Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Szkoła w prasie  Promocja Szkoły

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA

PIERWSZA POMOC - GRA EDUKACYJNA
Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy


26 lipca 2016 r.
Dnia 26.07.2016 korzystając z pięknej letniej pogody uczniowie Szpitala Zdroje uczestniczyli w plenerze malarskim "I Ty możesz malować jak Monet". Pacjentom przed wyjściem w plener został przybliżony nurt w malarstwie zwany impresjonizmem oraz ich najwięksi twórcy. Następnie wśród otoczenia przyrody mali podopieczni malowali co ich oczy i dusza widziała. Był to bardzo twórczo spędzony czas na łonie natury a z prac które powstały została zrobiona wspaniała wystawa. Prowadzenie warsztatów: M.Zadrożny

autor tekstu: M.Z.

 
 

 
 
   
05 lipca 2016
5 lipca odwiedziła naszą szkołę pani Justyna Gębka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Poprowadziła zajęcia "Twoja krew, moje życie" propagujące ideę oddawania krwi. Opowiedziała uczniom w jakim celu oddaje się krew, komu jest ona potrzebna oraz kto może być dawcą. Ponadto w bardzo ciekawy sposób pokazała uczniom ile krwi oddaje się jednorazowo i jak bardzo jest ona potrzebna. Dziękujemy bardzo za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Opiekun M.Zadrożny

autor tekstu:M.Z.

 

 
24 czerwca 2016 r.
24 czerwca SPSK nr 1
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego zorganizowaliśmy "warsztaty małych twórców". Tym razem wykorzystaliśmy chęci i zdolności dzieci aby stworzyć niepowtarzalne kartki, które w imieniu naszych podopiecznych Fundacja Rosa wyśle do powstańców. Oryginalne motywy oraz ciepłe słowa i życzenia dla uczestników wydarzeń z 1944 roku - oto efekt naszego twórczego spotkania.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
 
   
24 czerwca 2016
24 czerwca 2016r., w szpitalu przy ul. Arkońskiej, miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali piosenki, a także przypomnieli sobie " wakacyjne rady" rozwiązując rebusy i zagadki. Wszyscy otrzymali od nauczycieli pamiątkowe dyplomy z życzeniami radosnych i pełnych słońca wakacji oraz drobne upominki.

autor tekstu:K.S.

 

 
 
   
22 czerwca 2016
W środę, 22.06.2016r. młodzież ze szpitala Zdroje wzięła udział w projekcji filmu fabularnego "FATHERO"" przygotowanego przez grupę ArtCrew działającą przy MOW w Trzebieży. Film opowiada o życiowych trudnościach wynikających z trudnych relacji z ojcami, którzy nie podjęli trudu ojcostwa oraz marzeniach chłopców przebywających w placówce. Pokaz zrobił na uczniach duże wrażenie. Mamy nadzieję, że zacytowane po prezentacji filmu fragmenty wywiadów z chłopcami występującymi w filmie, zainspirowały do działania również naszych uczniów dodając im otuchy i wzbudzając w nich optymizm.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
22 czerwca 2016
22 czerwca uczniowie-pacjenci oddziału okulistyki uczestniczyli w otwartym plenerze malarskim. Inspiracją do malowania była otaczająca nas przyroda. Wspaniała pogoda, która nam towarzyszyła wprawiła wszystkich w twórcze nastroje. Opieka Magdalena Zadrożny
 
 
 
 

 
 
   
14-21 czerwca 2016
"III TYDZIEŃ KWIATÓW"
Kolejny raz, w dniach 14-21.06.2016r., w szpitalu "Zdroje", odbył się "Tydzień Kwiatów". Podczas tegorocznej III edycji miały miejsce takie ciekawe wydarzenia jak: warsztaty układania kompozycji z żywych kwiatów, warsztaty kartek, koncert wokalistki Paulinki Cholewy, poranek literacko-muzyczny pt. " Poezja i muzyka wśród kwiatów", warsztaty malarskie oraz piknik pod hasłem " Dzień bańki mydlanej", w czasie którego nasi uczniowie puszczali bańki mydlane, bawili się chustami Klanzy i skakali na dmuchanym zamku. Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym udało się sprawić dzieciom wiele radości !

autor tekstu:K.S.

 

 
20 czerwca 2016 r.
Dnia 20 czerwca 2016 roku w szpitalu "Zdroje" mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli SP74 w Szczecinie realizujących projekt pt. "Serce i uśmiech dla małych pacjentów w Zdrojach". Dzięki nim nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu uroczych aktorów z klas młodszych oraz uzyskali bogaty zestaw gier stolikowych, bardzo przydatnych na długie szpitalne popołudnia.

autor tekstu: I.K.

 
 

 
14 czerwca 2016 r.
14.06.2016 roku w szpitalu przy Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie z panem Wacławem Jefimowiczem - żeglarzem. Motywem przewodnim były morskie opowieści. Uczniowie obejrzeli film o wyprawie do Skandynawii, uczyli się wiązać węzłów żeglarskich, poznali zasady bezpiecznego pływania na łódkach, śpiewali szanty. Zapanowała wakacyjna atmosfera.

autor tekstu: A.L.

 
 

 
14 czerwca 2016 r.
14 czerwca, już po raz ostatni w tym roku, w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Tym razem mieliśmy okazję zaznajomić się z pracą archeologa. Prowadzący - p. Tomasz Choroba z muzeum Narodowego - zademonstrował eksponaty z epok kamienia, brązu i żelaza.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
13 czerwca 2016 r.
13.06.2016 roku w szpitalu Zdroje na oddziale nefrologii pracownik Muzeum Narodowego p. Ewa Kimak poprowadziła lekcję muzealną nt. "Historia żeglugi". Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy: jak wyglądały pierwsze jednostki pływające, jak przechowywano żywność podczas rejsu. Próbowali także połączyć elementy fragmentu burty.

autor tekstu: J.M.

 
 

 
 
   
09 czerwca 2016
W czwartek, 09.06.2016 r. odbyły się w szpitalu ZDROJE warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży gimnazjalnej. Spotkanie poprowadziły specjalistki z zakresu doradztwa zawodowego z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję do refleksji nad własnymi mocnymi stronami, umiejętnościami i uzdolnieniami. Prowadzące zachęcały do podjęcia wysiłku głębszego poznania siebie, pokazując jak duże znaczenie ma samoświadomość przy podejmowaniu decyzji zawodowej.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
 
   
07 czerwca 2016
7 czerwca w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których nasi uczniowie wykonywali kartki z okazji zbliżającego się Dnia Taty.

autor tekstu:A.M.

 

 
05 czerwca 2016 r.
5 czerwca SPSK nr 1 przy ul.Unii Lubelskiej
Dzień Dziecka, Zlot Absolwentów oraz 25 lecie Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Krwi - oto aż trzy okazje, by spotkać się na pikniku, dobrze się bawić, ucztować i korzystać do woli z różnorodnych atrakcji. Tłumy dzieci wraz z rodzicami ustawiały się po lody, popcorn, watę cukrową," dania z grilla i kotła". Były też prezenty, pamiątkowe koszulki, wspólne zdjęcia. Kto chciał to malował obraz, tworzył gigantyczne bańki mydlane, przemieniał się w dowolną postać za sprawą tatuaży, fotografował się w foto - budce, tańczył zumbę, oglądał pokazy robotów, policji konnej, pozował do zdjęć z bohaterami szklanego ekranu, którzy wyglądali, jakby przed chwilą "urwali się" z planu filmowego. Wyrafinowani twórcy lakierowali samochód spidermana tak, by był on niepowtarzalny. Dzieci, które nie mogły opuścić sali szpitalnej odebrały dostawę słodkości na oddziałach, a niektórzy nawet mieli wizytę strażaków, którzy przez okno, wprost z drabiny, przekazywali upominki. Jak zwykle żal było kończyć tak udaną imprezę.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
 
   
02 czerwca 2016
W czwartek, 02.06.2016 r. odbyło się w szpitalu Zdroje spotkanie asp. Michała Sroki z KMP w Szczecinie z młodzieżą gimnazjalną. W czasie zajęć, będących realizacją programu profilaktycznego KMP "Droga Donikąd", na podstawie prezentacji multimedialnej prowadzący uświadomił uczniom zagrożenia, na jakie narażają się podczas ucieczki z domu oraz możliwe jej konsekwencje.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
02 czerwca 2016 r.
2 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji mali pacjenci czytali wiersze o dobrych uczynkach i pomocy innym, uczestniczyli w giełdzie pomysłów na dobry uczynek i wykonali plakat "Drzewo Dobrych Uczynków", który ozdobił gazetkę na oddziale. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy odwagi w ich realizacji!

autor tekstu: E.B.

 
 

 
01 czerwca 2016 r.
W Obchody Dnia Dziecka w Szpitalu Zdroje związane były z podróżą przez świat odczuwany zmysłami. Bawiliśmy się wąchając, patrząc, dotykając, smakując i słuchając. Mogliśmy wypróbować także intuicję i wiedzę kręcąc kołem fortuny. Po wyczerpującej zabawie czekal na nas poczęstunek - kiełbaska z grilla. Całość okrasił występ uczniów Szkół Sportowych w Szczecinie , którzy zaprezentowali się w pokazie gimnastyki autystycznej i szermierce.

autor tekstu: A.K.

 
 

 
01 czerwca 2016 r.
1 czerwca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Było bardzo wesoło i radośnie. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach, za które otrzymywali naklejki, które później mogli wymienić na upominki. Brali udział w warsztatach plastycznych. Ich zadaniem było namalowanie na dużych arkuszach brystolu obrazów pt. "Tęczowy świat". Były również zagadki i malowanie buziek. Do tych dzieci, które musiały pozostać w łóżkach zawitał Klaun, który wyczarowywał z balonów m.in. pieski, ośmiornice, motyle i helikoptery. Wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze i choć na chwilę zapomniały o pobycie w szpitalu.

autor tekstu: A.P.

 
 

 
01 czerwca 2016 r.
1 czerwca w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha wszystkie dzieci obchodziły swoje święto! Bajkowy Dzień Dziecka-pod takim hasłem odbyły się zajęcia na oddziale chirurgii. Chłopcy i dziewczęta w dwóch drużynach walczyli o tytuł Bajkowego Mistrza. Następnie, podczas części plastycznej, tworzyli dziecięcą krainę marzeń oraz wielki plakat. Każdy mały pacjent otrzymał drobny upominek.

autor tekstu: A.P.K.

 
 

 
01 czerwca 2016 r.
Dnia 1 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej tradycyjnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nasi uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach i zabawach. Mieli okazję wykazać się sprawnością ruchową. Rozwiązywali zagadki muzyczne i edukacyjne. Wyłoniliśmy zwycięzców turnieju i wszystkich obdarowaliśmy upominkami. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach, które musiały pozostać w swoich salach pacjentów- one również otrzymały prezenty. Po południu czekała na uczniów kolejna niespodzianka- przedstawienie teatru z Krakowa.

autor tekstu: M.Ś.

 
 

 
 
   
27 maja 2016
Dnia 27 maja 2016r. w szpitalu przy ul.Unii Lubelskiej, na oddziale pediatrii, odbyło się, na zaproszenie pań M.Kisielewicz i K.Sporny, spotkanie z pracownikiem socjalnym.Uczniowie-pacjenci z gimnazjum mieli okazję wysłuchać pogadanki pani pracownik z Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, z zakresu pomocy społecznej.Młodzież dowiedziała się, w jakich przypadkach i kiedy mogą zwrócić się o pomoc do pracownika socjalnego,jakie kroki należy podjąć,aby tę pomoc uzyskać, kiedy mamy do czynienia z przemocą w rodzinie, jak reagować, gdy spotykamy się z jej przejawami.Tego typu spotkania uczą nasze dzieci, że w trudnych sytuacjach mogą zawsze zwrócić się o pomoc do dorosłych, a opieka społeczna jest jedną z instytucji służących taką pomocą.

autor tekstu:K.S.

