Aktualności Publikacje Kontakt
 
   
 
Szkoła w prasie  Promocja Szkoły

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

KADRA PEDAGOGICZNADzień Wszystkich Kolorów Świata IV
Zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu charytatywnym UNICEF "Dzień Wszystkich Kolorów Świata IV", podczas którego będzie można przekazać pieniądze na zakup szczepionek dla dzieci w Angoli, a w zamian otrzymać jedną z pięknych szmacianych lalek przygotowanych przez naszych uczniów. - 17.01.2017 SPSK nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej 1 w okolicy gablot szkolnych w drodze do bufetu Ptyś.


17.10.2016

 

 

REKORD W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSTYTACJI KRAZENIOWO-ODDECHOWEJ PRZEZ JAK NAJWIEKSZA ILOŚC OSÓB

22-23 czerwca 2017r.
22 - 23. 06.2017 SPSK nr 1
Chciałoby się zaśpiewać "To już jest koniec..." roku szkolnego oczywiście ! Nasze uroczystości zaplanowaliśmy na dwa dni. I tak, w czwartek zaprosiliśmy wszystkich chętnych, którzy mogli opuścić salę szpitalną na projekcję filmu "Mały Książę". Przy okazji promowaliśmy zdrowe 'kinowe przekąski" - zamiast popcornu i chipsów - serwowaliśmy owoce i warzywa, które chrupaliśmy podczas seansu filmowego. Dla tych, którzy musieli pozostać na swoich oddziałach, nasze koleżanki przygotowały ciekawą propozycję - wykonanie wakacyjnego pociągu marzeń. Każdy wagonik w tej ciuchci wskazywał inne miejsce na wymarzone wakacje. Wszystkie wykonane prace ozdobiły tablice w świetlicach i na korytarzach szpitalnych. A w piątek naszymi gośćmi byli aktorzy Teatru Gwitajcie, którzy zaprezentowali dzieciom najlepsze fragmenty swoich trzech przedstawień. Wszyscy bawiliśmy się doskonale ! Na koniec przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa i rozdane prezenty "na dobry początek wakacji"- a były to rakietki do gry, piłki plażowe i frisby podarowane nam przez firmę "Euroafrica".

autor tekstu: BL

 
 

 
 
   
16 czerwca 2017
W piątek, 16 czerwca 2017 roku uczniowie ze szpitala Zdroje wykonywali prace plastyczne, które zostaną przekazane na aukcję charytatywną "Urtica dzieciom". Młodzi twórcy korzystali z przepięknie wydanych książek przyrodniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Urszula Ś. Iwona K.

autor tekstu:IK

 

 
14 czerwca 2017r.
W szpitalu przy ul.Arkońskiej podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych,14 czerwca, z okazji zbliżającego się Dnia Ojca uczniowie klas młodszych wykonywali upominki dla taty.

autor tekstu: AM

 
 

 
 
   
12 czerwca 2017
12 czerwca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej przeprowadzono quiz wiedzy pt. "Potyczki mitologiczne". Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością mitów i kultury antycznej. Zwycięzcy otrzymali nagrody, dyplomy i symboliczne wieńce laurowe. Wszystkich uczestników konkursu obdarowano " słodkim bogiem wojny" - batonem Marsem.

autor tekstu:MŚ

 

 
 
   
09 czerwca 2017
9 czerwca 2017 w SPSK nr 1
Zakończyliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania spotkaniem z aktorką. Nasze zaproszenie przyjęła p. Iwona Faj, która przeczytała dzieciom "Bajki słowackie". Ale co to było za czytanie... po prostu aktorskie ! Nasz gość znalazł jeszcze chwilę czasu i spotkanie przerodziło się w bardzo pouczającą rozmowę, luźno nawiązującą do przeczytanego tekstu. Podyskutowaliśmy na temat realizacji marzeń i tego, co nas ogranicza. Nie było zbędnego "moralizowania" i "pouczania" ale mądra rozmowa, w której mówiono i słuchano - a naprawdę było czego ...

autor tekstu:BL

 

 
 
   
08 czerwca 2017
W czwartek, 08.06.2017r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Doradztwa Zawodowego OHP z młodzieżą szpitala ZDROJE. Uczniowie w czasie warsztatów zastanawiali się w jaki sposób swoje mocne strony, talenty i zainteresowania mogą wykorzystać podejmując decyzję o wyborze zawodu i kierunku kształcenia.

autor tekstu:JKM

 

 
07 czerwca 2017r.
W środę, 07.06.2017r. młodzież ze szpitala ZDROJE uczestniczyła w wieczornym maratonie czytania. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego w dniach 3-10.06.2017 Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Fundację "ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom", w którym również nasza szkoła wzięła udział. Bohaterem spotkania ,wyłonionym przez młodzież w drodze głosowania, był Harry Potter. Zajadając się zdrowymi przekąskami młodzież zapoznała się z fragmentem najnowszej części serii J.K. Rowling. Był to bardzo miły wieczór, zorganizowany przez panią bibliotekarkę i pedagoga szkolnego.

autor tekstu: JKM

 
 

 
 
   
07 czerwca 2017
7 czerwca w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Tematem zajęć były "Bezpieczne wakacje". Uczniowie pozyskali informację na temat: bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz udzielania pierwszej pomocy.

autor tekstu:MŚ

 

 
05 czerwca 2017r.
Dnia 05 czerwca odbyły się warsztaty z Robotfan. Uczniowie tworzyli różne postacie z klocków LEGO, a następnie animowali je przy pomocy technologii komputerowej. Dzięki spotkaniu uczniowie zdobyli nowe umiejętności poprzez kreatywne działanie i zapomnieli choć na chwilę o swojej chorobie.

autor tekstu: JK

 
 
 
 

 
05 czerwca 2017r.
5 czerwca 2017 r. w SPSK nr 1
To był bogaty w wydarzenia dzień ! Po południu naszym gościem była p. Dorota, która poprowadziła lekcję muzealną pod tytułem "Spotkanie z Innym". Było to wydarzenie zamykające projekt realizowany przez Muzeum Narodowe pod tym właśnie hasłem. Jak zwykle było bardzo ciekawie - wręcz intrygująco, a nasi uczniowie wcale nie spieszyli się z opuszczeniem sali szkolnej tylko jeszcze zadawali pytania, bawili się lalkami oraz grali na instrumentach.

autor tekstu: BL

 
 

 
 
   
05 czerwca 2017
5 czerwca 2017 r. w SPSK nr 1
Nasza szkoła uczestniczyła w XVI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania. Inauguracyjnym wydarzeniem było czytanie wszystkim znanego wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". W rolę lektorów wcieliły się lekarki więc nasi uczniowie - pacjenci mogli poznać zupełnie inne oblicze medycyny... Można powiedzieć, że czytanie - leczy i tego dnia zostało to udowodnione.

autor tekstu:BL

 

 
03 czerwca 2017r.
3 czerwca SPSK nr 1
W sobotę nasi nauczyciele wzięli udział w festynie organizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych. Przewidzianych było wiele atrakcji, a część z nich zapewniali właśnie nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych. W trakcie zabawy powstał ogromny obraz tworzony pod hasłem "Powrót mocy". Będzie on zdobił szpitalny korytarz. Długie kolejki tworzyły się przy stanowisku "makijażystek" tworzących tatuaże, a podobne tłumy gromadziły się wokół nauczycielek wyczarowujących ogromne bańki mydlane. Dla zdrowia i dobrej kondycji zaproponowaliśmy energetyczną zumbę, czyli połączenie muzyki i ruchu - co pozwoliło spalić kalorie zawarte w lodach, wacie cukrowej, popcornie oraz w potrawach z grilla. Napracowaliśmy się solidnie, ale warto było !

