestników wypisał zredagowane przez siebie okolicznościowe życzenia do najbliższych.
 

 
 
   
06 grudnia 2013
06.12.2013r. na wszystkich oddziałach szpitala "Zdroje" odbył się XV Turniej Mikołajkowy "BądźŸ bezpieczny na drodze". Była to wspaniała okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych zwłaszcza teraz w okresie zimowych gdy zmrok zapada tak wcześnie.
 

 
 
   
06 grudnia 2013
Mikołajki w szpitalu przy ul. Arkońskiej odwiedził prawdziwy Św. Mikołaj. Ale zanim rozdał prezenty, musieliśmy swoje grzeszki odpokutować i wykonać parę zadań. Jednak paczki dostali wszyscy.
 

 
06 grudnia 2013
6 grudnia wszystkie dzieci ze szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej z niecierpliwością czekały na przybycie Świętego Mikołaja. Na oddziale pediatrii mali pacjenci obejrzeli przedstawienie przygotowane przez aktorów z Teatru "Bajto". Dzieci z uwagą śledziły przygody bohaterów, a w tle rozbrzmiewała piękna muzyka. Po spektaklu przyszedł czas na upominki. Na wszystkich oddziałach rozdał je Święty Mikołaj w towarzystwie gości ze Szczecińskiej Ligi Superbohaterów!
 
 

 
06 grudnia 2013
W mikołajkowy piątek, 06.12.2013r. w szpitalu Zdroje zniewalał wszystkich unoszący się na szpitalnych oddziałach zapach pieczonych pierniczków. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i przyjemnością przygotowywali świąteczne smakołyki. Po upieczeniu każdy mógł ze swoim pierniczkiem, ozdobionym wg własnego projektu, zrobić to, na co miał ochotę - zjeść ze smakiem lub podarować komuś w prezencie.
 
 

 
 
   
06 grudnia 2013
6 grudnia 2013 dzieci w szpitalu na Pomorzanach odwiedził św. Mikołaj. Mali pacjenci w oczekiwaniu na najważniejszego Gościa wzięli udział w zabawach przygotwanych przez nauczycielkę. Każde dziecko otrzymało paczkę pełną słodyczy i miłą niespodziankę - zabawkę. Całość wzbogaciła wizyta uczniów z Gimnazjum nr 5, którzy wspomagali św. Mikołaja we wręczaniu paczek. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich sal uśmiechnięci.
 

 
 
   
05 grudnia 2013
05.12.2013r. dzieci z klas młodszych szpitala "Zdroje" mieli okazję zapoznać się z pracą górnika, poznać przedmioty do wyrobu których potrzebny jest węgiel. Na zakończenie zajęć dzieci ubrane w piękne górnicze czapki maszerując śpiewały "Idzie górnik drogą ... "
 

 
 
   
05 grudnia 2013
5.12.2013 r. dzieci leżące w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedziły śnieżynki i św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Podarunki przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych. Mali pacjenci obejrzeli przedstwienie pt. "Mikołaj u Kubusia Puchatka" w wykonaniu młodzieży uczącej się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi.
 

 
 
   
05 grudnia 2013
5.12.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha fundacja Pod Sukniami zaprezentowała dzieciom bajkę "Pinokio" w formie pokazu slajdów oraz występu teatralno- happeningowego. Bajka prezentowana była na rzutniku typu Ania. Aktorami przedstawienia były osoby z zespołem Downa, prowadzone przez Romualda Zańko.
 

 
 
   
05 grudnia 2013
5 grudnia 2013 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w szpitali na Pomorzanach odbyła się lekcja muzealna pt. "Staropolskie zwyczaje bożonarodzeniowe". Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści pani Kustosz, poznali piękną legendę o piernikach, a także dowiedzieli się, co to jest podłaźniczka.
 

 
02 grudnia 2013
2 grudnia w SPSK nr 1 na oddziale chirurgii, a kilka dni wcześniej - także na oddziale pediatrii, zorganizowaliśmy warsztaty artystyczne, których efektem były przepiękne, oryginalne bombki choinkowe ozdobione techniką decoupagu oraz cekinami. Każdy uczestnik tych zajęć udowodnił sobie i innym, że jest małym artystą i potrafi wykonać niepowtarzalną ozdobę, która przystroi szpitalne choinki.
 