 

 
25 maja 2016 r.
Dnia 25. maja na oddziałach okulistyki, nefrologii i pediatrii odbyły się zajęcia oraz konkurs wiedzy o historii Polski i jej symbolach narodowych " Mały patriota ". Uczniowie w trakcie obejrzeli film ,,Animowana historia Polski" przedstawiający najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny. Dzieci obejrzały także prezentację o polskich symbolach narodowych i ich historii. Podsumowaniem zajęć był konkurs historyczny, którego celem było powtórzenie i utrwalenie wiedzy. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Zajęcia i konkurs zorganizowali Magdalena Zadrożny i Dominik Zadrożny.

autor tekstu: D.Z.

 
 

 
24 maja 2016 r.
W Szpitalu Zdroje dn. 24 maja świętowaliśmy obecność książek w naszym życiu. O ich historii dowiedzieliśmy się z prezentacji multimedialnej, zmierzyliśmy się z literaturą odgadują cytaty, a także wykazaliśmy się wiedzą na temat popularnych autorów książek z naszego dzieciństwa.

autor tekstu: A.K.

 
 

 
 
   
20 maja 2016
W piątek, 20.05.2016 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 odbyły się warsztaty z okazji przypadającego następnego dnia Światowego Dnia Kosmosu. Uczniowie, po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz filmu animowanego wyjaśniających budowę Układu Słonecznego, zdobywali punkty wykonując zadania związane z tematyką kosmiczną oraz przygotowali swój własny model Układu Słonecznego. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. .

autor tekstu:J.K.M.

 

 
 
   
19 maja 2016
W czwartek, 19.05.2016r. w szpitalu ZDROJE uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inscenizację pod tytułem "Pod Pegazem", w której Apollo przedstawił 9 swoich muz i zabrał je z Olimpu do współczesności.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
16 maja 2016 r.
16 maja 2016 w SPSK nr 1
Klasa szkolna zamieniona została tego dnia na miniaturową fabrykę papieru. Najpierw wszyscy obejrzeliśmy krótką prezentację na temat historii pisma i papieru. Potem uczestnicy warsztatów własnoręcznie darli na drobne kawałeczki ręczniki papierowe, by za chwilę, po dodaniu wody zmiksować wszystko, aż do uzyskania ciekawie wyglądającej "pulpy". Kolejny etap to domieszanie krochmalu , a potem już tylko czerpanie, odciskanie, suszenie i .... ogromna satysfakcja, bo każdy zdał egzamin na "mistrza papiernictwa".

autor tekstu: B.L.

 
 

 
13 maja 2016 r.
13 maja w SPSK NR 1
Troszeczkę przed czasem (bo nie 15 maja) - ale to z winy kalendarza - obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Zaprosiliśmy dzieci na krótką prezentację, a zaraz potem rozpoczęliśmy część praktyczną. Każdy mógł wykonać podkładkę ozdobioną techniką decoupagu. Motywem przewodnim w naszych pracach były oczywiście urocze niebieściutkie kwiatki. Nie zabranialiśmy jednak niczego, więc nie było prac jednolitych i podobnych - każda podkładka to po prostu ORYGINAŁ.
 
 

 
12 maja 2016 r.
12 maja 2016 roku w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się lekcja muzealne. Pan Tomasz Choroba z Muzeum Narodowego przedstawił nam historię pisma które od zarania dziejów towarzyszyło wielkim cywilizacjom Mezopotamii,Egiptu i basenu Morza Śródziemnego a także zapoznał nas z kaligrafią japońską, chińską i arabską. Po krótkim wykładzie przenieśliśmy się do średniowiecznego skryptorium - miejsca, w którym ręcznie przepisywano stare księgi, aby ich treść uchronić od zapomnienia. Uczestnicy wykazali się dużą cierpliwością próbując swych sił w niełatwej sztuce kaligrafii, z prawdziwym gęsim piórem i pędzelkiem w ręku.
 
 

 
12 maja 2016 r.
12 maja w SPSK NR 1
Naszymi gośćmi byli uczniowie gimnazjum nr 1, a właściwie grupa młodzieży żyjącej z pasją i poświęcającej swój wolny czas na trenowanie cyrkowych sztuczek i doskonalenie umiejętności aktorskich. Wszyscy chętni pacjenci oddziałów dziecięcych mogli podziwiać zdolności gimnazjalistów w czasie prezentowanego przedstawienia, a potem także mogli sami spróbować swoich sił w części warsztatowej. Pod okiem życzliwych młodych ludzi żonglowali, trenowali "kręcenie talerzy" i wykonywali różne sztuczki. Naprawdę trudno było nam się rozstać z naszymi gośćmi, bo chętnych do wspólnych zajęć było wielu.
 
 

 
 
   
11 maja 2016
11 maja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji dotyczącej następstw palenia wyrobów tytoniowych. Poruszono także kwestie wykroczeń związanych z paleniem papierosów.
 

 
10 maja 2016 r.
10 maja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie-pacjenci uczestniczyli w lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika IPN- pana Mateusza Lipko. Tematem zajęć była postać Jana Karskiego- legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie obejrzeli film oraz uczestniczyli w wykładzie, który miał na celu przywrócić pamięć o czynach i osobie bohatera w Polsce jak i na świecie. Na zakończenie zajęć rozwiązali karty pracy utrwalające pozyskane wiadomości.
 
 

 
 
   
09 maja 2016
Dnia 9.05.2016 roku na oddziale nefrologii i pediatrii w Szpitalu Zdroje odbyło się spotkanie z policjantem na temat "Odpowiedzialności karnej nieletnich". Pan policjant nie tylko uświadamiał uczniów o konsekwencjach prawnych popełnianych czynów karalnych ale także o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego zachowania. Tuż przed wakacjami takie spotkanie było dla uczniów bardzo pouczające i ciekawe. Przygotowanie M. i D. Zadrożny
 

 
09 maja 2016 r.
9 maja 2016 roku na Oddziale Neurologii w Szpitalu w Zdrojach odbyła się lekcja muzealna pt: "Historia Żeglugi". Przybyła do nas Pani Ewa - kustosz Muzeum Narodowego w Szczecinie, która opowiedziała nam jak to się zaczęło z pływaniem. Uczniowie poznali tajniki budowania pierwszych łodzi, sposoby przechowywania pokarmów na statkach. Lekcja była bardzo ciekawa i interesująca.
 
 

 
09 maja 2016 r.
W związku z rocznicą podpisania Deklaracji Schumana, która dała podwaliny do stworzenia Unii Europejskiej oraz rocznicą wstąpienia Polski do UE, w szpitalach przy ul. Arkońskiej i ul. Unii Lubelskiej, uczniowie oglądali prezentację przywołującą tamte wydarzenia. Podczas zajęć utrwalili sobie zabytki i wybrane symbole poszczególnych państw członkowskich. Pozyskaną wiedzę uczniowie-pacjenci wykorzystali podczas quizu podsumowującego zajęcia.
 
 

 
 
   
06 maja 2016
Dnia 6. maja 2016 r. na Oddziale Psychiatrii dzieci i Młodzieży w Szpitalu ,,Zdroje" uczczono 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn narodowy, a następnie pokazana została prezentacja o konstytucji i czasach jej współczesnych oraz postaciach z nią związanych. Wszyscy wspólnie razem śpiewaliśmy Polonez 3 Maja, a na sam koniec uczniowie wzięli udział w quizie z wiedzy o Konstytucji 3 Maja i historii Polski . Uroczystość przygotowali: Monika Kisielewicz, Katarzyna Sporny, Dominik Zadrożny.

autor tekstu:D.Z.

 

 
28 I 29 kwietnia 2016 r.
28 i 29 kwietnia w ramach obchodów Dni Skandynawskich pacjenci szpitali przy ul. Arkońskiej i Unii Lubelskiej wzięli udział w zabawie pt. "Rozwiązujemy zagadki z Lassem i Mają". Uczniowie wraz z bohaterami popularnego cyklu książek dla dzieci "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z ilustracjami Heleny Willis zmagali się z łamigłówkami detektywistycznymi, których rozwiązanie wymagało wiele pomysłowości, wyobraźni i sprytu. Zajęcia przygotowane przez nauczycielki Karolinę Wojciechowską i Ewę Bąbolewską, prowadzące do "skarbu" kryjącego miłe niespodzianki, sprawiły dzieciom wiele satysfakcji i radości.
 
 

 
 
   
28 kwietnia 2016
28 kwietnia uczniowie w szpitalu przy ulicy Arkońskiej wzięli udział w zajęciach przygotowanych z okazji Światowego Dnia Sztuki. Poznali podstawowe pojęcia z zakresu sztuk plastycznych, a także włączyli się w ciekawą dyskusję na temat roli sztuki we współczesnym życiu człowieka. Zwieńczeniem poprowadzonych zajęć było wykonanie dużego plakatu w formie kolażu.
 

 
27 I 28 kwietnia 2016 r.
27 i 28 kwietnia uczniowie w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii poświęconych 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Czytali wiersze o tematyce święta oraz słuchali pieśni patriotycznych. Oglądając prezentację multimedialną zgłębili wiedzę na temat okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Na zakończenie zajęć pozyskane wiadomości mogli wykorzystać, rozwiązując krzyżówkę tematyczną.
 
 

 
27 kwietnia 2016 r.
W środę, 27.04.2016r. w szpitalu Zdroje odbyły się dwa spotkania poprowadzone przez funkcjonariuszkę Monikę Malińską z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Zajęcia zorganizowano w ramach realizowanego przez naszą szkołę Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych pt.: "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Podczas zajęć poruszano głównie tematykę uzależnień od środków psychoaktywnych. Młodzież mogła również dowiedzieć się jakie konsekwencje prawne mogą wiązać się z posiadaniem zakazanych substancji.
 
 

 
26 I 27 kwietnia 2016 r.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniach 26 i 27 kwietnia odbyły się zajęcia dla uczniów przebywających w szpitalu Zdroje i w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Dzieci dowiedziały się, skąd wziął się pomysł świętowania dnia książki, na czym polegają prawa autorskie, poznały ciekawostki o książkach, próbowały swoich sił w konkursie wiedzy o bajkach. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć wykonał z bibułki czerwoną różę - symbol Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, którą wraz z ozdobnym bilecikiem mógł podarować wybranej osobie.
 
 

 
 
   
26 kwietnia 2016
26 kwietnia w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się kolejna lekcja muzealna. Tym razem pani Dorota zabrała nas w "podróż" do afrykańskiej wioski.Poznaliśmy jak wygląda codzienne życie mieszkańców czarnego lądu.
 

 
22 kwietnia 2016 r.
W dniu 22 kwietnia 2016roku, na oddziale psychiatrii odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach Tygodnia Skandynawskiego. Spotkanie poprowadziły nauczycielki: Iwona Kiełdanowicz-nauczycielka biologii, Monika Kisielewicz-nauczycielka zajęć artystycznych oraz Katarzyna Sporny-nauczycielka języka niemieckiego. Uczniowie gimnazjum i liceum dzięki ciekawej i bogatej w treści prezentacji przygotowanej przez Iwonę Kiełdanowicz mieli możliwość zapoznania się z wiadomościami przyrodniczymi na temat Półwyspu Skandynawskiego, a stopień przyswojenia wiadomości mogli sprawdzić rozwiązując quiz. Dzięki czytanym na głos fragmentom bajek, przypomieli sobie czasy dzieciństwa i opowieści napisane przez pisarzy skandynawskich: "Dolinę Muminków"(Tove Jansson), "Pipi Pończoszankę" oraz "Dzieci z Bullerbyn" (Astrid Lindgren).Próbowali również pierwszych-trudnych- kroków w nauce języka norweskiego, odczytując na głos przysłowia norweskie w oryginale. Zainteresowanie wzbudziła prezentacja krajobrazów skandynawskich oraz muzyka kompozytorów pochodzących ze Skandynawii: między innymi Herberga Krakevika Sumarnata. Słuchajac tej pięknej muzyki uczniowie malowali abstrakcje, nawiazujące tematem do Skandynawii. Na zakończenie, aby wynagrodzić artystom ich trud, nauczycielki poczęstowały wszystkich słodyczami rodem ze Szwecji:).
 