autor tekstu: BL

 
 
 
 

 
01 czerwca 2017
1 czerwca w SPSK nr 1
Największą naszą ambicją tego dnia jest stworzenie takiej atmosfery w trakcie wspólnej z dziećmi zabawy, żeby każdy uśmiechnął się przynajmniej kilkakrotnie. A okazji do radości było wiele : granie na "bum - rurkach" i stworzenie niesamowitej orkiestry, która "dała czadu" aż na innych oddziałach słyszeli ..., manewrowanie "disco - piłkami", konkursy z bogatymi nagrodami, a w trakcie - soczki i słodycze ufundowane przez firmy "Dobosz" oraz "Gryf - CEMOI". Nawet Ci, którzy nie mogli opuścić szpitalnych łóżek otrzymywali prezenty, ale pod pewnymi warunkami - np. musieli rozwiązać zagadkę. Powodów do radości było więc co niemiara !

autor tekstu: BL

 
 
 
 

 
01 czerwca 2017r.
Dnia 01 czerwca z okazji Dnia Dziecka odwiedził naszych uczniów Teatr Rozmaitości Gwitajcie. Dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile jakie daje spotkanie z teatrem. Przypomniały sobie różnorodne postacie z bajek oraz wierszy Jana Brzechwy. Każde dziecko otrzymało upominki, a także słodkiego lizaka dzięki wsparciu Twórczej Manufaktury Słodkiej Cytrynki. Dziękujemy

autor tekstu: JK

 
 
 
 

 
31 maja 2017r.
W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 - Rokiem Rzeki Wisły w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się tematyczne lekcje geografii i historii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Wisła w historii Polski". Rozwiązywali karty pracy oraz konkursy sprawdzające pozyskaną wiedzę.

autor tekstu: MŚ

 
 

 
 
   
25 maja 2017
Z okazji Światowego Dnia Kosmosu w czwartek, 25.05.2017 r. uczniowie z klas 0-III szpitala ZDROJE wzięli udział w zajęciach, których głównym tematem był Układ Słoneczny. Dzieci obejrzały film o Kosmosie, a następnie z chęcią wykonywały zadania związane z tematem zajęć. Powstała również wspaniała rakieta kosmiczna, którą być może kiedyś wystartujemy w nieznany świat.

autor tekstu:JKM

 

 
24 maja 2017r.
Zajęcia promujące czytelnictwo, a w tym przypadku zachęcające do przeczytania książki Adama Wajraka pt. "Wilki" odbyły się 24 maja 2017 roku na oddziale pediatrii w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Uczniowie obejrzeli prezentację o autorze książki, wielokrotnie nagradzanym w Europie przyrodniku i fotografie przyrody Adamie Wajraku, o jego książce, w której w sposób niezwykle ciekawy opowiada o tych najbardziej fascynujących drapieżnikach naszych lasów, ich zachowaniach, zwyczajach i zaletach dla utrzymania równowagi ekosytemów. Następnie wykonaliśmy plakaty przedstawiające wilczych braci - Kazana i Wikiego, bohaterów lektury. Uczniowie byli zafascynowani tematem, deklarowali chęć ochrony wilka i oczywiście zamiar przeczytania omawianej książki.

autor tekstu: IK

 
 

 
15 maja 2017r.
15 maja 2017 r. SPSK nr 1
To szczególna data, bo związana z bardzo sympatycznym wydarzeniem - Świętem Niezapominajki. Ma ono na celu propagowanie ekologii ale też przypominanie o potrzebie życzliwości wobec siebie. Bo to właśnie ten niebieściutki kwiatek o oryginalnej nazwie kojarzy się z "niezapominaniem" o drugim człowieku. Aby utrwalić idee tego dnia, zaprosiliśmy naszych uczniów - pacjentów na zajęcia, w trakcie których ozdabiali oni cudne dzbanuszki motywami niezapominajek, a potem sadzili kępki kwiatów, by zabrać żywe kompozycje do domu. Towarzyszyła nam idea "Przyczyńmy się do tego, by niezapominajki rosły u każdego"

autor tekstu: BL

 
 

 
02 maja 2017r.
Jak wiadomo maj jest miesiącem poświęconym książkom. I o nich mówiliśmy podczas spotkania, które odbyło się w szpitalu w Zdrojach. "Od glinianej tabliczki do e-booka" - tak brzmiał tytuł prezentacji multimedialnej obejrzanej przez uczniów, którzy mieli możliwość wykazać swoją wiedzę rozwiązując zadania dotyczące książek, bohaterów literackich i zagadnień z pięknego świata literatury.

autor tekstu: AK

 
 

 
02 maja 2017r.
We wtorek, 02.05.2017r. uczniowie ze szpitala Zdroje wykonywali prace plastyczne, które zostaną przekazane na aukcję charytatywną "Urtica dzieciom". Działalność plastyczna sprawiła uczniom-pacjentom wiele radości, a swoboda w wyborze tematu i techniki plastycznej wyzwoliła twórczą ekspresję.

autor tekstu: JKM

 
 

 
kwiecień - maj 2017
Nauczyciele Zespółu Szkół Szpitalnych biorą udział w dwumiesięcznym projekcie e - Twinning pt. "A bridge between cultures". Razem z nami w projekcie uczestniczą szkoły z Turcji i Rumunii. Mamy już pierwsze efekty projektu. Uczniowie z krajów zaprzyjaźnionych dowiedzieli się o naszej tradycji topienia Marzanny, a także poznali tajniki robienia pierogów. My możemy poznać rumuńską tradycję dekorowania wielkanocnego jajka a także tradycyjną turecką sztukę czerpania papieru - marmurkowanie.

autor tekstu: J.K.

 
 
 
 

 
29 kwietnia 2017
29 kwietnia na Oddziale Psychiatrii odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie - pacjenci przedstawili okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej znaczenie dla historii Polski. Uroczystość zorganizowali: p. E. Jaworska i D. Zadrożny.

autor tekstu: D.Z.

 
 
 
 

 
27 I 28 kwietnia 2017r.
W dniach 27 i 28 kwietnia w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej odbyły się uroczyste lekcje historii poświęcone świętom majowym. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Poznali również genezę polskich symboli narodowych. Na zakończenie zaj27 i 28 kwietnia w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej odbyły się uroczyste lekcje historii poświęcone świętom majowym. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Poznali również genezę polskich symboli narodowych. Na zakończenie zajęć wszystkie te wiadomości mogli wykorzystać rozwiązując quiz wiedzy o Konstytucji 3 Maja oraz karty pracy dotyczące polskich symboli narodowych.

autor tekstu: M.Ś.