 

 
 
   
30 listopada 2013
30 listopada 2013r. w szpitalu przy ul.Św.Wojciecha odbyło się przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej "Na pół gwizdka", którą prowadzi Mirella Łątkowska. Aktorzy zaprezentowali niezwykle interesujące interpretacje wierszy TUWIMA, BRZECHWY oraz bajki KOPCIUSZEK. Następnie nasi goście odwiedzili dzieci, które nie mogły uczestniczyć w przedstawieniu - w każdej sali aktorzy zaprezentowali wybrany wiersz oraz podarowali mały upominek. Spotkanie zorganizowała Monika Kisielewicz
 

 
 
   
29 listopada 2013
29.11.2013 r. szpitalna świetlica zamieniła się w salon wróżb. Dzieci poznały ludowe tradycje andrzejkowe oraz mogły sobie powróżyć. Wykwalifikowane wróżki przepowiadały przyszłość z kolorowych kart, zapałek, kwiatów, drzewka szczęścia oraz serca pełnego imion. Na sam koniec każdy z uczestników otrzymał ciasteczko z wróżbą. Tegoroczne przepowiednie na pewno przyniosą uczniom szczęście i pomyślność. Przygotowanie M.Ciołak, E.Dondajewska, A.Kowalczyk
 

 
 
   
29 listopada 2013
"Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście", "Której but na progu stanie- pierwsza panna na wydanie" - takie i inne wróżby towarzyszyły uczniom-pacjentom oddziału okulistyki szpitala "Zdroje" w dniu 29 listopada 2013r.. Zabawę, która doskonale zbliżyła tradycje i zwyczaje ludowe dla swoich wychowanków zorganizowała Anna Przyjemska
 

 
 
   
28 listopada 2013
28 listopada w SPSK przy ul. Unii Lubelskiej można było przekonać się, że powróciła moda na robótki ręczne, a właściwie na szydełkowanie i to bez użycia szydełka! Potrzebna była tylko włóczka, palce i instrukcja pani Asi Jankiewicz. Nową umiejętność dziewczyny od razu wykorzystały do stworzenia oryginalnych ozdób dla siebie i innych.
 

 
 
   
28 listopada 2013
Dnia 28 listopada 2013r. w szpitalu Zdroje odbył się wieczorek literacko-muzyczny z okazji Dnia Życzliwości. Uczniowie wypowiedzieli się na temat: co oznacza być życzliwym dla drugiego człowieka? Czytali piękne wiersze oraz śpiewali piosenki o życzliwym nastawieniu wobec życia i ludzi. Każdy z uczniów-pacjentów otrzymał serduszko, na którym napisał "parę miłych słów" do sąsiada obok. Ukoronowaniem wieczorku było podanie dłoni, z uśmiechem na ustach, kolegom i koleżankom z oddziału.
 

 
 
   
27 listopada 2013
27 listopada w SPSK nr 1 miało miejsce ciekawe spotkanie autorskie z pisarką szczecińską panią Aleksandrą Petrusewicz . W świetlicy oddziału chirurgicznego zebrani słuchacze mogli wysłuchać fragmentów najnowszej książki, porozmawiać, zadać pytanie, a w końcu także... zdobyć autograf i osobistą dedykację na książeczkach podarowanych im na spotkaniu.
 

 
27 listopada 2013
27. listopada 2013 w szpitalu przy Arkońskiej uczniowie klas młodszych wybrali się "w podróż" do krainy wierszy Juliana Tuwima. Podróż tę pokonywali pociągiem pełnym wagonów. Po drodze bawili się z murzynkiem Bambo i w towarzystwie kotka pili mleczko. Szukali również okularów pana Hilarego, podsłuchiwali ptasich plotek a także pomagali dziadkowi wyrwać rzepkę z ogródka.
 
 

 
26 listopada 2013
26 listopada obchodziliśmy w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię maskotki, a pani Ewa, nasza bibliotekarka, przypomniała im o najpopularniejszych bajkach, w których głównymi bohaterami są właśnie pluszaki. Nie zabrakło też zajęć plastycznych- zadaniem uczniów było wykonanie własnego misia na przygotowanych szablonach z filcu. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach!
 