 

 
21 kwietnia 2016 r.
Niech drzewa pozostaną w lesie, a woda w jeziorach i rzekach, chcemy oddychać czystym powietrzem - takie są pragnienia dzieci, młodzieży i dorosłych, wyrażone w piosenkach i wierszach śpiewanych i recytowanych przez naszych uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Piękne prezentacje przeniosły nas w świat natury, dla jego przetrwania w niezmienionym stanie chętnie oszczędzamy wodę, korzystamy z bezpiecznych źródeł energii, segregujemy odpady - do tych działań zachęcał nas rapowany wiersz napisany i przedstawiony samodzielnie przez jednego z naszych uczniów. Spotkanie to odbyło się 21 kwietnia 2016 roku, a zorganizowały je: Beata Grzybowska, Monika Kisielewicz, Iwona Kiełdanowicz
 
 

 
 
   
21 kwietnia 2016
W czwartek, 21.04.2016r. młodzież gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej ze szpitala Zdroje uczestniczyła w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Warsztaty, prowadzone przez pedagoga szkolnego były okazją do określenia przez uczniów własnych mocnych stron, które mogą stać się wyznacznikiem ich dalszej kariery edukacyjno-zawodowej.
 

 
 
   
21 kwietnia 2016
Na zajęciach wychowawczych i plastyce powstawały prace plastyczne inspirowane kulturą krajów Skandynawskich. Zebrane razem i opatrzone odpowiednimi cytatami z utworów literackich stworzyły wystawę, która reprezentowała nasza szkołę w czasie Dni Skandynawskich w SP45. Wystawę przygotowały: Iwona Kiełdanowicz, Monika Kokocha, Ewa Bąbolewska, Monika Kisielewicz, Irena Niedzielska, Anna Przyjemska, Katarzyna Rupert, Karolina Wojciechowska, Magdalena Zadrożny
 

 
20 kwietnia 2016 r.
20 kwietnia SPSK nr 1
Co prawda nasi uczniowie - pacjenci zostali zaproszeni na spotkanie z twórcą teatru "Gwitajcie" i oczekiwali przedstawienia, ale w momencie, gdy p. Jakub porwał dzieci do tańca to wcale nie protestowali, tylko ochoczo przyłączyli się do zabawy. Dużo muzyki, wspólna zabawa, mnóstwo radości -oto najkrótsza charakterystyka tego co działo się na oddziale pediatrii.
 
 

 
14 I 15 kwietnia 2016 r.
14 i 15 kwietnia w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii, poświęconych 1050 rocznicy Chrztu Polski. Obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Państwo Mieszka I", ukazującą proces chrystianizacji oraz ówczesną organizację państwa. Ideą zajęć było uczczenie postaci pierwszego historycznego władcy Polski, za sprawą którego- jak pisał kronikarz Gall Anonim - "Światłość niebiańska nawiedziła królestwo polskie". Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali test wiedzy pod hasłem: "Co wiem o Chrzcie Polski?".
 
 

 
14 kwietnia 2016 r.
14 kwietnia 2016 r. w szpitalu w Zdrojach dzieci z oddziałów nefrologii i gastrologii brały udział w zajęciach czytelniczych "I słowem można się bawić". Uczniowie czytali wiersze z podziałem na role i przygotowali inscenizacje do wierszy "Przyjaciele zajączka", "Paweł i Gaweł", "Abecadło", "Czapla, ryby i rak". Wszyscy podziwiali rekwizyty przygotowane do inscenizacji utworów poetyckich.
 
 

 
13 kwietnia 2016r.
W środę 13 kwietnia w SPSK nr 1 uczniów- pacjentów odwiedziła pani dr inż. Grażyna Kaup Z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wprowadzeniem do tematu o owadach były slajdy pt. „Na sześciu nogach”. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące i fachowe odpowiedzi. Dodatkową atrakcją jaką zapewniła uczniom p. Grażyna była prezentacja żywych owadów. Mogli oni wziąć na rękę patyczaka czy straszyka i bezpośrednio się z nimi zapoznać . Spotkanie dostarczyło uczniom niesamowitych wrażeń.
 
 

 
11 kwietnia 2016
11 kwietnia 2016 SPSK nr 1 przy Unii Lubelskiej
Mamy sprawdzony przepis na udane popołudnie w szpitalu ! Wystarczy zaprosić p. Dorotę Baumgarten - Szczyrską z Muzeum Narodowego. Na tradycyjnej lekcji muzealnej opowiadała ona tym razem nie o tym co dalekie i egzotyczne ale bliskie i znajome, a mianowicie o zwyczajach w domach dziadków, o sposobach wykonywania prac domowych przez babcie, o dziwnych przedmiotach, które wyglądają jak garnek, a są ... nocnikiem... Dar opowiadania jakim niewątpliwie obdarzona jest pani kustosz, sprawił, iż czas minął nam błyskawicznie, a nuda nie miała wstępu nawet na sekundę.
 
 

 
 
   
08 kwietnia 2016
8 kwietnia w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha odbyły się mini warsztaty krawieckie. Uczestniczki zajęć samodzielnie wykonały piękne, kolorowe breloczki z filcu, wstążek i kolorowych guzików.
 

 
 
   
07 kwietnia 2016
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia nauczycielki pracujące w szpitalu Zdroje złożyły w imieniu Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz uczniów serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szpitala. Otrzymali oni również w prezencie drobne upominki oraz kartki z życzeniami.
 

 
06 kwietnia 2016
Dnia 6 kwietnia 2016 roku pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino odwiedziła naszych uczniów w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Prelekcja do prezentacji o zaletach pachnącego lasem drewna, karty pracy, książeczki i inne prezenty, a przede wszystkim pomysłowe zabawy z pięknymi, miłymi w dotyku zabawkami drewnianymi uprzyjemniły czas dzieciom przebywającym w szpitalu. Dziękujemy za spotkanie!
 
 

 
06 kwietnia 2016
6 kwietnia w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha odbyły się warsztaty florystyczne, których efektem były piękne i kolorowe prace. Dzień później, kwiatowymi kompozycjami obdarowaliśmy lekarzy i pielęgniarki z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 
 

 
 
   
05 kwietnia 2016
Dla uczniów klas szóstych 5 kwietnia był dniem wzmożonego wysiłku umysłowego oraz stresu. Pisali oni sprawdzian szóstoklasisty. W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej do egzaminu przystąpił jeden uczeń.
 

 
04 kwietnia 2016
W poniedziałek 04.04.2016r. młodzież ze szpitala ZDROJE wzięła udział w kolejnych warsztatach "STOP narkotykom", uznając że środki psychoaktywne należy odrzucić. Potwierdzeniem przyjętej przez uczestników postawy stały się samodzielnie wykonane nadruki "Jestem przeciw narkotykom", które umieszczali na otrzymanych koszulkach.
 
 
 
 

 
kwiecień 2016 r.
Początek kwietnia w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha upłynął na tworzeniu kolorowych wiosennych dekoracji. Podczas zajęć w grupie wychowawczej wykonywaliśmy piękne prace plastyczne oraz dekoracyjne zawieszki na okna, które ozdobiły szpitalny korytarz i świetlicę.
 
 

 
23 marca 2016
W środę, 23.03.2016r. gimnazjaliści ze szpitala ZDROJE wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez bibliotekarza oraz pedagoga szkolnego "STOP NARKOTYKOM". Podczas zajęć uczniowie przeprowadzili sąd nad substancjami psychoaktywnymi, a następnie zadeklarowali swój sprzeciw wobec ich używania. Widocznym wyrazem deklaracji uczniów był wykonany przez nich samodzielnie nadruk "Jestem przeciw narkotykom", zamieszczony na koszulce ufundowanej przez Hurtownię Odzieży "TRUST" w Szczecinie. Serdecznie dziękujemy właścicielom hurtowni za kolejny rok współpracy.
 
 

 
 
   
23 marca 2016
23 marca na odziale chirurgii w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha odbyły się warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych. W świątecznej atmosferze malowaliśmy drewniane jajeczka i zajączki. Wspólnie z małymi pacjentami złożyliśmymi wielkanocne życzenia i obdarowaliśmy personel szpitala drobymi upominkami.
 

 
21 marca 2016
Uczniowie w szpitalu przy Unii Lubelskiej wykonali ekologiczną Marzannę ozdabiając ją papierowymi wstążkami i kwiatkami. W ten sposób żegnali zimę i zapraszali kalendarzową wiosnę.
 
 

 
21 marca 2016
21 marca SPSK nr 1
Chyba wszyscy lubimy ten przedświąteczny czas, to oczekiwanie na święta i zapał do przygotowania cudeniek ozdabiających nasze domy. Tym razem zaprosiliśmy wszystkich chętnych na warsztaty decoupagu, na których oklejaliśmy drewniane zawieszki w kształcie jajeczek oczywiście. Nie da się zrobić dwóch takich samych ozdób więc każdy wyszedł z zajęć z oryginalnym małym dziełem sztuki. To był bardzo miło i owocnie spędzony czas.
 
 

 
21 marca 2016
Dnia 21 marca 2016 roku w Zdrojach odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej i leśnej, prowadzone przez panią Urszulę Czapiewską z Nadleśnictwa Gryfino. Uczniowie dowiedzieli się o zaletach i różnorodnych zastosowaniach drewna, gospodarowaniu nim i ochronie jego zasobów. W zespołach wykonywali zadania, czego efektem było zdobycie fajnych nagród książkowych. Spotkanie zorganizowała Iwona Kiełdanowicz
 
 

 
21 marca 2016 r.
21 marca 2016 r. w szpitalu w Zdrojach z okazji Dnia Wiosny uczniowie z oddziałów nefrologii i gastrologii uczestniczyli w zajęciach "Witamy wiosnę". Obejrzeli prezentacje multimedialne: "Zwiastuny wiosny" i "Wiosna w sztuce". Dowiedzieli się o zachodzących zmianach w przyrodzie, sposobach pokazania wiosny przez artystów - malarzy na przestrzeni wieków. Na zakończenie zajęć układali puzzle - zwiastuny wiosny i malowali "Panią Wiosnę"
 
 

 
18 marca 2016
18 marca SPSK nr 1
Każda okazja jest dobra do promowania regionalnych tradycji - nawet tych "najmłodszych". Należy do nich obchodzony w tym roku po raz trzeci Szczeciński Dzień Krokusa. To święto ściśle związane jest z fantastyczną społeczną inicjatywą pod hasłem "krokusowa rewolucja", której spektakularne efekty możemy podziwiać między innymi na Jasnych Błoniach, Wałach Chrobrego, na różnych placach, skwerach, rondach. Nie mając możliwości bezpośredniego uczestniczenia w tych rewolucyjnych działaniach zaproponowaliśmy naszym uczniom wersję "mini", czyli tworzenie witrażowych krokusików, którymi ozdobiliśmy okna. Co prawda nie były to okazałe kwietne kobierce ale od czegoś zawsze trzeba zacząć.
 
