Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Szkoła w prasie  Promocja Szkoły

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA 2014/2015PIERWSZA POMOC - GRA EDUKACYJNA
Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy


26 czerwca 2015
26 czerwca 2015 SPSK nr 1
Ostatni dzień roku szkolnego upłynął nam bardzo miło, bo w doborowym towarzystwie - gościliśmy aktorów Teatru La Fayette, którzy zaprezentowali widzom spektakl "Pchła Szachrajka". Mała bohaterka "z charakterem" zyskała wielką sympatię dzieci, a ogromna dynamika przedstawienia budziła pozytywne emocje wśród małych pacjentów i ich rodziców. Czas spędzony w towarzystwie aktorów był świetnym wstępem do nadchodzących wakacji.
 
 

 
26 czerwca 2015
26 czerwca 2015r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczennica kl. III gimnazjum z oddziału hematologii ukończyła szkołę. Świadectwo oraz upominki wywołały radość i uśmiech na jej buzi, a nam nauczycielom dało dużo satysfakcji.
 
 

 
25 czerwca 2015
25.06.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie wzięli udział w inscenizacji do wiersza J. Tuwima i w wakacyjnych konkursach. Uczniowie najdłużej leżący otrzymali nagrody książkowe, a wszystkie dzieci pocztówki z wakacyjnymi życzeniami.
 
 

 
25 czerwca 2015
W szpitalu w Zdrojach koniec roku szkolnego 2014/2015 został obwieszczony przez panie dziennikarki. Część rozrywkową zapewnili uczniowie, a goście nagrodzili występujących rzęsistymi oklaskami. Przygotowanie: Justyna Krakowiak-Misiuna
 
 

 
25 czerwca 2015
25 czerwca 2015 SPSK NR 1
Wszyscy czekamy na tę chwilę, kiedy po dziesięciu miesiącach pracy i nauki możemy uroczyście zakończyć rok szkolny ! Wspólne zabawy i konkursy z nagrodami, występy naszych podopiecznych, wakacyjne rady i bardzo, bardzo dużo uśmiechu - oto scenariusz obowiązujący w tym dniu. A był to dopiero początek dwudniowych obchodów.
 
 

 
19 czerwca 2015
19.06.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i film dotyczące zalet i wad internetu. Ułożyli kodeks bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej z użyciem internetu i telefonu komórkowego. Na zakońenie otrzymali ulotki dotyczące bezpiecznego internetu z numerami telefonów interwencyjnych.
 
 

 
 
   
18 czerwca 2015
18 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się przedstawienie pt. ,, Kopciuszek". Spektakl zaprezentowali młodzi aktorzy z Pałacu Młodzieży pod kierunkiem pani Iwony Faj.
 

 
16 czerwca 2015
16 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej po raz ostatni w tym roku odbyły się warsztaty plastyczne. Tym razem najmłodsi uczniowie wykonali kartki na zbliżający się dzień Taty.
 
 

 
15 czerwca 2015
15 czerwca w szpitalu przy ul. Wojciecha odbyło się spotkanie poetyckie pod hasłem "A wiatr kołysze liśćmi zielonymi..." , w trakcie którego piękne czytanie wierszy o lecie splotło się z podziwianiem piękna ojczystej przyrody, ujętego w specjalnie przygotowanej prezentacji. Dodatkowym efektem spotkania były ciekawe, kolorowe prace plastyczne, przedstawiające wymarzone miejsca wakacyjnego wypoczynku, którymi ozdobiono korytarz na oddziale nefrologii.
 
 

 
12 czerwca 2015
12 czerwca w szpitalu przy Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia czytelnicze "Książka dawniej i dziś". Uczniowie dowiedzieli się, na jakich materiałach od najdawnieszych czasów pisali ludzie, poznali historię wytwarzania papieru i wzięli udział w "produkcji" papieru czerpanego. Przygotowanie "pulpy" w mikserze, czerpanie masy papierowej sitami, odciskanie wody gąbkami, prasowanie wałkiem dostarczyło uczestnikom warsztatów wiele wesołej zabawy i satysfakcji z możliwości samodzielnego wykonania arkusza papieru.
 
 

 
 
   
11 czerwca 2015
Lato tuż, tuż, upały się zbliżają. 11 czerwca odbyła się kolejna lekcja muzealna w SPSK 2, na temat "Afrykańskie zwyczaje". Pani kustosz Dorota przybliżyła nam ciekawe zwyczaje panujące na afrykańskim kontynencie. Każdy uczestnik spotkania miał okazję skosztować prawdziwej afrykańskiej herbaty.
 

 
 
   
10 czerwca 2015
Dnia 10 czerwca 2015r. gościliśmy w szpitalu przy ul. św.Wojciecha panią policjant Joannę Kowalską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Nasi uczniowie- pacjenci mogli posłuchać, przed zbliżającymi się wakacjami, na co trzeba bacznie zwracać uwagę, jakich zachowań powinni unikać i czego się wystrzegać, aby wakacje upłynęły spokojnie, radośnie i bez niepotrzebnych spotkań ...właśnie z policją{#smile}I tego życzymy wszystkim uczniom!
 

 
 
   
10 czerwca 2015
10 czerwca 2015r.
W ramach spotkań przyrodniczych w SPSK nr 1 ponownie gościliśmy panią Izabelę Grzaną z Edukacyjnej Pracowni "Na Głębokim". Tym razem tematem były " Fakty i mity z życia jeży". Uczniowie poznali codzienne życie jeża i rozwiane zostały wszelkie mity: "Czy każdy jeż nosi na swoich kolcach jabłko? Jaki kolor kolców ma tak naprawdę jeż? Czy jeże tuptają?". Dziękujemy pani Izie za ciekawe zajęcia i miły upominek.
 

 
 
   
09 czerwca 2015
"Szczecin moja mała Ojczyzna"
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych dotyczących naszego miasta­ Szczecina. Poznali legendy związane z jego założeniem i herbem. Obejrzeli prezentację multimedialną o pomnikach szczecińskich. Na zakończenie zajęć mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę tematyczną i wypełniając karty pracy.
 

 
01 czerwca 2015
01.06.2015 Dzień Dziecka
Dzień swojego święta dzieci w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 spędziły niezwykle aktywnie. Rozpoczeliśmy od udziału w przedstawieniu: "Czerwony Kapturek" zaprezentowanym przez uczniów koła teatralnego XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie "Teatralna 18-stka". Po porcji świetnej rozrywki przyszedł czas na zmagania konkursowe, w których uczniowie indywidualnie, z wielkim zapałem zdobywali punkty, wymieniane następnie na nagrody. Po południu przyszedł czas na relaks ze sztuką i swobodną twórczość artystyczną. "Morskie opowieści" to tytuł przedstawienia, które zostało wystawione 29 maja w Szpitalu Zdroje. Uczniowie klas 0-6 przygotowali opowieść o marynarzach,piratach i syrenie. Widownia była zachwycona a nasza grupa aktorska wystąpi jeszcze raz :) Przygotowanie: A. Mołodecka, M. Zadrożny, niezbędna pomoc techniczna: K. Gołdyn, A. Kowalczyk, D. Zadrożny
 
 

 
01 czerwca 2015
01 czerwca 2015 r. w Szpitalu przy św. Wojciecha z okazji Dnia Dziecka odbyło się spotkanie z aktorką Teatru Lalek " Pleciuga" p. Martą Łągiewką pt. "Gimnastyka buzi i języka". Uczniowie- pacjenci poprzez zabawę ćwiczyli dykcję oraz emisję głosu, poznali również tajniki pracy w teatrze i różnego rodzaju lalki. Następnie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie o tematyce ekologicznej w ramach projektu eco generator. Sprawdziły swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i innych zagadnień ekologicznych. Dla wszystkich dzieci małych i tych trochę większych był to niezwykle przyjemny dzień, Każde dziecko otrzymało drobny upominek. Po południu odbyły się warsztaty plastyczne.
 
 

 
01 czerwca 2015
Pierwszy czerwca to czas zabawy i radości, dlatego też na oddziale okulistycznym w SPSK 2 odbyła się impreza podczas której uczniowie brali udział w wielu konkursach i zmaganiach sportowych. Każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę, maskotkę i książeczkę.
 
 

 
29 maja 2015
29 maja 2015 SPSK nr 1
W sobotę włączyliśmy się do zabawy z okazji Dnia Dziecka oraz kolejnego Zjazdu Absolwentów. Trudno powiedzieć jakie zabawy były najatrakcyjniejsze ale z pewnością każdy mógł znaleźć coś fajnego dla siebie. Dla głodomorów przewidziano dania z grilla, łasuchy delektowały się lodami, popcornem i watą cukrową, artyści malowali wspólny obraz na czterech płótnach lub słuchali dobrej muzyki granej "na żywo", zwolennicy wysokiego poziomu adrenaliny mogli skorzystać z przejażdżki motorem lub samochodem wyścigowym, najodważniejsi spotkali się twarzą w twarz z groźnymi bądź dziwnymi bohaterami filmów, a wszyscy chętnie próbowali swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek mydlanych. W trakcie zabawy można było doświadczyć metamorfozy i za sprawą farbek do malowania twarzy, wielkich okularów i różnokolorowych peruk przeistoczyć się w ... cokolwiek. Ci, którzy musieli pozostać w łóżkach prezenty mieli dostarczone przez strażaków wprost do okna - z drabiny lub też mniej spektakularnie lecz skutecznie -przez nauczycieli - do rąk własnych. Zabawa była po prostu fantastyczna !
 
 
 
 

 
29 maja 2015
"Morskie opowieści" to tytuł przedstawienia, które zostało wystawione 29 maja w Szpitalu Zdroje. Uczniowie klas 0-6 przygotowali opowieść o marynarzach,piratach i syrenie. Widownia była zachwycona a nasza grupa aktorska wystąpi jeszcze raz :) Przygotowanie: A. Mołodecka, M. Zadrożny, niezbędna pomoc techniczna: K. Gołdyn, A. Kowalczyk, D. Zadrożny
 
 

 
28 maja 2015
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 28.05.2015 r. chore dzieci w Szpitalu przy ul. św. Wojciecha odwiedzili studenci w ramach międzynarodowego projektu Erasmus. Wspólnie wykonywali plastelinowe prace, brali udział w plastelinowej zabawie. Na zakończenie każdy uczestnik wybrał dla siebie upominek i słodki poczęstunek.
 
 

 
27 maja 2015
27 maja z wizytą w Szpitalu Zdroje zawitali podróżnicy, którzy opowiadali uczniom o swej wyprawie do Maroka. Prócz zdjęć uczestnicy słuchali arabskiej muzyki i odgłosów wielbłąda, grali na marokańskich instrumentach oraz na prawdziwym piasku z pustyni! Na sam koniec kosztowali placków popijając marokańską herbatę. Dziękujemy pani Agnieszce i panu Rafałowi za przybycie i liczymy na kolejne odwiedziny. Goście zaproszeni przez M. Zadrożny
 
 

 
26 maja 2015
26 maja w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie klas młodszych pamiętali o swoich Mamach. Każdy z zapałem przystapił do wykonania kartki okolicznościowej na której ułożył życzenia płynące z serca. Radość była tym większa, że po chwili niektóre z Mam mogły podziwiać wytwory swoich pociech.
 
 

 
25 maja 2015
W ramach cyklu spotkań Zespołu samokształceniowego nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych, Anita Piotrowska i Monika Kisielewicz, zorganizowały warsztaty dla nauczycieli. Zajęcia były otwarte i zorganizowane w celu wymiany poglądów i doświadczeń nauczycieli różnych przedmiotów, mile widziani byli też członkowie zespołu matematyczno-przyrodniczego, wczesnoszkolnego oraz wychowawcy. Spotkanie, poświęcone arteterapii przez plastykę i muzykę oraz emisji głosu, odbyło się 25 maja w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha. Zajęcia poprowadzone z naciskiem na praktyczne umiejętności bardzo spodobały się uczestnikom.
 
 

 
22 maja 2015
22 maja 2015 roku już po raz trzeci odbyliśmy rejs na DZ "Opuncja" po jeziorze Dąbie. Tym razem pogoda nam sprzyjała wyjatkowo. Wojtek miał okazję zasiąść za sterem, a najmłodsi uczestnicy obsługiwali szoty foka. Po rejsie piekliśmy kiełbaski i piliśmy pyszną malinową herbatkę. Było fajnie. Umówiliśmy się ponownie za rok!
 
 
 
 

 
22 maja 2015
W piątek, 22.05.2015 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 z okazji Światowego Dnia Kosmosu wybraliśmy się wraz z uczniami szkoły podstawowej w kosmiczną podróż, podczas której uczniowie zapoznali się z budową Układu Słonecznego, wzięli udział w turnieju wiedzy o wszechświecie oraz tworzyli własne modele U S wykorzystując w tym celu plastelinę, wykałaczki oraz ziemniaki. Zainteresowanie uczniów i ich zaangażowanie w turniejowe zmagania są dowodem nieustannej fascynacji astronomią, którą można obserwować u coraz to młodszych dzieci. Być może któreś z nich wybierze się w przyszłości w prawdziwą podróż w kosmos? Gorąco tego życzymy!
 
 

21 maja 2015
W związku z ogłoszeniem roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło­ uczniowie w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha uczestniczyli w tematycznych lekcjach fizyki i historii. Pozyskaną wiedzę wykorzystali rozwiązując krzyżówkę nt. historii światła i test wiedzy pt. "Światło i jego właściwości".
 
 

19 maja 2015
We wtorek 19.05.2015 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 świętowaliśmy wraz z uczniami szkoły podstawowej 11 Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji odbyły się zajęcia, w trakcie których wyjaśnialiśmy pojęcie "dobry uczynek", a przede wszystkim powstały kolorowe "DRZEWA DOBRYCH UCZYNKÓW" zawierające postanowienia małych pacjentów dotyczące miłych rzeczy, które w tym dniu (oraz w kolejnych) zrobią dla innych.
 
 

 
15 maja 2015
15 maja 2015 SPSK nr 1
"Przyczyńmy się do tego, by niezapominajka rosła u każdego" - pod takim hasłem zorganizowaliśmy zajęcia w Dniu Polskiej Niezapominajki. Rozpoczęliśmy prezentacją krótko i treściwie przedstawiającą założenia całej akcji. A potem z ogromną przyjemnością przystąpiliśmy do zajęć praktycznych. Dzieciaki wykorzystały zasuszone niebieściutkie kwiatuszki i stworzyły oryginalne kartki. Była tez możliwość ( i z niej skwapliwie skorzystali uczestnicy zajęć) przygotowania ślicznych bukietów z żywych niezapominajek. Uczniowie - pacjenci wzięli także udział w konkursie (z nagrodami ! ). Po zajęciach każdy z nich z pewnością będzie rozpoznawał niezapominajkę ( nawet wtedy, gdy będzie miała ona biały kolor spotykany u gatunków hodowlanych) i nie pomyli jej z ułudką wiosenną - bardzo podobną do naszej bohaterki. A ponadto zapamięta, że warto dbać o naturę oraz propagować to co polskie, a jednocześnie bardzo sympatyczne.
 
 

 
15 maja 2015
W ramach tygodnia " Książka przyjacielem człowieka" 15 maja 2015 odbyło się spotkanie z Panią Ewą - bibliotekarką naszej szkoły. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, zastanawiali się czym różni się biblioteka od księgarni, przeszli test znajomości bajek, a także wysłuchali wiersza na podstawie którego zastanawiali się, jak należy dbać o książki. Każdy projektował okładkę do swojej ulubionej bajki. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki.
 
 

 
13 maja 2015
Dnia 13.05 odbył się w Szpitalu Zdroje "Dzień gier ruchowych". W tym roku zgłębialiśmy umiejętności z tenisa stołowego. Było to możliwe dzięki panu B.Kozińskiemu. Ponadto uczniowie klas 0-6 SP rywalizowali w wyścigach rzędów, oraz grając w "siatkówkę". Przygotowanie M.Zadrożny, B. Koziński
 
 

 
11 maja 2015
11 maja 2015 roku w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Prowadzący ją - pan Tomasz Choroba stworzył wyjątkowa okazję do zapoznania się z tajnikami pracy archeologów. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego i w jaki sposób bada się najdawniejsze dzieje ludzkości i na czym polega specyfika wykopalisk archeologicznych. Lekcja była również okazją do obejrzenia niektórych pozyskanych przez archeologów zabytków znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie.
 
 

 
 
   
7 i 11 maja 2015
W dniach 7,11 maja 2015r. odbyły się, w szpitalu przy ul. Arkońskiej, zajęcia tematyczne p.t. " Nasi zachodni sąsiedzi". Udział w zajęciach mieli uczniowie gimnazjum. W trakcie wyświetlanej prezentacji multimedialnej nauczyciele: muzyki oraz języka niemieckiego zaznajomili obecnych z sylwetkami znanych niemieckojęzycznych kompozytorów i naukowców. Uczniowie wysłuchali również słynnych utworów: Bacha, Mozarta, Straussa. Dzięki tym lekcjom tematycznym uczniowie-pacjenci mieli okazję zapoznać się z ciekawą kulturą i dorobkiem naukowym niemieckojęzycznych krajów.
 

 
07 maja 2015
07 maja 2015 na Pomorzanach na Oddziale Okulistyki Dziecięcej odbyła się kolejna lekcja muzealna. Tym razem tematem spotkania była " Historia Żeglugi". Pani Ewa - kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie przybliżyła nam jak to było z tym żeglowaniem. Pokazała nam prototypy pierwszych łodzi jakie zbudował człowiek.
 
 

 
07 maja 2015
7 maja w szpitalu przy Unii Lubelskiej obchodziliśmy Dzień Czytania Bajek. Z tej okazji odbyło się teatralne spotkanie z Czerwonym Kapturkiem w jego nowym, nieznanym dotąd wcieleniu. Dzieci obejrzały zabawne przedstawienie, w którym zamiast grzecznej dziewczynki zobaczyły łobuziarę dokuczającą wszystkim wokół. W tym pełnym humoru spektaklu zaprezentowa się młodzież z koła teatralnego XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie "Teatralna 18-stka", pracująca pod opieką pani Anny Sawickiej i pani Iwony Gacparskiej. Młodzi aktorzy dostarczyli naszym uczniom - pacjentom dużo radości i świetnej zabawy, za co serdecznie dziękujemy! Więcej o "Teatralnej 18-stce" i spotkaniu w szpitalu TUTAJ
 
 

 
06 maja 2015
W związku z Dniem Europy uczniowie w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha uczestniczyli w turnieju wiedzy dotyczącym państw Unii Europejskiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i mapy Europy.
 
 

 
04 maja 2015
04.05.2015r. o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin dojrzałości. Była to nasza druga matura, a pierwsza w szpitalu Zdroje. Przystąpiła do niej jedna uczennica, a mogła się odbyć dzięki współpracy z Liceum Ogólnokształcącym CKS przy ul. Rydla 49 w Szczecinie, którego nauczyciele byli przewodniczącymi zespołów nadzorujących przebieg egzaminu w poszczególnych dniach. Maturzystka, choć przejęta tym ważnym w życiu wydarzeniem, do egzaminu przystąpiła z pozytywnym nastawieniem. Trzymamy kciuki za wyniki!
 
 

 
30 kwietnia 2015
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha w dniu 30.04.2015 r. uczniowie - pacjenci z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii i j. polskiego. Poznali okoliczności i nazwiska współtwórców Ustawy Rządowej z 1791 roku. Rozwiązywali krzyżówki i zadania utrwalające wiadomości.
 
 

 
 
   
29 kwietnia 2015
W tym dniu w SPSK nr 1 gościliśmy panią Izabelę Grzaną z Edukacyjnej Pracowni Przyrodniczej" Na Głębokim", która przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia pt." Zwierzęta lasu". Podczas tego spotkania uczniowie zdobyli wiedzę na temat zachowań zwierząt, ich upodobań, diety i ewentualnych zagrożeń. Chętni dotykali wyjątkowych eksponatów m.in. skór czy odlewów zwierzęcych tropów. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkę. Bardzo dziękujemy za spotkanie pełne wrażeń i prosimy o więcej.
 

 
 
   
29 kwietnia 2015
"Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany..."
W związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się uroczyste lekcje historii, na których uczniowie poznali genezę święta. Wysłuchali pieśni patriotycznych upamiętniających 3 maja 1791r. Pozyskaną wiedzę mogli wykorzystać rozwiązując krzyżówkę tematyczną.
 

 
28 kwietnia 2015
28 kwietnia 2015 r. SPSK nr 1
Tradycyjnie już w przededniu święta Konstytucji 3 Maja zaprosiliśmy uczniów na spotkanie, którego tematyka związana była z okolicznościami uchwalenia tego znaczącego dla historii Polski dokumentu. Przygotowana prezentacja w skrótowy i bardzo przystępny sposób przypomniała to ważne wydarzenie. Trochę później sprawdziliśmy stan wiedzy naszych uczniów i .... nie było tak źle...
 
 

 
27 kwietnia 2015
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, dnia 27 kwietnia 2015 roku w szpitalu przy ul. Św.Wojciecha dzieci oglądały prezentację na temat ochrony naszej planety, uczyły się segregowania wybranych przykładów czystych, domowych odpadów i wykonały portrety stworków-segregatorków. Była też mowa o recyklingu, konieczności zbiórki baterii i ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Spotkanie prowadziły Iwona Kiełdanowicz i Ewa Bąbolewska z pomocą Elżbiety Jaworskiej i Joanny Masłowskiej.
 
 

 
22 kwietnia 2015
22 kwietnia 2015 SPSK nr 1
Wielką satysfakcję można czerpać z różnych zajęć - my zaproponowaliśmy młodzieży zdobienie przedmiotów użytkowych techniką decoupagu. W ten sposób przygotowaliśmy drobiazgi przeznaczone na Kiermasz Różności organizowany przez Książnicę Pomorską.
 
 

 
 
   
29 kwietnia 2015
W ramach Światowego Dnia Ziemi uczniowie z Oddziału Okulistycznego SPSK nr 2, 22 kwietnia wzięli udział w zajęciach poświęconych Ziemi. Dowiedzieli się, jak należy dbać o naszą Planetę, a na koniec wykonali zabawki z materiałów wtórnych.
 

 
21 kwietnia 2015
"Najpiękniejszy pejzaż - to półka z książkami", pod takim hasłem w SPSK nr 1 odbyły się zajęcia z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do tematu wprowadziła uczniów prezentacja, dzięki której dowiedzieli się wielu ciekawostek. W wesołej atmosferze zmagali się również z zagadkami sprawdzającymi znajomość niektórych książek. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników wykonał z bibuły czerwona różę, którą mógł obdarować bliską osobę.
 
 

 
21 kwietnia 2015
W dniu 21. kwietnia w szpitalu przy ul. Św. Wojciecha obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Wraz z uczniami omówione zostały działania na rzecz ochrony środowiska, podstawowe słownictwo z zakresu języka angielskiego, a także wykonane zostały plakaty promujące recykling.
 
 

 
18 kwietnia 2015
18 kwietnia do Szpitala w Zdrojach przybyła pani Ela, która poprowadziła uczniom wszystkich klas Warsztaty z mokrego filcu. Najpierw uczestnikami była grupa dziecięca, a następnie młodzieżowa. Wszyscy wykonywali obrazki metodą, która była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Spośród wykonanych prac zostały wyróżnione i nagrodzone najlepsze. Bardzo dziękujemy za przybycie. Było to dla nas niesamowicie inspirujące spotkanie :) Opieka M. Zadrożny
 
 
 
 

 
17 kwietnia 2015
Dnia 17 kwietnia 2015 roku w szpitalu w Zdrojach miały miejsce zajęcia naukowo-artystyczne na temat ochrony środowiska z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie obejrzeli wzruszającą prezentację w języku angielskim o potrzebie ochrony naszej planety (w jej zrozumieniu wspierani byli oczywiście tłumaczeniem), recytowali wiersze, czytali krótkie teksty okolicznościowe, a wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Spotkanie przygotowały Monika Kisielewicz, Iwona Kiełdanowicz, Aneta Mołodecka, Joanna Kobier, Beata Grzybowska, Magdalena Zadrożny.
 
 

 
 
   
16 kwietnia 2015
W dniu 16.04.2015r. w szpitalu ZDROJE przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Twoja krew- moje życie", którego celem jest propagowanie idei krwiodawstwa wśród młodzieży. W oparciu o materiały kampanii, której patronem jest Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowe Centrum Krwi, uczniowie zdobyli szczegółowe wiadomości na temat warunków jakie musi spełniać honorowy dawca krwi oraz procedury pobierania krwi. Uczestnicy zajęć zadawali wiele szczegółowych pytań dotyczących krwiodawstwa, a wielu z nich zadeklarowało, że kiedy ukończą 18 lat zgłoszą się do regionalnego centrum krwiodawstwa oraz zachęcą do tej idei swoich bliskich.
 

 
 
   
16 kwietnia 2015
Tak pięknie prezentują się prace plastyczne wykonane na konkurs "Wikingowie - żeglarze, odkrywcy, podróżnicy" oraz makieta przygotowana w Tygodniu Skandynawskim w SPSK nr 1. Eksponowane prace można zobaczyć w SP nr 7, która organizuje Prezentacje Szczecińskich Szkół jako podsumowanie Dni Skandynawskich w Szczecinie.
 

 
 
   
15 kwietnia 2015
W szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat: "Nieletni a prawo". Pani policjantka Joanna Kowalska uświadomiła ich od kiedy odpowiadają za swoje czyny i jakie grożą im sankcje w przypadku łamania prawa.
 

 
 
   
15 kwietnia 2015
15 kwietnia uczniów klas gimnazjalnych i licealnych odwiedziły terapeutki uzależnień z Poradni Profilaktyczno Konsultacyjnej Monar. Pani Agnieszka i Ania prowadziły warsztaty z zakresu zagrożeń stosowania środków psychoaktywnych. Tym razem pod lupę został wybrany alkohol oraz marihuana. Dzięki zajęciom uczestnicy wiedzą co może spowodować zażywanie środków psychoaktywnych i tym samym mają wybór czy chcą iść taką drogą. Opieka M. Zadrożny, D. Zadrożny
 

 
15 kwietnia 2015
W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej przebywający na leczeniu w SPSK nr 1 zostali Ecobohaterami. Stało się to podczas wyjątkowych zajęć prowadzonych dzięki uprzejmości Zakładów Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Mali uczniowie- pacjenci brali udział w warsztatach interakcyjnych, gdzie przez naukę i zabawę poszerzyli swoją wiedzę na temat korzyści płynących z ograniczania wytwarzania śmieci, segregacji, recyklingu oraz wykorzystania odpadów, jako źródła energii. Każdy dzielny Ecobohater otrzymał książeczkę edukacyjną, w której może zmierzyć się z ciekawymi krzyżówkami, zagadkami sprawdzającymi wiedzę zdobytą podczas zajęć.
 
 

 
14 kwietnia 2015
Dnia 14 kwietnia 2015 roku na kolejne leśne zajęcia przybyła do nas pani Urszula Czapiewska z Ośrodka Edukacji Leśnej w Gryfinie. Tym razem na oddziale okulistyki w Zdrojach wykład o ochronie lasów wzbudził wśród uczestników duże ożywienie - uczniowie byli zainteresowani i chętnie zadawali pytania, opowiadali o swoich przemyśleniach i doświadczeniach, a w części warsztatowej z oddaniem walczyli o tytuł znawcy zagadnień ochrony lasu. Spotkanie zorganizowały: Iwona Kiełdanowicz i Agnieszka Górska
 
 

 
13 kwietnia 2015
Dnia 13 kwietnia w szpitalu "Zdroje" odbył się występ Grupy Teatralnej "Tożsami" z Gdyni. Aktorzy przedstawili krótkie pantomimy, podczas których poruszane zostały tematy istotne dla młodych ludzi, między innymi: o tym jak ważne jest być zawsze sobą ( pantomima p.t. "Pudełko" ), i że nie warto próbować zakazanych rzeczy, bo nawet jeden raz może uzależniać (pantomima p.t. "Krzesło"). Dziękujemy Grupie Teatralnej za ciekawy występ!
 
 

 
08 kwietnia 2015
8 kwietnia w szpitalu przy ulicy Arkońskiej odbyły się warsztaty florystyczne, których efektem były piękne i kolorowe prace. Kwiatowymi kompozycjami obdarowaliśmy lekarzy i pielęgniarki z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 
 

 
 
   
08 kwietnia 2015
8.04.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Uczniowie - pacjenci razem z nauczycielami złożyli życzenia personelowi medycznemu, wręczyli słodkie bukiety kwiatów. Na oddziałach zawisły plakaty z życzeniami.
 

 
02 kwietnia 2015
2 kwietnia dzieci z klas 0-6 uczestniczyły w Wielkanocnych warsztatach rękodzieła. W zależności od wieku wykonywali różnorodne ozdoby kojarząca się z nadchodzącymi świętami. Uczniowie wykonywali puchate kurczaki i króliczki, kwiatowe kule, magnesy na lodówkę, wielkanocne wtyczki do doniczki oraz wiele innych. Radość uczestników była nie do opisania tak jak i nakład pracy. Zatem najlepiej obejrzeć zdjęcia. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
31 marca 2015
31 marca uczniowie klas 0-6 oraz gimnazjaliści przebywający w Szpitalu Zdroje uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach. Podczas nich wykonywali wielkanocne stroiki swojego własnego autorstwa. Do wyboru mieli mnóstwo ozdób i materiałów plastycznych. W trakcie warsztatów kipiało od pomysłów i twórczej energii. By zobaczyć dzieła zapraszamy do obejrzenia zdjęć. M. Kisielewicz, M. Zadrożny
 
 

 
30 marca 2015
30 marca 2015r uczniowie -pacjenci szpitala przy ul.Arkońskiej uczestniczyli w lekcji muzealnej. Pani Ewa- pracownik muzeum narodowego, opowiadała nam o zwyczajach związanych ze świętami wielkanocnymi. Oglądaliśmy eksponaty muzealne przyniesione przez naszego gościa, ale największą atrakcją lekcji było zapoznanie się z techniką malowania pisanek.
 
 

 
27 marca 2015
"Tydzień skandynawski" w Szpitalu Zdroje zakończył się 27 marca "Turniejem wiedzy o krajach skandynawskich". W turnieju wzięli udział uczniowie klas IV-VI SP oraz gimnazjum i liceum. Zwycięska drużyna, która wykazała się największą znajomością zagadnień związanych ze Skandynawią otrzymała pamiątkowe dyplomy. Turniej przygotowały i przeprowadziły: U. Synak, M. Zadrożny
 
 

 
23 - 27 marca 2015
23 - 27 marca w SPSK nr 1
To był tydzień pełen wrażeń !
W poniedziałek zaprosiliśmy młodzież na prezentację multimedialną dotyczącą Skandynawii i różnorodnych powiązań jej z Polską. Rozpoczęliśmy także przygotowania do zbudowania makiety "Wioska Wikingów".We wtorek wszyscy obejrzeli film przedstawiający "kilka dni z życia Wikinga" prezentowany przez grupę rekonstrukcyjną. Z pasją przystąpiliśmy też do dalszych prac nad makietą. Środa to spotkanie z "Dziećmi z Bullerbyn", których przygody przedstawione na kliszy i wyświetlone ze starego projektora "Ania" zafascynowały wszystkich. W czwartek mocno wczuwaliśmy się w rolę Wikinga - dzieci przygotowały dla siebie maski wojowników, a także zapisywały własne imię runami. Piątek to dzień artystyczny - przygotowaliśmy krótką inscenizację, a potem wszyscy chętni - duzi i mali - budowali z klocków lego to co podpowiedziała im wyobraźnia. Trudno było konkurs rozstrzygnąć więc nagrody otrzymali ... wszyscy !
 
 
 
 
 
 

 
23-27 marca 2015
W szpitalu przy ul. św. Wojciecha w ramach spotkań z kulturą i historią Skandynawii uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością A. Lindgren i H. Ch. Andersena, obejrzeli dwuczęściowy, animowany film pt."Dzieci z Bullerbyn" oraz baśń "Krzesiwo". Na lekcji historii obejrzeli prezentację multimedialną pt."Skandynawia w historii Polski", która przybliżyła kontakty ze Szwecją, Danią, Norwegią w różnych epokach historycznych. Wykonywali również papierowe łodzie - drakkary i maski Wikingów.
 
 
 
 
 
23-27 marca 2015
W ramach tygodnia "Dni skandynawskich" uczniowie wybrali się z wizytą do zagrody dzieci z Bullerbyn . Oglądali przygody "Dzieci z Bullerbyn" na starej kliszy oraz prezentację multimedialną o życiu i twórczości Astrid Lindgren. Wykonali mapę mentalną oraz prace plastyczne obrazujące zagrody i bohaterów , rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Utrwalali nazwy zwierząt mieszkających na farmie w języku angielskim. Na lekcjach historii obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Skandynawia w historii Polski", która przybliżyła im nasze kontakty ze Szwecją, Danią i Norwegią w różnych epokach historycznych. Wykonywali również papierowe łodzie- drakkary i maski Wikingów.
 
 
 
 
 
19 i 27 marca 2015
19 i 27 marca 2015 odbyły się warsztaty kartek wielkanocnych w szpitalu na Pomorzanach. Uczniowie zdobili kartki dzięki materiałom przekazywanym cyklicznie prze fundację ROSA z Wrocławia. Tego typu warsztaty przynoszą wiele radości naszym pacjentom. Dziękujemy.
 
 

 
 
   
27 marca 2015
Dnia 27 marca w szpitalu "Zdroje" odbył się miniturniej angielsko-niemiecki p.t. "Strach ma wielkie oczy", podczas którego uczniowie-pacjenci rozwiązywali zagadki związane z najpopularniejszymi przysłowiami w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie wykazali się i bystrością skojarzeń przy dopasowywaniu przysłów polsko-angielskich i polsko-niemieckich, i świetnym akcentem obcojęzycznym, a także poczuciem humoru przy pokazywaniu przysłów w formie kalamburów
 

 
26 marca 2015
26 marca 2015 roku młodzież ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej miała okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami, którzy w czasie ubiegłych wakacji odbyli podróż na jachcie DZ "Kaktus" rzeką Odrą z Wrocławia do Szczecina. Opowiedzieli o swojej pasji - żeglarstwie, o letniej wyprawie, o planach na przyszłość oraz o zajęciach w Centrum Żeglarskim nad Jeziorem Dąbskim. Swoją opowieść wzbogacili pięknymi zdjęciami.
 
 

 
25 marca 2015
25 marca w Szpitalu Zdroje uczniowie z klas 0-6 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu poświęconym bajkom i baśniom. Najpierw poznali życiorys jednego z najbardziej znanych autorów baśni dla dzieci H. Ch. Andersena a następnie rozwiązywali różnorodne zadania sprawdzające wiedzę na temat baśni i bajek. Uczniowie pod koniec otrzymali wspaniałe książki z baśniami. Przygotowanie E. Bąbolewska, M. Zadrożny
 
 

 
25 marca 2015
Konkurs piosenki wiosennej, który odbył się 25.03.2015 roku przyciągnął uwagę wielu dzieci przebywających w Szpitalu Zdroje. Uczniowie występowali nie tylko solo ale i w duetach. Zachęcając wszystkich do śpiewu co róż śpiewane były ulubione utwory karaoke. Laureatom konkurs serdecznie gratuluję. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
24 marca 2015
Dnia 24 marca 2015 roku w szpitalu w Zdrojach miało miejsce spotkanie naukowo-artystyczne pt."Wiosna". Uczniowie oglądając prezentację dowiedzieli się, co oznacza ta pora roku pod względem klimatu oraz jakie zmiany zachodzą w świecie roślin i zwierząt. Śpiewaliśmy też wiosenne piosenki, czując, że znów nam ubyło lat, gdy wiosenny wieje wiatr! Spotkanie przygotowały: Iwona Kiełdanowicz, Monika Kisielewicz, Magdalena Zadrożny.
 
 

 
23 marca 2015
23 marca 2015 w szpitalu na Pomorzanach odbyła się kolejna lekcja muzealna. Tym razem tematem zajęć były staropolskie tradycje wielkanocne. Uczniowie wysłuchali opowieści o obrzędach staropolskich związanych ze świętami Wielkanocnymi, Poznali różne sposoby zdobienia pisanek. Pani Ewa - kustosz muzeum pokazała nam jak zdobi się pisanki woskiem. Po lekcji każdy uczestnik spotkania miał okazję samodzielnie ozdobić jajko tą metodą.
 
 

 
20 marca 2015
Wiosna uraczyła nas wspaniałą pogodą. Uczniowie ze Szpitala Zdroje witali ją z ogromną radością. W pochodzie z Marzanną oraz puszczając balony do nieba pacjenci odstraszali zimę. Wiosnę zaś przywitali wspaniałymi rysunkami i zabawami ruchowymi. Na koniec wszyscy jedli kiełbaski z grilla. Zabawa była wspaniała a w sercu pozostało westchnienie Wiosno ach to Ty! :) Przygotowanie B. Grzybowska, A. Górska, M. Zadrożny
 
 

 
20 marca 2015
20 marca w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej powitaliśmy upragnioną wiosnę! Rozwiązywaliśmy zagadki, ubieraliśmy kolorową Marzannę, słuchaliśmy wiosennych piosenek i tworzyliśmy piękne kwiaty z wytłaczanek. Do szpitalnej świetlicy przywędrowała wiosenna i radosna atmosfera!
 
 

 
19 marca 2015
Muzyka rozwija wyobraźnię i wyzwala emocje! Przekonali się o tym uczniowie, którzy 19 marca w szpitalu Zdroje wzięli udział w nietypowych warsztatach muzycznych. Naszym gościem był pan Przemysław Igiel, kompozytor i instrumentalista, mistrz gry na bębnach Djembe i Congach. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem instrumentów, poznały różne rodzaje uderzeń w bębny, słuchały i tworzyły muzykę, czerpiąc radość ze wspólnego grania. Było super!
 
 

 
16 marca 2015
16 marca 2015 r. na oddziale psychiatrii odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem "Stop narkotykom", przygotowane i prowadzone przez nauczycielki Justynę Krakowiak - Misiuna i Ewę Bąbolewską. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i liceum. Podczas zaimprowizowanej rozprawy sądowej nad narkotykami młodzież wykazała się dużą znajomością i zrozumieniem problemu. Wywiązała się ożywiona dyskusja, "oskarżyciele" i "obrońcy" z zaangażowaniem wymieniali argumenty za i przeciw, by ostatecznie zespół sędziowski mógł sformułować wnioski i ogłosić wyrok, w którym znalazły się propozycje działań profilaktycznych. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie nadruku "Jestem przeciw narkotykom" na koszulkach, które otrzymaliśmy dzięki wsparciu i zrozumieniu wagi problemu narkomanii przez pracowników Hurtowni Odzieży "TRUST" w Szczecinie za co serdecznie dziękujemy!
 
 

 
 
   
16 marca 2015
W SPSK nr 1 uczniowie- pacjenci spotkali się z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Tematem spotkania było zapobieganie cyberprzemocy oraz uświadomienie młodym internautom istoty problemu, jak również i konsekwencji, które dotykają ofiarę i sprawcę. Po takich zajęciach dzieci będą wiedziały jak się zachować w takich sytuacjach oraz w jaki sposób i gdzie szukać pomocy.
 

 
16 marca 2015
W SPSK nr 1 - 16 marca przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Urodzinowa Kartka dla Martynki". Dzieci i młodzież wykonały piękne pocztówki ze zwierzątkami, które wysłane zostały do dzielnej dwulatki.
 
 

 
13 marca 2015
13.03.2015 SPSK nr 1
Wiosna nad szpitalem robi hokus-pokus
I oto z papieru wyłania się krokus...
W nietypowych warunkach - bo w świetlicy szpitalnej, obchodziliśmy bardzo sympatyczne święto - Szczeciński Dzień Krokusa. W ramach zajęć pozalekcyjnych, zaprosiliśmy dzieci i młodzież na zajęcia literacko-plastyczne, których efektem były cudne krokusiki, zdobiące obecnie szpitalne okna.
 
 

 
12 marca 2015
12 marca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbył się konkurs matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby PI. Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach, rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz poznali ciekawostki o liczbie PI. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki.
 
 

 
11 marca 2015
11 marca 2015r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się konkurs matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby PI. Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach, rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz poznali ciekawostki o liczbie PI. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki.
 
 

 
10 marca 2015
10.03.2015 SPSK nr 1
Kreatywne i owocne - tak można określić warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy oryginalne, piękne, pomysłowe kartki świąteczne. Najładniejsze z nich zostaną wysłane na konkurs "Kolorowa Wielkanoc". Wcześniej jeszcze nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie na projekt kartki świątecznej organizowany przez Urticę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że praca z materiałami przekazanymi nam przez Fundację Rosa to sama przyjemność i gwarancja sukcesu !
 
 

 
10 marca 2015
10 marca 2015 w szpitalu przy ul.Arkońskiej, odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie z zapałem wykonywali kartki świąteczne, które zostaną wysłane na konkurs " Wesoła Wielkanoc" zorganizowany przez Fundację ROSA.
 
 

 
09 marca 2015
09.03.2015 SPSK nr 1
Jak miło spędzić popołudnie ? Mamy na to sposób ! Zaprosiliśmy naszych uczniów na spotkanie z pracownicą Muzeum Narodowego p. Dorotę Baumgarten - Szczyrską, która oryginalnie i zajmująco opowiadała o życiu mieszkańców ogromnego kontynentu - Afryki. To była bardzo ciekawa lekcja muzealna.
 
 

 
06 marca 2015
Piątkowe popołudnie, 6 marca, w SPSK nr 1 spędziliśmy w towarzystwie bohatera książki Kornela Makuszyńskiego - Koziołka Matołka. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i krótkiej inscenizacji, uczniowie przystąpili do rozwiązywania różnorodnych zadań związanych z przygodami dzielnego Koziołka.
 
 

 
02 marca 2015
Dnia 2.03.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z p. T. Skowronem, członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Tematem spotkania było "Nasze miejsce we wszechświecie". Prelegent przybliżył uczestnikom zajęć: co to jest Układ Planetarny, jakie są składniki Układu Słonecznego.
 
 

 
28 lutego 2015
W dniu 28 lutego 2015r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej wystąpiła dla naszych uczniów -pacjentów Grupa Teatralna "Abanoia". Przedstawienie p.t. "Rajskie opowieści" , podczas którego dzieci mogły poznać m. innymi historię biblijnego jabłka z rajskiego ogrodu i dowiedzieć się, co by było, gdyby Ewa nie zerwała zakazanego owocu, sprawiło dzieciom dużo radości. Dziękujemy za występ!
 
 

 
 
   
26 lutego 2015
ASTRONOMIA W SZPITALU. 26 lutego 2015 w szpitalu na Pomorzanach na Oddziale Okulistyki Dziecięcej odbyło się kolejne spotkanie z Panem Pawłem - przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Szczecinie, który opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z kosmosem, planetami i gwiazdami. Spotkania z astronomią cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Już nie możemy się doczekać kolejnego.
 

 
 
   
25 lutego 2015
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej nt. odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi przepisami prawa z Kodeksu Karnego, Kodeksu Wykroczeń a przede wszystkim z "Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich". Zajęcia uświadomiły uczniom konieczność przestrzegania określonych norm moralnych i prawnych.
 

 
24 lutego 2015
We wtorek, 24 lutego 2015r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 odbył się kiermasz lalek przygotowywanych przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego Unicef "Wszystkie Kolory Świata III". W czasie zajęć w szpitalach: przy ul. Unii Lubelskiej, Mącznej, Arkońskiej i Powstańców Wielkopolskich powstały 84 wyjątkowe laleczki. Kiermasz trwał od godziny 11 do godziny 15 i udało nam się zebrać 1631 złotych, które zostały przekazane na konto UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego. W tegorocznej sprzedaży lalek pomagali nam również Superbohaterowie, którym gorąco dziękujemy za współracę i zaangażowanie.
 
 

 
23 lutego 2015
23.02.2015 r w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna na temat: "Bite, drukowane, czyli rzecz o pieniądzach". Podczas zajęć uczniowie poznali historię pieniądza, dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze formy handlu i płatności, kiedy pojawiły się monety i banknoty.
 
 

 
 
   
25 lutego 2015
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w szpitalu przy ulicy Arkońskiej, 23 lutego odbyło się szpitalne dyktando. Pacjenci i pracownicy służby zdrowia trudzili się z zasadami ortografii i interpunkcji. Odczytany tekst, najeżony językowymi pułapkami, przyniósł sporo śmiechu i zabawy. Wszystkich uczestników spotkania obdarowano pamiątkowymi dyplomami. Natomiast uczennica gimnazjum, która nie popełniła żadnego błędu, uzyskała tytuł mistrza ortografii!
 

 
25 lutego 2015
Przegląd Artystyczny "Parada Talentów" w Pałacu Młodzieży w Szczecinie nie mógł obyć się bez pięknych prac plastycznych uczniów naszej szkoły! Wystawę zimowej twórczości skonstruowały: Monika Kisielewicz, Anita Piotrowska i Iwona Kiełdanowicz
 
 
 
 

 
 
   
19 lutego 2015
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne zorganizowane przez panią pedagog nt. przemocy rówieśniczej. Uczniowie zostali zapoznani z jej zjawiskiem. Uświadomiono im , że brak reakcji na agresję innych powoduje jej nasilenie i upowszechnienie. Dowiedzieli się również jak sobie radzić z prześladowaniem i do kogo można się zwrócić, aby uzyskać pomoc.
 

 
19 lutego 2015
"Dawno, dawno temu człowiek rozświetlił mroki nocy..."- pod takim hasłem 19 lutego 2015 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w szpitalu na Pomorzanach odbyła się lekcja muzealna, którą poprowadziła Pani Ewa - kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie. Dzieci dowiedziały się jak kiedyś radzono sobie, gdy nie było prądu w domach. Mieli także okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwą lampę naftową.
 
 

 
16 lutego 2015
W związku z ogłoszeniem roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło, w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się cykl zajęć tematycznych na różnych przedmiotach lekcyjnych- przyrodzie, historii, fizyce, języku polskim. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. "Od łuczywa do żarówki". Poznali historię światła, jego źródła jak również znaczącą rolę w różnych dziedzinach życia.
 
 

 
16 lutego 2015
16 lutego po raz kolejny uczniowie-pacjenci przebywający w SPSK nr 1 uczestniczyli w spotkaniu "Czytelni z Uśmiechem". Tym razem dzieci wzięły udział w inscenizacji wiersza pt.: "Chory kotek", a następnie wykonały papierowe, kocie maski.
 
 

 
14 lutego 2015
W sobotę, 14.02.2015r. młodzież ze szpitala Zdroje przygotowywała w ramach akcji UNICEF "Wszystkie Kolory Świata" charytatywne laleczki. Wspólna praca sprawiała uczennicom wiele radości, szczególnie dlatego, że przygotowując swoje lalki pomagały w uzyskaniu pieniędzy na zakup szczepionek dla dzieci w Sudanie Południowym. Niezwykle ciekawe i z dużym zapałem przygotowane laleczki zostaną sprzedane na kiermaszu 24.02.2015r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1, a uzyskane w ten sposób pieniądze nasza szkoła przekaże na konto UNICEF.
 
 

 
13 lutego 2015
"...miłości bym nie miał byłbym niczym..." Pod tym hasłem obchodzone były Walentynki w Szpitalu Zdroje. Grupa chłopców wykonywała kartki walentynkowe dla swoich Walentynek. Oglądali także prezentacje dotyczącą Walentynek, wykonywali prezenty w postaci magnesów, zakładek do książek dla wybranek serc oraz jedli słodkości w iście walentynkowym klimacie. Mam nadzieje, że miłości im w tym roku nie zabraknie. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
13 lutego 2015
13 lutego 2015r. w SPSK nr 1
Bardzo chętnie włączyliśmy się do akcji "Wszystkie kolory świata", a wstępem do niej było zaproszenie naszych uczniów do obejrzenia prezentacji multimedialnej wyjaśniającej cel akcji. Zaraz potem wspólnie przystąpiliśmy do praktycznej i bardzo twórczej części, czyli szycia lalek. Zaangażowanie dzieci, młodzieży i ... dorosłych było tak wielkie, że nawet pokłute igłą palce wcale nie bolały... Efekty wspólnej pracy zaskoczyły pozytywnie wszystkich twórców. Teraz tylko pozostaje liczyć na szczodrość kupujących.
 
 

 

W lutym w szpitalu w Zdrojach odbył się WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY. Profesjonalną oprawę muzyczną zapewnili nam Agnieszka Startek i Michał Kosztowny, DJ-je wolontariusze. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach. W połowie zabawy przyjechli do nas uśmiechnięci pracownicy Pizza Hut sprawiając tym samym dzieciakom wielką niespodziankę.
 
 

 
12 lutego 2015
12 lutego 2015 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w SPSK nr 2 odbyły się warsztaty zdobienia kartek walentynkowych. Materiały z których wykonywaliśmy kartki otrzymaliśmy od Fundacji ROSA z Wrocławia w ramach akcji "Kartka ze szpitala". Każdy uczeń stworzył piękną kartkę, którą mógł przekazać wybranej Walentynce.
 
 

 
12 lutego 2015
Dnia 12 lutego w szpitalu przy Unii odbyło się spotkanie z Policją. Uczniowie gimnazjum i liceum wysłuchali pogadanki na temat sposobów przeciwdziałania przestępczości wśród nieletnich i rodzajach kar jakie mogą być nałożone na osobę nieletnią jeśli wejdzie w konflikt z prawem. Uczniom klas młodszych przypomniane zostały zasady poruszania się po drodze, a także kwestia zachowania się w kontakcie z osobą nieznaną- obcą. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe odblaski i smycze.
 
 

 
11 lutego 2015
11 lutego 2015 roku w szpitalu przy ul. św. Wojciecha młodzi pacjenci bawili się na imprezie walentynkowej. Zabawę uświetniła klaun Mimi Konewka co spadła z drzewka, z wesołego kraju Baju Baju. Śmialiśmy się z jej scenek klaunowskich, bawiliśmy się bańkami mydlanymi. A wszystko to pod amorkami i czerwonymi serduszkami.
 
 

 
11 lutego 2015
Papierowa wiklina
11 lutego 2015 w SPSK nr 2 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej odbyły się warsztaty z papierowej wikliny. Uczniowe poznali nową technikę wykonywania ozdób z makulatury. Podczas warsztatów powstały pięknę walentynkowe serca.
 
 

 
11 lutego 2015
11 lutego 2015 r.
Tego dnia w SPSK nr 1 zaprosiliśmy dzieci i młodzież na tradycyjny, dwudziesty już bal karnawałowy prowadzony przez p. Krzysztofa Gajewskiego i jego zespół. Tym razem wszyscy mogliśmy obejrzeć przedstawienie zatytułowane "Urodziny Misia", w którym główne role grały.... m.in. pacjentki ... Wypadły gwiazdorsko ! Świetnie bawili się i ci najmłodsi ale i trochę starsi także, bo przecież dla dobrej zabawy wiek nie ma znaczenia. Wyśmienitej rozrywce towarzyszyła "uczta dla podniebienia", czyli różnego rodzaju słodkości oraz okazały i przepyszny tort. Każdy otrzymał także paczkę od SAMEGO MIKOŁAJA ! Zabawa była fantastyczna !
 
 

 
11 lutego 2015
11 lutego w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się Bal Karnawałowy, który w tym roku poprowadził pan Jakub Gwit wraz z Teatrem Rozmaitości "Gwitajcie". Uczestnicy balu serdecznie bawili się oglądając przedstawienie pt."100 bajek", a później biorąc udział w radosnych tańcach, wyścigach samochodowych i innych konkursach, związanych również ze zbliżającymi się Walentynkami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki. Najważniejsze jednak to radość i śmiech, którym rozbrzmiewał szpital podczas zabawy.
 
 

 
10 lutego 2015
Dnia 10 lutego w szpitalu przy Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne "Zostań moją Walentynką". Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Anny Mrozińskiej i Justyny Karolewskiej wykonali kartki okolicznościowe przy użyciu materiałów z Fundacji Rosa.
 
 

 
06 lutego 2015
"If your dream don't scare you, they're not big enough". Dnia 06 lutego 2015 odbyła się lekcja języka angielskiego na temat możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie gimnazjum i liceum podczas lekcji dowiedzieli się o projekcie Class For Best Education - CFBE. Oglądali prezentację, słuchali nagrania i byli żywo zainteresowani tematem zajęć. Otrzymali informacje gdzie można ubiegać się o dofinansowanie studiów w USA i jak należy napisać personal statement. Wiedzą także jakie instytucje pomagają uczniom w procesie aplikacji.
 
 

 
05 lutego 2015
Dnia 05 lutego 2015 odbyła się lekcja języka angielskiego na temat możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie gimnazjum i liceum podczas lekcji dowiedzieli się o projekcie Class For Best Education - CFBE. Oglądali prezentację, słuchali nagrania i byli żywo zainteresowani tematem zajęć. Otrzymali informacje gdzie można ubiegać się o dofinansowanie studiów w USA i jak należy napisać personal statement. Wiedzą także jakie instytucje pomagają uczniom w procesie aplikacji.
 
 

 
29 stycznia 2015
" Wszystkie kolory świata"
Uczniowie - pacjenci Oddziału Okulistycznego w SPSK nr 2 włączyli się do akcji Unicef i 29 stycznia 2015 szyli laleczki na aukcję, z której pieniążki przekazane zostaną na szczepionki dla dzieci z Sudanu. Ciężka praca włożona w uszycie lalki sprawiła wiele radości małym pacjentom i ich rodzicom. Świadomość, że dzięki lalce można uratować życie dziecka dodawała energii i chęci do dalszej pracy.
 
 

 
 
   
28 stycznia 2015
28 stycznia 2015r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło się spotkanie warsztatowe. Nasz gość p. Agnieszka Stasiak przybliżyła nam swoją pasję, jaką jest świat filcu. Wspólnie spędzony czas był bardzo owocny, a nabyte umiejętności uatrakcyjnią zajęcia wychowawcze.
 

 
19 stycznia - 2 lutego 2015
W okresie ferii zimowych dzieci ze Szpitala Zdroje mogły przenieść się na północ Europy. Działo się to za sprawą zajęć o krajach skandynawskich. Uczniowie oglądali prezentacje, słuchali opowieści o Wikingach, budowali z klocków Lego, wykonywali maski Wikingów, słuchali bajek H.Ch. Andersena, T.Jansson, słuchali piosenek najpopularniejszych skandynawskich wykonawców i wiele innych rzeczy. W świat północnych krajów zabrała ich M. Zadrożny oraz D. Zadrożny
 
 

 
22 stycznia 2015
"Warzywno - owocowy bal karnawałowy"
22 stycznia 2015 na Oddziale Okulistyki Dziecięcej SPSK 2 odbył się huczny bal karnawałowy. Całą imprezę poprowadził Pan Sylwester Sołtysiak wraz z tancerzami ze Szkoły Tańca Towarzyskiego S - 55. Podczas zabawy uczniowie brali udział w wielu konkursach, w których rozpoznawali smaki warzyw i owoców. Każdy uczestnik wyszedł zadowolony i wzbogacony o nowe doświadczenia samakowe. Panu Sylwestrowi serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy za rok.
 
 

 
 
   
16 stycznia 2015
Dnia 16 stycznia 2015 roku znów mieliśmy przyjemność gościć w Zdrojach naszą zaprzyjaźnioną Panią Leśnik z Nadleśnictwa Gryfino. Tym razem Pani Urszula Czapiewska poruszyła temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wycieczek do lasu oraz ochrony lasu przed pożarem, dewastacją i zaśmiecaniem. Wykład wraz z prezentacją multimedialną był ciekawy i treściwy, ale większość wspólnie spędzonego czasu zajęły zawody drużyn. Różnorodne zadania do wykonania wciągnęły do zabawy wszystkich, zwłaszcza, że na koniec były fajne nagrody, na przykład leśne "pendrajwy". Spotkanie zorganizowała Iwona Kiełdanowicz
 

 
14 stycznia 2015
14 stycznia w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie koła teatralnego gimnazjum nr 6, jak co roku, zaprezentowali naszym podopiecznym przedstawienie. Tym razem było to spektakl pt."Moje wymarzone święta". Na zakończenie tradycyjnie były upominki.
 
 

 
14 stycznia 2015
14 stycznia 2015 SPSK nr 1
Ten czas tuż przed feriami wykorzystaliśmy do bardzo przyjemnych zajęć. Zaprosiliśmy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, na których wszyscy mogli wykonać niepowtarzalną kartkę dla szczególnej osoby : babci, dziadka czy też taty ... który właśnie miał urodziny. A wszystko to dzięki materiałom z Fundacji Rosa.
 
 

 
 
   
12 stycznia 2015
12 stycznia w szpitalu przy ulicy Arkońskiej uczniowie klas młodszych mogli zapoznać się z twórczością znakomitej poetki- Joanny Papuzińskiej. Mali uczestnicy spotkania czytali wiersze i rozwiązywali zagadki. Jak mawia poetka: "jeśli chcesz rozbić logiczny porządek słów i świata stojącego za tymi słowami, jeśli chcesz przewrócić dorosłe prawa i prawidłowości, nie wymyślaj sztucznego świata i nowych słów. Wystarczy, że zmienisz jedną literę w pospolitym i powszechnie znanym wyrazie." Wiersze Joanny Papuzińskiej- przekrętałki pełne humoru i radosnej zabawy słowem- bardzo spodobały się dzieciom!
 

 
19 grudnia 2014
19 grudnia 2014 roku na Oddziale Okulistycznym SPSK 2 odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem. W uroczystości brał udział personel medyczny a także Ksiądz Kapelan, który udzielił błogosławieństwa na zbliżające się święta, a także podarował wszystkim dzieciom małe upominki.
 
 

 
 
   
19 grudnia 2014
Wydarzeniem, które było finałem II TYGODNIA ANIOŁÓW był ANIELSKI TURNIEJ KOLĘD KARAOKE, które zorganizowały Monika Kisielewicz i Magdalena Zadrożny. Ciekawe informacje o historii polskich kolęd przedstawiła naszym podopiecznym Joanna Kobier. Uczniowie w kilkuosobowych grupach walczyli o miano mistrza karaoke. Spotkanie przebiegło w niezwykle pozytywnej i radosnej atmosferze. Na zakończenie najbardziej aktywni uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody-książki, maskotki i kalendarze.
 

 
18 grudnia 2014
Dnia 18.12.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie - pacjenci wykonywali wspólnie z międzynarodową grupą studentów uczestniczących w projekcie Erasmus ozdoby choinkowe. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak Święta Bożego Narodzenia spędzają Hiszpanie, mieli również okazję porozmawiać w języku angielskim. Wszyscy otrzymali bombki wykonane wcześniej przez studentów.
 
 

 
 
   
17 grudnia 2014
17 grudnia 2014 w SPSK nr 1 Zgodnie ze starą , dobrą tradycją przygotowaliśmy oryginalne kartki świąteczne, które nasi uczniowie - pacjenci mogli wysłać do wybranych przez siebie osób. A wszystko to dzięki materiałom przesłanym przez Fundację Rosa.
 

 
17 grudnia 2014
17 grudnia 2014 w SPSK nr 1
Wszyscy -i duzi i mali - kochają Mikołaja! Niby to takie oczywiste ale zawsze warto się o tym przekonać osobiście. I właśnie ostatnio mieliśmy taką okazję, bo przybył do nas szczodry i bogaty Mikołaj. Przywiózł piękne zabawki, a dodatkowo jeszcze chętnie pozował do zdjęć więc była podwójna atrakcja. Dziękujemy serdecznie p. Jackowi Janiakowi za to, że wskazał drogę naszemu wielce pożądanemu gościowi i dzięki temu nie pobłądził on i trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej.
 
 

 
17 grudnia 2014
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie- pacjenci wraz ze studentami z Akademii Sztuki śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa atmosfera wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
 
 

 
 
   
16 grudnia 2014
16 grudnia nasi wieloletni przyjaciele z Technikum Budowlanego spotkali Mikołaja i zaprosili go do szpitala przy ul.św.Wojciecha. Wszyscy pacjenci otrzymali pięknie zapakowane maskotki i świąteczne życzenia. Mikołaj życzył dzieciom przede wszystkim zdrowia.
 

 
16 grudnia 2014
Dnia 16.12.2014 do szpitala przy Unii Lubelskiej przybyli aktorzy z Teatru Polskiego P. Adam Dzieciniak i p. Zbigniew Filary, żeby ucieszyć dzieci świątecznym Bożonarodzeniowym przedstawieniem. Dzieci wraz z rodzicami bardzo się cieszyli. Przedstawienie było bardzo wesołe. Nawet wzięli w nim udział wybrani tatusiowie i p. nauczycielka.
 
 

 
16 grudnia 2014
Dnia 16.12.2014r. z życzeniami świąteczno-noworocznymi i upominkami przybyły do dzieci w szpitalu przy Unii Lubelskiej zawodniczki MKS Olimpia Szczecin oraz uczniowie z nauczycielkami z SP w Bielicach.
 
 

 
 
   
16 grudnia 2014
Najważniejszym wydarzeniem II TYGODNIA ANIOŁÓW był poranek literacko-muzyczny "Anioły są wśród nas", który odbył się 16 grudnia 2014r. W ten niezwykle rozbudowany projekt włączyło się kilka nauczycielek-Monika Kisielewicz, Magdalena Zadrożny, Beata Grzybowska oraz Joanna Kobier. Dzięki wspólnym działaniom udało się stworzyć wspaniałe przedstawienie, które obejrzeli uczniowie-pacjenci, nauczyciele, personel medyczny, w tym ordynatorzy oddziałów dziecięcych. Wszyscy aktorzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tekstów literackich, a całość dopełniła piękna muzyka, dekoracje, stroje, rekwizyty i instrumenty muzyczne. Również publiczność włączyła się we wspólny śpiew kolęd i piosenek, a na zakończenie spotkania w trakcie piosenki "Razem być" każdy otrzymał świąteczny chlebek na znak jedności i budowania pokoju.
 

 
 
   
16 grudnia 2014
Kolejnym wydarzeniem artystycznym, które odbyło się 16 grudnia 2014r. był Koncert kolęd w wykonaniu młodej, zdolnej solistki Pauliny Cholewy wraz z zespołem muzycznym działającym przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Chojnie pod opieką pani Moniki Cholewy. Piękny śpiew utalentowanej wokalistki, stroje, rekwizyty wprowadziły wszystkich obecnych w niezwykłe, bożonarodzeniowy nastrój. Publiczność włączyła się we wspólne kolędowanie, a na zakończenie nasi goście obdarzyli wszystkich zgromadzonych pięknymi aniołkami, które wykonali podczas warsztatów terapii zajęciowej. Koncert zorganizowała Monika Kisielewicz przy wsparciu Joanny Kobier.
 

 
 
   
12 grudnia 2014
Kolejnym wydarzeniem w ramach II TYGODNIA ANIOŁÓW był Koncert kolęd w wykonaniu uczniów Prywatnej Szkoły Fundacji "Talent, Promocja, Postęp", który odbył się 12 grudnia 2014r. Młodzi wokaliści pod opieką pana Pawła Cichosza wykonali najpopularniejsze polskie kolędy. Również zgromadzona publiczność włączyła się we wspólne kolędowanie. Na zakończenie koncertu nasi goście rozdawali piękne, gipsowe anioły, które zostały przekazane od pani dyrektor tamtejszej szkoły I. Ciesielskiej. Pod nieobecność organizatorki koncertu Moniki Kisielewicz opiekę nad projektem przejęła Katarzyna Sporny.
 

 
11 grudnia 2014
Dnia 11 grudnia w szpitalu przy ulicy Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne. Naturalnie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie chętnie nauczyli się nowej metody tworzenia kartek oraz równie chętnie wcielali się w rolę nauczycieli względem młodszych dzieci. Współpraca zaowocowała powstaniem wyjątkowych kartek świątecznych.
 
 

 
11 grudnia 2014
Dnia 11 grudnia 2014 roku w szpitalu przy Unii uczniowie wzięli udział w spotkaniu z rodowitym mieszkańcem Malty M. Cordiną. Rozmawialiśmy z naszym gościem o zwyczajach bożonarodzeniowych na Malcie, szlifując przy tym swoją znajomość języka angielskiego. Ćwiczenie poprawnej wymowy słów w piosence "Santa Claus is coming to town" pod czujnym okiem gościa wywołało świąteczny nastrój. Uczniowie równie chętnie, z wielkim zaangażowaniem uczyli przybyłego mieszkańca Malty piosenki świątecznej "Sanie". Mamy nadzieję, że nasz gość zapamięta jak wymawia się w naszym języku słowo : dzyń, dzyń, dzyń.
 
 

 
10 grudnia 2014
10 grudnia 2014 SPSK nr 1
Czas oczekiwania, czas przygotowania, czas konkretnych działań wreszcie, a im bliżej Świąt Bożego Narodzenia tym większe przyspieszenie. My też zabraliśmy się do bardzo przyjemnych i efektywnych warsztatów w ramach cyklu "Podziel się swoją pasją". Pacjenci szpitala przy ul. Unii Lubelskiej ozdabiali bombki techniką decoupagu a także upiększali przygotowane wcześniej "półfabrykaty", czyli oryginalne "śniegowe kule". Efekty wzbudzały zachwyt twórców a także przypadkowych widzów.
 
 

 
 
   
10 grudnia 2014
10 grudnia 2014r. uczniowie-pacjenci wzięli udział w WARSZATACH MASY SOLNEJ. Nasi podopieczni wyrabiali masę z przygotowanych przez nauczycielki składników, a następnie wykonywali świąteczne aniołki. Po wypaleniu w piecykach każdy uczestnik ozdobił swoją pracę kolorowymi farbkami akrylowymi. Warsztaty poprowadziły Monika Kisielewicz, Magdalena Hałasa oraz Ewa Bąbolewska.
 

 
09 grudnia 2014
W pierwszych dniach grudnia chcąc się wprowadzić w iście nadchodzący czas świąteczny uczniowie ze Szpitala Zdroje wykonywali kartki świąteczne. Jak co roku Fundacja Rosa podarowała przepiękne materiały plastyczne, z których pod okiem p. M. Kisielewicz i M. Zadrożny powstały kartki. Dzieci mogły nie tylko rozwinąć swój zmysł artystyczny ale także nauczyć się pisać życzenia oraz adresować koperty. Dziękujemy Fundacji Rosa za tak owocną współpracę.
 
 

 
 
   
09 grudnia 2014
9 grudnia 2014r. odbyły się WARSZTATY DECOUPAGE, które poprowadziła Magdalena Zadrożny, przy wsparciu Moniki Kisielewicz oraz Joanny Kobier. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w działania plastyczne wykonując swoje prace metodą "krok po kroku", a całe spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze.
 

 
 
   
08 grudnia 2014
8 grudnia 2014 roku w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się kolejna lekcja muzealna której tematem były polskie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
 

 
 
   
05 i 08 grudnia 2014
5 i 8 grudnia odbyły się w Szpitalu Zdroje warsztaty plastyczne. Tematem warsztatów były Świąteczne wieńce adwentowe. Uczniowie mogli wspaniale się bawić dzięki materiałom florystycznym, które podarowały nam panie M. Dłużyk- Marciniak oraz E. Zarembie. Dziękujemy serdecznie a owoce naszej pracy proponuję obejrzeć na zdjęciach. Warsztaty prowadzone pod okiem M. Zadrożny
 

 
 
   
06 grudnia 2014
Dnia 6 grudnia 2014 roku do Szpitala przy ulicy Arkońskiej zawitał spodziewany gość - Mikołaj. Przyniósł zgodnie z tradycją prezenty dla grzecznych dzieci. Okazało się że w tym roku zasłużyli na nie wszyscy obecni. I w ten właśnie sposób spędziliśmy z Mikołajem chwile w których obdarzył nas prezentami a od nas otrzymał życzenia przygotowane wcześniej przez zebranych a także usłyszał piosenki przygotowane specjalnie na jego cześć.
 

 
05 grudnia 2014
5 grudnia zawitał na Okulistykę Dziecięcą w SPSK nr 2 długo wyczekiwany Gość - św. Mikołaj. Uczniowie przygotowali, krótki program artystyczny, który zaprezentowali specjalnie dla niego, a w zamian otrzymali słodkie przezenty. Po pożegnaniu św. Mikołaja uczniowie wraz z nauczycielką wypiekali i zdobili świąteczne pierniczki. Zapach wypiekanych ciasteczek rozniósł się na całą klinikę i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.
 
 

 
05 grudnia 2014
5 grudnia 2014r. w szpitalu przy ul.św.Wojciecha odbyła się zabawa mikołajkowa. Od rana nikt nie widział Mikołaja, dlatego dzieci narysowały jego portret pamięciowy, napisały listy gończe i rozwiasiły na korytarzach. Następnie uczestniczyły w wesołych zabawach. A kiedy wróciły do swoich sal i oddziałów, okazało się, że poszukiwany jegomość zjawił się z workiem prezentów.
 
 

 
05 grudnia 2014
Dnia 05 grudnia 2014 r. w szpitalu przy Unii odbyły się Mikołajki. Gościliśmy Teatr Bajto z przedstawieniem "Księżniczka na ziarnku grochu". Prezenty wszystkim dzieciom, i tym małym i tym ciut większym rozdawał Mikołaj wraz ze Szczecińską Ligą Superbohaterów. Dzięki fotobudce, rozstawionej na oddziale pediatrii przez firmę AVA Event, wszyscy mogli sobie zrobić wesołe zdjęcia ubierając okulary, peruki, kapelusze. Dzień upłynął nam radośnie na wspólnej zabawie.
 
 

 
04 grudnia 2014
4 grudnia 2014 odbyły się warszataty kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie tworzyli swoje wymyślone kartki z materiałów papierniczych podarowanych przez Fundację Rosa. Powstały piękne, unikatowe dzieła.
 
 

 
03 grudnia 2014
Dnia 03.12.2014r. dzieci w szpitalu przy Unii Lubelskiej odwiedzili mili goście P. Łukasz Wójcik i P. Agnieszka Rajnasz, z firmy 4 seasons, promującej aktywną rekreację, którzy podarowali balonowe niespodzianki i słodycze oraz zaprezentowali program artystyczny, pokaz żonglerki. Dzieci i rodzice gromkimi oklaskami nagradzali występy P. Łukasza.
 
 

 
 
   
02 grudnia 2014
Przedszkolaki z PP nr 48 "Leśna Gromada" we wtorek 2 grudnia odwiedzili naszych uczniów w szpitalu na Pomorzanach. Goście zaprezentowali piosenki i wiersze bożonarodzeniowe, a także przygotowali słodkie niespodzianki dla pacjentów i personelu medycznego.
 

 
 
   
01 grudnia 2014
4 grudnia 2014 odbyły się warszataty kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie tworzyli kartki z materiałów papierniczych podarowanych przez Fundację Rosa. Powstały piękne, unikatowe dzieła.
 

 
01 grudnia 2014
1 grudnia obchodzony jest na świecie Dzień walki z Hiv i z AIDS. Z tej okazji uczniowie ze szpitala Zdroje wzięli udział w konkursie wiedzy. Zadaniem ich było rozwiązanie testu, który jak się okazało wcale nie był taki łatwy. Niemniej jednak uczniowie mają tak szeroką wiedzę na ten temat, że poradzili sobie wyśmienicie. Wygrani otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy na pocieszenie coś słodkiego. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
 
   
01 grudnia 2014
W poniedziałek, 01.12.2014r. przypadał Światowy Dzień Walki z AIDS i w związku z tym młodzież ze szpitala ZDROJE wzięła udział w prelekcji nt. AIDS/ HIV oraz wirusa HCV poprowadzonej przez specjalistów z Poradni dla Osób Uzależnionych od Środków Psychoaktywnych w Szczecinie.
 

 
 
   
01 grudnia 2014
W poniedziałek 1 grudnia 2014 w szpitalu na Pomorzanach odbyła się lekcja muzelana na temat staropolskich tradycji bożonarodzeniowych. Nasi uczniowie dowiedzieli się, które tradycje przetrwały do dziś, co to jest podłaźnicza, a także skąd się wzięła choinka w naszych domach. Mali pacjenci mieli okzaję dokładnie obejrzeć i dotknąć prawdziwych eksponatów muzealnych, które przywiozła z sobą Pani Dorota- kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie.
 

 
01 grudnia 2014
W miesiącu grudniu uczniowie-pacjenci w szpitalach "Zdroje" i przy ul. Unii Lubelskiej otrzymali kalendarze adwentowe oraz kartki świąteczne z okazji Bożego Narodzenia, wraz z życzeniami w języku niemieckim. Kalendarze oraz kartki zostały wykonane własnoręcznie, pod okiem pani mgr Agnieszki Kowalczyk, przez uczniów klasy 5b i 6a ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Szczecinie. Ten miły gest i świadomość, że ktoś włożył wiele trudu, aby przesłać Życzenia Bożonarodzeniowe, bardzo ucieszył nasze dzieci. Dziękujemy pani Agnieszce i jej uczniom!
 
 

 
 
   
01 grudnia 2014
Dnia 1 grudnia 2014 roku z przedświąteczną wizytą do szpitala przy ul. św. Wojciecha 7 przyszli uczniowie klasy III Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Michoń. Tego popołudnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka". Wszyscy podziwialiśmy aktorski talent młodych wykonawców oraz ich piękne stroje. Dzieci przyniosły ze sobą prezenty: książki, puzzle, gry, kredki, zeszyty, słodycze, papier ksero, które będą służyć wszystkim pacjentom szpitala.
 

 
 
   
29 listopada 2014
29 listopada dzieci w szpitalu "Zdroje" odwiedzili kolorowi i uśmiechnięci goście-Klaun Misia i Klaun Kuleczka. Nasi najmłodsi uczniowie w niezwykle miłej atmosferze spędzili ten czas-wykonując figurki z balonów, biorąc udział w zabawach ruchowych. Spotkanie zorganizwoała Monika Kisielewicz przy wsparciu Anny Duber.
 

 
 
   
28 listopada 2014
W dniu 28 listopada 2014r, gościliśmy w szpitalu Zdroje wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy "Arka Noego" oraz "Akcji Humanitarnej Życie". Goście, pracujący na co dzień jako nauczyciele, terapeuci i pedagodzy rodzinni, wygłosili prelekcję p.t. "Stop Narkotykom, Alkoholowi, Przemocy". W bardzo zajmujący sposób, urozmaicany również wykonywanymi przez nich osobiście piosenkami, wolontariusze zachęcali młodzież do dobrych, życiowych wyborów, wskazując jednocześnie skutki wyboru alkoholu, narkotyków czy też innego uzależnienia.
 

 
 
   
28 listopada 2014
"W listopadową ciemną noc swój los wywróżę sobie" - dnia 28 listopada z okazji Andrzejek, uczniowie wzięli udział w wielu wróżbach i zabawach mogących pomóc w odkryciu tego, co im się przydarzy w przyszłości. Poznali jaka jest magia ich imienia, wróżyli sobie z kubeczków, kart, z kształtu rozsypanych szpilek oraz odgadywali imię przyszłego wybranka lub wybranki serca. Układali przysłowia i urządzili prawdziwy wyścig do drzwi z butami. Wszyscy świetnie się bawili i ciekawie spędzili czas. Zabawa odbyła się w szpitaly przy ulicy Arkońskiej.
 

 
 
   
28 listopada 2014
W SPSK nr 1 miał miejsce magiczny wieczór pełen wróżb. Dwie wesołe Cyganki sprawiły, że dzieci, z przymrużeniem oka, dowiedziały się jak będzie wyglądała ich bliższa i dalsza przyszłość. Umożliwiły im to czarodziejskie serca, wosk lany przez dziurkę od klucza, magiczne liczby oraz ich własne buty.
 

 
27 listopada 2014
27 listopada w szpitalu przy ul.Arkońskiej mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy 4c SP nr 56 w Szczecinie. W ramach akcji "Dzieci - dzieciom" przekazali naszym podopiecznym zorganizowane przez siebie upominki mikołajkowe.
 
 

 
27 listopada 2014
Dnia 27.11. 2014 dzieci w Szpitalu Zdroje obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu miały okazję dowiedzieć się skąd wzięła się ich ulubiona maskotka, jak wyglądała kiedyś a jak teraz. Ponadto obejrzały wystawę prac z ogólnopolskiego konkursu "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci" i zainspirowane same tworzyły swoje obrazki. Nie obyło się oczywiście bez zagadek i odcinka "Misia Uszatka". Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
27 listopada 2014
27 listopada obchodziliśmy w szpitalu przy ulicy Arkońskiej Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię maskotki oraz przypomniały sobie najpopularniejsze bajki, w których głównymi bohaterami są właśnie pluszaki. Dodatkowym zadaniem dla uczniów było wykonanie własnego misia na przygotowanych szablonach z filcu. Wszyscy świetnie się bawili!
 
 

 
27 listopada 2014
27 listopada SPSK nr 1
Warto mieć jakąś pasję... Przekonywaliśmy o tym młodzież zebraną na oddziale pediatrii Szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Tym razem spotkanie miało zachęcać do samodzielnego szycia. Przedstawiona przez p. Anitę krótka prezentacja pomogła "oswoić temat". A potem już każdy odniósł swój osobisty sukces wykonując oryginalną ozdobę na choinkę. Udało się nam przekonać wszystkich uczestników warsztatów, że szycie jest fajną pasją.
 
 

 
27 listopada 2014
Dnia 27 listopada w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej pojawili się Superbohaterowie, którzy opowiedzieli naszym uczniom o swojej działalności. Odwiedzili dzieci, które nie mogły wziąć udziału w spotkaniu oraz poszerzyli swoją wiedzę podczas lekcji matematyki.
 
 

 
26 listopada 2014
26 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia w szpitalu na Pomorzanach odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne z udzałem pani bibliotekarki. Uczniowie obejrzeli wystawę książek, których głównymi bohaterami są misie i niedźwiadki, dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa "Teddy Bear" i kto pierwszy wpadł na pomysł produkcji tych ulubionych przez dzieci maskotek. Wykonali też portrety swych ukochanych misiów wykazując się kreatywnością i talentem plastycznym.
 
 

 
 
   
25 listopada 2014
Święta tuż, tuż dlatego też 25 listopada w szpitalu przy Arkońskiej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne podczas których wykonywaliśmy kartki i cekinowe bombki.
 

 
25 listopada 2014
25 listopada w szpitalu "Zdroje" odbyło się spotkanie z okazji Dnia Życzliwości. Uczniowie tworząc krąg życzliwych serc recytowali wiersze o tematyce przyjaźni oraz wspólnie śpiewali piosenki związane z dobrem, pięknem i radością. Spotkanie zorganizowały Monika Kisielewicz i Magdalena Zadrożny.
 
 

 
18 - 25 listopada 2014
20.11. został ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka, w związku z 25 rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W naszej szkole świętowaliśmy to wydarzenie przeprowadzając w dniach 18- 25.11.2014r. w czterech szpitalach Turnieje wiedzy o Prawach Dziecka: "Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna". Zajęcia odbyły się w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1, Arkońskiej, Mącznej i Św. Wojciecha. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z głównymi założeniami Konwencji oraz wykonywali różne zadania związane z prawami dziecka.
 
 

 
25 listopada 2014
25 listopada do szpitali w Zdrojach i przy Unii Lubelskiej zawitały dwa Bajkowozy. To dar od poznańskiej Fundacji "Serdecznik". Bajkowe biblioteczki z okienkami - szufladkami, w których została ukryta moc "magicznych" przedmiotów, wypełnione po brzegi wspaniałymi, starannie wybranymi kolorowymi książkami, które zainteresują zarówno najmłodszych, jak i starszych czytelników, będą od dziś niosły radość pacjentom oddziałów dziecięcych. Powitanie Bajkowozów odbyło się w teatralnej oprawie przygotowanego przez nauczycielki naszej szkoły przedstawienia pt."Bajka o... bajce". To oraz możliwość bliższego zapoznania się z bajkowymi biblioteczkami, zaglądania do szufladek i odkrywania ich tajemnic dostarczyło wiele radości małym uczestnikom uroczystości. Więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się tutaj: MM Szczecin - Bajkowozy i tutaj:Radio Szczecin - Bajkowozy.

 
21 listopada 2014
To wyjątkowy dzień w naszym kalendarzu więc też uczciliśmy go w oryginalny sposób. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozpoczęliśmy przedstawieniem o grzecznym rycerzu zakutym w ... durszlak i niegroźnie wymachującym mieczem oraz dobrze wychowanym smoku. Po takiej dawce humoru nasi uczniowie ochoczo uzupełniali dobrymi życzeniami "łapki", które utworzyły "drzewko dobrych życzeń". Na koniec zajęć zaproponowaliśmy wykonanie kartki z pozdrowieniami. Dzięki materiałom przekazanym przez Fundację Rosa powstały małe arcydzieła. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał "medal z uśmiechem" oraz drobny upominek. Z tych zajęć nikomu nie chciało się wychodzić...
 
 

 
 
   
21 listopada 2014
Dnia 21 listopada 2014 roku gościliśmy w Zdrojach panią Izabelę Wojtal z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, która przybliżyła naszym uczniom temat dbałości o higienę osobistą. W profesjonalny i rzeczowy, ale też przyjazny sposób zostały przedstawione sposoby dbałości o czystość ciała i zapobiegania chorobom. Dziękujemy za tak udany i potrzebny wykład!
 

 
 
   
20 listopada 2014
20.11.2014r. w szpitalu ZDROJE odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum i liceum z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. Młodzież wykonywała ćwiczenia, których celem była pomoc w określeniu indywidualnego celu zawodowego.
 

 
 
   
18-19 listopada 2014
W dniach 18 i 19 listopada 2014r. w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej oraz św. Wojciecha odbyły się lekcje tematyczne związane z "Dniem Polsko-Niemieckim". Uczniowie-pacjenci gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję w trakcie lekcji z języka niemieckiego zapoznać się ze znanymi postaciami z krajów niemieckojęzycznych, między innymi: Albertem Einsteinem, Ludwikiem van Beethovenem, Thomasem Mannem i wieloma innymi. Ponadto na lekcji chemii bliżej zapoznali się z odkryciami między innymi: Roberta Kocha i Wilhelma Konrada Roentgena w dziedzinie medycyny. Uczniowie-pacjenci mogli dzięki tym lekcjom poszerzyć swoja wiedzę na temat dorobku kulturowego krajów niemieckojęzycznych.
 

 
 
   
19 listopada 2014
19 listopada w szpitalu przy ulicy św. Wojciecha odbyły się warsztaty malarskie pn. "Przestrzeń miejska w sztuce". Uczestnicy zajęć obejrzeli krótką prezentację na temat wykorzystywania motywu miasta w malarstwie dawnym i współczesnym. Nauczyli się również poprawnego operowania perspektywą i jej rodzajami, a następnie wykonali własne, bardzo nowatorskie prace.
 

 
 
   
14 listopada 2014
14 listopada 2014 roku w szpitalu na Pomorzanach odbył się mini wykład na temat "Niebo nad naszymi głowami". Zaproszony gość - pan Paweł Sz. członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii opowiadał naszym uczniom co to jest słońce, dlaczego świeci, jak zbudowany jest układ słoneczny. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, każdy otrzymał mapkę nieba z możliwością zaobserwowania aktualnego układu gwiazd. Liczymy na dalsze spotkania z astonomią.
 

 
 
   
13 listopada 2014
"Zabawy słowem" pod takim hasłem 13 listopada w szpitalu na Pomorzanach odbył się mini konkurs słowotwórczy. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami słownymi, a także rozwijąjącymi twórcze myślenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi drobne nagrody.
 

 
13 listopada 2014
Dnia 13.11.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczennice klasy II Gimnazjum w Zespole Szkół Muzycznych II stopnia w Szczecinie - Laura Ch. i Magdalena G. przygotowały piękną lekcję historii i patriotyzmu. Przy akompaniamencie wiolonczeli goście wspólnie z młodzieżą i dziećmi śpiewali pieśni patriotyczne sięgające końca XIX wieku po współczesność - "Mury" J. Kaczmarskiego. Magda, prowadząca spotkanie zapoznała słuchaczy z wybranymi faktami historycznymi dotyczącymi powstania warszawskiego.Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe śpiewniki "Pieśni Patriotyczne".
 
 

 
 
   
12 listopada 2014
12 listopada w szpitalu "Zdroje" odbył się poranek literacko-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze oraz wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Stronę literacką przygotowała Aneta Mołodecka, natomiast muzyczną oprawę Monika Kisielewicz.
 

 
10 listopada 2014
W przededniu 11 listopada uczniowie w Szpitalu Zdroje uczyli się pieśni patriotycznych, poznawali historię symboli narodowych oraz piekli "marcińskie bułeczki". Wprawdzie nie były to rogale marcińskie tak dobrze znane w Poznaniu ale w Wielkopolsce przecież nie mieszkamy. Podśpiewując żołnierskie pieśni i apetyt był iście wojskowy. Zjedliśmy wszystko co do ostatniego okruszka i tylko zapach pozostał. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
 
   
10 listopada 2014
W poniedziałek, 10.11.2014r. uczniowie ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej 1 wzięli udział w zajęciach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież obejrzała film animowany przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz prezentację multimedialną o 11.11.1918r. Uczniowie szkoły podstawowej wykonywali zadania związane z symbolami narodowymi.
 

 
 
   
07 listopada 2014
7 listopada w szpitalu na Pomorzanach odbyły się uroczyste zajęcia poświęcone 96 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie przypomnieli sobie symbole narodowe, poznali postać Józefa Piłsudskiego. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, a także wspólnie wykonali godło Polski.
 

 
06 listopada 2014
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w Szpitalu przy ul. św. Wojciecha, dnia 6.11.2014 r. odbyła się uroczysta lekcja. Dzieci i młodzież obejrzały prezentację multimedialną pt. "Narodowe Święto Polaków", poznały historię hymnu, rozwiązywały zadania konkursowe nt. symboli narodowych i drogi Polaków do niepodległości. Uczniowie poznali spory Polaków wokół obowiązujących w polszczyźnie praw ortografii. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą dotyczącą tego okresu historycznego.
 
 

 
05 listopada 2014
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbył się uroczysty poranek pod hasłem: "Jedna jest Polska i w nią święcie wierzę, jak Ci co za nią polegli żołnierze". Nasi uczniowie odczytali wiersze o tematyce święta i wysłuchali pieśni legionów polskich. Obejrzeli również prezentację multimedialną, która przybliżyła im wydarzenia z tamtych czasów. Na zakończenie zajęć rozwiązali test wiedzy o niepodległej Polsce.
 
 

 
 
   
05 listopada 2014
W szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem pracowniczek Straży Miejskiej. Tematem zajęć była tzw. "cyberprzemoc". Uczniowie zostali zapoznani z jej zjawiskiem a przede wszystkim ze sposobami radzenia sobie z problemami związanymi z agresją w Internecie.
 

 
 
   
05 listopada 2014
Staropolskie zwyczaje na jesienne wieczory - pod taki hasłem odbyła się 5 listopada w szpitalu na Pomorzanach lekcja muzealna. Uczniowie dowiedzieli się jak spędzali długie jesienne wieczory nasi przodkowie. Poznali ciekawe staropolskie wróżby związane z Andrzejkami i Katarzynkami. Zaproszona Pani Kustosz przyniosła także wiele ciekawych eksponatów muzealnych, które mali pacjenci mogli pooglądać.
 

 
04 listopada 2014
W związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w szpitalu przy ul Unii Lubelskiej odbyła się uroczysta lekcja patriotyzmu. Uczniowie poznali ważne wydarzenia historyczne oraz sylwetki wybitnych Polaków, którzy wywalczyli nam wolność. Mogli również wykazać się znajomością historii własnego kraju, rozwiązując test wiedzy: "Drogi Polaków do odzyskania niepodległości".
 
 

 
31 października 2014
31 października szkolny Teatr Wyrwiząb przedstawił sztukę kukiełkową "Bal Halloweenowy" przygotowaną przez p. Magdę. Aktorami byli uczniowie gimnazjum i liceum oraz nauczyciele. Po przedstawieniu dzieci miały malowane twarze przez naszego szkolnego malarza- amatora p. Dominika. Następnie ekspert kultury amerykańskiej p. Agnieszka przeprowadziła quizz wiedzy o Halloween oraz konkursy rodem z USA. Wszystko zostało zwieńczone filmem "Rodzina Adamsów II". Dzięki pomocy naszego "hakera" p. Eweliny dzieci bawiły się bezpiecznie i miały robione zdjęcia. Organizacja M. Zadrożny, E. Dondajewska, A. Kowalczyk, D. Zadrożny
 
 

 
31 października 2014
Dnia 31 października 2014 r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyło sie Święto Dyni. Uczniowie poznali historie i tradycje święta Wszystkich Świętych w Polsce a także święta Halloween. Wykonali przestrzenna dynie z kolorowego papieru, ubierali mumie, rzucali cukierkami do celu, rozwiązywali zagadki o tematyce jesiennej grając w grę "dynia parzy". Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.
 
 

 
 
   
30 października 2014
"Kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą". Z tym hasłem w sercu 30 października uczniowie klas 0-3 poszli na Cmentarz Zdroje posprzątać opuszczone groby. Zbierali liście, wyrywali chwasty, przygotowanymi wcześniej kwiatami dekorowali groby oraz na koniec zapalali znicze. W ten wspaniały sposób uczcili pamięć osób, których już z nami nie ma ale pozostaną na zawsze w naszych sercach. M. Zadrożny i B. Grzybowska
 

 
29 października 2014
Uwieńczeniem cyklu lekcji pt.,,Październik miesiącem oszczędzania”, zorganizowanych na zajęciach z wychowawcą i podstaw przedsiębiorczości, było spotkanie zaaranżowane dwudziestego dziewiątego października w szpitalu przy ul.Arkońskiej. Podczas zajęć, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapoznali się z prezentacją pt."Pieniądz wczoraj i dziś", a także rozwiązywali zagadki i quizy dotyczące zagadnień z dziedziny finansów i inwestycji.
 
 

 
29 października 2014
29 października w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli wykonać kompozycję z suszu roślinnego na drewnianych podkładkach. Uczestnicy zajęć przekonali się, że w pracy plastycznej można wykorzystać wszystko to, co daje nam sama natura: ogonki liści klonu, łupiny pistacji, ziele angielskie, a nawet suszony kwiat rumianku. Powstały naprawdę piękne prace, a gimnazjaliści świetnie się bawili!
 
 

 
 
   
27 października 2014
27 października w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się kolejna lekcja muzealna . Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali historii pieniądza od muszelek kauri do karty kredytowej.
 

 
 
   
27 października 2014
27 października uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w warsztatach profilaktyki uzależnień od narkotyków. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Michalska z Poradni Profilaktyki Uzależnień przy stowarzyszeniu Monar. Tym razem uczestnicy zajęli się dopalaczami, które zalewają nasz rynek i stanowią ogromne zagrożenie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie. Organizatorzy Magdalena i Dominik Zadrożny.
 

 
24 października 2014
W dniu 24.10.2014 r w szpitalu Zdroje odbyła się VII edycja konkursu krasomówczego pt. "Szlachetne zdrowie". Konkurs miał formę etiud teatralnych Mówcą Doskonałym został Andreas z klasy VI.
 
 

 
24 października 2014
W tym dniu w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię powstania maskotki, a następnie podsumowując zdobytą wiedzę rozwiązywali zagadki. Na zakończenie zajęć z pluszowych elementów wykonali portret własnej przytulanki. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał medal „Przyjaciela Misia”.
 
 

 
23 października 2014
23 października w szpitalu Zdroje odbyły się warsztaty literackie, które poprowadziła Pani Maria Kucharska, reprezentująca wydawnictwo Zakamarki. Nasi uczniowie wysłuchali ciekawej książki "Tajemnica diamentów", obejrzeli prezentację, a następnie próbowali razem z bohaterami książki rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Spotkanie zorganizowała Monika Kisielewicz.
 
 

 
 
   
22 października 2014
Zajęcia z edukacji przyrodniczej pod tytułem "Skąd się bierze woda w kranie, a jak się utylizuje ścieki" dla uczniów szpitala w SPSK nr 1 przeprowadziła pani Helena Kwiatkowska z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Spotkanie pozwoliło na efektywną edukację kształtującą prawidłową postawępostępowania wg określonych zasad i szacunku do przyrody. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał sympatyczny upominek- bidon, który na pewno przyda się podczas wycieczek.
 

 
 
   
21 października 2014
W dniu 21.10.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się spotkanie z p. T. Skowrontem, członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Tematem spotkania było "Nasze miejsce we wszechświecie". Prelegent przybliżył uczestnikom zajęć: co to jest Układ Planetarny, jakie są składniki Układu Słonecznego.
 

 
20 października 2014
20 października 2014 SPSK nr 1
Tradycyjnie już do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej zaprosiliśmy p. Dorotę Baumgarten - Szczyrską, która w sposób ciekawy, oryginalny i przystępny opowiadała naszym uczniom o realiach życia w dalekich krajach egzotycznej Afryki. Wszyscy mogli być uczestnikami różnych "eksperymentów" - czyli skosztować herbaty parzonej według afrykańskiej receptury, zawinąć sobie turban a'la Taureg czy też posmarować skórę masłem shea. Lekcja muzealna w szpitalu była jedną z tych, z których uczniowie nie chcieli wyjść...
 
 

 
 
   
16 października 2014
W czwartek, 16.10.2014r. po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji, organizowanej przez Wielką Orkierstrę Świątecznej Pomocy, której celem była próba pobicia rekordu w ilości równocześnie prowadzonych resuscytacji krążeniowo-oddechowych. Po profesjonalnym szkoleniu, przeprowadzonym przez zaproszonych ratowników medycznych: panią Karolinę Dobosz i pana Adriana Wojciechowskiego, punktualnie o godzinie 12 przystąpiliśmy wraz z uczniami w całej Polsce do półgodzinnego, nieprzerwanego prowadzenia RKO na ośmiu fantomach. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej dzielnie przystąpili do działań ratowniczych z dużym zaangażowaniem wykonując RKO. Pod koniec czasu wszyscy uczestnicy czuli się już solidnie zmęczeni, ale również dumni ze swoich umiejętności, które w przyszłości mogą okazać się owocne w ratowaniu życia drugiego człowieka. Akcja zorganizowana została z okazji Euroejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
 

 
15 października 2014
"Nie bójcie się marzyć..." z takim przesłaniem zwrócił się do słuchaczy zaproszony przez nas gość - Pan Aleksander Doba - kajakarz, który jako pierwszy na świecie przepłynął samotnie Atlantyk... kajakiem ! Opowieść "Olka" wspomagana zdjęciami i filmem przybliżyła nam wszystkim kulisy wyprawy. Na koniec spotkania każdy mógł zdobyć autograf podróżnika - człowieka nietuzinkowego, pozytywnie zakręconego pasjonata dzielącego się z innymi ogromnymi pokładami optymizmu. Ten wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wielu wrażeń, a wszystko to w ramach cyklu "Podziel się swoją pasją" .
 
 

 
14 października 2014
W ramach zajęć opiekuńczych zaproponowaliśmy naszym uczniom warsztaty decoupagu. Wszyscy chętni mogli poznać krótką historie tej oryginalnej techniki, zasady wykonywania pracy, a wreszcie mogli sami wykonać upominek dla wybranej osoby bądź dla siebie. Po zakończeniu zajęć nie było ani jednej niezadowolonej osoby - wszyscy byli usatysfakcjonowani.
 
 

 
 
   
13 października 2014
Dnia 13.10.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej nt. "Dawno temu ... człowiek rozświetlił mroki nocy". Pani E. Kimak pracownik Muzeum Narodowego przedstawiła sztuczne źródła światła - od łuczywa do żarówki. Jedną z atrakcji spotkania była możliwość krzesania ognia z wykorzystaniem krzesiwa.
 

 
 
   
13 października 2014
W poniedziałek, 13.10.2014r. w szpitalu ZDROJE aspirant Michał Sroka z Komendy Miejskiej Policji poprowadził dwa spotkania z uczniami naszej szkoły. W zajęciach na temat cyberniebezpieczeństw uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej
 

 
06-10 października 2014
W dniach od 6 do 10 października odbył się cykl zajęć w ramach Tygodnia Jezyków Obcych pod hasłem: " W zdrowym ciele zdrowy duch". Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego oraz pani bibliotekarka przybliżyli uczniom tematykę zdrowego stylu życia. W języku angielskim i niemieckim zostały wyświetlone prezentacje multimedialne, uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz wykonywali plakaty obrazujące piramidę zdrowia i dyscypliny sportowe - wszystko to w obu językach nowożytnych.
 
 

 
07 października 2014
"Świat ma co najmniej tysiąc wiosek i miast. List w życiu człowiek pisze co najmniej raz!" –słowa znanej piosenki zespołu Skaldowie rozpoczęły zajęcia 7 października. W szpitalu przy ulicy Arkońskiej obchodziliśmy Światowy Dzień Znaczka Pocztowego. Nasi uczniowie poznali części składowe listu i obowiązujące w nim zwroty grzecznościowe oraz nauczyli się, jak poprawnie zaadresować kopertę. Dzieci wysłuchały także ciekawostek na temat historii poczty oraz stworzyły własny projekt znaczka.
 
 

 
01 października 2014
1 października 2014r w szpitalu "Zdroje" świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Uczniowie z klas 0-6 śpiewali piosenki, tańczyli do wybranych utworów z chustami cyrkowymi, muzykowali na dzwonkach oraz wykonali muzyczne drzewa. Usłyszeli również mnóstwo ciekawych informacji na temat instrumentów muzycznych oraz kilka wierszy o tematyce muzycznej. Spotkanie zorganizowały Monika Kisielewicz oraz Beata Grzybowska.
 
 

 
 
   
01 października 2014
1 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w uroczystym poranku patriotycznym pt. "Warszawskie dzieci pójdziemy w bój..." Poznali historię Powstania Warszawskiego oraz wysłuchali pieśni towarzyszących walczącym. Mieli również okazję wykazać się znajomością omawianych wydarzeń historycznych uczestnicząc w konkursie wiedzy. Na zakończenie spotkania obejrzeli zwiastun filmu Jana Komasy "Miasto 44".
 

 
30 września 2014
Współpraca rozpoczęta!
We wtorek, 30.09.2014r. do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej przybyli przedstawiciele szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, którzy zadeklarowali chęć stałej współpracy z naszą szkołą. W trakcie spotkania ustalono, że spotkania z astronomią będą odbywały się w tym roku szkolnym cyklicznie raz w miesiącu w każdym ze szpitali. Mamy nadzieję,że dzięki tej inicjatywie wielu naszych uczniów będzie miało okazję odkryć w sobie duszę astronoma lub astronauty. Trzymamy kciuki za pełnych zapału i zaangażowania prowadzących zajęcia! Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie poprowadził pan Tadeusz Smela zapoznając uczniów w SPSK nr 1 z wieloma ciekawostkami nt. planetoid i misji prowadzonych przez satelity.
 
 

 
30 września 2014
30 września 2014 roku w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odbyły się huczne obchody Dnia Chłopca. Mali mężczyźni musieli wykazać się między innymi znajomością świata dziewcząt i najnowszych trendów mody, sprawną opieką nad niemowlętami oraz umiejętnością wiązania krawatów. W nagrodę za wykonane zadania wszyscy panowie otrzymali dyplomy i upominki.
 
 

 
30 września 2014
30 września 2014 r. w świetlicy na oddziale pediatrii miało miejsce spotkanie z okazji 70 rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego. Zaproszeni uczniowie obejrzeli film edukacyjny, wzięli udział w dyskusji a także rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Całemu wydarzeniu towarzyszyła swoista refleksja dotycząca życia w trudnych, wojennych czasach oraz patriotyzmu. Było to bardzo owocne spotkanie.
 
 

 
 
   
24 września 2014
24 września 2014 w szpitalu przy ul.Arkońskiej uczniowie szkoły podstawowej wraz z gimnazjalistami utrwalali podstawowe zasady ruchu drogowego.
 

 
24 września 2014
Uczniów- pacjentów leżących w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odwiedziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej, które mówiły o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły i do domu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały prelekcji. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania. W nagrodę za aktywny udział każdy z uczestników otrzymał odblaskowy emblemat.
 
 

 
23 września 2014
Można by rozpaczać z powodu odejścia najcieplejszej pory roku. Dzieci w Szpitalu Zdroje z radością żegnały lato i witały jesień. Nie ma przecież bardziej barwnej pory roku od tej, która nadeszła. Zabawom i konkursom nie było końca. A uzbierane dary jesieni na pewno wykorzystamy na zajęciach. Tak powitana jesień na pewno będzie złotą. Organizatorzy B. Grzybowska, M. Zadrożny
 
 

 
 
   
22 września 2014
Dnia 22 września do Szpitala Zdroje przybył pan aspirant Michał Sroka aby opowiedzieć uczniom- pacjentom o odpowiedzialności karnej za złamanie prawa. Wykład był tak ciekawy, że uczniowie zasypując pana policjanta pytaniami wyprzedzali to co chciał powiedzieć. Na pewno dzięki temu spotkaniu uczestnicy uświadomili sobie jak ważnym jest postępowanie zgodnie z prawem. Miejmy nadzieję każdy z nich będzie decydować o sobie zgodnie z literą prawa. Organizacja M. Zadrożny
 

 
 
   
22 września 2014
O Dziecięcym Telefonie Zaufania powinno wiedzieć każde dziecko. W związku z tym przyszła do Szpitala Zdroje nasza pani pedagog Justyna Krakowiak- Misiuna i opowiedziała nam o nim. Dzieci już teraz wiedzą co mogą zrobić gdy czują, że sobie z czymś nie radzą. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie :)
 

 
19 września 2014
W dniu 19.09.2014 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyły się zajęcia z wychowania komunikacyjnego "Bądź widoczny na drodze". Uczniowie obejrzeli prezentację komputerową pt. "Jestem widoczny", rozwiązywali rowerowe łamigłówki, zagadki o ruchu drogowym, wykonali test na kartę rowerową. Zadania dostosowane były do odpowiednich grup wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał odblask, plan lekcji, zakładkę.
 
 

 
 
   
19 września 2014
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej mali uczniowie- pacjenci wzięli udział w 21 akcji „Sprzątania Świata- Polska”. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Turysto! Szanuj Środowisko!”. Dzieci zmagały się z krzyżówkami i zagadkami, które promowały „nieśmiecenie” i odpowiedzialną turystykę. Obejrzały również prezentację multimedialną, mówiącą o ograniczaniu tworzenia odpadów oraz dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę. Na zakończenie uczniowie zaprojektowali plakat z hasłami do tegorocznej akcji.
 

 
16 - 19 września 2014
"Turysto! Szanuj Środowisko!". Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna XXI akcja Sprzątania świata. W dniach 16 – 19.09.2014r uczniowie w szpitalu "Zdroje" zostali zachęceni do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie natury. W ramach akcji wykonali plakaty i posprzątali teren wokół budynków szpitalnych
 
 

 
18 września 2014
Dnia 18.09.2014r. do szpitala przy Unii Lubelskiej przybyła MiMi Konewka - P. Izabela Zabłocka, żeby ucieszyć dzieci i podarować im balonowe niespodzianki. Dzieci i rodzice, byli mile zaskoczeni i uradowani wizytą Gościa.
 
 

 
17 września 2014
Dnia 17 września 2014 roku w Zdrojach nasi uczniowie wykonywali kartki-zaproszenia na Święto Edukacji Narodowej dla Pań Emerytek naszej szkoły. Ciekawe materiały i zaangażowanie twórców sprawiły, że powstało mnóstwo pięknych, małych dzieł sztuki. Spotkanie zorganizowały: Monika Kisielewicz i Iwona Kiełdanowicz, pomagała Joanna Kobier.
 
 

 
 
   
16 września 2014
We wtorek, 16.09.2014 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 liczna grupa uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji asp. Michałem Sroką. Wizyta w szpitalu wynikała z realizacji programu profilaktycznego "Nieletni Paragraf". Prowadzący w ciekawy dla uczniów sposób przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz wyczerpująco odpowiedział na wiele pytań postawionych przez uczestników.
 

 
 
   
15 września 2014
15 września w SPWSZ przy ul.Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne. Zgromadzeni uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie zasad prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi oraz rozwijania swoich zdolności plastycznych i wyobraźni poprzez dekorowanie toreb ekologicznych.
 

 
12 września 2014
W piątek, 12.09.2014 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 uczniowie szkoły podstawowej z oddziału Pediatrii wzięli udział w zajęciach pierwszej pomocy zorganizowanych z okazji przypadającego następnego dnia Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego pomagania innym, stworzyły plakat tematyczny oraz spróbowały własnych sił w RKO. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody: książki i gadżety dotyczące pierwszej pomocy oraz certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętniści.
 
 

 
10 września 2014
W dniu 10 września w Szpitalu Zdroje uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej żegnali się z latem. Przygotowali na tę okazję spotkanie literacko- muzyczne "Pożegnanie lata". Przygotowane zostały wiersze oraz piosenki wspominające ten wspaniały czas. Z żalem żegnamy lato ale z radością witamy kolorową jesień :) Przygotowanie uczniów M. Zadrożny
 
 

 
10 września 2014
Wprowadzenie uczniów w nowy rok szkolny z pozytywnym nastawieniem do szkoły, rówieśników, nauczycieli oraz kształtowanie pozytywnej motywacji do nauki w nowym roku szkolnym - oto cele imprezy powitalnej w szpitalu w Zdrojach (10.09.14). Odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym nasze "Pierwszaki" powtórzyły tekst ślubowania i pasowane były wielkim ołówkiem na ucznia naszej szkoły i otrzymały szkolne prezenty. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy wierszy i oglądaliśmy prezentację o kwiatach. Na różowy parasol naklejaliśmy nasze marzenia na nowy rok szkolny.
 
 

 
02 września 2014
2 września w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Do grona uczniowskiej braci, po złożeniu ślubowania, przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych wszystkich poziomów szkół. Obecni na uroczystości goście, mieli również możliwość obejrzenia krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez dzieci i młodzież z oddziału pediatrii.
 
 

 
01 września 2014
1 września 2014 roku w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem szkoły szpitalnej, dopasowywali tytuły do szkolnych fraszek, wysłuchali wiersza. Oskar z klasy I został pasowany na ucznia i otrzymał pamiątkowy dyplom i przybory szkolne.
 
 

 

pozycjonowanie

 

Statystyki


Osób on-line:

 


Ostatnia aktualizacja:

20 lipca 2015


 

Księga gości