 

 
 
   
22 listopada 2013
Dnia 22 listopada w szpitalu Zdroje kol. A. Mołodecka zorganizowała spotkanie poświęcone twórczości Juliana Tuwima, podczas którego odbył się konkurs na najciekawszą interpretację głosową utworu poety.
 

 
 
   
20 listopada 2013
20 listopada w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie-pacjenci uczestniczyli w lekcji muzealnej, prowadzonej przez pracownika Muzeum Narodowego w Szczecinie- panią Krystynę Milewską. Zajęcia poświęcone były kulturze starożytnych Greków i Rzymian.
 

 
 
   
20 listopada 2013
20.11.2013 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się konkurs ortograficzny "W świecie ortografii" na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodsze dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki ortograficzne, uzupełniały zdania. Młodzież gimnazjalna segregowała wyrazy według zasad ortograficznych, układała przysłowia, mając podane dwa wyrazy np. róża, kolce. Na zakończenie wszyscy układali ortograficzne puzzle z -ą , -om , - on. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek.
 

 
 
   
18 listopada 2013
18 listopada 2013 w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Pani Kustosz z muzeum Narodowego opowiedziała nam jak pracowali i bawili się mieszkańcy wsi polskiej w długie jesienne wieczory.
 

 
 
   
15 listopada 2013
15 listopada w ramach corocznego Konkursu Krasomówczego Uczniowie odbyli podróż po Europie z językiem polskim!
 

 
 
   
14 listopada 2013
Dnia 14.11.2013r. w szpitalu przy ul.Arkońskiej kol.Aneta Mołodecka i Anna Mrozińska przeprowadziły konkurs ortograficzny pt." Jesienne potyczki ortograficzne"
 

 
 
   
13 listopada 2013
"Polsko nie jesteś już niewolnicą...". Pod takim hasłem odbyła się 13 listopada 2013 r. uroczystość związana z Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem nauczycieli przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny opowiadający o tym ważnym w dziejach naszego Narodu wydarzeniu. Widzowie zgromadzeni na uroczystości mogli wysłuchać poezji o tematyce niepodległościowej i wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne. Organizatorzy: Monika Kisielewicz, Dominik Zadrożny.
 

 
 
   
12 listopada 2013
12 listopada w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie-pacjenci uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Czytali wiersze patriotyczne i słuchali pieśni legionów polskich. Poznali historię święta i sylwetki wybitnych postaci. Na koniec zajęć rozwiązywali test wiedzy pt. "Drogi Polaków do odzyskania niepodległości"
 

 
08 listopada 2013
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 na oddziale chirurgii oraz gastrologii, przeprowadzone zostały uroczyste lekcje o charakterze patriotycznym. Uczniowie obejrzeli prezentację, wysłuchali krótkiego wykładu, obejrzeli albumy. Wykazali się aktywnością podczas artystycznego wykonywania kotylionów i niemniej artystycznego przygotowania gazetki. Słuchając pieśni legionowych rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę. Bardzo ciekawie przebiegała także dyskusja na temat współczesnego patriotyzmu.
 
 

 
 
   
08 listopada 2013
8 listopada 2013 na Oddziale Okulistycznym w SPSK nr 2 odbył się poranek historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
 

 
 
   
06 listopada 2013
W szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie uczniów - pacjentów z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Uczniowie obejrzeli film o bezpieczeństwie składający się z czterech tematów: „Droga”, „Obcy”, „Pies” i „Fajerwerki”.
 

 
 
   
31 października 2013
31 października na Oddziale Okulistyki SPSK nr 2 odbyła się zabawa Halloween. Uczniowie wraz z nauczycielką wydrążyli dynię i zrobili maskę. Odbył się konkurs na najpiękniejszą Mumię i najstraszniejszą dynię z papieru. Cała zabawa przyniosła dzieciom dużo radości.
 