 

 
18 marca 2016
Dnia 18 marca 2016 roku przywitaliśmy wiosnę porankiem naukowo-artystycznym. Oglądając prezentację i słuchając prelekcji dwiedzieliśmy się, jakie zmiany w przyrodzie zachodzą w marcu i kwietniu, śpiewaliśmy piosenki o wiośnie. Na koniec częstowaliśmy się cząstkami jajek, życząc sobie nawzajem wesołych świąt. Poranek przygotowały: Beata Grzybowska, Monika Kisielewicz i Iwona Kiełdanowicz
 
 

 
 
   
17 marca 2016
17 marca w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu okolicznościowym związanym ze Świętami Wielkanocnymi. Obejrzeli prezentację multimedialną o tradycjach i zwyczajach świąt oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których przygotowali pisanki i koszyczki wielkanocne.
 

 
15 marca 2016
We wtorek 15.03.2016 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 w godzinach 10-12.30 odbył się kiermasz "Książki dla Afryki" będący podsumowaniem realizowanego przez naszą szkołę od grudnia 2015 r. projektu edukacyjnego UNICEF "MALI uczniowie idą do szkoły". W czasie kiermaszu personel szpitala, studenci kierunków medycznych oraz pacjenci szpitala i odwiedzający ich goście wspierali edukację dzieci w Mali wpłacając pieniądze do puszek. W zamian każdy wpłacający mógł zabrać jedną z osiemdziesięciu książeczek-notesów przygotowanych przez naszych uczniów. Zebraliśmy tego dnia 1062 złote, które zostaną przekazane na konto UNICEF. W ten sposób chcemy dać szansę wszystkim dzieciom w Mali na zdobycie wykształcenia, a w przyszłości pracy, która pozwoli na wyrwanie się ze skrajnej biedy, w której żyje większość rodzin w tym kraju.
 
 
 
 

 
14 marca 2016
14 marca 2016roku w SPSK nr 1, a dzień później w szpitalu przy ul. Arkońskiej, uczniowie i nauczyciele matematyki obchodzili Światowy Dzień Liczby Pi. Zadania matematyczne przeplatały się z zagadkami i ćwiczeniami na temat liczby pi. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy czuli się zwycięzcami. Pamiętaliśmy również o urodzinach Alberta Einsteina - wybitnego fizyka, który 14 marca obchodził swoje urodziny.
 
 

 
11 marca 2016
11 marca SPSK nr 1 - oddział pediatrii
Tego dnia odwiedzili nas uczniowie SP nr 48, którzy pracując w Szkolnym Kole PCK, przygotowali przedstawienie zatytułowane "Recepta na zdrowie". Mali aktorzy zaprezentowali sympatyczną inscenizację promującą pomysłowo i dowcipnie zdrowy styl życia. Dobrych rad i uśmiechu nigdy nie za wiele więc miło byłoby się znów zobaczyć !
 
 

 
 
   
09 marca 2016
9 marca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło powszechnego zjawiska, jakim jest cyberprzemoc. Panie funkcjonariuszki uświadomiły uczniom na czym polega ten problem i jakie może mieć konsekwencje zarówno dla ofiary jak i sprawcy.
 

 
07 marca 2016
7.marca 2016 w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Tematem dzisiejszego spotkania były zwyczaje ludowe związane z Wielkim Postem, Wielkim Tygodniem, Wielkanocą i Dniem Świętego Lejka. Pani Ewa- kustosz muzeum - zademonstrowała nam technikę malowania jajek ciepłym woskiem, która była kulminacyjnym punktem lekcji, wywołującym największe zainteresowanie uczniów i rodziców przyglądających się zajęciom.
 
 
 
 

 
25 lutego 2016
Późnym popołudniem 25 lutego w SPSK nr 1 swoje podwoje po raz kolejny otworzyło "Zdrowe Kino". Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć wspaniałą ekranizację jednej z najbardziej lubianych powieści naszych czasów - "Mały Książę". Mali i duzi widzowie, chrupiąc owocowo-warzywne przekąski, z zainteresowaniem śledzili podróż dziewczynki i ekscentrycznego staruszka do krainy wyobraźni oraz do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
 
 

 
 
   
24 lutego 2016
Z okazji dnia języka ojczystego w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyło się II szpitalne dyktando. Próbie tej zdecydowali się poddać nasi uczniowie, przedstawiciele personelu szpitalnego oraz dorośli pacjenci, wśród nich 72-letnia seniorka. Wyzwania ortograficzne, z którymi zmagali się uczestnicy dotyczyły tekstu poświęconego tematyce karnawałowej.
 

 
09 lutego 2016
Z okazji zbliżających się Walentynek 9 lutego w Szpitalu Zdroje na oddziale nefrologii i pediatrii odbyły się warsztaty decoupage, na których uczniowie wykonywali drewniane serduszka. Wszystkim przypadły do gustu zajęcia bo nie ma nic piękniejszego niż wyrażenie miłości własnoręcznie zrobionym prezentem. Organizacja M.Zadrożny
 
 

 
05 lutego 2016
5 Lutego w Szpitalu Zdroje na oddziale nefrologii i pediatrii zostały zorganizowane warsztaty decoupage. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się lub udoskonalenia techniki zdobienia różnorodnych przedmiotów. Dekorowali drewniane podkładki pod kubki oraz zakładki do książek. Warsztaty bardzo się podobały. Organizator M.Zadrożny
 
 

 
29 stycznia 2016
29 stycznia 2016 r. w SPSK nr 1 zaprosiliśmy dzieci na zajęcia pod hasłem "Dzień z Kubusiem Puchatkiem". W dniu poprzedzającym to wydarzenie, mali uczniowie obejrzeli film o przygodach tytułowego bohatera. Była to jednocześnie okazja do promowania zdrowego odżywiania, ponieważ zamiast tradycyjnego popcornu i chipsów, w naszym kinie wszyscy chrupali marchewki, jabłuszka i ogóreczki. W piatek nasi podopieczni mogli wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zabaw, zgadywanek i konkursów. Po obiedzie starsi uczniowie tworzyli zaś oryginalne przepisy na "Małe co-nieco", z których powstała "Kubusiowa książka kucharska".
 
 

 
29 stycznia 2016
29 stycznia dzieci przebywające w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odwiedziła Szczecińska Liga Superbohaterów w towarzystwie Rycerzy Jedi ze sklepu Play&Go. Goście sprawili swoją obecnością wielką frajdę naszym uczniom - w szczególności wielbicielom Star Wars, ponieważ oprócz wspólnej zabawy oraz możliwości zrobienia sobie fotografii z ulubioną postacią z Gwiezdnych wojen, każdy otrzymywał tematyczny podarunek.
 
 

 
28 stycznia 2016
W dniu 28 stycznia w szpitalu przy ul.Arkońskiej gościliśmy uczniów z Koła Teatralnego przy Gimnazjum nr 6 wraz z ich opiekunką - panią Ewą Niewczas. Podczas tej już tradycyjnej, dorocznej wizyty młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. Jaki to kwiat? i wręczyli naszym podopiecznym upominki.
 
 

 
 
   
20 i 22 stycznia 2016
W dniach 20 i 22 stycznia, w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej oraz w szpitalu przy ul.Arkońskiej, odbył się w naszej szkole po raz kolejny "Dzień Polsko-Niemiecki". Uczniowie-pacjenci w ramach zajęć poznawali najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, usłyszeli nieco z powojennej historii Berlina o "murze berlińskim", genezie jego powstania i upadku, a także zabawili się w przewodników miasta i wyznaczyli krótką "trasę " do zwiedzania. I co najważniejsze uznali, że Berlin warto odwiedzić i zwiedzić:)
 

 
21 stycznia 2016
21 stycznia w szpitalu przy Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Tym razem Pani kustosz zabrała nas w sentymentalną podróż do korzeni. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie codzienne dziadków i pradziadków. Oglądaliśmy przedmioty użytkowe, odzież i narzędzia pracy wykorzystywane w dawnych czasach.
 
 

 
12 stycznia 2016
12 stycznia odbył się balik karnawałowy dla chorych dzieci przebywających w szpitalu przy Unii Lubelskiej. To był już dwudziesty pierwszy bal z Agencją Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. W wyjątkowo profesjonalny sposób wprowadziła ona wszystkich uczestników w bajeczną zabawę pod tytułem "Mikołaju zimno mi". Dzieci przebrane w karnawałowe stroje, o które zadbali nauczyciele, wesoło bawiły się przy muzyce i brały udział w różnorodnych konkursach. Na koniec balu wszyscy obdarowani zostali słodkimi upominkami. Obserwując radosne uśmiechy małych pacjentów podczas wesołej zabawy tanecznej jesteśmy pewni, że czas ten wniósł wiele ciepła i radości w szpitalną codzienność oraz był dla nich swoistą terapią.
 
 
 
 

 
12 stycznia 2016
Dnia 12.01.2016 roku odbył się kolejny Balik karnawałowy w Szpitalu Zdroje. Tym razem odwiedzili nas, współpracujący z naszą szkołą, goście ze Szkoły Podstawowej nr 74 i Gimnazjum nr 7. Na początku uczniowie Szkoły Podstawowej wystąpili z przedstawieniem świątecznym, które bardzo się wszystkim podobało. Następnie dzieci przebywające w szpitalu bawiły się wraz z uczniami Gimnazjum nr 7, którzy rozgrzali muzyką i konkursami wszystkich uczestników. Karnawałowych szaleństw nie było końca, bo do zabawy włączyli się także i dorośli. Całą imprezę uwieńczył tort sponsorowany przez Radisson SAS Blue w Szczecinie. Dziękujemy wszystkim za otwarte serca, pomoc i wsparcie przy organizacji baliku. Organizatorzy: A.Górska, M.Zadrożny, D.Zadrożny
 
 

 
12 stycznia 2016
12 stycznia dzieci w szpitalu przy ulicy Arkońskiej bawiły się podczas baliku karnawałowego. "Witajcie w cyrku!"-tak przywitano uczestników zabawy. Mali pacjenci spróbowali swoich sił w cyrkowych sztuczkach, sprawdzili spostrzegawczość, spryt oraz zdolności plastyczne. Na koniec obejrzeliśmy pokaz taneczny w wykonaniu zaproszonych gimnazjalistek oraz nauczyliśmy się paru prostych kroków. Było przy tym sporo radości i śmiechu!
 
 

 
 
   
07 stycznia 2016
7 stycznia w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej - pt. "Bezpieczne ferie". Panie strażniczki przypomniały uczniom jak należy rozsądnie korzystać z uroków zimy, by uniknąć nieszczęśliwych wypadków.
 

 
04-05 stycznia 2016
Nowy Rok powitaliśmy przygotowując z uczniami naszej szkoły w szpitalach przy ulicy Unii Lubelskiej i Arkońskiej kolorowe okładki książeczek- notesów, które w marcu zostaną sprzedane na kiermaszu charytatywnym. Rozpoczęliśmy w ten sposób realizację kolejnego projektu edukacyjnego Unicef "MALI uczniowie idą do szkoły".
 
 

 
22 grudnia 2015
Tradycją się już stało i również w tym roku studenci Akademii Sztuki odwiedzili szpital przy Unii Lubelskiej z najpopularniejszymi kolędami polskimi. Pacjenci oraz personel medyczny włączyli się we wspólne śpiewanie. Piękne melodie, instrumenty muzyczne, stroje i rekwizyty wprowadziły wszystkich obecnych w niezwykły bożonarodzeniowy nastrój, a głośne śpiewy rozbrzmiewały po salach, korytarzach, a nawet gabinetach lekarskich.
 
 

 
22 grudnia 2015
Parę dni przed Wigilią nasi uczniowie w szpitalu "Zdroje", tak jak w porzednim roku, otrzymali od pani mgr Agnieszki Kowalczyk (nauczycielki języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie) i jej wychowanków, przepiękne Kartki z życzeniami w języku niemieckim oraz małe słodkie upominki. Ten miły (i słodki) gest bardzo ucieszył nasze dzieci- miło jest, kiedy inni o nas myślą i ślą nam życzliwe słowa. Dziękujemy ponownie pani Agnieszce i jej uczniom!
 
 

 
21 grudnia 2015
21 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconym 250 rocznicy utworzenia Teatru Narodowego w Polsce. Obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania teatru oraz jego działalności w latach późniejszych i współcześnie. Analizowali i interpretowali wybrane teksty źródłowe związane z rolą Teatru Narodowego w czasach ostatniego króla- Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązali quiz wiedzy pt. "Teatr w różnych epokach historycznych."
 
 

 
21 grudnia 2015
21 grudnia 2015 SPSK nr 1 - po południu
Niezawodnym gościem naszych uczniów - pacjentów jest pani kustosz Muzeum Narodowego, która tym razem arcyciekawie opowiadała o dawnych tradycjach świątecznych. Dzieciaki miały okazję opowiedzieć o zwyczajach panujących w ich domach, ale usłyszały też kilka zaskakujących informacji np. wiedzą już, dlaczego w wigilię warto dmuchnąć zanim usiądziemy na krześle, bo wtedy zyskujemy pewność, że nie przygnieciemy żadnego duszka ...
 
 

 
21 grudnia 2015
21 grudnia 2015 SPSK nr 1 - przed południem
W ostatnim tygodniu przed świętami działo się bardzo dużo. Najpierw zaprosiliśmy wszystkich na przesympatyczne przedstawienie Teatru La Fayette. Tyle pozytywnych emocji w tak krótkim czasie, rzadko jest przekazywane. A wszystko oczywiście w temacie mikołajowo - świątecznym. To był fantastycznie spędzony czas, nasi podopieczni i ich opiekunowie byli zachwyceni.
 
 

 
 
   
19 grudnia 2015
19 grudnia 2015 roku ponownie gościliśmy w Zdrojach Grupę Recytatorską działającą przy Fundacji Kultury i Sportu Prawobrzeże, prowadzoną przez Panią Angelikę Naguszewską i pana Ireneusza Naguszewskiego. Panie zaprezentowały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, wzruszająco i pięknie je deklamując. Na to spotkanie przygotowałyśmy kolędy, które wspólnie zaśpiewaliśmy, a nasza uczennica wykonała piosenkę karaoke o spełnianych marzeniach - "Never ending story". Wszyscy zaproszeni goście otrzymali kartki świąteczne z życzeniami oraz prezenty w postaci gipsowych aniołków. Spotkanie przygotowały: Iwona Kiełdanowicz i Beata Grzybowska
 

 
18 grudnia 2015
Dnia 18 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie III Edycji Tygodnia Aniołów w postaci wielkiej gali talentów naszych uczniów: recytacji wierszy, śpiewania kolęd i piosenek, tańca i artystycznych układów gestykulacji z barwnymi szarfami. Impreza pod hasłem "Miłość i dobro dodają skrzydeł" zgromadziła wielu gości spośród personelu szpitala. Przybyła też na nasze zaproszenie przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Szczecinie Pani Iwona Rydzkowska. Imprezę prowadziła twórczyni Tygodnia Aniołów Monika Kisielewicz, dzieciom w występach pomagała Beata Grzybowska, prezentacją kierowała Iwona Kiełdanowicz, całość artystycznie filmowała Anita Piotrowska. Było to piękne i duże wydarzenie, które poruszało w sercach najgłębsze nuty wzruszenia.
 
 

 
18 grudnia 2015
18 grudnia 2015 SPSK nr 1
Znają wszyscy "jajka z niespodzianką" a my przygotowaliśmy "bombki z niespodzianką". Dwie połówki ozdobiliśmy niezastąpioną techniką decoupagu, w środku umieściliśmy cukierki i taki świąteczny pakiecik pozostawialiśmy w dyżurkach pielęgniarek podczas składania życzeń. Inni pracownicy szpitala otrzymywali gustownie zapakowane gipsowe figurki (gwiazdki, mikołaje, aniołki), które nasi uczniowie ozdabiali już wcześniej.
 
 

 
17 grudnia 2015
17 grudnia SPSK nr 1
Bardzo starą tradycją polską jest pisanie i wysyłanie najbliższym kartek świątecznych. My wzbogaciliśmy jeszcze ten zwyczaj, bo dzieci same wykonywały niepowtarzalne kartki, potem układały oryginalne życzenia, adresowały, przyklejały znaczki i przekazywały nam do wysłania. Było to możliwe dzięki materiałom przekazanym przez Fundację Rosa realizującą fantastyczny projekt pod nazwą "Kartka ze szpitala".
 
 

 
 
   
16 grudnia 2015
16 grudnia SPSK nr 1
Tego dnia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi pacjenci razem z nauczycielką bardzo twórczo wykorzystywali drewniane patyczki do stworzenia oryginalnych szopek. Każda z nich z powodzeniem mogła być wystawiona w Cepelii, gdyby tylko mali twórcy chcieli się z nimi rozstać - a wiemy, że nie wchodziło to w grę. i Beata Grzybowska
 

 
14 grudnia 2015
14 grudnia w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej pojawili się wyjątkowi goście. Dzieciom i młodzieży o swojej pracy, umundurowaniu, wyposażeniu i zagranicznych misjach opowiedzieli żołnierze z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Nasi uczniowie mieli możliwość przymierzyć żołnierski mundur i hełm, a także zobaczyć jak działa wojskowy sprzęt. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od gości pamiątkowy gadżet.
 
 

 
10 grudnia 2015
10.12.2015r. po raz drugi w Polsce obchodzony był Europejski Dzień Prawnika i z tej okazji w dwóch szpitalach: SPSK nr 1 i SPS ZOZ Zdroje gościliśmy mecenas Patrycję Wojtasik. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się czym mogą zajmować się przedstawiciele poszczególnych zawodów prawniczych, a w sposób szczególny Pani mecenas zaprezentowała swoją profesję- radca prawny. Młodzież uzyskała także informacje kiedy i dlaczego dobrze jest skorzystać z pomocy prawnika i w jakich sytuacjach oraz gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną. Druga część zajęć poświęcona była wolności słowa, która była tematem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Prawnika i wiązała się również z obchodzonym 10.12 Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Uczestnicy zajęć w czasie dyskusji ustalali jakie są granice tej wolności oraz zostali zapoznani z konsekwencjami prawnymi, które mogą spotkać osoby zamieszczające obraźliwe czy nieprawdziwe komentarze i informacje np. na portalach społecznościowych. Spotkania odbyły się dzięki współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Szczecinie.
 
 

 
10 grudnia 2015
10 grudnia w szpitalu przy ul.Arkońskiej na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać nowy sposób wykorzystania przeczytanych już kolorowych czasopism. Wykonując kilka prostych zabiegów można bowiem stworzyć choinkę. Efekty pracy wykonanej na zajęciach uczniowie zabrali do domu a część z nich stanowi dekorację dyżurek w oddziałach.
 
 

 
08 grudnia 2015
8 grudnia w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha, a 10 grudnia w szpitalu przy ulicy Arkońskiej odbyły się kreatywne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Dzieci wykonały piękne zawieszki: bałwanki i mikołajki z orzeszków ziemnych oraz świąteczne przypinki z drewnianych spinaczy. Pomysłowe dekoracje ozdobią świąteczne drzewka. To był bardzo miło spędzony czas!
 
 

 
08 grudnia 2015
8 grudnia w SPSK nr 1 gościliśmy panią Zofię Fenrych- pracownika IPN w Szczecinie, która przeprowadziła warsztaty z historii pt. "Mój rówieśnik w czasie II wojny światowej". W trakcie zajęć uczniowie poszukiwali informacji na temat kolei życia wylosowanych przez siebie dzieci, swoich rówieśników. Zapoznawali się  z notatkami, które przedstawiały krótkie wzmianki nawiązujące do wydarzeń autentycznych z okresu przedwojennego, z czasów wojny i lat powojennych. Po zebraniu wszystkich danych odpowiadali na pytania zawarte w kartach pracy, by później ułożyć w parach życiorys swojej postaci. Wśród przedstawianych przez  nich bohaterów znajdowały się dzieci narodowości polskiej, żydowskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej. Zajęcia uświadomiły uczniom jak ciężkie i tragiczne dzieciństwo towarzyszyło pokoleniu tamtych czasów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gry dydaktyczne.
 
 

 
 
   
07 grudnia 2015
7 grudnia w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się kolejna lekcja muzealna. Tym razem tematem spotkania były polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Bożego Narodzenia, jak adwent, wigilia, opłatek, pasterka, kolęda, Święto Trzech Króli, karnawał. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięła choinka, czy istnieje święty Mikołaj, czym są maszkary i czy zwierzęta przemawiają tylko raz w roku.
 

 
07 grudnia 2015
7.12.2015 r. miało miejsce spotkanie mikołajkowe. Podczas zajęć uczniowie-pacjenci malowali postać Mikołaja. W międzyczasie wysłuchali fragmentu książki pt. "Przygody Mikołajka". W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne - anioły. Na koniec wszyscy otrzymali paczki.
 
 

 
07 grudnia 2015
7 grudnia SPSK nr 1 po południu
Czas popołudniowy umiliły nam występy Teatru "Gwitajcie". Wspólna zabawa miała charakter bardzo aktywny, nikt nie był tylko widzem, wszyscy byliśmy uczestnikami. Skutecznie zachęcały do tego słodkie nagrody. Na zakończenie wspaniałego dnia każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w specjalnej fotobudce, w oryginalnym nakryciu głowy i w doborowym towarzystwie. Takie cuda TYLKO U NAS !
 
 

 
07 grudnia 2015
7 grudnia SPSK nr 1 przed południem
Każdego roku Mikołajki to huczna impreza i tak też było i tym razem. Dodatkowo postaraliśmy się o oryginalność - po pierwsze : w osobie Mikołaja, a po drugie : w ilości atrakcji. Od rana zaprosiliśmy wszystkich pacjentów do Fabryki Świętego Mikołaja, gdzie przy różnych stanowiskach "fabrykanci" wykonywali kartki świąteczne dla swoich bliskich, piękne bombki z koralików i pasków papieru, śnieżynki, którymi ozdabiali sale, a także malowali cudne figurki gipsowe (choinki, mikołajki, aniołki). A wszystko to w oczekiwaniu na główną atrakcję, czyli Mikołaja. I tu NIESPODZIANKA, bo zamiast niego obładowani paczkami sponsorowanymi przez Prezydenta Miasta, przybyli goście ze Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Jeszcze nigdy, żadne dziecko w naszym szpitalu nie widziało takich Mikołajów i ...Mikołajek.
 
 

 
07 grudnia 2015
W szpitalu Zdroje mikołajkowy dzień 07.12.2015 r. wypełniony został rozmaitymi atrakcjami dla uczniów. Wszyscy nauczyciele i wychowawcy grup wychowawczych starli się, aby był to dla naszych podopiecznych, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych, miły i radosny czas. Odbyły się warsztaty plastyczne, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną o świętym Mikolaju, wspólnie tworzyliśmy świąteczne dekoracje, przygotowywaliśmy urocze aniołki, obejrzeliśmy piękny film fabularny oparty na motywach baśni H.CH. Andersena "Królowa Śniegu" oraz rozwiązywaliśmy ukryte w balonach zagadki o św. Mikołaju. Uczniów naszej szkoły odwiedzili także: Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztof Soska, któremu towarzyszył Mikołaj rozdający dzieciom paczki ze słodkimi upominkami oraz Pani Małgorzata Moraczewska ze szczecińskiego Kuratorium Oświaty, która przekazała uczniom prezent z materiałami plastycznymi.
 
 

 
07 grudnia 2015
Dziś szpital przy ul. Arkońskiej odwiedził Święty Mikołaj. Zanim jednak dzieci spotkały się z wyczekiwanym gościem miały do wykonania szereg zadań. Między innymi przygotowały tygodniowe menu i zestaw ćwiczeń dla św. Mikołaja. Farbami namalowały obrazkową listę wymarzonych prezentów, a za pomocą kolorowy materiałów, wstążek i koralików stworzyły piękne prezenty dla Mikołaja i Pani Mikołajowej. Po radosnych przygotowywaniach przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem, które odbyło się w blasku świec i przy dźwiękach świątecznych melodii. Mikołaj wspólnie z dziećmi tańczył i się bawił. Na koniec zabawy rozdał wszystkim dzieciom słodkie prezenty.
 
 

 
 
   
07 grudnia 2015
Dnia 7 grudnia uczniowie z okulistyki dziecięcej na Pomorzanach mogli cieszyć się paczkami przekazanymi przez Prezydenta miasta Szczecina dla dzieci przebywających w szczecińskich szpitalach. Rozdanie paczek było niespodzianką, dzieci wspólnie odsłuchały i zaśpiewały świąteczną piosenkę życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w radości dzieci chorych. Irena Niedzielska nauczycielka Zespołu Szkół Szpitalnych
 

 
 
   
04 grudnia 2015
4.12.2015 r. prezydent Szczecina Piotr Krzystek odwiedził dzieci leżące w szpitalu przy ul. św. Wojciecha. Z okazji zbliżających się Mikołajek wręczył pacjentom paczki.
 

 
 
   
03 grudnia 2015
W czwartek, 03.12.2015 r. uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej w szpitalu Zdroje wzięli udział w niezwykłej lekcji. Dzięki współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Szczecinie odbyło się spotkanie z panią adwokat Martą Madej-Wierzbicką, która zapoznała uczniów z zagadnieniami związanymi z uczestnictwem nieletnich w postępowaniach sądowych czy też prokuratorskich w roli osoby pokrzywdzonej, świadka lub też oskarżonego. Młodzież miała wiele pytań do Pani adwokat i z wielkim zainteresowaniem słuchała informacji przekazywanych w przystępny i fachowy sposób przez Panią prawnik.
 

 
03 grudnia 2015
Dnia 3 grudnia dzieci z oddziału okulistyki na Pomorzanach odwiedziły przedszkolaki z grupy "Mrówki" z PP nr 48 ze swoimi Paniami oraz Mikołaj, który dowiedziawszy się o wspólnym spotkaniu dzieci postanowił ucieszyć wszystkie dzieci swoją obecnością. Dzieci z przedszkola wraz z Paniami zaprezentowały wyuczone pilnie wiersze i piosenki świąteczne, dzieci przebywające w szpitalu wspólnie z wychowawczynią również zaśpiewały świąteczną piosenkę. Na zakończenie wszyscy obdarowali się wspólnie przygotowanymi prezentami: "lizakami reniferkami", świątecznymi kartkami, kukurydzianymi chrupkami, czekoladkami. A od Mikołaja wszystkie dzieci otrzymały maskotki. Życząc sobie wspólnie Wesołych Świąt pożegnaliśmy się radośnie z Mikołajem prosząc go o następne odwiedziny.
Dziękuję nauczycielkom z PP nr 48, personelowi medycznemu i panu Mariuszowi za organizację i uświetnienie naszego wspólnego spotkania. Irena Niedzielska nauczycielka Zespołu Szkół Szpitalnych
 
 

 
01 grudnia 2015
1 grudnia w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyły się w warsztaty plastyczne. Motywem przewodnim zajęć było przygotowanie okolicznościowych kartek świątecznych z przeznaczeniem na coroczną akcję realizowaną przez Szkołę i do wykorzystania przez uczniów biorących udział w warsztatach.
 
 

 
30 listopada 2015
30 listopada w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna .Pani Dorota -kustosz muzeum narodowego- opowiedziała nam jak dawniej żyło się na wsi. Dowiedzieliśmy się m.in. czym były pierzaki i prządki, jak to z lnem bywało.Przodkowie nasi nie tylko pracowali ale też znajdowali czas na zabawę, w tym na wróżby przy różnych okazjach. Jedną z takich okazji do dzisiaj kultywowanych są "andrzejki". Pani Dorota zapoznała naszych uczniów z kilkoma przykładami takich wróżb. Dużo było radości i zaskoczeń gdy zostały zastosowane w praktyce.
 
 

 
 
   
30 listopada 2015
30 listopada szpital przy ulicy Unii Lubelskiej stał się miejscem pełnym wróżb i przepowiedni, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie poznali tradycje i historię związaną z Andrzejkami i Katarzynkami. Uczestniczyli w licznych zabawach i wróżbach, przepowiadali przyszłość z daty urodzenia oraz imię przyszłego męża lub żony, wróżyli z kubeczków, losowali zawody oraz szukali odpowiedzi na pytanie - co mnie czeka w najbliższej przyszłości. Zabawa andrzejkowa zintegrowała dzieci i pozostawiła po sobie wiele miłych wspomnień. Przygotowały: D. Rauza i A. Przyjemska
 

 
30 listopada 2015
30 listopada 2015 w szpitalu Zdroje na oddziałach; neurologii, pediatrii, kardiologii i okulistyki odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Uczniowie w miłej atmosferze mogli poznać co czeka ich w najbliższej przyszłości, a także dowiedzieć się jak na imię będzie mieć przyszły mąż lub żona. Sprawdzili także, czy ich cechy charakteru się sprawdzają z datą urodzin i z wyborem koloru. Całą imprezę przygotowały wychowawczynie pracujące na tych oddziałach.
 
 

 
28 listopada 2015
Sobotni poranek 28 listopada 2015 roku umiliły dzieciom przebywajacym w szpitalu w Zdrojach przemiłe panie recytujące poezje Jana Brzechwy, tak pieknie i zabawnie, że dzieci słuchały, jak zaczarowane. Miały ocenić, czy panie dostatecznie dobrze przygotowały się do roli babci i potrafią zabawić swoje wnuki recytowaniem wierszowanych opowiastek. Drogie panie zdały egzamin doskonale i jak najbardziej, zdaniem dzieci, mogą ruszać do swych wnuków ze swymi umiejetnościami aktorskimi i przygotowanym repertuarem! Naszą zabawę zakończylismy zaśpiewaniem dla gości piosenki z filmu "Akademia Pana Kleksa" - "Na wyspach Bergamutach" z pomocą prezentacji komputerowej. Całość programu przygotowali i prowadzili państwo Angelika i Ireneusz Naguszewscy prowadzący Warsztaty Teatralne dla Dorosłych przy Fundacji Kultury i Sportu "Prawobrzeże", a przybyli do nas na zaproszenie Iwony Kiełdanowicz, której pomagała Beata Grzybowska.
 
 

 
27 listopada 2015
Dnia 27 listopada dzieci z okulistyki dziecięcej na Pomorzanach odwiedziły przedszkolaki z grupy "Sarenki" z PP nr 48 wraz ze swoją Panią i trzema mamami. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny na pożegnanie jesieni. Dzieci promując zdrowy styl życia poczęstowały wszystkich chipsami jabłkowymi w rożkach. Goście, którzy nas odwiedzili otrzymali w podzięce papierowe serduszka wykonane techniką origami na zajęciach pozalekcyjnych przez dzieci, mamy i kilka pań z personelu pod kierunkiem nauczycielki.
Dziękuję Pani Asi nauczycielce z PP nr 48 i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego spotkania. Irena Niedzielska nauczycielka Zespołu Szkół Szpitalnych
 
 

 
25 listopada 2015
W środę, 25.11.2015r. z okazji obchodzonych w całej Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej ze szpitala ZDROJE wzięli udział w warsztatach pod hasłem "Twoja krew-moje życie", których celem było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.
 
 

 
 
   
25 listopada 2015
25 listopada uczniowie z oddziałów okulistyki, neurochirurgii oraz kardiologii świętowali Dzień Pluszowego Misia. Niektórzy z nich usłyszeli po raz pierwszy historię "narodzin" misia, a inni opowiedzieli jak w ich domu znalazł się ulubiony pluszak. Jednogłośnie wszyscy stwierdzili, że kochają misie, a misie kochają ich. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o misiach oraz zajęcia plastyczne, sna których uczniowie wykonywali portrety swoich milusińskich. Przygotowanie M. Zadrożny
 

 
25 listopada 2015
25 listopada w szpitalu przy ulicy Św. Wojciecha świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię maskotki oraz dowiedziały się, w jakich książkach i bajkach miś był głównym bohaterem. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kolorowe pluszaki z filcu i guzików.
 
 

 
23 i 25 listopada 2015
W związku z 650 rocznicą urodzin Jana Długosza - w szpitalach przy ul. Arkońskiej i ul. Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w tematycznych lekcjach historii. Obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą im postać słynnego kronikarza i geografa. Analizowali i interpretowali wybrane teksty źródłowe. Uczestniczyli również w konkursie wiedzy nt. życia i twórczości Jana Długosza.
 
 

 
 
   
25 listopada 2015
25 listopada w szpitalu przy Unii Lubelskiej uczniowie- pacjenci uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt. " Rozumiemy zwierzęta" prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Ten program edukacyjny skierowany był do dzieci z przekazem, w jaki sposób powinni sią zachować podczas ewentualnego ataku psa, jak uniknąć pogryzienia. Obejrzeli film edukacyjno- instruktażowy, a na podsumowanie zajęć otrzymali książeczki z zadaniami do wykonania. Dzięki nim sprawdzą i ocenią zdobyte podczas spotkania wiadomości czy umiejętności.
 

 
 
   
24 listopada 2015
24 listopada 2015r.w szpitalu przy ul.św.Wojciecha Pani Małgorzata Opaluch reprezentująca Firmę "3 Art" kolejny raz odwiedziła naszych uczniów ze wspaniałym koncertem pt. "Zaczarowany flet", Nasi podopieczni poznali możliwości brzmieniowe fletów z różnych stron świata oraz poszerzyli wiedzę o muzyce klasycznej. Podczas koncertu chociaż przez chwilę zapomnieć mogli o chorobie, rozłące z rodziną i przyjaciółmi. Koncert zorganizowała Monika Kisielewicz.
 

 
23 listopada 2015
23.11.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna "Długie jesienne wieczory - czyli jak pracowali i bawili się mieszkańcy wsi polskiej. Katarzynki i Andrzejki". Zajęcia poprowadziła p. D. Baumgarten-Szczyrska. Podczas spotkania uczniowie poznali życie codzienne mieszkańców wsi i to czym zajmowali się w wolnych chwilach.Dowiedzieli się czym wypełniano półki w spiżarni, co to były pierzaki i prządki, jak to ze lnem było.
 
 

 
23 listopada 2015
23 listopada 2015 roku w szpitalu w Zdrojach na oddziale Neurologii i Pediatrii odbyły się zajęcia poświęcone pluszowym misiom w ramach zajęć grupy wychowawczej. Uczniowie poznali historię pluszowego misia, obejrzeli książki o rożnych misiach, rozwiązywali zagadki. Na koniec każdy uczestnik wykonał z kolorowych szmatek i filcu swojego "pluszaka". Zajęcia zorganizowane były wraz z bibliotekarką szkoły - Panią Ewą.
 
 

 
21 listopada 2015
W sobotę, 21.11.2015r. uczniowie ze szpitala Zdroje wzięli udział w zajęciach nt. Konwencji o Prawach Dziecka, które odbyły się z okazji obchodzonego dzień wcześniej Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Spotkanie rozpoczęła krótka inscenizacja przygotowana i zaprezentowana przez uczniów. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z historią ustanowienia Konwencji, a także wykonywali zadania pozwalające na zrozumienie i zapamiętanie zawartych w niej zapisów.
 
 

 
20 listopada 2015
Dzień Życzliwości zaincjowany przez Monikę Kisielewicz zainspirował wiele nauczycielek i wychowawczyń naszej szkoły w Zdrojach do podjęcia ciekawych działań. Dnia 20 listopada dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w poranku literacko-muzycznym z prezentacją komputerową, pełnym pięknych wierszy i tekstów o dobroci serca, wspaniałomyśności i wzajemnej pomocy. Efekt terapeutyczny wzmocniły piosenki o niepoddawaniu się w przypadku niepowodzeń, pocieszaniu i podnoszeniu na duchu innych i samego siebie. Podawaliśmy sobie rękę i wypowiadaliśmy dobre słowa. Przygotowane zostały wcześniej kartki ozdobne z życzeniami i podziękowaniem za życzliwość, a także pudełeczka-prezenty. Zostały one rozniesione i wręczone wśród pracowników szpitala, którym nasza szkoła zawdzięcza mnóstwo dobrego. Poranek przygotowały, wraz z całą oprawą plastyczną i techniczną: Monika Kisielewicz, Beata Grzybowska i Iwona Kiełdanowicz oraz Agnieszka Górska, Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Rupert, pomogła też Hanna Godlewska. Równocześnie na oddziale okulistyki, neurochirugii i kardiologii obchodami Dnia Życzliwości zajmowała się wychowawczyni Magdalena Zadrożny, która w dniach 19 i 20 listopada przedstawiła prezentację multimedialną, wykonała plakat pt. "Dzień Życzliwości" oraz rozdała drobne upominki wykonane przez uczniów dla innych.
 
 

 
 
   
19-20 listopada 2015
To czas podsumowań oraz egzekwowania wiedzy. Uczniowie pracowali z kartami pracy do tekstów "Magia teatru" oraz "Wrażenia z teatru", określali cechy aktorów, przygotowali plakat na gazetkę szkolną. I tak zakończyliśmy Tydzień Teatralny w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej. Było to wyjątkowo udane przedsięwzięcie.
 

 
19 listopada 2015
19.11.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha uczniowie - pacjenci miło spędzili popołudnie podczas spotkania poprowadzonego przez studentkę zaangażowaną w projekt Erasmus. W czasie zajęć uczniowie wykonali przestrzenne budowle oraz bransoletki z kolorowych koralików.
 
 

 
18 listopada 2015
SPSK nr 1, 18 listopada 2015
W ramach Tygodnia Teatralnego przekonywaliśmy dzieci, że zabawa w teatr to ogromna frajda, a przygotowanie kukiełek do przedstawienia, to wcale nie jest trudna sprawa - pod warunkiem, że w kuchni znajdziemy dostateczną ilość drewnianych łyżek ...
 
 

 
17 listopada 2015
SPSK nr 1, 17 listopada 2015
W ten dzień nasi podopieczni - mali i duzi - byli widzami, ale też uczestnikami przedstawienia "Jaś i Małgosia" zaprezentowanego przez aktorów Teatru La Fayette. Zaskakujące zakończenie przekonało nas, że nie wiemy wszystkiego o bajkach i baśniach, mimo iż tytuł brzmi znajomo ... Profesjonalizm aktorów, ciepły odbiór wśród widzów, wielkie zaangażowanie - oto najkrótsza charakterystyka tej inscenizacji. Wielkie brawa dla aktorów!
 
 

 
16 listopada 2015
SPSK nr 1 , 16 listopada 2015
W tym czasie zaplanowaliśmy Tydzień Teatralny związany z rocznicą powstania polskiej sceny narodowej. Zaczęliśmy od początku - czyli od historii teatru przedstawionej w formie ciekawej prezentacji. Potem przeszedł czas na działania: uczniowie wykonywali teatralne maski i fantastycznie bawili się w trakcie zajęć cyrkowych.
 
 

 
 
   
14 listopada 2015
W sobotę, 14.11.2015r. naszego gimnazjalistę, oddanego kibica koszykówki,spotkała miła niespodzianka- odwiedzili go zawodnicy szczecińskiej drużyny King Wilki Morskie. Spotkanie odbyło się dzięki niezwykłej otwartości i zaangażowaniu pana Piotra Wilento, dyrektora Zespołu ds. komunikacji oraz zawodników. Radość Marka była ogromna. Serdecznie dziękujemy!
 

 
13 listopada 2015
SPSK nr 1 , 13 listopada 2015
Tego dnia zorganizowaliśmy zajęcia związane z obchodami Roku Jana Pawła II. Na początku zaprosiliśmy wszystkich chętnych "do kina" na film animowany zatytułowany "Krótka historia życia Karola Wojtyły". Przybliżył on dzieciom najważniejsze fakty z życia papieża. Po zakończeniu projekcji przeglądaliśmy jeszcze wybrane zdjęcia z albumu "Pielgrzym", które miały zainspirować do wykonania pracy konkursowej, czyli portretu papieża. Uczestnicy zajęć pracowali także z kartami pracy i ze słownikami aby jak najlepiej wykonać zadania - przecież czekały atrakcyjne nagrody. Były nimi przepiękne monety kolekcjonerskie z wizerunkiem Jana Pawła II. To była świetna motywacja.
 
 

 
11 listopada 2015
11 listopada w Szpitalu Zdroje zostały zorganizowane zajęcia z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie oglądali krótki film T. Bagińskiego "Animowana historia Polski" oraz wysłuchali informacji historycznych dotyczących tego święta. Wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, wykonywali flagi, malowali godło, rozwiązywali krzyżówki. Na zakończenie zorganizowany został konkurs wiedzy o Polsce z nagrodami. Opiekunowie Magdalena i Dominik Zadrożny
 
 

 
11 listopada 2015
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szpitalu Zdroje odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zebrani wysłuchali patriotycznych wierszy, oglądnęli krótki film, a także wysłuchali żołnierskich piosenek przepięknie zaśpiewanych przez uzdolnione licealistki.
 
 

 
10 listopada 2015
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w związku ze świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości odbyły się uroczyste lekcje historii, języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie poznali historię stopniowego procesu tworzenia niepodległej i wolnej Polski. W części warsztatowej zajęć przygotowali biało -czerwone kotyliony oraz godła państwowe. Słuchali również pieśni patriotycznych. Na zakończenie zajęć mieli okazję wykazać się swoją wiedzą rozwiązując test pt. "Drogi Polaków do odzyskania niepodległości".
 
 

 
 
   
09 listopada 2015
Z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w uroczystych lekcjach historii i języka polskiego. Obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą im etapy polskiej drogi do wolności. Poznali sylwetki wybitnych osób, takich jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski. Rozwiązując krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę, słuchali pieśni patriotycznych związanych z Narodowym Świętem Niepodległości.
 

 
06 listopada 2015
Dnia 6 listopada 2015 roku w szpitalu w Zdrojach obchodziliśmy uroczyście Dzień Jabłka. Obejrzeliśmy prezentację, dzięki której dowiedzieliśmy się, że jabłka sa niezwykle wartościowym owocem i warto jeść je codziennie dla zachowania zdrowia i urody. Śpiewaliśmy piosenki z jabłkiem i jesienią w tekstach, słuchaliśmy wierszy, obejrzeliśmy inscenizację z jabłkiem w roli głównej i piękny taniec z szarfami w kolorach tęczy. Na koniec pełna energii piosenka "Ciągle pada" i konsumpacja pysznych i zdrowych jabłek. Bawiliśmy się znakomicie! Imprezę zorganizowały: Monika Kisielewicz, Beata Grzybowska, Iwona Kiełdanowicz, Agnieszka Górska i Magdalena Ciołak
 
 

 
04 listopada 2015
04 XI 2015r. w Szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się warsztaty z projektowania i tworzenia kartek okolicznościowych. W ramach warsztatów uczestniczki poznały nieznane im wcześniej techniki wykonywania kartek oraz zapoznały się z materiałami plastycznymi, ozdobnymi i narzędziami ułatwiającymi obróbkę materiałów. W warsztatach wzięły udział: Anna Mrozińska, Anna Przyjemska, Katarzyna Rupert, Magdalena Zadrożny, Irena Niedzielska, Monika Kazierska, Karolina Wojciechowska.
 
 

 
03 listopada 2015
03 listopada 2015 w szpitalu SPSK nr 1 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się z historią powstania maskotki oraz przypomniały najpopularniejsze bajki z tymi pluszakami. Podsumowując zdobyte wiadomości każdy miał okazję rozwiązać zagadkę i uzupełnić krzyżówkę z hasłem. Na zakończenie dzieci wykazały się kreatywnością oraz pomysłowością wykonując portret wymarzonej przytulanki.
 
 

 
 
   
30 października 2015
30.10 w Szpitalu Zdroje uczniowie robili sobie psikusy, zajadali się cukierkami oraz poznawali tradycję święta Halloween. Ponadto wykonywali maski i halloweenowe postaci na patyczkach. Wszystkie zabawy zakończyły "Opowieści grozy wuja Mortimera". Przygotowanie M.Zadrożny
 

 
28 października 2015
Tuż przed Świętem Wszystkich Świętych dzieci przebywające w Szpitalu Zdroje poszły posprzątać opuszczone groby na Cmentarz Zdroje. Z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały czynności porządkowe. Po wykonanej pracy ozdobiły zrobionymi przez siebie kwiatami, krzyżykami oraz zakupionymi zniczami nagrobki. Opiekunowie B.Grzybowska, M.Zadrożny
 
 

 
27 października 2015
27 października w szpitalu przy ul.Arkońskiej odbyły się warsztaty tworzenia okazjonalnych kartek. Inspiracją do zajęć był zbliżający się " halloween". Wszyscy chętnie podjęli się wykonania zadania, nie zapominając oczywiście o charakterystycznych elementach tego święta - była czarownica, pająki, dynia oraz "duszki".
 
 

 
23 października 2015
23 października 2015 SPSK nr 1
Dobrą tradycją naszej szkoły są od lat lekcje muzealne przeprowadzane w szpitalu. Podczas ostatniego spotkania z pracownicą Muzeum Narodowego, dzieci i młodzież zebrana na oddziale pediatrii, przeniosła się na daleki kontynent afrykański. Za sprawą opowieści, mogło wydawać się, że słyszymy głośne bębny i grzechotki, uczestniczymy w targowaniu się, oglądamy egzotyczne stroje i pijemy oryginalną, mocno krzepiącą herbatę. To ostatnie, zresztą, wcale nam się nie wydawało, bo wszyscy mogliśmy posmakować tego specjału !
 
 

 
 
   
19-23 października 2015
W dniach 19-23 października 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Tygodnia Języków Obcych, pod hasłem : Podróże po Europie. Panie od języka angielskiego i niemieckiego prezentowały uczniom ciekawe regiony turystyczne w Europie, kładąc nacisk na kraje anglo-i niemieckojęzyczne. Uczniowie-pacjenci odgrywali rolę pracowników "reklamy" tworząc plakaty zachęcajace do podróżowania, wcielali się w rolę pracowników biur podróży, recepcjonistów w hotelach, aby "poćwiczyć" słownictwo niezbędne w trakcie wojaży."Podróże kształcą", ale nie tylko- przyczyniają się również do odpoczynku fizycznego, duchowego i psychicznego, a zatem służą naszemu zdrowiu!
 

 
21 października 2015
21 X 2015 w Szpitalu przy ul. Arkońskiej na specjalne zaproszenie Karoliny Wojciechowskiej w zajęciach pt. "Małe jest piękne - Słowenia" uczestniczył Pan Igor Zirdum gość prosto ze Słowenii. W trakcie zajęć uczniowie-pacjenci mieli szansę zapoznać się z historią i kulturą Słowenii. Zobaczyć zdjęcia pięknych krajobrazów, ciekawych budowli, nieznanych zwierząt. Zajęcia był prowadzone w języku angielskim z systematycznym tłumaczeniem przez K. Wojciechowską.
 
 

 
 
   
19 października 2015
W dniu 19.10.2015 r. w szpitalu przy ul. św. Wojciecha odbyła się lekcja muzealna "Dawno temu człowiek rozświetlił mroki nocy". Podczas zajęć pani Ewa K. zaprezentowała w porządku chronologicznym sztuczne źródła światła. Jedną z atrakcji podczas zajęć była możliwość krzesania ognia z wykorzystaniem krzesiwa.
 

 
 
   
17 października 2015
17 października 2015r. w szpitalu "Zdroje" kolejny raz gościliśmy niezwykłych, kolorowych gości, którzy wnieśli mnóstwo radości i uśmiechu w szpitalną rzeczywistość. Oprócz wesołych zgadywanek, zabaw integracyjnych z chustą animacyjną nasi goście wyczarowywali ze swoich "magicznych" woreczków tęczowe radości, które wcześniej były wrzuconymi przez dzieci szpitalnymi smutkami. Spotkanie zorganizowały Monika Kisielewicz, przy wsparciu Beaty Grzybowskiej.
 

 
16 października 2015
16.10.2015 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do organizowanej przez WOŚP ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednocześnie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca nasi podopieczni w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej 1 oraz ul. Mącznej 4 zostali przeszkoleni przez ratownika medycznego oraz studentów ratownictwa medycznego w zakresie prawidłowego prowadzenia RKO. Następnie w obu szpitalach między godziną 12.00 a 12.30 prowadzono resuscytację. Uczniowie z wielkim zapałem uczestniczyli w tym wydarzeniu i zapewniali, że dzięki tej akcji w przyszłości będą mogli, w razie potrzeby, pomagać innym.
 
 

 
 
   
12-16 października 2015
W październiku w szpitalach przy ulicy Unii Lubelskiej i Arkońskiej uczniowie mieli okazję do podróży dookoła świata podczas Tygodnia Kontynentów. Słuchali opowieści zaproszonych gości o Australii i Słowenii, smakowali potrawy z różnych zakątków świata i uczyli się regionalnych tańców i zabaw. Przygotowały: A. Przyjemska i K. Wojciechowska.
 

 
 
   
15 października 2015
W czwartek, 15.10.2015 r. młodzież ze szpitala Zdroje uczestniczyła w spotkaniu z aspirantem Michałem Sroką, funkcjonariuszem KMP w Szczecinie, który przeprowadził zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także odpowiadał na rozmaite pytania stawiane przez młodzież.
 

 
 
   
15 października 2015
W czwartek, 15.10.2015 r. w ramach prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie programu "Cyberdżungla" uczniowie szkoły podstawowej ze szpitala Zdroje wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez aspiranta Michała Srokę. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z nierozważnego korzystania z internetu. Ciekawym urozmaiceniem warsztatów były filmy animowane prezentujące możliwe zagrożenia związane z niewłaściwym użytkowaniem internetu czy gier komputerowych.
 

 
 
   
08 października 2015
W czwartek, 08.10.2015r. młodzież ze szpitala ZDROJE spotkała się z paniami Ewą Prawucką i Małgorzatą Pulkiewicz, doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Szczecinie. W czasie warsztatów uczniowie analizowali czynniki, jakie powinni brać pod uwagę, podejmując decyzję o wyborze dalszego kierunku kształcenia.
 

 
 
   
07 października 2015
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia pod hasłem: "Październik miesiącem oszczędzania". Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną nt. historii i funkcji pieniądza. Poznali różne sposoby oszczędzania i inwestowania zasobów pieniężnych. Rozwiązywali również tematyczne zagadki i quiz wiedzy pt. "Pieniądz dawniej i dziś".
 

 
06 października 2015
SPSK nr 1
We wrześniu 2015 roku po raz kolejny włączyliśmy się do akcji "Kartka dla powstańca". Uczniowie - pacjenci wykonali w sumie 25 oryginalnych i pięknych kartek dla uczestników powstania warszawskiego. Warsztaty i zajęcia w grupach poprzedzone zostały prezentacją multimedialną, która była bardzo dobrym wprowadzeniem do tematu.
 
 

 
 
   
05 października 2015
5 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie-pacjenci uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem zajęć była "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie obejrzeli film związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Zostali również poinformowani o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.
 

 
02 października 2015
Światowy Dzień Uśmiechu przypada w pierwszy piątek października i my również tego dnia, w szpitalu w Zdrojach, uczciliśmy to święto wesołą, miłą zabawą. Na początek zobaczyliśmy prezentację przypominającą, że uśmiech uszczęśliwia i niesie zdrowie, bez recept i skutków ubocznych i jest bodaj najkrótszą drogą do drugiego człowieka. Poznawszy zalety uśmiechu zaśpiewaliśmy piosenki o cieszeniu się życiem i codziennych radościach oraz obejrzeliśmy krótkie przedstawienie w wykonaniu najmłodszych, którzy na koniec rozdali wszystkim małe, papierowe uśmiechy na szczęście!. Organizatorzy: Beata Grzybowska, Monika Kisielewicz i Iwona Kiełdanowicz
 
 

 
02 października 2015
2 października obchodziliśmy w szpitalu przy Unii Lubelskiej Dzień Książki Słuchanej. Z tej okazji gościliśmy na oddziale onkologii znaną i lubianą aktorkę panią Olgę Bołądź, która czytała małym pacjentom fragmenty książki "Mikołajek". Po zabawnej lekturze przyszedł czas na rozmowę - mnóstwo pytań i ciekawych opowiadań na temat zawodu aktora, pracy na planie i filmu. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z aktorką i otrzymania autografu.
 
 

 
01 października 2015
W czwartek, 01.10.2015r. młodzież ze szpitala ZDROJE, świętowała, z jednodniowym wyprzedzeniem, Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli mapę mentalną z hasłem przemoc, zapoznali się z krótkim reportażem na temat cyberprzemocy, poszukiwali bezpiecznych metod rozwiązywania problemów bez przemocy, a na zakończenie stworzyli plakat- podpisując odciskiem własnej dłoni deklarację- "Ta ręka nie bije".
 
 

 
30 września 2015
W środę 30 września po raz kolejny gościliśmy w Zdrojach znanego szczecińskiego muzyka, pana Przemysława Igiela, który przeprowadził warsztaty gry na bębnach Djembe i Congach. Afrykańskie rytmy rozbudziły wyobraźnię i porwały do tańca. Uczniowie mogli zapoznać się również z techniką gry na tych ciekawych instrumentach i spróbować swych sił we wspólnym tworzeniu muzyki. Wszyscy uczestnicy warsztatów są zgodni, że było to niezwykłe doświadczenie i wspaniała zabawa!
 
 

 
 
   
30 września 2015
30 września w SPSK nr 1 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Podczas udziału w zabawach i konkursach, młodzi panowie, mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Wszyscy chłopcy, w tym szczególnym dla siebie dniu, chętnie przyjmowali oznaki pamięci ze strony koleżanek.
 

 
24 września 2015
24 września uczniowie w Szpitalu Zdroje witali jesień, która przyszła do nas słoneczna i ciepła. Dzieci szukały jesieni, grały w klasy, w dwa ognie i inne gry na świeżym powietrzu. Przygotowanie M.Zadrożny
 
 

 
 
   
24 września 2015
Dnia 24 września 2015r., w szpitalu przy ul.św.Wojciecha, odbyło się spotkanie z panią Joanną Kowalską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Szczecinie. Pani Policjant opowiadała naszym uczniom-pacjentom, z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych, jakie pociąga za sobą kupowanie, zażywanie i rozprowadzanie tychże szkodliwych substancji. Podsumowując pogadankę możemy zatem powiedzieć:" Myślę, więc...nie biorę".
 

 
 
   
23 września 2015
"Tak chcę być bezpieczny." z takim tytułem prelekcji w ramach działań profilaktycznych uczniów naszej szkoły w SPSK nr 1 odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Przypomnieli oni zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały pogadanki, zadawały pytania i chętnie uczestniczyły w dyskusji. W nagrodę każdy otrzymał opaskę odblaskową.
 

 
21 września 2015
W trosce o naszą planetę 21.09 uczniowie oddziału okulistyki w Szpitalu Zdroje wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Na początku zapoznali się ze sposobami segregacji śmieci, utylizowania nietypowych odpadów oraz dbania o swoje środowisko. Następnie zdobytą wiedzę zastosowali w praktyce. Pamiętajmy, że nasza Ziemia to nasz Dom. Przygotowanie M. Zadrożny
 
 

 
 
   
15 września 2015
15 września w Szpitalu Zdroje odbyło się spotkanie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie okoliczności wybuchu powstania, jego przebieg oraz koniec. Pacjenci oddziału okulistyki oglądali prezentację oraz krótki film dokumentalny z żyjącymi jeszcze Powstańcami. Następnie dzięki Fundacji Rosa wykonywali kartki dla Powstańców. Wszystko to przebiegało w duchu zadumy oraz szacunku dla osób walczących za nasz kraj. Przygotowanie i opieka M. Zadrożny
 

 
 
   
12 września 2015
W sobotę, 12.09.2015r. w szpitalu Zdroje uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, w czasie których nauczyli się prowadzić RKO oraz zapoznali się z podstawowym wyposażeniem apteczki omawiając przeznaczenie każdego ze środków. Zajęcia odbyły się w ramach Swiatowego Dnia Pierwszej Pomocy
 

 
11 września 2015
W piątek, 11.09.2015r. uczniowie szkoły podstawowej w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przeprowadzonym na oddziale pediatrii przez studentów ratownictwa medycznego w ramach obchodów światowego Dnia Pierwszej Pomocy.
 
 

 
05 września 2015
05 września 2015 SPSK nr 1
Tego dnia, wcześnie rano, wyruszyliśmy z grupą czterdzieściorga podopiecznych z oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej na wycieczkę do Killhut w Szwecji. W tej właśnie miejscowości mieszka Bengt Nilsson, który zaprosił grupę chorych dzieci na grilla i zabawę wspólną dla Polaków, Szwedów i Litwinów. Wszystkich łączyła ta sama choroba, podobne życiowe doświadczenia, a także chęć zabawy. A atrakcji była moc... Przejazd wozem z sianem, szaleństwa na "wypasionych" motorach, rajdy samochodami wyścigowymi, obserwacja podniebnych wyczynów pilota myśliwca wojskowego, a do tego balony wypełnione helem, wozy strażackie, śmigłowiec, wyścigi i pomiar prędkości policyjnym radarem. Dla głodnych i spragnionych nie zabrakło różnorodnych pyszności. I tak nam minął cały dzień. Na pożegnanie dzieci zostały hojnie obdarowane prezentami (m.in. piłki, plecaki, parasolki, czapeczki) i szczęśliwie mogliśmy wrócić do domu. Oczywiście SAMOLOTEM specjalnie dla nas wyczarterowanym. To był niezapomniany dzień z kilku powodów: podziwialiśmy rozmach organizacyjny, niesamowitą życzliwość szwedzkich gospodarzy, ogrom atrakcji ... ale też doznaliśmy uciążliwości przemoczonych butów i kurtek, bo momentami lało jak z cebra...
 
 
 
 

 
03 września 2015
3 września 2015 w szpitalu w Zdrojach przywitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny i pasowaliśmy na uczniów pierwszoklasistów. Słuchaliśmy recytowanych wierszy, obejrzeliśmy prezentację o wakacjach i zaśpiewaliśmy z kabaretem OTTO piosenkę "Wakacje, znów będą wakacje!"
 
 

 
03 września 2015
W szpitalu przy Unii Lubelskiej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory szkolne.
 
 

 

pozycjonowanie

 

Statystyki


Osób on-line:

 


Ostatnia aktualizacja:

31 lipca 2016


 

Księga gości