 
 

 
27 kwietnia 2017r.
W czwartek 27.04.2017r. w szpitalu ZDROJE odbyło się kolejne spotkanie z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP, zorganizowane przez pedagoga szkolnego. Tematem zajęć była rola, jaką pełni samowiedza w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych. Uczniowie analizowali swoje mocne i słabe strony, a także zastanawiali się w jaki sposób mogą powiązać je z wyborem konkretnych zawodów.

autor tekstu: JKM

 
 

 
25 kwietnia 2017r.
Na oddziałach nefrologii i gastrologii w szpitalu w Zdrojach dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się poranek z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie-pacjenci oglądali prezentację multimedialną o pięknie naszej planety i śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Następnie układali hasła i wykonali plakaty o ochronie przyrody. Beata G., Iwona K.

autor tekstu: IK

 
 

 
 
   
25 kwietnia 2017
W tym dniu w szpitalu SPSK nr 1 odbyły się zajęcia tematyczne związane ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. To czytelnicze święto narodzone w Katalonii i obchodzone przez UNESCO od 1995 roku ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie zaznajomili się z informacjami na temat historii tego święta, rozwiązywali zagadki, a na zakończenie spotkania własnoręcznie wykonali czerwoną różę.

autor tekstu:DK

 

 
 
   
24 kwietnia 2017
24 kwietnia na Oddziale Psychiatrii w szpitalu ,,Zdroje" odbyły się zajęcia z terapeutkami z poradni ,,Monar". Młodzież klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach dotyczących uzależnień od różnych środków psychoaktywnych oraz skutków zażywania tych niebezpiecznych substancji. Najważniejszym celem tych warsztatów było uświadomienie naszym uczniom, jak unikać tych zagrożeń, być asertywnym i jak radzić sobie w trudnych momentach. Spotkanie zorganizowali: p. K. Sporny i p. D. Zadrożny.

autor tekstu:D.Z.

 

 
08 I 14 kwietnia 2017
8 kwietnia oraz 14 kwietnia odbyła się dwujęzyczna lekcja o bursztynie. Uczniowie obejrzeli krótki fragment filmu "Jurassic Park" po angielsku, a następnie prezentację o bursztynie i jego właściwościach zdrowotnych oraz elektrostatycznych. Zgłębili również wiedzę o bursztynowej komnacie i szlaku bursztynowym. Najciekawszą częścią zajęć było wykonanie ozdobnych słoiczków z drobinami bursztynu.

autor tekstu: J.K.

 
 
 
 

 
 
   
12 kwietnia 2017
12 kwietnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego korzystania z internetu. Panie strażniczki omówiły możliwe zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z sieci internetowej. Wyjaśniono uczniom znaczenie słowa cyberprzemoc oraz poinformowano ich, co należy zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli doświadczą zjawiska cyberprzemocy.

autor tekstu:M.Ś.

 

 
11 kwietnia 2017r.
11 kwietnia 2017 SPSK nr 1
Decoupage jest dobry na wszystko - tym razem tuż przed świętami wielkanocnymi postanowiliśmy ozdobić drewniane jajka i stworzyć niepowtarzalne "dzieła". Tak cenne, jak cacka mistrza Faberge! Każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać ze sobą wytwór własnych rąk i pochwalić się zdolnościami przed rodzicami.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
 
   
10 kwietnia 2017
10 kwietnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna, podczas której Pani Ewa opowiadała o zwyczajach związanych z Wielkim Postem, Wielkanocą oraz lanym poniedziałkiem zwanym Dniem Świętego Lejka.

autor tekstu:A.M.

 

 
30 marca 2017r.
30 marca w szpitalu przy ul. Arkonskiej odbyły się warsztaty plastyczne których tematem przewodnim były zbliżające się święta wielkanocne. Wykorzystując maszynkę Big Shot stworzyliśmy okolicznościowe kartki, które otrzymają przyjaciele naszej szkoły.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
27 marca 2017r.
27 marca 2017r. SPSK nr 1
Międzynarodowy Dzień Teatru był okazją do zaproszenia młodych aktorów z Pałacu Młodzieży. Zaprezentowali oni dwa krótkie przedstawienia ale wystarczyło to, byśmy poczuli magię teatru i przenieśli się na chwilę do baśniowego świata. Podziękowaniem były gromkie brawa i wręczony p. Iwonie Faj słonik "na szczęście" - wykonany własnoręcznie przez naszych uczniów - pacjentów.

autor tekstu: BL

 
 

 
24 marca 2017r.
24 marca 2017 SPSK NR 1
W przeddzień Szczecińskiego Święta Krokusa zaprosiliśmy naszych uczniów - pacjentów na zajęcia, których celem było przybliżenie wszystkim tej sympatycznej, nowej, szczecińskiej tradycji. Oprócz informacji dotyczącej "krokusowej rewolucji" oraz programu atrakcji przewidzianych na Jasnych Błoniach, zdobyliśmy przekonanie, że nawet w warunkach szpitalnych możemy wziąć udział w "rewolucyjnych" działaniach. Ich efektem były piękne witraże zdobiące szpitalne korytarze. Powtórka za rok !

autor tekstu: BL

 
 

 
 
   
16 i 22 marca 2017
16 i 22 marca w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej, na oddziale pediatrii, odbyły się zajęcia tematyczne pt."W zdrowym ciele zdrowy duch". W ramach lekcji tematycznych z języka niemieckiego uczniowie-pacjenci wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie (zgodne z zasadmi "piramidy zdrowego żywienia") oraz uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Nauczycielki języka angielskiego i chemii przeprowadziły z kolei warsztaty kulinarne i przygotowały wspólnie z dziećmi domowe pierogi. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie składniki pokarmowe i ich funkcje, a także analizowali etykiety produktów spożywczych i rozpoznawali dodatki do żywnosci. Uświadomili sobie korzyści płynące z samodzielnego przygotowywania posiłków oraz wpływ tego co jemy, na to jak się czujemy:)

autor tekstu:K.S.

 

 
20 marca 2017
Pierwszego dnia wiosny odbyły się plastyczne warsztaty wiosenne zorganizowane w ramach wolontariatu przez uczennice VII LO. Przybyli na nie uczniowie z oddziałów gastrologii i nefrologii.

autor tekstu: AK

 
 
 
 

 
15 marca 2017r.
Dnia 15 marca 2017 roku odwiedziła nas pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino, która zajęła naszych uczniów niezwykle ciekawą opowieścią o świecie leśnej przyrody. Jak wyglądają, zachowują się, opiekują się swoimi dziećmi, ale też co jedzą i jakie wydają odgłosy mieszkańcy naszych lasów: jeleń, sarna, dzik, lis, borsuk i inne zwierzęta, w jaki sposób zachować się, gdy je spotkamy? Gdy wysłuchaliśmy odpowiedzi na te wszystkie pytania i obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą leśnych bohaterów naszych zajęć, pani Urszula miała jeszcze dla dzieci zajmujące zabawy i zadania. Ułożenie drewnianych, kolorowych patyczków na grzbiecie osiołka było nieco łatwiejsze niż zbudowanie wieży z klocków na półokrągłej, chybotliwej podstawce - tu mistrzostwem wykonania wykazała się drużyna dzików! Wszyscy zdobyli zaszczytne pierwsze, drugie lub trzecie miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wspaniałe "leśne" spotkanie!

autor tekstu: IK

 
 

 
14 marca 2017r.
14 marca w szpitalu przy ul. Arkońskiej i Unii Lubelskiej, uroczyście obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Uczniowie liceum i gimnazjum badali wartość liczby, rozwiązywali quiz, krzyżówki oraz rebusy. Okazało się, że Matematyka-Królowa Nauk może dać wszystkim dużo przyjemności i satysfakcji z wykonanych zadań. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki.

autor tekstu: B.D.

 
 

 
13 marca 2017r.
W poniedziałek, 13.03.2017r. w szpitalu ZDROJE odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza oraz pedagoga szkolnego. Młodzież przeprowadziła symulację rozprawy sądowej w oparciu o wybrane fragmenty książek: "My, dzieci z dworca ZOO" Christiane F. oraz "Pamiętnik narkomanki" B. Rosiek. Głównym oskarżonym w sprawie były narkotyki. Dzięki trafnemu przedstawieniu argumentów przez Oskarżycieli, które wsparte zostały odpowiednimi cytatami z książek i pomimo aktywności ze strony obrońców, narkotyki zostały przez Wysoki Sąd skazane na niebyt. Podsumowaniem zajęć były wykonane przez uczniów nadruki na koszulkach z hasłem "Jestem przeciw narkotykom", którymi potwierdzili oni swoją deklarację sprzeciwu wobec ich używania.

autor tekstu: JKM

 
 

 
13 marca 2017r.
13 marca 2017 SPSK NR 1
Poniedziałkowe popołudnie urozmaiciła nam p. Dorota Baumgarten - Szczyrska z działu edukacji Muzeum Narodowego. Tradycyjnie już spotkanie z serii "Lekcje muzealne w szpitalu" to czas spędzony atrakcyjnie poznawczo, a także okazja do zapoznania się z ofertą Muzeum w Szczecinie. Uczniowie mieli wiele pytań, na które zawsze znajdowała odpowiedź pani Dorota. Opowieści o Afryce - kontynencie wciąż dla nas bardzo egzotycznym - zainteresowały uczniów do tego stopnia, że trudno było zakończyć zajęcia ... A to oznacza, że niebawem znów się spotkamy...

autor tekstu: BL

 
 

 
06 I 08 marca 2017r.
6 i 8 marca w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej i Arkońskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach okolicznościowych, związanych z Dniem Kobiet. Poznali genezę święta oraz obejrzeli prezentację multimedialną o znanych kobietach z różnych epok historycznych. Pozyskaną wiedzę mogli wykorzystać rozwiązując quiz wiedzy pt. "Słynne kobiety na przełomie wieków".

autor tekstu: M.Ś.

 
 

 
07 marca 2017r.
7 marca 2017 roku w Zdrojach z zajęciami z edukacji leśnej i ekologicznej odwiedziła nas pani Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa w Gryfinie. Opowiedziała nam o mieszkańcach lasu, uczyliśmy się rozpoznawać ich głosy, tryb życia i ciekawe obyczaje. Mogliśmy też spróbować swych sił w rozwiązywaniu rebusów leśnych, układaniu wieży z klocków, przenoszeniu kuleczek-jabłuszek na koronę drzewa jabłoni. Wszystkie zabawki wykonane były z drewna, materiału przyjemnego w dotyku, ciepłego, przyjaznego. Drewno jest "the best", czyli najlepsze. To jeszcze jeden powód, żeby chronić lasy i otaczać opieką drzewa! Pani Urszula nagrodziła każdego uczestnika zajęć wspaniałymi prezentami. Wkrótce odwiedzi nas ponownie, tym razem na Unii Lubelskiej, na co z radością czekamy!

autor tekstu: I.K.

 
 

 
 
   
15 luty 2017
Nauczyciele uczą się przez całe życie - i nie jest to żaden frazes ! W czasie ferii zaprosiliśmy wszystkich chętnych nauczycieli i wychowawców na twórcze spotkanie z decoupagiem. Zdobiliśmy szklane słoiczki, które zamieniły się w urocze świeczniki i oryginalne pojemniki. Wszystkie przedmioty przekażemy do Książnicy dla urozmaicenia akcji "Książka za złotówkę".

autor tekstu:BL

 

 
10 lutego 2017r.
10 lutego 2017 SPSK nr 1
Tuż przed feriami postanowiliśmy przypomnieć karnawałowe tradycje i zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej na zajęcia pod hasłem "W karnawale - maski, bale...". Po obejrzeniu krótkiej prezentacji oraz oryginalnych masek weneckich, dzieciaki przystąpiły do tworzenia własnego dzieła. Do dyspozycji miały różnorodne materiały więc każda maska była inna, ale za to radość tworzenia u każdego taka sama ...

autor tekstu: BL

 
 

 
09 lutego 2017
9 lutego w szpitalu przy ul. Arkońskiej uczniowie wraz z dorosłymi pacjentami oddziału dermatologii wzięli udział w III szpitalnym dyktandzie ortograficznym zatytułowanym "Niespodziewany koniec marzeń". Tym razem uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu pisowni nazw geograficznych.

autor tekstu: A.M.

 
 
 
 

 
31 stycznia 2017r.
Dnia 31 stycznia 2017 roku uczestniczyliśmy jak co roku w "Paradzie Talentów" organizowanej dla uczniów placówek specjalnych w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Zaprezentowaliśmy kompozycję prac naszych uczniów na temat zdrowia, ponieważ hasłem przewodnim imprezy było tym razem popularne powiedzenie: "W zdrowym ciele zdrowy duch". Obecnie naszą wystawę można oglądać w szpitalu przy Unii Lubelskiej.31 stycznia 2017 roku uczestniczyliśmy, jak co roku, w "Paradzie Talentów" organizowanej dla uczniów placówek specjalnych w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Zaprezentowaliśmy prace naszych uczniów na temat zdrowia, ponieważ hasłem przewodnim imprezy było tym razem popularne powiedzenie: "W zdrowym ciele zdrowy duch". Obecnie naszą wystawę można oglądać w szpitalu przy Unii Lubelskiej.

autor tekstu: I.K.

 
 

 
26 stycznia 2017r.
Dnia 26 stycznia 2017 roku w szpitalu w Zdrojach mieliśmy prawdziwy zaszczyt i przyjemność gościć Panią profesor Małgorzatę Puc z Uniwersytetu Szczecińskiego z wykładem pt. "Śmiechoterapia - jak pokonać stres?". Okazuje się, że uśmiechając się i śmiejąc osiągamy ogromne korzyści zdrowotne przy minimalnych nakładach: następuje masaż mięśni twarzy, lepsze ukrwienie całego ciała, masaż narządów wewnętrznych, wzrost odporności organizmu, rodzi się bardziej optymistyczne nastawienie do świata, chęć do pracy, a nawet pewna nadzieja na długie życie - ustalono ponad wszelką wątpliwość, że osoby długowieczne łączy poczucie humoru! Wykład Pani Profesor oparty był na prezentacji bogatej w przezabawne filmiki i dowcipy rysunkowe, dzięki czemu wszyscy obecni, zaśmiewając się do łez, mogli osobiście zbadać na sobie zbawienny wpływ śmiechu. Dziękujemy Pani Profesor Małgorzacie Puc za fantastyczną śmiechoterapię! Organizacja spotkania i tekst: Iwona Kiełdanowicz

autor tekstu: I.K.

 
 

 
26 stycznia 2017r.
26 stycznia w szpitalu przy ul.Arkońskiej, jak co roku, odwiedzili nas uczniowie koła teatralnego Gimnazjum nr 6 z zabawnym, a jednocześnie bardzo pouczającym przedstawieniem. Wszystkim znane postacie - Baba Jaga, Jaś i Małgosia, a także krasnoludki - wytłumaczyły, dlaczego dzieci nie czytają bajek. Na zakończenie spotkania goście wręczyli drobne upominki wszystkim widzom oraz pacjentom, którzy z powodów zdrowotnych nie mogli opuścić szpitalnych sal.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
 
   
25 stycznia 2017
Dnia 25 stycznia 2017r. w szpitalu przy ul. Arkońskiej gościliśmy panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Tematem kolejnych zajęć profilaktycznych były "Bezpieczne ferie". Nasi uczniowie- pacjenci pozyskali bezcenne informacje, na co należy bacznie zwracać uwagę, jakich zachowań unikać i czego się wystrzegać, aby zimowy wypoczynek upłynął spokojnie, radośnie.

autor tekstu:M.Ś.

 

 
 
   
25 stycznia 2017
25 stycznia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej obchodziliśmy "Dzień Polsko-Niemiecki". Uczniowie-pacjenci na lekcjach języka polskiego wysłuchali pogadanki o związkach literatury polskiej z literaturą niemiecką, a na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości zapoznali się z tematem gospodarki Niemiec. Na lekcji języka niemieckiego odbyły się natomiast warsztaty pisania europejskiego CV. Oprócz tego uczniowie-pacjenci gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na oddziale pediatrii wzięli udział w krótkim turnieju, podczas którego sprawdzana była podstawowa wiedza o krajach niemieckojezycznych i anglojęzycznych. Za swój trud i wysiłek uczniowie otrzymali, oprócz ocen, dyplomy oraz drobne upominki. Dzięki takim zajęciom udaje się zachęcić dzieci i młodzież do pogłębiania wiedzy z języka niemieckiego i obalenia negatywnych stereotypów na temat naszych najbliższych sąsiadów.

autor tekstu:K.S.

 

 
 
   
24 stycznia 2017
Uczniowie w szpitalu przy ulicy Arkońskiej wzięli udział w zajęciach promujących dobry sposób na spędzenie zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych. Obejrzeli film prezentujący właściwe zachowania, a w celu podsumowania wiadomości wykonali plakat, który umieszczony został na szpitalnej gazetce.

autor tekstu:D.K.

 

 
17 stycznia 2017r.
We wtorek, 17.01.2017r. w SPSK nr 1 odbył się kiermasz będący finałem realizowanego przez naszą szkołę projektu edukacyjnego UNICEF " Wszystkie Kolory Świata IV". Podczas festynu w ręce darczyńców trafiło 65 lalek przygotowywanych przez naszych uczniów, ich opiekunów i pracowników Zespołu Szkół Szpitalnych. Udało nam się zdobyć kwotę 1240 złotych, którą przekazujemy na konto UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci w Angoli. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję przygotowując lalki oraz wpłacając pieniądze. Znów udowodniliśmy, że pomaganie może być przyjemne oraz że nawet przebywając w szpitalu można zrobić coś dobrego dla innych.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
 
   
12 stycznia 2017
W czwartek, 12.01.2016 r. w szpitalu ZDROJE odbyło się kolejne spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP, podczas którego uczniowie zajmowali się określaniem typów osobowości zawodowej wg typologii Hollanda.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
11 stycznia 2017r.
Jak co roku w karnawale (już po raz 22.!) do dzieci w szpitalu przy Unii Lubelskiej zawitali profesjonaliści z Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Zamienili szpitalną salę w lodową krainę zamieszkałą przez rodzinkę pingwinów: tatę pingwina i jego synka kłamczuszka, którego rolę dzielnie odgrywał mały pacjent. Na szczęście pojawił się oczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj. On to sprawił, że Tuptuś się zmienił i zaczął mówić prawdę. Potem była muzyka, tańce oraz konkursy z nagrodami, które wywoływały mnóstwo emocji. Na zakończenie dzieci szukały ukrytych prezentów. W lodowej krainie, pod warstwą śniegu ciężko było je odnaleźć. Spryt uczestników okazał się bardzo pomocny i dzięki niemu każdy wrócił z upominkiem.

autor tekstu: D.K.

 
 

 
11 stycznia 2017r.
11 stycznia w szpitalu Zdroje odbył się Balik Karnawałowy. Tym razem impreza przebiegała w rytmie disco z lat 70-tych. Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz w wykonaniu tancerzy ze szczecińskiej szkoły "High definition", a także same spróbować swoich sił w tanecznych zabawach i konkursach. Oprócz tego uczestnicy testowali się w znajomości utworów muzycznych, biorąc udział w quizie teledysków z lat 70 i 80-tych. Obok dobrej zabawy był również słodki poczęstunek, a za swój udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody, które sprawiły im wiele radości. A zatem "niech żyje bal!" :)

autor tekstu: K.S.

 
 

 
12 i 19 grudnia 2016r.
12 i 19 grudnia 2016 r. SPSK nr 1
Sezon na "Mikołaje" trwa ! Do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej trafili ostatnio bardzo hojni darczyńcy z workami pełnymi wspaniałych prezentów : bloków, kredek, farbek, nożyczek, plasteliny, ale też pięknych puzzli, gier i szablonów, z których mogą powstać wspaniałe dekoracje. A wszystko to dzięki "pomocnikom Mikołaja", czyli podopiecznym Przedszkola Publicznego nr 51 oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 16 oraz 53 i ich opiekunom.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
 
   
19 grudnia 2016
Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym, uczniów- pacjentów w SPSK nr 1 odwiedzili absolwenci Akademii Sztuki. Przygotowali repertuar pięknych kolęd, które wesoło i głośno rozbrzmiewały po szpitalnych korytarzach wprowadzając wyjątkowy nastrój.

autor tekstu:D.K.

 

 
15 grudnia 2016
15 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej w atmosferze zbliżających się świąt śpiewaliśmy kolędy wraz z Rafałem Brzozowskim i uczniami szkoły muzycznej, którzy tradycyjnie złożyli nam przedświąteczną wizytę. Kolejną atrakcją dnia był niespodziewany występ teatru z Krakowa z przedstawieniem pt. "Historia Świętego Mikołaja". Na zakończenie aktorzy wręczyli wszystkim dzieciom gwiazdkowe upominki.

autor tekstu: A.M.

 
 
 
 

 
 
   
15 grudnia 2016
15.12.2016r. młodzież wzięła udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego przeprowadzonych przez specjalistki pracujące w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej OHP w Szczecinie. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość bliższego poznania samych siebie, a prowadzące wskazały jak bardzo ta wiedza jest konieczna podczas podejmowania decyzji zawodowych.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
13 grudnia 2016r.
13 grudnia 2016 r. SPSK nr 1
"... Cuda, cuda ogłaszają..." - a te cuda i cudeńka powstały na warsztatach decoupagu. Najpierw rozmawialiśmy czysto teoretycznie na temat techniki zdobienia przedmiotów, a potem już tylko praktyka ! Efektem działań uczniów były niepowtarzalne bombki, w które zamieniły się zwyczajne styropianowe kule. A przeznaczenie tych małych cudeniek też bywało różne : na choinkę szpitalną, na choinkę własną, ale też dla taty, który właśnie tego dnia miał urodziny. Każdy powód twórczego działania jest dobry.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
12 grudnia 2016 r.
12 grudnia w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyła się lekcja muzealna. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali Pani Doroty, która opowiadała o dawnych i współczesnych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
 
   
12 grudnia 2016
12 grudnia w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Obejrzeli fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego oraz prezentację multimedialną poświęconą wydarzeniom z 1981r. Pozyskaną wiedzą utrwalili rozwiązując krzyżówkę tematyczną. Na zakończenie zajęć wysłuchali utworu Jacka Kaczmarskiego pt. "Mury".

autor tekstu:M.Ś.

 

 
10 grudnia 2016 r.
10 grudnia w Szpitalu Zdroje odbyły się zajęcia czytelnicze, na których uczniowie zapoznali się z pracą pisarza i etapami powstawania książki. Najważniejszym punktem było spotkanie ze szczecińską pisarką Moniką Marin, która opowiadała, w jaki sposób została pisarką i jak powstawała jej pierwsza książka - od pomysłu do momentu, gdy trafiła do rąk czytelników. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał wspaniałe prezenty: egzemplarz książki "Ucieczka z mroku", audiobook oraz serdeczną dedykację.

autor tekstu: E.B.

 
 

 
 
   
08 grudnia 2016
08.12.2016r. odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w szczecinie, panem Michałem Sroką. Tym razem tematem spotkania były zagrożenia związane ze stosowaniem substancji psychoaktywnych. Młodzież zapoznana została z konsekwencjami, jakie wiążą się ze stosowaniem używek, również dotyczącymi odpowiedzialności prawnej.

autor tekstu:J.K.M.

 

 
 
   
06 grudnia 2016
We wtorek, 6 grudnia 2016 r., szpital przy ul. Unii Lubelskiej odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy mali pacjenci otrzymali paczki oraz wspólnie z Mikołajem śpiewali kolędy. Wizytę tak zacnego gościa poprzedziły warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonywali kartki i ozdoby świąteczne. W obdarowywaniu dzieci Mikołajowi pomagali pomocnicy ze Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. O to, aby dzień Świętego Mikołaja był pełen prezentów zadbali nasi darczyńcy: ,,MB TECHNIKA & MB HYGIENE & MB PROJECT" Łukasz Szymczuk, PPC ,,Gryf "S.A., Bufet ,,Ptyś", Zakład Produkcji Spożywczej "Dobosz" Daniel Dobosz.

autor tekstu:A.D.

 

 
06 grudnia 2016 r.
Mikołajkowa zabawa w szpitalu na Arkońskiej pachniała domowymi pierniczkami - uczestnicy zdobili je w śliczne esy-floresy. Obejrzeli też prezentację o historii świętego Mikołaja i mikołajkowych tradycjach w Polsce i Europie, dzięki czemu pytania quizu nie były dla nich żadną trudnością. Odpowiedziami umieszczonymi na kolorowych bombkach udekorowali choinkę, wykonali też pomysłowe portrety Mikołaja na papierowych talerzykach. Na koniec wszyscy otrzymali torby pełne słodkich prezentów. Zabawę zorganizowały: Anna Przyjemska i Iwona Kiełdanowicz

autor tekstu: I.K.

 
 

 
 
   
06 grudnia 2016
Mikołaj zawitał również na oddział chirurgii w szpitalu przy Wojciecha. Paczki rozdawał nasz młody uczeń Jacek. Pomocnicą Świętego Mikołaja została pani oddziałowa. Dziękujemy!

autor tekstu:I.N.

 

 
06 grudnia 2016r.
06 grudnia 2016r. We wtorkowy grudniowy poranek dzieci i młodzież ze szpitala Zdroje zamieniła się w pracowników fabryki Świętego Mikołaja. Pod wodzą nauczycielek uczniowie przygotowywali świąteczne dekoracje, którymi następnie ozdobili oddział. "W nagrodę" za wyczarowanie świątecznego nastroju Mikołaj obdarował swoich pomocników słodkimi upominkami. W czasie tego długiego dnia odbył się również wesoły turniej mikołajkowy. Podczas rozgrywek sprawdzany był poziom wiedzy teoretycznej o Św. Mikołaju i praktycznych umiejętności związanych z byciem mikołajowym pomocnikiem. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami i w nagrodę otrzymali dyplomy.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
 
   
30 listopada 2016
Z okazji 190 rocznicy urodzin Carlo Collodiego, włoskiego pisarza i publicysty, dnia 30 listopada 2016 roku w szpitalu Zdroje panie Aneta Mołodecka i Ewa Bąbolewska przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas IV-VI dotyczące lektury "Pinokio". Przed uczniami postawiono liczne zadania: odczytywanie na głos fragmentów książki z prezentacji multimedialnej, uzupełnianie tekstu z lukami, quiz wiedzy "Pinokio - bohater lektury", wyszukiwanie odmiennych części mowy na obrazku z postacią drewnianego pajaca i kolorowanie według wzoru. Po zrealizowaniu zadań uczniowie lepili z plasteliny postać Pinokia. Powstały zarówno płaskorzeźby, jak i figurki przestrzenne, które ozdobiły szkolną salę.

autor tekstu:E.B.

 

 
29 listopada 2016 r.
Dnia 29 listopada uczniów na Okulistyce SPSK 2 odwiedziła Pani Ewa Bąbolewska bibliotekarka naszej szkoły. Poprowadziła zajęcia z okazji dnia pluszowego misia. Dzieci posłuchały ciekawych opowieści o historii zabawkowego niedźwiadka i wykonały własne kolorowe misie. Dziękujemy!

autor tekstu: I.N.

 
 

 
25 listopada 2016 r.
Dzień kolejarza obchodziliśmy w szpitalu Zdroje składając kartonowe modele lokomotyw. Radości i skupienia było co niemiara. Uczniowie starsi pomagali młodszym, a im szybciej udało się złożyć model, tym duma była większa.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
25 listopada 2016
W piątek, 25.11.2016r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1 oraz następnego dnia w szpitalu ZDROJE odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach realizowanego przez naszą szkołę już po raz czwarty projektu edukacyjnego UNICEF WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Na wstępie uczniowie, a także ich rodzice oraz dziadkowie, zapoznali się z celem przedsięwzięcia oraz dowiedzieli się w jakiej sytuacji znajdują się dzieci w Angoli. To właśnie do nich skierowana jest pomoc w tegorocznej kampanii. Kolejnym etapem spotkania było wspólne szycie lalek, które w styczniu trafią w dobre ręce tych, którzy w czasie kiermaszu wesprą naszą akcję wpłacając pieniądze na zakup szczepionek dla dzieci w Angoli.

autor tekstu: J.K.M.

 
 
 
 

 
24- 25 listopada 2016
24 listopada w szpitalu przy Unii Lubelskiej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były misiowe zabawy, prezentacja multimedialna przedstawiającą historię powstania maskotki, która stała się niekwestionowanym królem zabawek oraz zagadki sprawdzające wiedzę nazw niedźwiadkowych bohaterów bajek. Nie zabrakło też zajęć plastycznych na których to uczniowie- pacjenci wykonywali z filcu swoje własne misie. W nagrodę dzieci obejrzały bajkę pt. "Przygody Misia Colargola". Następnego dnia chore dzieci odwiedziła delagacja przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 49 , która przyniosła ręcznie wykonane Misie i inne Przytulisie. Świętowanie dostarczyło wiele uśmiechu oraz radości.

autor tekstu: D.K.

 
 
 
 

 
20 listopada 2016 r.
20 listopada 2016 r. Z okazji obchodzonego corocznie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią bibliotekarkę i pedagoga szkolnego. Zajęcia odbyły się w szpitalu Zdroje i w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1. W czasie spotkań młodzi ludzie zapoznawali się z przepisami Konwencji o Prawach Dziecka, określali, które z praw są ich zdaniem najważniejsze, a także wysłuchali fragmentu książki G. Kasdepke "Mam Prawo". Uczestnicy dowiedzieli się także, gdzie mogą szukać pomocy, jeśli ich prawa są łamane.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
 
   
17 listopada 2016
W czwartek, 17.11.2016r. młodzież ze szpitala Zdroje wzięła udział w kolejnym spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji asp. Michałem Sroką. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna młodzieży w wieku 13-18 lat oraz możliwe konsekwencje ucieczek z domu. Zajęcia były realizowane w ramach programu profilaktycznego KMP "Droga Donikąd".

autor tekstu:J.K.M.

 

 
03 i 16 listopada 2016 r.
3 i 16 listopada w szpitalach przy ul Arkońskiej i na Unii Lubelskiej odbyły się warsztaty podczas których wykonywane były kartki świąteczne.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
10 listopada 2016 r.
Dnia 10.11.2016r. w Szpitalu " Zdroje" odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji 98.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu. Następnie uczniowie -pacjenci obejrzeli prezentację poświęconą drodze narodu polskiego do niepodległości, przygotowaną przez nauczyciela historii p Dominika Zadrożnego. Młodzież recytowała patriotyczne wiersze, przedstawiła informację ówczesnej prasy o tym ważnym wydarzeniu. Na zakończenie szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości odśpiewano Pieśń Legionów. Uroczystość zorganizowali: Elżbieta Jaworska i Dominik Zadrożny

autor tekstu: E.J.

 
 

 
09 i 10 listopada 2016 r.
W związku z 98. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w szpitalach przy ul. Arkońskiej i Unii Lubelskiej odbyły się uroczyste lekcje historii. Nasi uczniowie- pacjenci obejrzeli prezentacje multimedialne o polskich symbolach narodowych oraz wydarzeniach, które wpłynęły na to, że żyjemy w wolnym kraju. Rozwiązywali karty pracy, krzyżówki tematyczne i test wiedzy o swojej ojczyźnie. W trakcie zajęć przygotowali również biało-czerwone kotyliony.

autor tekstu: M.Ś.

 
 

 
04 listopada 2016 r.
4 listopada na oddziale psychiatrii w szpitalu w Zdrojach odbyła się uroczysta lekcja związana z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum, a także prezentację o życiu i twórczości znakomitego pisarza. Na koniec uczniowie w grupach wykonywali plakaty-infografiki, które później ozdobiły salę szkolną. Lekcję przygotowały i prowadziły: Aneta Mołodecka i Iwona Kiełdanowicz

autor tekstu: I.K.

 
 

 
03 listopada 2016 r.
Serdecznie dziękujemy za przesympatyczną inicjatywę uczniów VII LO, którzy nawiązali z nami współpracę w ramach wspieranej przez nas idei wolontariatu. Pierwsza wizyta licealistów odbyła się dnia 3 listopada na oddziale nefrologii pod hasłem ,,Jesienne warsztaty plastyczne". Spotkanie było bardzo przyjemne i pogodne, stworzyło klimat ciepła, serdeczności i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Dzieci uczestniczące w zajęciach były naprawdę zadowolone i z wielką chęcią opowiadały młodym opiekunom o swoich zainteresowaniach, wesołych zdarzeniach z życia, jednocześnie wykonując piękne kompozycje z jesiennych materiałów. Nasi uczniowie byli dumni z efektów swojej pracy plastycznej. My również! Dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie! Spotkanie zorganizowała Beata Grzybowska, pomagały: Agnieszka Kowalczyk i Iwona Kiełdanowicz

autor tekstu: I.K.

 
 

 
25 i 27 października 2016 r.
25 i 27 października w szpitalu przy Unii Lubelskiej i w Szpitalu Zdroje odbyły się "Jesienne spotkania z poezją". Główną część zajęć stanowiło piękne, głośne czytanie wierszy o jesieni, ilustrowanych fotografią przyrodniczą. Młodsze dzieci zaproszono do udziału w w zabawach z zagadkami, piosenkami i pląsami, natomiast starsi uczniowie przymierzyli się do roli poety, układając własne wiersze.

autor tekstu: E.B.

 
 

 
26 października 2016 r.
26 października w Szpitalu Zdroje gościł Wędrowny Teatr "Włóczykij", który zaprezentował dzieciom sztukę pt. "Prawdziwy skarb pirata Groszka". Choć przedstawienie było adresowane przede wszystkim do młodszych odbiorców, również starsze dzieci bawiły sięznakomicie. Zabawne teksty, żywo wykreowane postacie i doskonały kontakt aktora z widzami sprawiły, że nikt nie nudził się ani przez chwilę. Prócz świetnej zabawy spotkanie z piratem Groszkiem było okazją do odkrycia, że prawdziwy skarb, to nie złote monety.

autor tekstu: E.B.

 
 

 
24 października 2016
24 października 2016 W dniu 24. października odbyło się spotkanie, w ramach którego przypomniano uczniom najważniejsze informacje o cenionym nobliście: Henryku Sienkiewiczu. Wyświetlony został film biograficzny, omówiona twórczość autora oraz ciekawostki z życia osobistego i licznych podróży pisarza.

autor tekstu: A.K.

 
17 i 24 października 2016 r.
17 i 24 października 2016 r. W dniach 17 i 24 października, w szpitalu Zdroje, uczniowie-pacjenci klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych brali udział w warsztatach przeprowadzonych przez panie terapeutki z Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej MONAR. Podczas warsztatów młodzież wymieniała swoje pomysły na poprawienie humoru i odreagowanie stresu a następnie dokonywałą podziału wymienionych sposobów na te pozytywne (przynoszące pożytek) oraz takie, które szkodzą ich zdrowiu, a nawet życiu. Opieka nad uczniami: M.Ciołak, D.Zadrożny, K.Sporny.

autor tekstu: K.S.

 
 

 
17-21 października 2016 r.
W dniach 17-21 października odbyła się kolejna edycja Tygodnia Języków. Tym razem zainteresowało nas codzienne menu Brytyjczyków i Niemców. Oprócz lekcji tematycznych oglądaliśmy ciekawe filmy i prezentacje multimedialne. Dla utrwalenia nowych wiadomości wykonanaliśmy kolorowe plakaty.

autor tekstu: K.S.

 
 

 
20 października 2016 r.
20 października do dzieci leżących w szpitalu przy ul. Arkońskiej przyjechał teatr z Krakowa z zabawnym spektaklem pt. "Sportowe życie jeża". Podczas przedstawienia mali widzowie bardzo żywo reagowali na niezwykłe przygody jeża i jego przyjaciół. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od aktorów drobne upominki.

autor tekstu: A.M.

 
 

 
17 października 2016 r.
17 października w szpitalu przy ul. Arkońskiej, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, odbyła się lekcja muzealna. Pani Ewa K.- pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego - opowiadała nam ciekawostki z zakresu historii żeglugi. Duże zainteresowanie budziły przywiezione eksponaty muzealne.

autor tekstu: A.M.

 
 
<
 

 
17 października 2016 r.
W poniedziałek, 17 października, nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję WOŚP: bicie rekordu w jednocześnie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W dwóch szpitalach, przy ul. Unii Lubelskiej i Mącznej, w zajęciach uczestniczyło 33 uczniów-pacjentów oraz 14 nauczycieli. Nasze działania wspierali również profesjonaliści: zastępca dyrektora szpitala Zdroje, kierownik Poradni Specjalistycznej dla Dzieci w szpitalu Zdroje, a także studenci ratownictwa medycznego. Po przeszkoleniu, prowadzonym przez specjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, równo o godzinie 12.00 uczniowie przystąpili do działania. Przez pół godziny, zgodnie z wytycznymi WOŚP, prowadzili nieprzerwanie RKO na ośmiu fantomach. To wydarzenie było doskonałą okazją, by zachęcać uczniów do udzielania pierwszej pomocy i uświadamiać dzieci, że także od nich samych może zależeć życie drugiego człowieka.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
14 października 2016
Dnia 14 października w ramach Festiwalu Czytania, organizowanego przez Książnicę Pomorską, gościliśmy w szpitalu przy Unii Lubelskiej znaną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, panią Barbarę Kosmowską. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej pracy i odpowiadała na liczne, niekiedy bardzo trudne, a nawet niedyskretne pytania uczniów. Przeczytała także fragment swojej najnowszej powieści pt. "Tru". Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał wspaniały prezent - książkę pełną ciepłych słów z dedykacją autorki.

autor tekstu: E.B.

 
 
 
 

 
05 października 2016 r.
5 października na oddziale neurochirurgii Szpitala Zdroje odbyły się warsztaty malarskie poprowadzone przez M.Ciołak i M.Kisielewicz. Tematem warsztatów było "Serce". W zajęciach wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy bardzo dawno nie trzymali pędzla w dłoni. Efekty były naprawdę imponujące i aż trudno było określić, kto lepiej się bawił. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia wkrótce :)

autor tekstu: M.C.

 
 

 
03 października 2016 r.
W poniedziałek, 3.10.2016 r., w szpitalu Zdroje odbyły się warsztaty pod hasłem "Stop przemocy". Pretekstem do spotkania był ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, obchodzony na całym świecie 2 października w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W czasie spotkania powstała mapa skojarzeń z hasłem "przemoc" określająca jej rodzaje, przyczyny stosowania, konsekwencje dla ofiar oraz zawierająca informacje, gdzie może szukać pomocy osoba, wobec której stosowana jest przemoc. Młodzi pacjenci potwierdzili także własnym odciskiem dłoni deklarację "Jestem przeciw przemocy" oraz nosili tego dnia przyczepione do ubrań zielone koniczynki z hasłem STOP PRZEMOCY.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
03 października 2016 r.
3 października 2016 SPSK nr 1
Rozpoczęliśmy w nowym roku szkolnym cykliczne "lekcje muzealne" w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej. Naszym gościem była p. Dorota Baumgarten - Szczyrska, specjalistka od zaciekawiania egzotycznym kontynentem, jakim dla nas jest Afryka. Pani kustosz niezwykle barwnie przedstawiła zwyczaje panujące na targu, zademonstrowała oryginalne zabawki i maski, a nawet zagrała na kilku instrumentach. Na chwilkę klasa szkolna zamieniła się w herbaciarnię - gdy piliśmy krzepiącą herbatę parzoną w oryginalny sposób, a zaraz potem w salon kosmetyczny - gdy wcieraliśmy w dłonie masło shea. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kolorowankę, rebusy, zagadki, modele masek - tak, by wspomnienie niezwykłej lekcji trwało jeszcze dłużej.

autor tekstu: B.L.

 
 

 
29 września 2016 r.
29 września 2016 roku, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, na oddziałach dziecięcych w szpitalach przy ul. Mącznej i Arkońskiej odbyły się spotkania czytelnicze. Uczniowie-pacjenci oraz nauczyciele i pani bibliotekarka czytali na głos fragmenty książek wypożyczonych z naszego szpitalnego "Bajkowozu".

autor tekstu: A.M.

 
 

 
 
   
23 września 2016
23 września w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie obejrzeli film dotyczący ruchu drogowego. Zostali również poinformowani o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Wszystkich uczestników spotkania wyposażono w odblaskowe opaski.

autor tekstu: M.Ś.

 

 
22 września 2016 r.
Z okazji Dnia serca uczniowie oddziału kardiologii Szpitala Zdroje uczestniczyli w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez M.Ciołak. Stosując, znaną już i lubianą, technikę decoupage wykonali z radością i zaangażowaniem drobne upominki. Dziękując za opiekę, wręczyli wykonane prace, poruszając serca tych, którzy każdego dnia dbają, by ich serca miały się dobrze.

autor tekstu: M.C.

 
 

 
 
   
20 września 2016
20 września odbyły się w szpitalu przy ulicy Arkońskiej zajęcia tematyczne " Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie zapoznali się z zasadami ruchu pieszych i rowerzystów, obejrzeli prezentację multimedialną, a na podsumowanie zajęć rozwiązywali polecenia z pakietu pt. "Droga i ja". Każdy z uczestników w nagrodę otrzymał dyplom oraz odblaskowy emblemat.

autor tekstu: D.K.

 

 
20 września 2016 r.
20 września 2016 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej odbyły się zajęcia "Bajkowy świat Jana Brzechwy". Uczniowie wzięli udział w inscenizacji wybranych wierszy poety. Najwięcej radości sprawiło przedstawienie "Na straganie", w którym rekwizytami stały się świeże warzywa.

autor tekstu: J.M.

 
 

 
 
   
19 września 2016
W tym dniu uczniów przebywających na leczeniu w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej odwiedziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Tematem zajęć była bezpieczna droga do szkoły. .

autor tekstu: D.K.

 

 
14 - 16 września 2016r.
14- 16 września 2016r.
Uczniowie w szpitalu SPSK nr 1 wzięli udział w akcji Sprzątanie świata - Polska 2016 z wiodącym hasłem- "Podaj dalej.drugie życie odpadów". Przeprowadzone w tych dniach zajęcia promowały poszanowanie zasobów i efektywną segregację.

autor tekstu: D.K.

 
 

 
 
   
16 września 2016
16 września w szpitalu w Zdrojach odbyła sie kolejna juz edycja akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem - "PODAJ DALEJ - DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW". Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przeszli teren szpitala, porządkując po drodze to, co nie zawsze ląduje w koszach na śmieci lub odpowiednich pojemnikach. br>

autor tekstu: H.G.

 

 
12 września 2016 r.
12.09.2016r. z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy najmłodsi uczniowie w szpitalu Zdroje ze wszystkich oddziałów wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Mali pacjenci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczyli się układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, wzywania pomocy, rozmowy z dyspozytorem stacji pogotowia ratunkowego. Wiele emocji wzbudziła również próba wykonywania RKO na fantomie.

autor tekstu: J.K.M.

 
 

 
 
   
12 września 2016
12 września uczniowie w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej uczestniczyli w uroczystej lekcji historii poświęconej 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obejrzeli fragment filmu dokumentalnego i prezentację multimedialną przybliżającą wydarzenia z roku 1944. Włączyli się również do akcji Fundacji Rosa- "Kartka dla Powstańca", w ramach której przygotowali życzenia i pozdrowienia dla uczestników powstania.

autor tekstu: M.Ś.

 

 
09 września 2016 r.
Dnia 9 września 2016 roku odbyła się uroczystość powitania nowego roku szkolnego w szpitalu w Zdrojach. Po odśpiewaniu hymnu wysłuchaliśmy listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w którym zachęcał wszystkich uczniów do aktywności w duchu demokracji. Nasi pierwszoklasiści byli honorowo pasowani na ucznia ołówkiem wielkości miecza i zgodnie powtarzali tekst ślubowania. Otrzymali w nagrodę i na dobry początek małą szkolną wyprawkę. Dla zabawy i relaksu obejrzeliśmy prezentację z pięknymi zdjęciami słonecznych, wakacyjnych miejsc i zaśpiewaliśmy piosenki: "Znowu do szkoły", "Nie poddawaj się", "Wakacje". Piosenkom towarzyszyły wiersze oraz krótkie teksty pochodzące z książki Beaty Pawlikowskiej "Planeta dobrych myśli", np. "Patrz optymistycznie na swoje życie, ucz się nowych umiejętności". Imprezę przygotowały i prowadziły - Beata Grzybowska, Monika Kisielewicz, Iwona Kiełdanowicz

autor tekstu: I.K.

 
 

 
02 września 2016 r.
2 września 2016 r. w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej na oddziale pediatrii odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Podczas spotkania pasowana została uczennica klasy I Szkoły Podstawowej, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz przybory szkolne. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną "Pożegnanie wakacji", czytali fraszki o szkole, dorysowywali wyposażenie każdego ucznia, układali wyrazy związane ze szkołą. Na koniec uroczystości wszyscy otrzymali drobne upominki.

autor tekstu: J.M.

 
 

 
 
   
07 września 2016
7 września w SPSK nr 1 odbyło sie uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

autor tekstu: D.K.

 

 
 
   
02 września 2016
2 września w szpitalu przy ul. Arkońskiej przyjęliśmy do braci uczniowskiej Milenę, która złożyła uroczyste przyrzeczenie podczas pasowania na Pierwszoklasistę.

autor tekstu: A.M.

 

 

pozycjonowanie

 

Statystyki


Osób on-line:

 


Ostatnia aktualizacja:

08 lipca 2017


 

Księga gości