 
 
   
31 października 2013
Dnia 31.10.2013 dzieci ze Szpitala Zdroje odwiedziły pobliski cmentarz by posprzątać zaniedbane i opuszczone groby. Z ogromną powagą zachowywały się na miejscu. W tym krótkim czasie zrobiły nie tylko dobry uczynek ale oddały także szacunek tym, którzy już od nas odeszli. Opiekunowie: B.Grzybowska, M.Ciołak
 

 
 
   
30 października 2013
30 października 2013 roku w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej radośnie obchodziliśmy Dzień Chłopca. Młodzi Panowie rozwiązując różnorodne zadania, wykazywali się wiedzą na temat piłki nożnej, literatury, ale również skomplikowanego świata dziewczyn. Aby otrzymać tytuł "Super Chłopca 2013" musieli również udowodnić, że posiedli umiejętność wiązania krawata.
 

 
 
   
30 października 2013
Mumie, wampiry, czarne koty nawiedziły Szpital Zdroje 30.10 i wzięły udział w zabawie Halloweenowej. Jak to zwykle bywa było trochę rywalizacji, radosnej twórczości ale przede wszystkim dużo harców i uśmiechów. Podczas zabawy można było także spróbować dyni, która jest królową Halloween. Złe humory i nastroje zostały przepędzone. Mamy tylko nadzieję, że na długo :) Organizatorzy: M. Ciołak, E.Dondajewska, D.Zadrożny
 

 
 
   
29 października 2013
29 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej przeprowadzony został konkurs pt. "Wierzenia starożytnych Greków i Rzymian". Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością mitów i kultury antycznej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i symboliczne wieńce laurowe.
 

 
 
   
22 - 25 października 2013
Tegoroczny Tydzień Języków Obcych odbył się pod hasłem; "Podróże muzyczne po Europie". Uczniowie określali gatunki muzyczne, kraje pochodzenia melodii, a także śpiewali popularne piosenki.
 

 
 
   
23 października 2013
23 października 2013 do szpital przy Arkońskiej przyjechali aktorzy Teatru Jednego Dnia z Krakowa. Obejrzeliśmy zabawne i pouczające przedstawienie pt."Pirat Alonzo i skarb królowej Mórz". Po spektaklu wszyscy mali widzowie otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.
 

 
 
   
21 października 2013
Dnia 21.10.2013r. odbyły się warsztaty profilaktyczne z zakresu uzależnień od środków psychoaktywnych. Gośćmi prowadzącymi warsztaty były przedstawicielki Poradni Profilaktyczno- Konsultacyjnej działającej przy stowarzyszeniu MONAR w Szczecinie. Uczniowie- pacjenci z gimnazjum i liceum mieli możliwość wzięcia udział w zajęciach. Na pewno uzupełnili swoją wiedzę na temat zagrożeń płynących ze stosowania środków psychoaktywnych. Serdecznie dziękujemy za przybycie p. A.Michalskiej i A.Wiśniewskiej i zapraszamy ponownie. Przygotowanie M.Ciołak i D.Zadrożny
 

 
 
   
18 października 2013
W piątek 18.10.2013 roku w Szpitalu Zdroje odbyły się po raz kolejny warsztaty plastyczne z Panem K.Gaulem. Tym razem temat był zdecydowanie dowolny, a porady specjalisty były udzielane indywidualnie uczestnikom zajęć. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i z nadzieją zapraszali ponownie naszego gościa. Organizacja M. Ciołak
 

 
18 października 2013
Mini Konkurs Recytatorski.
Uczniowie - pacjenci Oddziału Okulistyki SPSK nr 2, 18 października 2013 brali udział w konkursie recytacji wierszy o tematyce jesiennej. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
 
 

 
16 października 2013
W środę 16.10.2013 r. w godz. 12-12.30 uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po krótkim przeszkoleniu teoretycznym i praktycznym, przeprowadzonym przez nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa, równo o godzinie 12 uczniowie z zapałem przystąpili do prowadzenia RKO na fantomach i kontynuowali je nieprzerwanie (zmieniając się w miarę potrzeb) przez pół godziny.
 
 

 
 
   
10 października 2013
10 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt. "Nieletni a prawo". Pani aspirant Joanna Kowalska zapoznała ich z podstawowymi informacjami dotyczącymi postępowania w sprawie nieletnich.
 

 
10 października 2013
10 października 2013 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w SPSK nr 2 odbyło się spotkanie z Policjantką - Joanną Kowalską. Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpieczeństwa na drodze.
 
 

 
 
   
04 października 2013
4 października 2013 w SPSK nr 2 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej gościliśmy panią Ewę - Kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zaproszony Gość poprowadził lekcję muzealną pt. " Złożone do Lamusa".
 

 
 
   
02 października 2013
W środę, 02.10.2013r. z młodzieżą w szpitalu Zdroje spotkała się pani policjantka Joanna Kowalska. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich, ale poruszone zostały również inne, interesujące uczniów tematy.
 

 
30 września 2013
Dnia 30 września w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbył się turniej wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem "Miejskie okręty i zakręty czyli bezpiecznie do szkoły". Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali i dzielili na grupy znaki drogowe, wyposażali rowery w niezbędne elementy, rozwiązywali zagadki i testy. Wszyscy otrzymali drobne upominki.
 
 

 
 
   
27 września 2013
Pod żaglami na jeziorze Dąbie.

Więcej w kole edukacji morskiej
 

 
 
   
25 września 2013
25 września w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie- pacjenci uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Mieli okazję pozyskać wiedzę na temat bezpiecznej drogi do szkoły.
 

 
25 września 2013
Dnia 25 września w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna "Dawno, dawno temu... człowiek rozświetlił mroki nocy" poprowadzona przez p. E. Kimak pracownika Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Podczas spotkania zostały opisane i zaprezentowane, w porządku chronologicznym, sztuczne źródła światła.
 
 

 
 
   
21 września 2013
Dnia 21 września 2013r. uczniowie szpitala "Zdroje" brali udział w XX edycji "Sprzątanie Świata" pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Zapoznali się z historią i ideą akcji, obejrzeli filmy edukacyjne poświęcone segregacji śmieci, wykonali okolicznościowe plakaty. Na zakończenie spotkania wybrana grupa uczniów wzięła udział w sprzątaniu terenu wokół szpitala.
 

 
19 września 2013
W czwartek, 19.09.2013r. odbyły się w SPSK nr , na wszystkich oddziałach dziecięcych, zajęcia promujące wśród uczniów naszej szkoły akcję "Sprzatanie Świata", która odbywa się w Polsce już po raz 20. Podczas spotkań dzieci i młodzież obejrzeli krótki film poruszający problemy elektrośmieci oraz rozwiązywali zadania, krzyżówki i rebusy związane z ekologią, segregacją odpadów.
 
 

 
18 września 2013
Z wizytą do uczniów pacjentów z SPSK nr 1 przybyli aktorzy Pogotowia Teatralnego. Przedstawili spektakl pt. „Pan Hilary- Tuwim wyśpiewany”. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu śpiewając, gimnastykując się i inscenizując wiersze. W nagrodę za aktywny udział każdy otrzymał płytę CD z wierszami.
 
 

 
 
   
17 września 2013
"Jesienny konkurs poetycki" z pewnością rozpoczął na dobre naukę w Zespole Szkół Szpitalnych. Uczniowie- pacjenci ze Szpitala Zdroje 17.09.2013 r przygotowali program, w którym przedstawiali wiersze o tematyce jesiennej. Na przemian śpiewane były jesienne piosenki. Wszystko zakończyło się rozdaniem drobnych nagród za najlepiej zaprezentowany wiersz. Przygotowanie M.Ciołak
 

 
 
   
11 września 2013
W szpitalu SPSK nr 1 na oddziałach H/G/O odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Uczniowie otrzymali akty nadania ślubowania oraz upominki z artykułami szkolnymi.
 

 
10 września 2013
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w szpitalu w Zdrojach 10 września 2013 roku uświetniły występy uczennic recytujących nastrojowe wiersze o lecie i jesieni. Pasowaliśmy na uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum, a nasze "pierwszaki" ślubowały pilnie się uczyć i pomagać innym w szkole i w domu. Upominki, słodki poczęstunek i karaoke piosenki "Pokaż, na co Cię stać" zakończyły świętowanie nowego etapu nauki.
 
 

 
 
   
05 września 2013
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha 5.09.2013 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I w szkole podstawowej i gimnazjum. Pasowani uczniowie złożyli ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
 

 

Osób on-line: